Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos pro és kontra fórum

90 napos pro és kontra (beszélgetős fórum)


18. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1. - Kacsa118)
2011. márc. 7. 21:08

84 éves szomszédasszonyommal együtt kezdtük tavaly. Én abba hagytam, mert nem tudtam családom és barátaim látogatásaival az étrendemet összeegyeztetni, - a szomszéd végig szenvedte a 3 hónapot, 14 kilót leadott.

Január 5. óta teakúrát csinálok, ami annyit jelent, hogy ehetek mindent, amit akarok, csak a teát kell a leírásnak megfelelően éhgyomorra és vacsi után inni. 8 kilóval kevesebb vagyok, mikor meglátott a dokinőm, rettenetesen boldog volt, és 3-szor is lelkendezett: "büszke vagyok magára!" Többen kérdezik, hogy tudtam ilyen "látványosan" lefogyni és nagyon örülök, hogy mindenféle tortúra és szenvedés nélkül jönnek le rólam a kilók.

Drukkolok, hogy kibírd a 3 hónapot. Ha van akaraterőd, és senki nem tenyerel bele, meg tudod csinálni. Hajrá!!!!

2009. júl. 15. 20:30
A 90 napos diéta szerintem nem káros. Tény, hogy ha nem tartod magad a fokozatos visszaszoktatáshoz, akkor hamar visszajön a felesleg, de egy munkatársam is a szénhidrát és a fehérje különválasztásától fogyott 20 kg-t 1 év alatt. Nekem ez azért nehéz, mert imádom a rakottas ételeket. Ő viszont esküszik rá, hogy ha mondjuk reggel virslit eszel magában, utána délben rizset savanyúsággal, utána pedig a húst szintén savanyúsággal, akkor hamar le lehet adni a felesleget. ..és itt csak 1-2 óra különbséget kell tartani az étkezések között. Ugyan az a stratégiája, mint a 90 naposnak. A szervezet könnyebben feldolgozza külön a szénhidrátot, külön a fehérjét, mert más-más bontja le őket.
16. kertikacsa (válaszként erre: 15. - Hatalyakne)
2009. júl. 15. 08:17

Szia!

Ebben egészen biztos lehetsz, nekem úgy lehetett csak kisbabám, hogy egy évem keresztül hormonokat kaptam, végén megsajnáltak és mondták hagyjuk abba, mert egy versenylónak is sok lett volna, na hát nekem is sok volt, akkor feljött rám 10 kiló az alatt az egy év alatt, most sikerült annak egy pici részétől is megszabadulnom, de még több mint a fele rajtam van. Az edzőtermekben is kész esélytelennek állítanak be ha hormonális gondjaid vannak, de azért is leküzdöm még ezt a pár kilót ami zavar, talán kiürül lassan a szervezetemből ez a hormon, fiam azóta 9 éves és gyönyörű, Érte megérte!

2009. júl. 14. 17:52
Én is túlvagyok a 90 naposon, csupán 9 kilótól tudtam megszabadulni. Pedig igyekeztem betartani a szabályokat.Sajnos 5 hónap alatt szépen visszajótt a keservesen leadott 9kiló. Nem mentséget keresek , csak arra gondolok, hogy nőgyógyászati nagymütétem után kénytelen vagyok hormonpótló tablettát szedni és ez is hozzájárulhatott a visszahizáshoz.Minden fogyózónak sikeres sulyleadást és utánna súlymegtartást kivánok.
2009. júl. 14. 11:11

Sziasztok!

Én február elejétől szépen-pontosan végig csináltam a 90 napost.

Nem 100 kilós voltam így nem írhatok 20 kilós csoda fogyásokról, de pont ez a lényeg, hogy a 80 kilómból lett 69, hiszen mindenki tudja ez a nehezebb, már több mint egy hónapja vége azóta is lement még 2 kiló.

Egy csodásan méregtelenítő,tisztító, testet felfrissítő diéta volt. Előtte ennyi gyümölcs és zöldség nem volt az étrendemben, aki csinálja tudja, hogy a közepétől kb. már nem is szereted a szénhidrát napot, mert érzed, milyen hitvány, energiát nem adó ételcsoport. Mindenkinek ajánlom, persze kell a mozgás és utána ahogy itt előttem már sokan leírtátok egy értékes, jó minőségű étrendre kell áttérni, mert semmilyen fogyás után nem térhetsz vissza arra a rosszra amit előtte műveltél a testeddel.

2009. júl. 11. 15:15
Én ma vagyok az 5. napon. Nekem talán most 2 kiló lement (még nem látszik), de rengeteg víz távozott. Én nagyon örülök neki. És nem vagyok éhes, csak ha unatkozom, de akkor meg keresek valami elfoglaltásgot:))) Nem tudom, hogy mennyit fogok tudni fogyni, sokat szeretnék, de ez azon is múlik, hogy meddig tudom csinálni. Remélem, hogy kitartó leszek!:)
2009. júl. 10. 14:33
Én fogytam vele, de idő előtt abbahagytam, mert eleget fogytam. Sajnos ha újrakezded már nem fog sikerülni, mert emlékszik a szervezet és máshogy regál a szervezet. Abszolúlt nem egészségtelen. Minden szükséges tápanyaghoz hozzájut a szervezet. A metabolizmus is helyreáll.
11. kacsa118 (válaszként erre: 10. - 00346cf747)
2009. júl. 10. 13:37
Nem néztem végig az összes fórumot! :)
2009. júl. 9. 22:33

Hoppá, ez a téma már szerepelt más címen :)

Azért leírom a véleményem: én nem tudtam végigcsinálni, pedig némi eredmény volt. A volt kolléganőm sokat fogyott (kb. 3 évvel ezelőtt), mostanság láttam, pont úgy néz ki, mint annak előtte. A titka a fegyelmezettségben rejlik, odafigyelni a minőségre, mennyiségre, meg aztán ki tudna megenni egy kiló sárgarépát. A szervezet minőségileg megkap minden tápanyagot, de mennyiségben ez is korlátozott, konkrétan az "egy szelet pizzányi", vagy "paradicsomszószos" tésztára gondolok.

Összességében nézve ez is egy IZMUS, s mint olyan, káros.

2009. júl. 9. 19:47

Minden fogyókúráról azt mondják egészségtelen,mert x idő alatt lehet fogyni-már amelyikkel-viszonylag sokat,míg az okosok szerint az életmód váltással elért fogyás az egészséges.


Szerintem meg egy fogyókúra sem egészségtelenebb,mint hosszú évekig terhelni a szervezetet komoly súlyfelesleggel.

Sajnos nem mindenkinek van kitartása,én is közéjük tartozom.Pontosabban van kitartásom,ha látom van miért.Az életmód váltás szuper dolog,de lassú az eredménye,míg egy fogyókúrát,ha pontosan betartasz viszonylag hamar látható,hogy miért csinálod és szerintem az még mindig egészségesebb és jobb,ha valaki egy fogyókúrát végig csinál és van eredménye és motivációja megtartani,mintsem,hogy próbálkozik életmód váltással,kevesebb evéssel(meg hasonló megoldásokkal,amik az orvosok szerint egészséges)de feladja,mert nem látja igazán az eredményt és ezért állandóan jojo effektusban van a szervezete.


Nekem személy szerint nem vált be a 90napos.Most már tudom,hogy miért.Mert ha jól belegondolsz 4napból 3-ban szénhidrátot eszel.Ez persze ettől még lehet jó,hisz nagyon sokan fogynak vele rengeteget,én személy szerint siralmasan keveset fogytam vele,aztán átváltottam a szénhidrát drasztikus csökkenéséra,és lement 23 kg.


Szerintem megtartani is nehezebb a 90 napossal leadott kilókat,mert a szervezet hozzá szokik egy rendszerhez,amit aztán a "normális" étkezések során szinte lehetetlen véghez vinni,vagyis mindig külön választani a tápanyagokat.

Míg más módszert szerintem könnyebb később átültetni a hétköznapokba,de ez csak az én személyes tapasztalatom.

2009. júl. 9. 19:44

Szerintem nem rossz diéta. Az , hogy kinek mennyire válik be azt embere és annak anyagcseréje válogatja. Én ma tartok az 54. napomnál és az eddigi eredményem 19kg mínusz. Mellette elkezdtem kondi terembe járni ahol futok és biciklizem kb. 2 hete, ami heti 3 alkalmat jelent. Az pedig , hogy a ledobott kilók vissza ugranak, hát 2-3 kg visszaszedése törvényszerű , mivel hirtelen megkapja egyszerre a tápanyagokat a szervezet diéta végén. Az pedig , hogy valaki visszaszedi az összest az nagy részt a maga hibája. Sokan azt hiszik , ha kedden vége egy nagyobb diétának , akkor csütörtökön már jöhet a túrós csusza liter tejfellel és fél kiló szalonnával. Nagy fogyások után lehet a legnagyobbakat hízni. A diéta említi a 6 hónapon át tartó további gyümölcs fogyasztást , illetve a hat óra előtti vacsorát. A diétát követő 3-4 hétben oda kell azért figyelni mit és mennyit eszünk. Csak fokozatosan , lassan kell hozzá szoktatni a szervezetet a normális kevert étrendhez , mert ha elkezdünk zabálni akkor a testünk azt fogja és szépen elraktározza az utolsó kalóriáig. Szóval mértékletesség , fokozatosság és persze egy kevés napi 30 perc mozgás szerintem ez szükséges az elért súly megtartásához. Nekem ez a véleményem


Aki benne van az csak ügyesen, aki pedig kacérkodik a gondolattal vágjon bele. Ha nem tetszik abba hagyja .


Sok sikert :D

7. kacsa118 (válaszként erre: 6. - Kormi1985)
2009. júl. 9. 19:16
Bizony oda kell figyelni utána is! De nekem pl. előtte le is kell fogyni. Próbáltam már én is az ún. életmódváltással. Nekem pl arra van szükségem, hogy előbb lefogyjak.
2009. júl. 9. 19:12

Szerintem lefogyni le lehet vele. Azt, hogy mennyire egészségtelen, nem tudom. Viszont az a baj, hogy ritkábban hallok olyanról, hogy sikerült a megtartani utána a súlyt. Az egyik kolléganőm is csinálta, de neki is visszajött ahogy abbahagyta! :-((

Szerintem az a baj az összes fogyókúrával, hogy bár lehet, hogy lefogysz tőle, de olyan nincs, hogy utána nem kell odafigyelni a mozgásra és a helyes táplálkozásra! Nem csak kúra kell, hanem teljes életmódváltás!! Tudom, hogy nehéz, én is ebben a stációban vagyok, de hiszek benne, hogy hosszútávon ez a nyerőbb!

Azért csak hajrá! Sok sikert!

2009. júl. 9. 19:12
Az összes "divatos" diétával az a baj, hogy a leadott kilók törvényszerűen visszajönnek, néha még több is, vagy csak kínkeserves szenvedés árán tartható meg az elért súly.. úgy meg nem lehet élni egy egész életen át....
2009. júl. 9. 19:12

Én csináltam, de nem jött be (alig fogytam, és kamatostul jött vissza), és ahogy utánanéztem, orvosilag sem látom megalapozottnak a dolgot.

Most sportolok és egészségesen étkezem (sok zöldség és fehérje, kevés teljes kiőrlésű pékáru, zabkorpa, zabpehely, stb.), eddig 14 kiló ment le, és tök jól érzem magam. Már amikor nem botlok meg néhány sütikén :DD

3. dybo
2009. júl. 9. 19:10
nem fogykúra kell, hanem életmód változás. 90 napos diéta egy jó nagy rakás fos.
2009. júl. 9. 18:45

Szia!


Én jónak tartom. 2 éve csináltam 1,5 hónapig és 15 kiló minusz volt a mérlegen. Azóta sajnos már visszajött:(


Most megint elkezdtem, ma vagyok a 3. napon.

Egyenlőre semmi, de hát még messze a vége:)


Én nem hinném, hogy rossz lenne, mindent eszik az ember az adott napon, igaz nem egyszerre.


További kitartást!

2009. júl. 9. 18:41

Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy épp egy 90 napos közepén vagyok! De... Nagyon sok jót és rosszat hallok róla, és szeretném most ezt a diétát vita tárgyává tenni! Ki mit gondol róla? Tényleg annyira egészségtelen, mint az sokan állítják? Vagy inkább ez, mint a 30 kilo feletti túlsúly? Mi a véleményetek? (Kulturált vitát és eszmecserét szeretnék, nem köpködést :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook