Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos- mennyit egyen? fórum

9 hónapos- mennyit egyen? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 29. 14:35

mármint uzsit meg a vacsit ne főzire váltsd ki hanem vagy valamilyen gabonafélére vagy gyümire

lehet venni 7 gabonás pelyheket, vagy ott a kölln az is nagyon jó

2012. aug. 29. 14:33

Szerintem első lépésként váltsd ki az ebédet valamilyen zöldséggel, valamilyen főzelék félével, ha ez megvan akkor jöhet az uzsonna és a vacsora

egyébként miért vacsira adod a zöldséget?

ha bevezettétek a tejterméket akkor azt adhatod a főétkezések között nyugodtan

2012. aug. 29. 13:25

Szia!

Én is 4 hónaposan kezdtem bevezetni a gyümiket, Kisfiam anyatejes.

Most ott tartok, hogy reggeli anyatej, tízórai gyümi, ebéd főzi husival, uzsi gyümi és vacsira ő anyatejet kap, vagy nagyon ritkán pépet.

Elvileg a 8-9hós babáknak 4 óránként kell étkezniük, én legalábbis így hallottam.

A Kisfiam éjjel még 1-szer eszik.


Én is adok neki néha rágcsálni kiflit, babpiskótát, vagy kenyérdarabot, de én heti 3-4-szer főzök neki, így nem veszek üveges bébikajákat, emiatt nem tudom, azokból mi a jó.

Ha picit dúsítani akarsz az étrendjén, akkor szerintem nyugodtan tehetsz a gyümibe háztartási kekszet vagy babapiskótát :)

2012. aug. 29. 13:05

hááát mi a főétkezést (főzelék, hús) ebédre vezettük be (nekünk felnőtteknek is az, mi sem vacsorára eszünk meleg, nehéz ételt), én valahogy azt tenném át délre először


és szerintem túl sok a tápszer, így olyan, mintha nem a tápszereket váltottad volna ki, hanem melléjük adnál mást is

ebben a korban már egyre kevésbé elég a tápszer, de nem melléje kell adni egyéb ételt, hanem helyette


nálunk kb ettől a kortól ilyen volt egy nap:

reggeli tápszer

tízórait az én lányom nem evett, amúgy jó a gyümölcs

ebéd valami főtt étel (eleinte a korának megfelelő üveges, aztán egyre többször a mi kajánkból)

uzsonna valami hideg (kenyér stb amiket írtam) VAGY tejpép+gyümölcs belekeverve (üveges, amiben darabos gyümik vannak, vagy friss gyümölcs pl. barack villával összetörve)

vacsora (lefekvés előtt) tápszer


Amúgy a dokitok mit mond? Minket nagyrészt ő "vezetett", hogy mikor mit váltsunk ki, mindig meg is kérdeztem, hogy jól csináljuk-e.


Most 16 hós lesz, szinte mindent eszik már, a darabosakat, falatokat önállóan kézzel, a felkockázott gyümölcsöt villával (csak felszúrni segíteni kell néha), de ezeket már kb 12 hós korától. A napi 2x tápszer megvan még, amíg elfogadja, addig nem hagyom el (tejjel lesz majd kiváltva, de nem kapkodom el).

2012. aug. 29. 12:26
Mi is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Reggelire tápszert kap, tízóraira gyümölcsöt, ebédre tápszert, uzsira vagy tápszert, vagy kekszet, vagy tejbepapit, vacsira zöldséget vagy zöldséget hússal, elalváskor még tápi. Csak valamit ezen szerintem variálni kellene.
2012. aug. 29. 10:04

ehhez írd meg azt is, hogy eddig mit evett, mikor vezetted be a kajákat, stb


az enyém erre a korára már egyre többet evett, 8 hósnak való üveges kaják voltak a fők, de ha olyan volt a mi ebédünk, abból is kapott picit, pl sült krumplit, kis kenyérdarabkákat szalámival, uborka, sajt, főtt tojás sárgája

főtt tésztát villával összetörve stb


(mi 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást gyümölccsel)

2012. aug. 29. 10:01
Sziasztok! Adjatok kérlek tanácsot. Egy 8,5-9 hónapos kisbaba hányszor és milyen szilárd táplálékot kell egyen egy nap és milyen időszakokban??? Ti ezt hogy csináljátok??? Előre is köszi válaszaitokat. Üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook