Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos, tízórai, uzsonna fórum

90 napos, tízórai, uzsonna (beszélgetős fórum)


29. Delin
2014. júl. 17. 10:32
Igen,köszi a jò tanácsot!szerencsére az első ilyen vìznapomon épp szabadnapos leszek!ha nagyon nem bìrom,lefekszem aludni! :)
28. Naphal (válaszként erre: 27. - Delin)
2014. júl. 17. 07:34

Érdemes kipróbálni. Az első a legrosszabb, de ha végigcsinálod, a következő már könnyebb.

Ha elfogadsz egytanácsot: ne igyál cukorpótlós dolgot aznap. Xilit, stevia, eritrit - ezek lehet, hogy jók, ha egy limonádét csinálsz, ezeket használd. A pötyi és társai éhség érzetet csinálnak.

27. Delin
2014. júl. 17. 07:26
Nem,úgy döntöttem nem borìtom fel a diétát,egyébként a zöldségekben sokkal kevesebb a szénhidrát mint a gyümiben.Viszont azon nagyon gondolkodok,hogy minden gyüminap után tartok egy vìznapot!kipróbàlom szerintem,hogy hogy bìrom! :)
26. Naphal (válaszként erre: 25. - Delin)
2014. júl. 16. 22:46

Én nem.próbáltam.

A víznap viszont jót tett a kilóimnak.


Végül megcsináltad a két gyüminapot?

25. Delin
2014. júl. 15. 14:34
Csajok és mi van akkor, ha én egymás után 2 gyümölcsnapot tartok?gyorsabban megy esetleg a fogyásom?
24. Naphal
2014. júl. 6. 20:09

Hello!


Most már vagyok. :-)

Fini lett, hasonló mint a rizskock. Máskor is fogok kölesest dolgot csinálni, mert tényleg jó.

23. Delin
2014. júl. 6. 18:36
Na milyen lett a köles sütid Naphal? :)
22. Naphal (válaszként erre: 21. - Delin)
2014. júl. 5. 19:25

Izgalmasan hangzik, mindjárt rákeresek.

Én most köles sütivel próbálkozom, majd kiderül 1 óra múlva, hogy mit hozok össze. :-D

21. Delin
2014. júl. 5. 17:17
Nem, ezt a neten rendelem!250 grammos kiszerelésben van, és rizs, metélt, angyalhaj, és mostmár lasagne tészta is van.Sok mindent csinálok belőle, jó alapja a süteményeknek is! :)
20. Naphal (válaszként erre: 19. - Delin)
2014. júl. 5. 13:47

Ez jól hangzik - ha mind igaz (mármint a hatásokról).

Norbis boltban kapni?


Igazán az arányok miatt: mivel a ch értéke a legmagasabb, így ch napon enném.

19. Delin
2014. júl. 5. 12:25

Összetevők:

Víz, konjac glükomannán, kalcium hidroxid.


Tápanyagtartalom/100g:

Energia: 37 KJ/9 Kcal

Fehérje: <0,20 g

Zsír: 0,12 g

Telített zsírsavak: <0,01 g

Keményítő: <0,03 g

Szénhidrát: 0,59 g

ebből cukor: 0,59 g

Élelmi rost: 2,85 g

Nátrium: 0,01 g


Egészségre gyakorolt hatásai:

- Glikémiás indexe nulla, nem befolyásolja a vércukor szintet

- Hozzájárul a vércukor- és a koleszterinszint csökkentéséhez, mivel késlelteti a tápanyag bélből történő felszívódását, belőlük a vastagbélben élő baktériumok

hatására a tápcsatorna egészségét védő tápanyagok képződnek.

- Lúgos kémhatása segít a szervezet sav-bázis elérésében/megőrzésében

- A rostoknak köszönhetően segíti az emésztést, megelőzheti a székrekedést és mozgásra készteti a beleket.

- Ugyancsak a rostoknak köszönhetően rendkívül laktató, minimális kalóriatartalmának köszönhetően csökkenthető a napi kalória bevitel, amely kontrollált étrend mellett fogyást eredményezhet.

18. Naphal (válaszként erre: 17. - Delin)
2014. júl. 5. 10:48

:-))



Mi az összetétele? Mármint a csomagolás szerint.

17. Delin
2014. júl. 5. 09:15
huh :D :D A legjobb ha csak ch napra teszem, max egy keveset használok keményítő napon főzelék sűrítésére.A No Carb meg egy kalória, szénhidrát, és zsírmentes "tészta" igazából egy nővénynek a rostját használják fel, tehát tiszta rost az egész.Szerinted?
16. Naphal (válaszként erre: 15. - Naphal)
2014. júl. 5. 08:39

A keményítő napot úgy a legegyszerűbb belőni, hogy

keményítő nap = zöldség nap (

(a tök zöldség, de a magját sehol sem.olvastam, úgy hogy ez lutri - magunknak kell kilogikázni)


Amúgy rendszertanilag a tök zöldség, úgy hogy a magja is az.

Lehet, hogy a dió azért gyüminapos, mert csonthéjas gyümölcs - szóval a tökmag(lisztté őrölve) keményítő napos inkább. :-D

15. Naphal (válaszként erre: 14. - Delin)
2014. júl. 5. 08:32

Persze, kérdezz nyugodtan.

Bonyi kérdés....megpróbálok hangosan gondolkodni. :-)

Szerintem minden liszt és minden tészta ch napra való.

A tésztában keveredik a tojás-liszt, a maglisztek...háát, én azt is ch napra tenném.

Főzeléket vagy önmagával tudod visszasűríteni, vagy étkezési keményítővel - ezért kérdezted?

Csak mert önmagában nem tudom, hogy mit tudnál kezdeni velük.


Ugyanakkor logikázva: a kókuszlitszt: ha te készíted, akkor gyüminapos (szerintem), mert a kókuszchips is az és azt kell porosra darálni.

Mondjuk ha ezt a logikát követjük, akkor a tökmag lisztté darálva (persze pici mennyiségben, mint a dió,mogyoró) megint csak mehet gyüminapon is. Amint belekeveredik más pld tojás, ch napra való.


A másik kettőnek magasabb a ch tartalma és nem gyümi, így határozottan ch napos.

14. Delin
2014. júl. 5. 05:51

Naphal köszönöm!lenne még pár kérdésem, ha nem gond! :)

Szóval én használok No Carb tésztát!azt hova soroljam be,melyik napra?illetve zsírtalanított maglisztekből sütök (szezámmagliszt, lenmagliszt, kókuszliszt, tökmagliszt) ezeket keményítő és szénhidrát napokon is használhatom?Köszönöm :)

13. Naphal
2014. júl. 4. 21:53

Az attól függ, hogy milyen napod van.

Pld.

fehérje napon: joghurt, sajt, tojás, hús, stb

zöldség (keményítő) napon: zöldségek

Szénhidrát napon: keksz, stb -talán ezt a legkönnyebb kitalálni

Gyüminapon: gyümölcsök. Smoothi, aszalványok (mértékkel), egy kis mogyi, dió ha sok lenne az édes

12. Delin
2014. júl. 4. 18:16
Értem!akkor mit tudok enni uzsonnára?én napi 5-6x eszek kicsiket, de nem akarok az uzsonnával túl sok kalóriát bevinni!
11. Naphal (válaszként erre: 10. - Delin)
2014. júl. 4. 16:22

Szia!


Én tavaly csináltam.


12 óra után (mondjuk úgy, hogy ebéd után) már nem lehet enni gyümölcsöt, csak gyüminapon.

A kókusztej fehérje és csak fehérje napon lehet vagy a reggeli kávéhoz, betartva azt, hogy utána várni kell a gyümölcs evéssel.

A lekvár szerintem alapvetően szénhidrát, hiszen koncentráltan tartalmazza a gyümölcs cukrot.

10. Delin
2014. júl. 4. 14:49
Sziasztok!és ha uzsira valami gyümölcsöt ennék az megengedett?egyébként a kókusztej fehérjének számít, vagy ihatom akár minden nap?a diétás házilekvárt sem tudom hova tenni...nézzétek el nekem, most kezdtem!Köszönöm a válaszokat! :)
2014. júl. 2. 19:32
Tedd felre az ebeded felet vagy egy harmadat es azt edd delutan 'nasinak'. Jobb hijan :)
8. Naphal (válaszként erre: 7. - 49247d048a)
2014. júl. 2. 19:28

Jó kérdés. Kb 16kgt (+/-1kg eltérés lehet).


Én csináltam a víznapokat is és szigorúan csináltam.

Pld nem ettem kenyeret, ch napon inkább csak levest ettem, stb.

Régen (10 éve) a mozgás nekem az volt, hogy a fiammal vagy fociztam meló után, vagy bicajozni tanítottam és futottam mellette. Akkor is lement 3 hónap alatt 15kg - persze akkoriban keveset ettem.

7. 49247d048a (válaszként erre: 5. - Naphal)
2014. júl. 2. 19:17
Mennyit fogytál? Mozgás be van tervezve, bár sokat mocorgok lányommal, de rájöttem, nem elég, pedig futkározunk, focizunk stb. a kertben, rengeteget sétálunk. Remelem bírni fogom ezt a diétat. Sose okozott gondot, h lefoggyak 5-6 kilokat, pikk-pakk lement, most egyszerűen nem megy :-(
6. Naphal (válaszként erre: 5. - Naphal)
2014. júl. 2. 19:13
A mozgás, sportolás viszont fontos, azt se felejtsd el
2014. júl. 2. 19:12

Én tavaly csináltam és nyugodtam ehetsz 5x is.

Én is többször ettem és szépen fogytam.

4. 49247d048a (válaszként erre: 3. - Simple)
2014. júl. 2. 19:06
Köszönöm. Nekem muszáj többször piciket ennem, nem bírok egyszerre sokat. Neked mennyit sikerült fogynod vele? Bármilyen tanacsnak örülök, mert mar lelki és idegbeteg vagyok a kinézetem miatt. Kb. 10-12 kg-ot kéne fogynom, ami ráadásul nagyon rosszul oszlik el. Terhességi maradék...
2014. júl. 2. 18:57
Nekem mondjuk untig elég volt a háromszori étkezés, pont azt szerettem ebben a diétában, hogy sosem voltam éhes, mégis a kilók csak úgy mentek lefelé.
2. simple (válaszként erre: 1. - 49247d048a)
2014. júl. 2. 18:56
Ugyan nem írja, de ha eszel egy két falat valamit, nyilván olyat, ami az adott napba illik, abból nem lesz baj.
2014. júl. 2. 18:35
Sziasztok. Holnap kezdem a dietát, a gondom, hogy délelőtt még csak-csak elvagyok ebédig, de déltől estig dobok egy hátast kaja nélkül. Lehet valamit uzsonnázni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook