Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9,5 hónapos nem hajlandó enni fórum

9,5 hónapos nem hajlandó enni (beszélgetős fórum)


2021. ápr. 26. 08:23
Jól van hála istennek, valószínűleg a foga volt a ludas, kezd visszaállni már az evés. Valószínűleg új szokások is születtek ezalatt az időszak alatt, ugyanis tízóraira elég keveset eszik, de az ebéd már leves+főétel sima ügy. Köszönöm a válaszokat 🥰☺️
6. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 18:43

Ha rendesen ment az evés ahogy írtad akkor 1 hó.alatt nem te "ronthattad "el.

Jó persze nem kellett volna nasi,de tegyük a szivünkre a kezünket,,,,,

Eszik még cumisüvegből? Ha nagyon aggódsz hogy éhes akkor adj neki abból,de nem fogja magát éhen halasztani:)) Kínáld a bevált ételekkel és közben kísérletezz 1-2 falat újdonsággal is ,sosem lehet tudni mi jön be neki:)

Ne feszülj rá :))Lesznek még bukkanók .Amúgy jól van a baba?

2021. ápr. 20. 18:25
Sziasztok! Azóta voltunk a gyermekorvosnál, aki a fogára vezette le a dolgokat. Illetve, hogy nem vagyok elég határozott. De a gyereket mégsem tömhetem meg.Mar most teljesen elkeseredtem. Alig eszik pár falatot, azt is egy órán keresztül. Az étkezés kihagyás nem vált be, éhes volt. Nyugtassatok meg, hogy ez múló állapot. Már a családtól megkaptam, hogy túl engedékeny volam eddig vele, elkapattam a nasikkal(keksz, sótlan pufi) stb. Kissé kudarcnak élem meg ezt, hiszen eddig gyönyörűen evett. A hozzátáplálás természetesen most szünetel, eddig bevezetett ételekkel próbálkozom.
2021. ápr. 7. 16:18
Hát a védőnővel kifogtad:/régebbiek a tapasztalataim,de én is azt gondolom hogy a foga lehet a ludas.Szóval ha egyébként rendben van a babád ,alszik ,játszik,nevet, stb,akkor még ne aggódj.Lehet a cumis üvit azért szereti mert masszírozza az ínyét,és ez jólesik neki,meg közben eszik is:)Kínáld meg 1-1 falattal de ne eröltesd.
2021. ápr. 7. 15:25
Szerintem hagyj ki egy kis étkezést tizórait, vagy uzsonnát, lehet hogy egyszerűen csak nem éhes.
2021. ápr. 7. 10:57
Lehet, h a foga miatt nem akar enni, de az is lehet, h ez csak egy ilyen korszak. Ha igazán éhes lesz, úgyis elkezd enni. Ha amúgy jókedvű, nem sír sokat, vagy nem bágyadt, akkor szerintem nincs okod aggódni. Amíg gyarapodig, addig nincs semmi gond, még ha pár hétig nem is akar rendesen enni.
2021. ápr. 7. 09:39

Sziasztok!

Kislányom 9,5 hónapos. 5 hónaposan kezdtünk hozzátáplálni, ami idáig csodálatosan ment. 1 hónapja nagyjából elkezdte elutasítani a pürés ételeket, csak darabosat volt hajlandó enni. Jelenleg pedig semmit nem hajlandó. Beleharap, majd 2-3 rágás után kiszedi a szájából, dobálja, csapkodja. Vagy éppen oklendezik mert ledugja a torkán az ujját is. Jelenleg 3 foga törte át az ínyét, tudjam be ennek? Cumisüveg bármikor jöhet, abból még egy hígabb tejpépet is bele tudok imádkozni, de mást nem. Pedig eddig gyönyörűen evett. Olyan aggasztó, hogy eddig tényleg bármit tettem elé, mindent szépen megevett, most pedig csak turkálja, csapkodja vagy a kezével szét morzsolja.A védőnőnket hiába kérdezem, nem foglalkozik velünk sajnos már hónapok óta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook