Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 90/60 - ismered az érzést? fórum

90/60 - ismered az érzést? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. máj. 31. 11:58
Ismerem.
41. Bcicus
2014. máj. 31. 11:53
Nekem sikerült egyszer 84/48 produkálni. Mondjuk ez csak egyszer kétszer volt. Általában azért 90 fölött van valami a felsőérték. Engem nem zavar.
2014. máj. 31. 10:11
Nekem nem ilyenek az értékeim.
2014. máj. 31. 08:22
A kávézásról egy csomó dolog elhangzik itt is, máshol is pro és kontra, magam sem tudom, kinek, minek higyjek. Az biztos, hogy a reggeli tejeskávém nélkül nem tudnék nekikezdeni a napi tennivalóknak. Lehet, hogy pszichés, de a reggeli kávé nélkül szó szerint csak kóválygok.
38. moonlight13 (válaszként erre: 1. - LillAngel)
2014. máj. 30. 23:32
Nekem amikor alacsony a vérnyomásom, a kávé jót tesz. De az orvosom azt mondta, hogy semmi köze a kávénak a vérnyomáshoz.
37. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Katinkaboszi)
2014. máj. 30. 23:31
Agyvérzést írt, nem infarktust. Egyébként igen, agyvérzést a magas vérnyomással kapnak!
2014. máj. 30. 21:34

Ismerem,hogy nem ismerem.:) Mármint nekem nem csinál semmit sem.Jól el vagyok ilyen hipotóniásan...:)

(hottty ez milyen hülyén hangzik így!)

Szóval alacsonyvérnyomásosan.Na.:D

Nem zavar egyáltalán...

M.Hipotonicus...hahah...:'DDD...

35. Katinkaboszi (válaszként erre: 28. - Ubi pretium)
2014. máj. 30. 21:07

A víz nem igaz, mert a folyadék a vért hígitja, ami ugyebár azt jelenti, hogy ezzel arányban nem magasabb, hanem még alacsonyabb a vérnyomás.

Én annyit ittam, egészen úgy ötven éves koromig, lehet kicsit később is, de mégis alacsony volt mindig a vérnyomásom.

Három és fél kávé után, még mindig 80/55 volt :(


A sós dolgokat sosem bvírtam, egyedül a mogyorót, de most már azt sem eszem.

34. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - LillAngel)
2014. máj. 30. 21:03
Nem akarlak riogatni, de ez már régen megdőlt, ugyanannyi az infarktusos beteg alacsony vérnyomásúak és nők esetében, mint magas vérnyomásuak és férfiaknál.
33. lillAngel (válaszként erre: 32. - Kilimcs)
2014. máj. 30. 20:32
A "sima klasszikus szürkülős csőlátásos" alatt azt érted, hogy amikor már tényleg baj van, akkor kezd elszürkülni az egész külvilág és csőlátásod van az ájulás előtti pillanatokban?
2014. máj. 30. 20:22

Amúgy nekem is iylen volt mindig.. kiskoromban még mondogatták kinövik, aztán utána nem.. kamasznak már simán beíyrta a sulidoki, hogy full egészséges, vagyok, hagyjuk ezt.. igaz addigra megtanultam kezelni, milyen amikor nagyon leesik. szóval az ájulgatást meg íbrtam előzni:)


(nekem a sima klasszikus szürkülős csőlátásos van..)

31. Kilimcs (válaszként erre: 5. - Csurmi)
2014. máj. 30. 20:19
nekem is alacsony.. de főként az "volt" a gond, hogy még azalá is leesik:D a sport tényleg használ. ok, nem lesz egekben az ember vérnymása, de stabilizálja :) legalábbis nekem bejött.
30. lillAngel (válaszként erre: 28. - Ubi pretium)
2014. máj. 30. 20:15
És mégis mi az, hogy ájulgatsz? Ez konkrétan mit jelent? Nem hangzik túlságosan jól. :-(
2014. máj. 30. 20:14

Ja,igen a sok víz fontos.A koffeint nem bírom,meg igazán nem is segít.

Inkább legyen alacsony a vérnyomásunk,mint magas,az neccesebb történet.

28. ubi pretium (válaszként erre: 20. - LillAngel)
2014. máj. 30. 20:13
Nagy melegben nem,akkor ájulgatok,de úgy általában simán lehet.Én legalábbis mióta eszem tudom ilyen alacsonya v.nyomással élek :)
27. Éva82 (válaszként erre: 26. - LillAngel)
2014. máj. 30. 19:52
persze, ismerem az érzést, de én olyan optimista tipus vagyok, lehetne rosszabb is!
2014. máj. 30. 19:49
Persze, én is tudom, hogy jobbak az életkilátások alacsony vérnyomással, jó eséllyel nem kapsz agyvérzést stb. De ez sovány vígasz akkor, amikor tizenévesen a nyári melegben rendszeresen orra akarsz bukni, vagy nem tudsz a saját lábadon végigállni egy ünnepséget a gimiben stb.
2014. máj. 30. 19:45
Nálunk a lányomnak alacsony a vérnyomása. 90/50, 90/60... ilyen értékei vannak. Amig sulis volt, sokat szenvedtünk attól, hogy enervált, aluszékony. A körzeti orvosa azt tanácsolta, hogy vigyen rendszerességet a napjaiba, sportoljon és igyon sok folyadékot. Mondjuk vashiányos is volt és mikor szedte a vastablettát, jobban érezte magát. A sós dolgokat kihagyja mert vesebeteg sajnos, igy még örülhetünk, hogy a vesebaj nem produkált magas vérnyomást ahogy az lenni szokott... :(
24. Éva82
2014. máj. 30. 19:45
az enyém 80/60. Iszok kávét, és megyek a dolgomra. Nem foglalkozok vele. Nagypapám orvos volt, és azt mondta, hogy az alacsony vérnyomású emberek átlagosan 8 évvel tovább panaszkodnak az orvosnak, mint a magas vérnyomásúak. Úgyhogy nem aggódok, ettől még hosszú életem lesz :)
2014. máj. 30. 19:42

Van vérnyomás emelő csepp is, orvos írhatja fel.


Az, hogy most valakinek alacsony a vérnyomása, nem jelenti azt, hogy nem lesz neki magas majd egyszer.


Nem értem a só javaslatot, számomra a legbutább ötlet, a szervezetben megköti a vizet, ezzel megterhelve a szívet. Ha már só, akkor legalább az igazi bánya, vagy tengeri só beszerzésére törekedj.

Sokáig volt alacsony a vérnyomásom, az akkor pulsotil nevű cseppeket használtam, ha az ájulás környékezett a tenyerembe csepegtettem (természetesen utcán) Sokszor láttam csillagokat, olyankor, ha van alkalma valakinek feküdjön le, vagy a kezét tegye a tarkójára és nyomja lefelé, miközben a fejet felfelé.

A torna minden korban jó és kell is. Egyébként a sportolóknak általában alacsonyabb a vérnyomásuk, a pulzusukról nem is beszélve.

22. Katinkaboszi (válaszként erre: 20. - LillAngel)
2014. máj. 30. 19:42
Nyugodtan, ajaj, csak hát többet szédül az ember :(
21. Katinkaboszi (válaszként erre: 19. - Ubi pretium)
2014. máj. 30. 19:42
Szülés után, sok éven át volt ennyi, dolgoztam vele én is, szédültem, mondta sokszor a férjem, mikor elköszöntünk egymástól, ha nem tudná, hogy nem iszom egy kortyot sem, azt gondolná, kissé többet ittam a kelleténél :D
20. lillAngel (válaszként erre: 19. - Ubi pretium)
2014. máj. 30. 19:40
Atyaég! 80/50-nel lehet élni? :-D
2014. máj. 30. 19:38
Örülnék ilyen "magas" vérnyomásnak.Én már a 80/50-nel is működöm,megszoktam.A 90/60 már tökély lenne :)
2014. máj. 30. 19:38
Néha azt hiszem, hogy ez azoknak a rossz dumája, akik soha nem szenvedtek az alacsony vérnyomás tüneteitől. :-D
2014. máj. 30. 19:37

Jártatok már úgy, hogy lefeküdtetek és becsuktátok a szemeteket, erre olyan szédülés jött rám, majdnem felsikoltottam, borzalmas érzés volt. :(


Nekem a 90/60 az általános, ha ettől több, mondjuk 110, szabályosan magas vérnyomásos tüneteim vannak :(


Nálunk ez családi, anyukámnak is ennyi volt, sőt fiatalon sokszor szedte össze apu és nagymama a konyhába, mikor kiment, elájult szegény.


Egyébként a magas pulzusszám a jellemző még .

16. Csurmi
2014. máj. 30. 19:36
igen, ha hideg ujjak nálam is folyamatosan megvannak. elég fázós is vagyok. valahogy az anyagcserét kéne gyorsítani szerintem. a sok sok folyadék biztos hogy segít, mert az serkenti az anyagcserét. de én úgy vagyok ezzel, hogy inkább legyen alacson, mint magas, mert ez sokkal egészségesebb, meg álítólag a hosszú élet titka is :)
15. lillAngel (válaszként erre: 12. - Csurmi)
2014. máj. 30. 19:33
Időnként fáradékonyság, télen-nyáron hideg kezem-lábam. Bár, ez még nem olyan vészes. Amikor komolyabb a gáz, akkor már szédülések jönnek, legrosszabb esetben ájulás. Pl. olyan helyzetben, amikor sokáig (kellene) egyhelyben állni. :-(
14. vacsa
2014. máj. 30. 19:31
Nekem is ilyen alacsony. Ez van, elfogadtam.
13. Csurmi
2014. máj. 30. 19:30
mondjuk anyukám mondta, hogy ő is ilyen volt fiatalon, elég sokáig, aztán ahogy idősödött elmúlt neki , most meg már magas a vérnyomása :S lehet genetikai is a dolog.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook