Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos kisfiam kancsal... fórum

9 hónapos kisfiam kancsal... (beszélgetős fórum)


15. irgum-burgum (válaszként erre: 10. - Gera175)
2012. márc. 14. 10:32

nálunk sincs egy szemüveges sem,mégis kancsal lett a drága.

az én picimnek most plusz 3,5-es a szemcsije,de most viszem majd újjabb vizsgálatra és lehet nagyobb kell majd neki.

szerintem minnél hamarabb adnak egy babára szemüveget,annál könnyebben megszokja.

nekem 8 hónapos volt,amikor rákerült a szemüveg és első perctől kezdve jól viseli,meg most a takargatást is.

hidd el ártani biztos nem ártanak a gyereknek.

nekünk a legvégső eset lesz a műtét,de imádkozom ne kelljen,mert hiába rutinműtét,akkor is egy műtét.

14. trapiti (válaszként erre: 8. - Kistanítónéni)
2012. márc. 13. 21:59

Sziasztok!


Az én kislányom ugyan nem kancsal, de 2 éves kora óta szemüveges, most 4.5 éves. MINDENT csinálhat szemüvegesen is, csak a megfelelő keretet és lencsét kell választani. Keretből a Miraflex a legbiztonságosabb, az datlapomon láthatjátok is a lányomon, rugalmas, mindent kibír, biztonságos, hátul egy gmuis pánt rögzíti. Lencsét mindenképpen a junior lencséket kell választani, ezek keményebbek, vékonyabbak, nem törnek és sokkal kevésbé karcolódnak (persze az óvodai homokozást ez sem bírja, de minden mást igen...) :)

2012. márc. 13. 16:09

Az SZTK-s orvos azt mondta, hogy 3 év alatt nem tanácsos a műtét. Amint haza értünk felhívtam egy magán orvost, ott mondták, hogy ha olyan probléma van ami műtéttel korrigálható, akkor az bármikor megoldható.


Kistanítónéni, nem lehet egyszerű neked az ikrekkel... nekem néha még egy is sok :))))

12. Bcicus
2012. márc. 13. 15:05
Szeműtét ma már rutin, nekem 23 éve volt és már akkor is az volt. Amint lehet csináltassátok meg.
11. Kistanítónéni (válaszként erre: 10. - Gera175)
2012. márc. 13. 13:24

Nálunk műtétről szó sem esett. A családban sajnos van előzmény. Én sem tudom mi lesz ebből a szemüveg dologból, mert a kisfiam egy borzasztóan aktív, akaratos kis koma. Nálunk külön nehezítés lesz, hogy az ikertesójával is el kell fogadtatni a dolgot. De maximumkap ő is valami üres keretet. Jobb ötletem nincs.

Ha legközelebb megyünk (még 3 hónap), rákérdezek a műtétre az orvosnál.

10. gera175 (válaszként erre: 8. - Kistanítónéni)
2012. márc. 13. 13:17
Én eléggé tartok a szemüvegtől. Nem tudom miért... taéán mert sosem volt senki szemüveges nálunk sem a családban, sem a baráti körben. Elvileg műthető a csecsemőkori kancsalság és más szemprobléma is. Ezek már rutinműtétek, szóval inkább amellett voksolnék.
9. gera175 (válaszként erre: 5. - 6f4b120371)
2012. márc. 13. 13:14
Köszönöm Morzsek... én is remélem, hogy minden rendben lesz, biztos ami biztos azért kértem időpontot egy magánrendelésre is.
2012. márc. 13. 12:51
Mi is beszélgettünk a férjemmel, hogy szemüveggel nem focizhat, kosarazhat, cselgáncsozhat... Aztán eszünkbe jutott egy kedves cselgáncsozó ismerősünk, aki erős szemüveget (kontaktlencsét) viselt és így lett olimpiai bajnok! Úgyhogy semmi nincs veszve!!! :)
2012. márc. 13. 12:39

Az én kisfiam is kancsal, most 15 hónapos. Neki most még csak szemüveget írtak elő, takarni csak akkor kell, ha nem javul. A jövő hétre készül el a szemüveg. Nem tudom, hogy fogom megértetni vele, hogy azt mindig viselni kell. És hogy fogom megértetni az ikertesójával, hogy neki nem kell.

A szemészorvosnő szerint kamaszkorára rendbe jöhet. Én remélem, hogy hamarabb.

2012. márc. 13. 12:31
A hugomnál is takarással korrigálták ez előtt közel 30 évvel, és ugyan még szemüveges, de sokkal kisebb kell neki, és a kancsalsága megszünt .
5. 6f4b120371 (válaszként erre: 4. - Gera175)
2012. márc. 13. 11:53

Gyönyörű a kisbabád!!

És ne aggódj!!!!

A nővérem meg nagyon bandzsa volt , igaz, nem kisbaba korában, hanem ovisan, és takarták a szemét meg szemüvege volt, de elmúlt neki, kamasz korában, és most egy gyönyörű nő.

Nem lesz baj! Ne aggódj!!

ha jó az orvos, akkor csak hallgass rá, és minden rendben lesz!

Minden jót!

:)

2012. márc. 13. 11:26
5 napot kell a "jó" szemét takarni, 2 napig a másikat. Nem tudom miért csak járás után használhatunk szemüveget. Műteni is csak 3 év körül érdemes. Azért engem elkeserít a dolog nagyon.
3. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Gera175)
2012. márc. 13. 11:22

miért csak járáskor kell?

neki egész nap rajta van.

2012. márc. 13. 11:21

nekem is kancsal

8 hónapos kora óta van szemüvege,most nekem is takarni kell a szemét napi 2 órát,most 1 éves múlt

2012. márc. 13. 11:17
Szemész szakorvos a takarást írta elő, valamint járáskor szemüveg. Aggódom!!! Volt valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook