Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos kisfiam nagyon sokat kel éjszaka és csak teával hajlandó visszaaludni.Szeretném róla leszoktatni.Tudtok tanácsot adni? fórum

9 hónapos kisfiam nagyon sokat kel éjszaka és csak teával hajlandó visszaaludni.Szeretném róla leszoktatni.Tudtok tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
39. kicsi.timi (válaszként erre: 38. - Ancsa84)
2010. márc. 8. 10:07
Ezt szedjük mi is, de eén sem látom értelmét...
38. ancsa84 (válaszként erre: 36. - Kicsi.timi)
2010. márc. 8. 10:06
Grétinek még csak 2foga van!Chamomillát adtam neki én is,de nem sok haszna volt...
2010. márc. 8. 10:05

Hú csajok! Nem irígyellek benneteket.

Nagyon sok sikert és kitartást,főleg türelmet kívánok nektek:)

36. kicsi.timi (válaszként erre: 32. - Ancsa84)
2010. márc. 8. 10:04
Akkor már csak 2 fogat kell várnunk. :) Homeó bogyót szedünk. Zsombor sokat eszik napközben és éjszaka nem is kell neki kajcsi.
35. kicsi.timi (válaszként erre: 31. - Buschne)
2010. márc. 8. 10:03
Na, akkor reménykedem :)
34. ancsa84 (válaszként erre: 30. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 10:02
Hát... adok neki inni!Erre kellene valami megoldás,h leszokjon róla..
2010. márc. 8. 10:01
Mindig csak picit tegyél a cumisüvegbe. Azt megissza és utána visszaalszik. Nálunk ez a módszer vált be, illetve egy idő után már nem tettem bele semmit, szájába vette, érezte, hogy üres, kiköpte és aludt tovább.
2010. márc. 8. 10:01

Írtam egy netes oldalon egy "alvás szakértőnek",aki babákkal foglalkozik,és ezt a választ kaptam:

(sokkal okosabb nem lettem)


Ebben a korban a legtöbb baba, mintha felkapcsoltak volna benne egy kapcsolót: hirtelen elromlik :) Elkezd ébredni éjszaka, nyűgösebb nappal.


Ennyi idősen már mindenképpen gondolnod kell a fogzásra is, mint az alvásgondok okára. A fogzás nem úgy néz ki, hogy amikor már látszik a kicsi ínyén valami, akkor kezdődnek a tünetek is, hanem általában 3-4 hósan már megkezdődnek a kellemetlen tünetek (nyálzás, rágás, étvágytalanság, ébredések, nyugtalan alvás, enyhe hasmenés) és csak utána kb. 5-6 hósan törik át az első fog. Amíg nem törik át 6 foga (két metsző alul és 4 felül), addig általában ez problémát szokott okozni, mert feszítik az ínyt.

Mindenképpen kapjon fogzásra való homeopátiás alkati szert (tehát nem valamilyen homeopátiás szert, hanem az ő tüneteinek és természetének, alkatának megfelelőt - ezekről részletesebb leírást a [link] alatt találhatsz).


A másik lehetséges ok, hogy nappal nem lakik jól. Ebben a korban gyakori,hogy annyira érdekli a babát a külvilág, hogy nappal nem eszik eleget és éjszaka pótolja be, ami nappal kimaradt. Próbáld meg estefelé gyakrabban szoptatni, akár fél óránként is megkínálhatod, így biztosan teli pocakkal fekszik le majd (ne csak egyszer próbáld ki, lehetőleg többször, mert elsőre minden próba hatástalan szokott lenni)

31. buschne (válaszként erre: 26. - 9242a6388c)
2010. márc. 8. 10:00

Nálunk is ez vált be! Vízért már nem lesz neki érdemes felkelnie... :-)

Első éjjel elhajította a vízzel telt cumisüveget, másnap már jobb volt, harmadnapra végigaludta az éjszakát.

30. 433384b4bc (válaszként erre: 24. - Ancsa84)
2010. márc. 8. 10:00
Szegénykém :) És mit tudsz vele csinálni,hogyan kezeled?
29. ancsa84 (válaszként erre: 27. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 8. 09:58
Egyetértek,legalábbis a tapasztalat ezt mutatja nálunk...
2010. márc. 8. 09:58
"A szakemberek szerint sem szerencsés a baba éjszakai itatása – annak ellenére, hogy teáztatással hamarabb meg lehet nyugtatni a fogzó csecsemőt –, mégis jobban jár az édesanya, és természetesen a baba is, ha nem kezdenek el teázni. A cukros tea azonnal megkezdi az éppen csak kibújó fogak rongálását, ráadásul függőséget is okozhat a babánál, utána mind a teáról, mind az éjszakai ivásról nagyon nehéz lesz leszoktatni"
27. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 21. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 09:57
Mindegy, hogy mi van a cumisüvegben, azért kell fel sokat, mert cumisüveg nélkül nem tud aludni. Hozzá van szokva, hogy mindig a szájában van. A víz csak azért jobb, mert nem roncsolja a fogát.
2010. márc. 8. 09:57
Vizet tegyél a cumiba, pár nap és jobb lesz...nálunk bevált..
25. kicsi.timi (válaszként erre: 19. - Szabokisandi)
2010. márc. 8. 09:55
Ezért is vagyok tanácstalan, mert a lányom nem csinálta ezt. De azt hiszem ezt is kipróbálom :)
24. ancsa84 (válaszként erre: 21. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 09:55
Jah persze...nálunk vizet iszik,és akkor is felkel...
2010. márc. 8. 09:54
Nálunk ugyanez volt. A fiam képes volt egy liter teát meginni éjszakánként, arról nem is beszélve, hogy nem aludtam egész éjszaka semmit. Én úgy szoktattam le róla, hogy egyszer csak elvettem a cumisüveget és nem adtam neki többet. Azt hittem, hogy legalább két hétig üvölteni fog, de ezt is felvállaltam volna. Szerencsére két napig ha sírt sokat mondok. Azóta végig alussza az éjszakákat és rendesen pohárból iszik.
22. ancsa84 (válaszként erre: 20. - Kicsi.timi)
2010. márc. 8. 09:53
Én is ezért váltottam vízre,kezdetben Gréti is teát ivott,de minden zokszó nélkül állt át a vízre...
2010. márc. 8. 09:52

Kislányom 16 honapos, éjszaka óránként felkel és teát kér. Ez már 3-4 honapja megy és sokszor már nagyon nehezen viselem, mert nem tudom kipiheni magam. Mit tegyek?

-Vizet adjon neki, akkor nem fog ilyen surun felkelni.

(Dr. Tausz István)

20. kicsi.timi (válaszként erre: 15. - 433384b4bc)
2010. márc. 8. 09:52
Teljesen igazad van. Ez a legfőbb oka annak, hogy nem szeretném, hogy ennyit teázzon, mert féltem a fogait! :)
2010. márc. 8. 09:52

Sziasztok

Az én kislányom 8 hónapos koráig cicizni kelt éjjel és megelégeltem. Nem volt szüksége rá. Mint ahogy a 9 hónaposnak sincs szüksége sok ivásra éjjel. Az hogy mondjuk egyszer felébred (mert mondjuk melege van) az elfogadható.

Én leszoktattam a kislányomat az éjszakai evésről 2 nap alatt. Az első éjjel nagyon sírt, mondtam neki, hogy már nagylány és nem kap cicit, csak reggel. Értette, mert panaszkodás volt a hangjában. Természetesen kivettem megnyugtatni, többször is, de nem mentem el a kiságy mellől, ott maradtam vele, hogy ne keltsek benne reményt. Következő éjjel is sírt, de már lényegesen kevesebbet. Harmadik éjjel fel sem kelt és azóta is alszik este 8-tól legkevesebb reggel 6-ig, de van, hogy 7,30ig is. Soha nem itattam egyik gyermekemet sem éjjel, mind átaludták az éjszakát és nem is mászkáltak éjszaka a szülői ágyba.

Viszont van még egy dolog, ami miatt az én kislányom ébredt. Mivel mindig kimászott a takaró alól, ezért hálózsákban altattam. Nagyon sokat kelt. Aztán próbaképpen levettem róla a hálózsákot. Azóta semmi gond. Én megfagynék ahogy ő alszik, de teljesen nyugodtak az éjszakáink azóta, pedig neki is jönnek a fogai, már a 13. is kibújt.

Nem kell sajnálni, azt a pár éjszakát rá kell szánni, hiszen a babák is nyugodtabbak, ha kipihenik magukat éjjel.

Sok sikert!

18. ancsa84 (válaszként erre: 10. - Cicusbaby19)
2010. márc. 8. 09:52
Figyelembe veszem,iszik ő sokat...!
17. ancsa84 (válaszként erre: 13. - Kicsi.timi)
2010. márc. 8. 09:51
Érdemes olyan cumisüveget venni,amilyet írtam,nekünk bevált,legalább nem csurom vizes minden!
16. kicsi.timi (válaszként erre: 10. - Cicusbaby19)
2010. márc. 8. 09:51
Figyelembe veszem. Ő napközben is nagyon sokat iszik. az egész napi bevitele kb. min. 2 liter.
2010. márc. 8. 09:50
Na de ugye itt most az éjszakai ivásról beszélünk,csak kitértem a fogazatra ia :)
14. ancsa84 (válaszként erre: 9. - Kicsi.timi)
2010. márc. 8. 09:50

De...

Igen,sokszor...kb 6. hete csinálja ezt,előtte szépen átaludta az éjszakákat,tudtunk mi is pihenni,hozzá voltunk szokva...ugye milyen könnyű a jóhoz hozzászokni?

Most meg sokszor ébredünk nyúzottan...:S

13. kicsi.timi (válaszként erre: 11. - Ancsa84)
2010. márc. 8. 09:49
Igen, ez meg a másik. Ő szívja, de egy csomót vissza is folyat, ezért az egész nyaka vizes. Tényleg szeretném ezt az állapotot megszüntetni!
12. 433384b4bc (válaszként erre: 6. - Kicsi.timi)
2010. márc. 8. 09:48
Próbáld rászoktatni fokozatosan a vízre és a pohárból ivásra.A tea tönkreteheti a pici fogait és mire kijönnek a fogai el is szuvasodik annyira,hogy tiszta fekete lesz.(gyakorlatilag elrohad a fogzománc)
11. ancsa84 (válaszként erre: 4. - Kicsi.timi)
2010. márc. 8. 09:47

pontosan így vagyunk mi is,csak az én lányom a cumit mindig is útálta!

Én vettem neki olyan cumisüveget,amiből csak akkor jön,ha szívja,nem csöpög szanaszét,mert az előzőből egy rakás vizet a nyakába öntött!Így már sokkal kevesebb folyadék fogy,inkább szerintem csak azért kell a cumisüveg,hogy megnyugtassa,ha szopizna a cicit kérné biztos...

De hogy fog erről leszokni,arra én is kíváncsi lennék!

10. cicusbaby19 (válaszként erre: 5. - Ancsa84)
2010. márc. 8. 09:46

ezt nagyon vedd figyelembe!!!!

nehogy baj legyen...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook