Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 8hetes kiscica miért pisil az ágyra? Előtte gyönyörűen használta az almot! Mit csináljak? fórum

8hetes kiscica miért pisil az ágyra? Előtte gyönyörűen használta az almot! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


24. MelisUK (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2010. jún. 23. 21:03
Köszi a linket, már tanulmányozom is. :D
23. emagdi
2010. jún. 23. 16:28
még annyit, hogy ha esetleg kipróbálnád, akkor NE spray-t hanem párologtatót vegyél inkább.
22. emagdi (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2010. jún. 23. 16:26

a feliway nem macskamentás, valami más elven működik, és egyáltalán nincs illata (legalábbis az emberek nem érzik)

[link] (gondolom felétek is kapni)

21. MelisUK (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2010. jún. 23. 14:38

A szőnyegen megvártam, míg megszárad valamennyire a kaksi és utána szedtem fel, különben minden csupa krém lenne. :D Majd letöröltem, ha maradt még valami, utána pedig wanish folttisztítót fújtam rá, vártam pár percet, majd megdörzsöltem.


Most azt csináltam már, hogy ahová kaksizott oda tettem neki kiságyat, hátha így nem fogja ezt csinálni.

20. MelisUK (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2010. jún. 23. 14:36

Köszi, utána nézek ennek a párologtatónak. Gondolom ilyen macska mentás valami lehet.


Nem koszos az alom, naponta többször ki van szedve a kakija belőle - jó sokszor alkot a kis drága - és minden másnap az egész alom le van cserélve és alaposan fertőtlenítővel kimosva a wc-jének az alja és a teteje is. Irtózatos mennyiségű alom fogy. :D

De amíg pici a macsi, addig kénytelen vagyok tápokat adni neki, bár már szoktatom a nyers husira, akkor végre már nem lesz ilyen iszonyat büdös a széklete, ha nem ilyen mű dolgokat fog enni. A nyers húsok az igaziak, így lett a másik macsink is szagmentes, de még olyan pici, félek nem emészti meg rendesen, így csak hozzátáplálásként kapja a husit.

19. emagdi (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2010. jún. 22. 21:09
a szőnyeget pedig jó alaposan tisztítsátok ki azokon a helyeken ahol már megtörtént a baleset, nehogy érezze a szagát ott legközelebb is, mert esetleg az arra ingerelheti, hogy megint oda menjen.
18. emagdi (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2010. jún. 22. 21:08

lehet, hogy egyedül érzi magát, és ezért viselkedik így.


próbáljátok ki a feliway párologtatót, az már több ismerősömnek is segített, állítólag olyan anyagokat bocsát ki ami a macskákat megnyugtatja és jól, otthonosan érzik magukat tőle (hasonlóan mint amit az anyjuk közelében éreztek).

hátha ez segít.


(gondolom az nem lehet ok, hogy esetleg koszos az alom és azért nem megy bele)

2010. jún. 22. 20:55
Sziasztok! Nekem most 8 és fél hetes a kiscicám, 7 hetes és 3 napos volt, mikor hozzánk került. Az utóbbi 3 napban a nappaliba a szőnyegre kakilt. Naponta többször is kakil, de mikor egyedül van, akkor valami végett nem megy ki a wc-jére mindig. Pedig ha itt vagyunk vele, akkor semmi gond, egyből rohan, ha mennie kell és jó helyre végzi. Meg az első napokban is mindig jó helyre wc-zett. Nem tudom, hogy mi baja lehet.
16. emagdi (válaszként erre: 15. - Italyana)
2009. júl. 19. 20:07
a másik topikban ahova szintén beírtad, válaszoltam.
2009. júl. 19. 19:58

Sziasztok!

Tojás nevű kiscicám 4 napja van nálam. . a szemem láttára rakták ki az utcára, kis kitérő után azonnal befogadtam. Örömmel nyugtáztam, hogy szobatiszta, tudja, hol a helye (kb 10-12 hetes lehet, hófehér) Azonban minden napra jut egy pisi az ágyamra, nem értem miért. . . rendesen cserélem alatta az almot és rengeteg törődést kap =(

Valamint a mai hobbija, hogy az alomban alszik, pedig senki nem piszkálja =S

Valaki valami tanácsot tudna adni?

14. Aville (válaszként erre: 13. - E87e4cce43)
2009. júl. 18. 06:47
neeem, kislány...
2009. júl. 17. 22:53

Szerintem egyszerű, mezei bosszúállásról van szó.

Valami miatt megharagudott:)

Gondolkozz el, hogy mi lehet a probléma. Talán úgy érzi, hogy elhanyagoltad. (ugye fiú cica?)

A macskák borzasztóan öntörvényű lények.

Nekem is volt egyszer néhány hónapig macskám, de elajándékoztam egy kertes házhoz.

12. Aville
2009. júl. 17. 13:54
Köszönöm szépen a tanácsokat! :) 2 napja lepedőt mosok - szerencsére az ágynemű nem lett olyan sosem, de a hétvégén azt is lecserélem. A szobából nem tudom kizárni, mert nincs rajta ajtó :) meg nem is akarom. A spray meg eleve azért nem jó, mert az ágy végén lévő polcon alszik a drága, úgyhogy most próbálkozunk a 2 óránként az alomra tesszük dologgal...
11. 16d1dd6891 (válaszként erre: 9. - Gonoszdi)
2009. júl. 17. 13:46

a plüssállat-szopizás sokáig tart:)

még mindig jobb annál, mint ahogy a mi egyik ex-kandúrunk egy másik ex-kandúrt szopizik rendszeresen.

perverzek:))

10. gonoszdi (válaszként erre: 9. - Gonoszdi)
2009. júl. 17. 13:41
vafy=vagy
9. gonoszdi (válaszként erre: 8. - 9d6cbcbded)
2009. júl. 17. 13:40
5éves nöstény cicánk mai napig szopizza a plüssálatokat,vafy bizonyos anyagokat.:) Sosem növiki .
2009. júl. 17. 13:25

Olyan szagot érez az ágyban, ami az anyjára emlékezteti!(vagy a matracba beivódott már a szaga...) Az én cicám a pizsim szélét szopta jó sokáig...

Szerintem mosd ki más mosóporral és próbáld nem beengedni a szobába egy darabig...

2009. júl. 17. 13:24

pisiminta van az alomban?

én megpróbálnék idegen macsekoktól is szerezni, ha lehetséges.

6. ében11 (válaszként erre: 5. - Tina82)
2009. júl. 17. 13:24
:) ki lehet próbálni a spray-t nekünk pár nap után megszokták.de a citrom meg az ecet szagát sem szeretik.
2009. júl. 17. 13:22

Az én fiú cicám nem az ágyba pisilt, hanem a ruháimra, de csak az enyémekre, sőt még le is kakálta azokat, gondolhatod!

Nekem azt mondták, hogy fel akarja magára hívni a figyelmet, vagy unatkozik, én későb hoztam neki haza egy kislányt akkor abbahagyta, de miután kiivartalanítottam teljesen abbamaradt ez a dolog.

lehet kapni riasztó spayt, mi használtuk bizonyos bútorokra, tényleg nem ment a közelébe, de állítólag a feketebors szórás is jó ellene, próbáld ki, hátha valami segít.

2009. júl. 17. 13:18
enyém is csinálta-az enyém a tusolóba járt be-sűrűn kimostuk,hogy ne érezzen rajta szagot.nem tudom miért csinálják.
2009. júl. 17. 13:16

Az alom tiszta, a nagy dolog megy oda, de a pisi nem, tegnap óta. Egy hete hoztuk el, azonnal használta, még éjszaka is kiment.

Most már rá is tesszük időnként az alomra, de akkor nem csinál bele. Mi lehet a gond? Olyan, mintha lusta lenne kimenni. Az ágyról nincs letiltva, nem bántjuk, nincs eltiltva szinte még semmitől, sokat játszunk vele.

2009. júl. 17. 13:13

A miénk is ezt csinálta...

Ahogy bevetettük az ágyat felült a nagypárnára és már csurgatott is. :) Most már nevetek rajta, de akkor ez mindennapos buli volt!

Valószinüleg érzi rajta a szagodat és bizonyos hormonokat amik alvás közben távoznak az izzadsággal együtt.

2009. júl. 17. 13:11
8hetes kiscica miért pisil az ágyra? Előtte gyönyörűen használta az almot! Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook