Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónaposnak nátha esetén milyen gyógyszert adtok? fórum

9 hónaposnak nátha esetén milyen gyógyszert adtok? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 1. 18:00
Többet én sem tudok mondani:) Jaj de sok folyadék!!! A lándzsás utifű szirup meg.. hmmmm... az a legjobb főleg ha köhög. én a lányoknak is azt adtam meg most mikor beteg voltam azt ittam a doki felírt köptetője helyett :) És 3 nap alatt kiszedett a hörghurutgyusziból!! :)
2010. okt. 1. 17:44
Orrszívás, orrcsepp - a 37,5 még csak hőemelkedés, nem kell csillapítani.
10. arrival (válaszként erre: 7. - Evetanyu)
2010. okt. 1. 17:22

Végre valaki aki nem antibiotikummal tömi a gyerekét :)


Én Angliában dolgozom gyerekkórházban. Itt nem divat antibiotikumot adni minden náthára meg vírusfertőzésre mint otthon.


Ennek köszönhetően a gyerekek nem betegek. NEM hiányoznak évekig az oviból, suliból. Persze soknak folyik az orra, kicsit náthás mikor picik. De ugyanúgy járnak oviba. Iskolás korukra hihetetlen erős immunrendszerük van. Soha nem betegek.

A gyerekek 90%-a nem találkozott antibiotikummal 10-12 éves koráig. Otthon ez esetleg 10%.


Az felnőttek átlagéletkora 12 évvel magasabb mint a magyaroké.

Akkor lehet van benne valami, nem?

2010. okt. 1. 17:20
Köszönöm mindenkinek!
2010. okt. 1. 17:18

37,5 az nem láz.

Nem kell gyógyszerrel tömni szegény gyerekeket. Nemhiába, hogy semmi immunrendszerük nincsen.

7. evetanyu (válaszként erre: 5. - Horvathrekusi)
2010. okt. 1. 16:50

Nem csak szerinted.

Nővérem apósa nyugdíjas gyereorvos.

38 alatt TILOS a lázcsillapítás, mert a csecsemőkori hőemelkedés azonnali csillapítása egyenes út az auto-immun betegségekhez!!!! A szervezet jelzése a láz, a hőemelkedés azt jelzi, hogy valami támad, és a kis teste NORMÁLISAN működik, vagyis védekezik a támadók ellen. Ha már 38 felett van, azt csillapítsd Nurofennel vagy Germicid C-vel, amúgy csecsemőknél csak anniyt tehetsz, amit a többiek is nagyon helyesen leírtak.

A sűrű sárga-zöld orrváladék sem ördögtől való, csak anniyt jelent, hogy a taknyában (pardon, de ezt gyorsabb leírni) baktériumok telepedtek meg. Ez kicsiknél csak akkor veszélyes, ha anyuka nem szívja az orrot ("jaj, annyira sír szegény kicsikém, nem szereti!"), mert ha odabent pang, arcüreg gyulladásba mehet át.

Orvoshoz csak akkor kell vinni, ha LÁZAS. Sima nátha esetén nem. Az orvos sem tud sima náthára semmit adni.

Én mindig az említett apsó-doki tanácsait követem, és eddig bevált. Pl. a lányom 3 éves, most kezdtük az ovi, 1 hét után: orrfolyás-tüsszögés, majd köhögés.

Nem volt lázas, nem volt rossz kedélyű, úgyhogy orrszívás, Cebion, lándzsás útifű szirup, hogy nehogy letapadjon a cucc (Rhinatiolt felejtsétek el!!!!!!!!!!!!!!!!!) és orrcsepp. Igaz, hogy nem 3 nap alatt múlt el, mint antibiotikummal, hanem 2 hét alatt, de elmúlt.

6. mese habbal (válaszként erre: 5. - Horvathrekusi)
2010. okt. 1. 16:45
igen, én is a nurofent csak magasabb láznál adnám, illetve ha úgy érzem fáj valamije, pl torka.. múltkori náthánál egyértelmű volt, mert baromira be volt rekedve, akkor adtam... most nem adok, mert csak a taknyosság van, mint tünet, láz nincs, vagy csak nagyon enyhe, amit nem érzek rajta...
2010. okt. 1. 16:38
Szerintem csak 38fok felett szükséges lázcsillapító.
2010. okt. 1. 16:37

Az orrát szív rendszeresen, nehogy besűrűsödjön.

Kevés orrcsepp. De csak ritkán! Még jobb, ha egy kis anyatejet cseppentesz az orrába.

Ha teljesen bedugulna és sehogy nem tisztul, tengerisó oldatos spray.

De ha sárgás és sűrű az orrváladék mindenképpen vidd orvoshoz!

Egy gyakorló anyuka..... :)

2010. okt. 1. 16:36

nálunk is most épp nátha van..szintén majdnem 9 hós) orrszívás ezerrel, előtte tengervizes spray, utána Euphorbium comp. heel. nevű homeopátiás orrspray... ezen kívül cebion csepp, és Ca-kid szirup, este fenistil csepp, hogy ne duguljon be az orra...

ha feljebb megy a láz, akkor nurofen... mondjuk én nem mértem még, mert nálunk szerintem nincs láz, legalábbis érzésre...

ha magas láz lesz, vagy az orrváladék sűrű sárgás-zöldes, akkor vidd dokihoz...

2010. okt. 1. 16:35
C-vitamin (Cebion),orrszívás és utána orrcsepp, nurofen.
2010. okt. 1. 16:33
Orrfolyás ,láz 37.5.Ezek a tünetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook