Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 8 napos méregtelenítő kúra - stagnáló fogyásra is jó! Tarts velem! fórum

8 napos méregtelenítő kúra - stagnáló fogyásra is jó! Tarts velem! (beszélgetős fórum)


2010. máj. 7. 09:29

Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, én is ma kezdtem a lébőjtkúrát, bár az enyém az más.

Minden évben 3x4 megszoktam csinálni, 5 napos, de csak folydék van semmi más. Friss zöldség, gyümölcslé, tea és ásványvíz, mellette kondizok és szaunázok, így fokozott a méregtelenítés.

27. 8e163afeff (válaszként erre: 26. - Tné)
2010. máj. 5. 21:23
Szia, én is csak azt tudom, amit az 1. hozzászólásban leírtam. Ha rákeresel a google-ban, hogy "méregtelenítő diéta a nagy fogyás előtt", kihozza a leírásokat, de mindegyik cikkben csak ugyanezt írják le.
26. Tné
2010. máj. 5. 08:55

Szia Katatica!


Írnál nekem erről bővebben vagy hogy lehet ezt megnézni lehet hogy megpróbálnám mert 22.-én megyünk lagziba és jó lenne valami kis súlyt addig leadni.Köszi!


Judit

2010. máj. 4. 08:37
Szerintetek ér valamit ,ha csak egy-egy nap csinálom?4 nap alatt is fogyhatok?
24. c229098973 (válaszként erre: 23. - 8e163afeff)
2010. máj. 3. 22:18
Komolyaaan???Ez baromi jóóó!!!Tök ügyi vagy!
23. 8e163afeff (válaszként erre: 23. - Vicus83)
2010. máj. 3. 20:16

Dehogy, a 80g egy nap után ment le, eddig (4. nap) mínusz 2 kg, persze, ebből biztos sok a víz és a salakanyag. Én 500 g-ot nyomtam be (ha bírtam), és így is fogytam.

Sőt, kicsit átvariáltam a diétát, így a 4. nap is zabpelyhezek, mert nagyon rákattantam:-) Telít nagyon, fini, és rendesen szedi le a kilókat, úgyhogy még egy darabig ezt fogom nyomni:-)

2010. máj. 1. 08:20
No, 80 dkg lement ma reggelre:-) És nem volt vészes, még maradt is a zabpehelyből.
2010. ápr. 30. 16:06
Amúgy ma már elkezdtem ezt a kúrát, fincsi a zabpehely, és jól telít, remélem, eredményes lesz. Sajna egy kávé bejátszott, de édesítés nélkül.
20. 8e163afeff (válaszként erre: 12. - Doresz88)
2010. ápr. 30. 16:06

Szia, a testkontroll lényege: délig csak gyümi, aztán vagy fehérje-, vagy szénhidrát-kaja, nem szabad keverni. A szénhidrát kaja után várni kell 3 órát, hogy ehess fehérjét, és fordítva.

Weight watchers: olyan, mint a kalóriaszámlálós, csak egyszerűbb, minden kajcsi pontot ér, bizonyos pontot ehetsz meg (testsúlytól függően) egy nap.

GI-diéta: csak az alacsony GI-indexű kaják (tehát az egészséges kajcsik) közül választhatsz.

Mindháromról van fórum is, cikk is a hoxán, keress rá. Mindhárom életmódként művelhető, lassan, de biztosan lehet velük fogyni (1-2 kg hetente), tartani meg játszi könnnyedséggel lehet velük a testsúlyt.

19. doresz88 (válaszként erre: 18. - Feriberni)
2010. ápr. 30. 09:11
Egyáltalán nem vagyok! Ha meg megéhezem, akkr iszom egy pohárral. Ja, és ami fontos, majd ha fáj a fejed, kár bevenni bármilyen fájdalomcsillapítót. A szervezet méregnek kezeli, és kimossa. Vagy ha netán használ, akkor tovább tart a méregtelenedés. Nekem 2 napig fájt a fejem, a 3. napon tök elviselhető volt, a 4. napon már annyira nem de ki lehet bírni, aztán meg elmúlik, és úgy érzed magad, mintha sohasem lettél volna beteg. :)
18. feriberni (válaszként erre: 16. - Doresz88)
2010. ápr. 30. 08:34
Köszi, meg is nézem a honlapot! És nem vagy éhes???? Az a baj, hogy én imádok enni!!!! Nem tudom kibírnám-e?????
17. doresz88 (válaszként erre: 11. - 8e163afeff)
2010. ápr. 29. 22:20
Ezekről tudsz majd nekem irni pár dolgot, hogy mégis mik ezek?
16. doresz88 (válaszként erre: 14. - Feriberni)
2010. ápr. 29. 22:19
Neera-kúra a neve, hivatalosan 10 nap, egy liter "limonádé"= 2.5 dl szirup+7.5dl víz+ cayanne bors vagy gyömbér. Aztán adagonkén ahogy iszod frissen facsart citrom lev 2-3 evőkanállal. Ebből napi 2 litert kell inni. Emellet max friss narancs vagy grapefruit levet lehet inni. Ezen kívül szigorúan SEMMIT! A részletes leírást megtalálod a szirup honlapján, nem részletezem, mert baromi hosszú, és nem is tudnám olyan jól leírni. De talán benne van a receptes naplómban! Már nem emlékszem bemásoltam-e.
15. doresz88 (válaszként erre: 13. - RytaMyca)
2010. ápr. 29. 22:11
A tájékoztató füzet amit hozzá kaptam, azt írja hogy 10 napos a kúra, 14 napig lehet csinálni, utána csak orvosi felügyelettel. De voltak olyan példák, akik 30 meg 60 napig csinálták. Hát ez a szirup juhar és pálmafa szirupból van, tartalmaz mindent (szénhidrát, fehérje, rengeteg ásvány, és vitamin) ami kell a szervezetnek. Én a heti egy két napban nem hiszek, mert olyan rövid idő alatt nem lehet kiméregteleníteni a szervezetet! Főleg ha csak arra gondolok, hogy 10 napja nem ettem, és még mindig van székletem!!! Sőt a 3. és 4. napon kezdett el fájni a fejem a feloldódott mérgektől.
14. feriberni (válaszként erre: 12. - Doresz88)
2010. ápr. 29. 22:04

Sziasztok!

Jól hangzik ez a méregtelenítő kúra! Gyűjtök egy kis akaraterőt, és nekivágok!

De engem ez a szirupos diéta is érdekelne! Tudna nekem erről valaki bővebben írni?

13. RytaMyca (válaszként erre: 5. - Doresz88)
2010. ápr. 29. 22:01

Ez kemény lehet.

Nem bírnám ki csak lével, hacsak nem zárnak be valahova ahol nincs szilárd kaja.

Egészséges ez egyébként ilyen "hosszú távon"????

Mert hogy hetente egy-két nap az ok.

12. doresz88 (válaszként erre: 11. - 8e163afeff)
2010. ápr. 29. 21:54
Ezek közül egyet sem ismerek! A GI-ről hallottam már valamit, de a többiről fogalmam sincs! Hát ha beleolvastál a naplómba, akkor látod, hogy a cél 52 kiló, és ha elértem, majd akkor váltom az életmódot olyanra, amitől nem hízom, és tartható...
11. 8e163afeff (válaszként erre: 9. - Doresz88)
2010. ápr. 29. 21:49
szerintem te már jól kiméregtelendtél... inkább valami életmódszerű kellene utána... testkontroll, weight watchers, GI-diéta...
10. 8e163afeff (válaszként erre: 5. - Doresz88)
2010. ápr. 29. 21:48
látom, a szirupot csinálod, egyszer én is megcsináltam, csak aztán a végén elbuktam, nem bírtam a fokozatos visszaállást, hanem a kúra végén jól bepakoltam, vissza is jöttek a kilók:-( de az én hibám volt, amúgy jó az a kúra, bár nekem a legkeményebb volt az összes közül, pedig léböjtöltem is már.
9. doresz88 (válaszként erre: 7. - 8e163afeff)
2010. ápr. 29. 21:46
Még van 10 napom, de utána lehet megcsinálom én is, igaz addigra Te már végzel...
8. 8e163afeff (válaszként erre: 3. - Satc235)
2010. ápr. 29. 21:45
Ezek mindegyike tisztító, salaktalanító étel. Épp ezért a zabpehely szerintem joghurtba még jobb, mint tejbe (a joghurt jobb az emésztőrendszernek), és lehet zabkorpa is, a fahéjjal sincs semmi gond. Viszont semmi édesítő (max. méz, de akkor kisebb a hatás), és semmi kávé... nekem ezt lesz nehéz betartani, holnap indíthatok zöld teával...
7. 8e163afeff (válaszként erre: 2. - Kocska)
2010. ápr. 29. 21:43

szerintem a szoptatásnál sajna tényleg nem jó, mert felszabadítja a méreganyagokat... és én is azért csinálom, mert vagy semmit vagy mindent eszek én is:)

Szoptatás alatt esetleg testkontroll? Én ez után arra szeretnék átállni.

6. Kocska (válaszként erre: 5. - Doresz88)
2010. ápr. 29. 21:40
Akkor te egy hős vagy :)
2010. ápr. 29. 21:33
Sziasztok! Ez is jól hangzik! Én is most csinálok egy méregtelenítést, ma van a 10. napom, csak ebben nem lehet enni semmit se!
4. malkata (válaszként erre: 2. - Kocska)
2010. ápr. 29. 21:33
Engem is csak a szoptatás tart vissza, különben belevágnék!
3. Satc235 (válaszként erre: 1. - 8e163afeff)
2010. ápr. 29. 21:25

Nem tűnik nagyon nehéznek.

Min alapul hogy ezeket az ételeket kell csak enni?

Zabpehely mehet mondjuk joghurtba? Mehet rá fahéj? Lehet zabkorpa is?


Kicsit sok lett a kérdés :)

2010. ápr. 29. 21:23

Fúúú ez nagyon jól hangzik és egyszerűnek.Én csak azt tudom betartani,h. nem eszek SEMMIT, vagy eszek, de nagyon:)

Kicsiket nem mindig sikerül:)

De ez jó, ha csak egy félét lehet. CSak még szoptatok,így nem tudom nem bántaná a tejemet, jajj, meg az akaraterőm.....pedig nagyon kéne. De elsején is megyünk ebédre...na de nektek sok sikert!!

Elmentetettem kedvencekhez, remélem nemsokára előveszem.Köszi

2010. ápr. 29. 21:16

Az eredeti kúra 12 napos lenne, 4x3 nap, de én csak 4x2-ig szeretném csinálni. Holnap kezdem, jön valaki? Itt a cikk róla:



Ha sokat kell fogynia, egy komolyabb kúra megkezdése előtt mindenképp érdemes végigcsinálni ezt a meglehetősen szigorú diétát. Kortól függetlenül is remekül működik, hosszú távon is tarható.


Ennek a módszernek az a lényege, hogy az első három napon kizárólag csak zabpelyhet (tejben, teában, gyümölcslében áztatva) ehetünk. Legalább napi egy csomaggal ajánlatos elfogyasztani!


A következő három napon csak rizst (napi 20 dkg), majd csak gyümölcsöt, végül három napon át csak zöldséget. A zöldséget lehet saláta vagy leves formájában is elkészíteni.


Ez a néhány napos szigorú méregtelenítés nem árt az egészségnek. Az utána következő diéta már automatikusan faragja le a felesleges kilókat. Reményt vesztett fogyókúrázóknak, vagy fogyókúrás plató kivédésére is alkalmas.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook