Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 85/51-es vérnyomás - mit gondoltok? fórum

85/51-es vérnyomás - mit gondoltok? (beszélgetős fórum)


16. Gokart
2010. szept. 10. 07:47

Nekem is alacsony a vérnyomásom.Kb 5-6 éve.És ha 90/60, akkor a kezelőorvosom már tiszta boldog, hogy ez jó!!!

Szóval ha eddig nem ovlt ilyen alacsony neked, akkor fordulj orvoshoz.Főleg, ha nem is érzed jól magad.De ha ugyanúgy tudod végezni a napi teendőidet, akkor sezrintem ne pánikold túl a dolgot...

Én az alacsony vérnyomás mellett még cukorbeteg is vagyok, és fél éve a pajzsmirigyem sem termeli rendesen a hormonokat...Hogy a vérnyomásom mitől ilyen alacsony, azt senki nem tudta megmondani...


De fel a fejjel!!!

15. lisa65 (válaszként erre: 14. - Szaida)
2010. aug. 20. 17:41

Régen mindig azt mondták, hogy az alacsony vérnyomással tovább él az ember, de ma már tudják ez sem igaz.

Nekem terhesen olyan alacsony volt a vérnyomásom, hogy nem lehetett mérni egyes esetekben, ezért veszélyeztetett terhes voltam.

Tegnap meg ma már több embertől hallottam, hogy szédül, rosszul van, magas- vagy épp alacsony a vérnyomása. Biztos, hogy valami fronthatás van és bizony azt sok ember megérzi.

14. szaida
2010. aug. 20. 16:52

Na látom mi sokféle vélemény érkezett. Köszi. :)


Én azt tudom és mindig is így volt, hogy vérvétel az éhgyomri és a cukrosoknál is az éhgyomri cukor is magas. Ha az magas lesz, irány a terheléses vizsgálat.


Tartósan alacsony vérnyomás tényleg járhat rossz dolgokkal, nekem mindig is alacsony volt, csak nem ennyire. Általában 98/62 körüli. Most extra alacsony. :)


Kávét csak tejesen szeretem.

2010. aug. 20. 16:17
Egy pötit kevéske...
2010. aug. 20. 16:13
Orvosi körökben egyre gyakoribb annak a felismerésnek az elfogadása, hogy a tartós alacsony vérnyomás és a későbbi agylágyulás között összefüggés van. Sokkal alattomosabb tünetcsoport, mint a magas vérnyomás. Az utóbbit is kezelni kell.
11. lisa65
2010. aug. 20. 16:10

Nekem világ életemben igen alacsony volt a vérnyomásom, még gyógyszert is kaptam rá, már gyerekkoromban is. Ha egyéb panasz nincs akkor nem kell vele foglalkozni. Eddig soha nem mérted ezek szerint a vérnyomásodat, mert akkor tudnád, hogy most sokkal alacsonyabb. Amúgy fronthatásnál az alacsony vérnyomású embereknek nem fölfelé megy, hanem lefelé. Tessék kicsit mozogni, akkor emelkedni fog! Kávét is lehet inni, de csak tejjel szabad, mert azzal lassan megy föl és nem hirtelen esik vissza.

Nekem mindig éhgyomri cukrot néznek, a terheléses cukor vizsgálaton nézik meg ha kiváncsiak arra, hogy jó e. Nálunk nem szabad enni a vérvétel előtt, csak elég folyadékot inni (viz), hogy ne legyen sűrű a vér.

2010. aug. 20. 15:35
Azt gondolom, hogy nekem egész életemben ilyen volt a vérnyomásom. Megszoktam, megvannak az előnyei. De ha neked eddig nem volt ilyen alacsony, akkor fordulj orvoshoz.
2010. aug. 20. 15:34
Évente kétszer szoktak nagy laborvizsgálatra küldeni, és mindig mondják, hogy ugyanúgy reggelizzek, mint máskor (azt nem mondom, hogy nem szoktam egyáltalán semmit a teán kívül...). Ez több év gyakorlata.
2010. aug. 20. 15:14
Nagyon alacsony,szerintem.
7. szaida (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. aug. 20. 15:11

Határérték? Nem éhgyomri cukorra nincs határérték!? Én csak olyan tudok, hogy étkezés után pl. 2 órával mennyi lehet meg ilyesmi.


Viszont én aznap előtte 3 órával kb. cukros kávét ittam, üdítőt meg mézes zsömlét ettem. Plusz a vérvétel előtt 1 órával a dokinál kockacukrot ettem. :) Adtam a cukromnak. Szóval én is inkább az éhgyomri cukornak hiszek majd.

6. szaida (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. aug. 20. 15:10
Azt olvastam, hogy éhgyomri cukor ha 6 felett van akkor már el kell gondolkozni... tehát az azért csak mutat majd valamit. Szóval meglátjuk a hétfői eredményt.
5. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Szaida)
2010. aug. 20. 15:04

Az újabb felfogás szerint nem jó az éhgyomorra vett vérvétel, mert természetes, hogy reggelre kevesebb a cukor érték. Reggelizzen az ember a szokásosan, és utána vérvétel. A legtöbb helyen már így lehet menni laborvizsgálatra.


A cukorérték valóban magasabb, mint a határérték.

2010. aug. 20. 14:57

Kávéval már próbálkoztam.


Az a baj, hogy rosszul vagyok, már napok óta. Először émelygés-fejfájás, aztán szerdán erős szédülés. Ezzel orvosnál is voltam, onnan kórház. Kórházban neurológiai, belgyógyászati vizsgálat, majd labor és koponya CT. Elvileg minden ok. Ami nekem szemet szúrt a 8.8-as cukor, bár azt mondják nem éhgyomri volt a vérvétel, így ez nem mérvadó.


Azóta is szédelgek. :( Most meg vérnyomásom sincs.

2010. aug. 20. 14:55
Ha nem vagy rosszul, akkor jó. Lehet, hogy ez nálad a természetes.
2010. aug. 20. 14:55
Nagyon alacsony, különösen az alsó érték. Egy-két kávé ajánlatos!!
2010. aug. 20. 14:54

Sziasztok!

Tegnap este 89/56 volt a vérnyomásom, ma meg 85/51. Ez nem kórosan alacsony? Mindig is alacsony volt a vérnyomásom, de azért nem ennyire...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook