Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónaposan kakaót iszunk fórum

8 hónaposan kakaót iszunk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. júl. 24. 15:11

Ez tök érthető, hogy kedveskedni akarsz neki :)


De - és nem lehurrogás :) - én a magam részéről nem vagyok az étellel kedveskedés híve. A táplálkozási szokásait pici korától kezdve te alakítod ki, megalapozod ezzel a jövőjét. Bár én más ok miatt nem adhatok cukrozott dolgokat a gyerekemnek, de ettől függetlenül sem tartom jónak az étellel kedveskedést, csokival, kekkszel dícsérést.


A lányom egyáltalán nem kap cukrot, cukrozott dolgokat, viszont rengeteg gyümölcsöt,zöldséget kap. Az édességet én a gyümölccsel, gyümis tejtermékkel oldom meg (értem ez alatt a saját készítésű gyümölcsös túrókrémet, joghurtot). Nagyon-nagyon ritkán (kb szülinapkor) néha kínáltam a tortából (eritrites, karobos, vagy inkább gyümölcsöstúrós, esetleg zabpelyhes), és érdekes módon nem ízlik neki. Annyira megszokta, hogy nem kap csak természetesen édes dolgokat, hogy nem ízlenek neki az édesített dolgok. Remélem ez így is marad :)

Szóval szoktatás kérdése az, hogy később miért fogja rágni a füled - egy kiló lédús nektarinért, (nyami) vagy chipsért. És ezt most tudod megalapozni, az elkövetkező pár évben.

35. trapiti (válaszként erre: 33. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 15:10
A natúrra gondoltam, a gyári gyümölcsjoghurtokban rengeteg a cukor és minimális közük van a gyümölcshöz. Én gyümölcsből és natúr joghurtból szoktam gyümölcsjoghurtot csinálni, imádja a lányom.
2014. júl. 24. 15:08
A mi doktornénink az Ovomaltine malátakakaót javasolta reggelire és a kisfiamnak nagyon bejön :) Megfelelően higitva csak enyhén édes, és ellentétben a Nes... cuccokkal, nincs szétcukrozva. A kicsim 15 hónapos korától issza és szereti. Nem olcsó mulatság, de egy 400 grammos doboz kb 1,5 hónapra elég.
33. 3d249bd49f (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2014. júl. 24. 14:58
A joghurt akkor nem tartozik az édes pancsok közzé??Gondolom a naturra gondoltál,hogy az jó!
2014. júl. 24. 14:54
De én úgy gondolom, hogy így a legjobb neki. Legalább nem iszik annyi cukros löttyöt. Nem hiszem hogy hiányozna neki.
2014. júl. 24. 14:53
Az én kislányom 18 hónapos, én próbáltam már kakaót adni neki, de nem itta meg, így nem erőltettem. Gyümölcslevet se nagyon issza meg, egyet kettőt kortyol bele aztán meghagyja. A teával ugyanígy van. Igaz mi orvosi javaslatra próbáltunk adni neki pár hetes korában cukrozott teát, mert nagyon szorulásos volt, de nem igazán segített, így abbahagytuk. Mivel nem iszik meg semmit, annak meg nem sok értelmét látom hogy megvegyem és kidobjam, így csak forralt lehűtött csapvizet, vagy ásványvizet iszik.
30. trapiti (válaszként erre: 29. - Szerénke83)
2014. júl. 24. 14:41
:) Az intand kakaóporok fogyasztását kb. 99 éves korig tolnám ki. A normál kakaó is nehezen emészthető pár éves gyerek számára is. 3 év fölött szerintem lehet, de nem kell napi szinten rászoktatni. Jobban jár az anyuka, ha a tejre, joghurtra, kefírre, gyümölcsre, zöldségre szoktatja rá és nem a kakaóra meg a többi édes pancsra. De értem amit mondasz, óvodás korig jó lenne kitolni ha már mindenképpen muszáj kakaóztatni.
29. Szerénke83 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2014. júl. 24. 14:38
Nincs rá szüksége, persze, csak próbáltam kicsit kitolni a kakaóivás idejét.
28. trapiti (válaszként erre: 27. - Szerénke83)
2014. júl. 24. 14:36
Később sincs nagy szükség rá, hogy kakót igyon. Nehezen emészthető, és - különösen az instand porok - rengeteg cukrot tartalmaz.
27. Szerénke83 (válaszként erre: 25. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 14:30

Ráérsz később kedveskedni neki, mondjuk 3 évesen.

8 hónaposan??

Szeresd, öleld sokszor, játsz vele ne a kajával mutasd ki a kedveskedésedet!!!

26. trapiti (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2014. júl. 24. 14:30

Maximálisan egyetértek.

A kakaó teljesen fölösleges (nemhogy 8 hónaposan, hanem 2-3 évesn is). Az én lányom 7 éves, a mai napig nem kap napi rendszerességgel kakaót, sőt, van hogy hetekig sem. Nem kell rászoktatni.

25. 3d249bd49f (válaszként erre: 22. - Milup2)
2014. júl. 24. 14:23
Nem veszem sértésnek az irásokat!!Ki hogy segiti a másik anyukát,aki nem biztos a dolgában :)Sajnos kevés az olyan jószándéku anyuka mint te :) Mi gyerekkorunkban is ettünk mindent,és semmi bajunk nincs!Csak a babucimnak akartam és akarok kedveskedni,és finomságokat adni neki!És itt csak tapasztalatokat gyüjtök :)
24. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 13:47
szerintem felesleges kakaót adni ilyen pici babának, pláne rászoktatni hamar az édes ízekre :)
23. anya4005 (válaszként erre: 22. - Milup2)
2014. júl. 24. 13:42

Igazság szerint az elsődleges az volt,hogy elhallgasson!!!! :-D

Amúgy a cukorról a csecsemőosztályon a doki azt mondta,kell a babának az agy fejlődéséhez. Szóval,eldöntheti mindenki maga,mert az interneten is 30 verzóz lehet olvasni mindenről.

Én adtam neki cukrozott teát,napo kb 1 decit,amiben nagyon halványan volt cukor. Gondoltam,így mindenkinek igaza lesz és senkinek sem! Amúgyis hasfájós volt,jót is tett neki a köménymag tea! :-)

22. Milup2 (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2014. júl. 24. 13:29

Hát ez az..Régen is így nőttek fel a gyerekek, csak akkor még nem volt ilyen sok káros anyag szinte mindenben...

Pont ezért írtam, hogy egy kis kakaótól még nem lesz beteg az a 8 hónapos gyerek, nem kell annyira lehurrogni másoknak az anyukát...:( Szegény máskor nem mer semmit sem kérdezni a hoxán...


Másrészt, azt olvastam, pont azért van sok allergiás gyerek, mert túl későn vezeti be a szülő az egyes ételeket...

Én ehhez nemtok hozzászólni, nincs tapasztalatom ebben...

Nálam a védőnő és a gyerekorvos is az első évben egymás ellen beszéltek, pedig ott dolgoznak egymás mellett...

Egyik: 4 hósan már kezdjem a hozzátáplálást, másik: véletlenül se! csak 6 hósan.

Dokinő: 1 hetesen már adjak teát a kicsinek kis cukorral..(besárgult a fiam, a kiszáradás fenyegette, hogy ezzel felturbózom)

Védőnő majdnem rosszul lett ettől, mikor másnap jött...Még véletlenül se adjak teát, cukrot meg pláne ne!!

Na és sorolhatnám...

Első gyereknél ez nagyon zavaró, megbolondul az anya, hogy akkor most hogy legyen, mi a jó a gyereknek, ha mindkét ember, akinek a szaktudásában bízik ennyire eltérő javaslatokat/tanácsokat ad...Saját fejem után kellett mennem, ami a babának jó...


Gratulálok, hogy ilyen talpraesetten reagáltál..:D Elsődleges, hogy legyen vmi a baba hasában..:D

21. anya4005 (válaszként erre: 19. - Milup2)
2014. júl. 24. 12:57
Bár nem a gettós részen élünk,de az első fiamnál,mikor a 2. héten,szombat éjjel elzárták a csapom,és nem jött tej, a párom rohant ügyeletes gyógyszertárba,én meg addig főztem egy tejbegrízt (úgy,mint a nagyoknak),és megetettem a gyerekkel. A párom szerzett tápszert,hétfőn pedig mentünk a gyerekorvoshoz,elmondtam,mit tettem...nem dícsért meg,és hála az égnek nem lett allergiás a gyerek,vagy ilyesmi. De mit tudtam én a csecsemők táplálásáról?!?
20. Milup2 (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2014. júl. 24. 12:46
:D
19. Milup2
2014. júl. 24. 12:46

Sztem nem kellene ennyire rátámadni, mert kakaót adott a kicsinek...Gondolom nem 2 nagykanállal kevert bele...

Én már olvastam itt a hoxán ezerszer durvábbakat is, miket adtak mondjuk egy 6 hós gyereknek...

Na meg nézzetek szét mondjuk egy gettós részen, ahol nincs pénzük tápszerre, s már kezdetektől tejet adnak a kicsiknek...3 hónaposan már tán kutyakolbászt tömnek beléjük..Mégis felnőnek, s így is sokasodnak...


1 éves kortól ajánlott a kakaó, de amúgy meg most néztem a neten, hogy kakaós tejpépet (Nestlé)a dobozon 8 hótól ajánlják...

Szóval ha nem vagy biztos, kérdezz rá a védőnőnél vagy a gyerekorvosnál...

18. anya4005 (válaszként erre: 17. - Milup2)
2014. júl. 24. 12:46
Én is,de ez titok! :-D
17. Milup2 (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2014. júl. 24. 12:36
Fiam is szerette ezeket a tejitalokat :)
16. anya4005 (válaszként erre: 9. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 11:37
Lehet kapni izesitett tejitalokat,azt hiszem,6 honapos kortol. Van bananos,repas,mindenfele. Mi is valtozatosan akartuk nekik adni,azt kaptak 2 eves korig,csak utana kakaot.
15. nefaria (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2014. júl. 24. 11:20
de egyébként tökre igazad van, én pl ezeket amiket írok, kb 2 évesen kezdtem adni, akkor már tejet adtam, nem tápot. 8 hónaposan még épphogy csak bevezetgetjük a dolgokat, különböző zöldségeket, főziket, gyümölcsöket, glutént, husikat, savanyított tejterméket.
14. fildus
2014. júl. 24. 11:19

zebracsikóval értek egyet!


Két gyermekem van, de 2 éves kor után kaptak tejet és kakaót. A kicsi 3 éves és úgy néz ki nem bírja a tejet és a kakaót, mert csalánkiütéses lesz.

2014. júl. 24. 11:10

A kakaó, puding, keksz, egyebek a szülő igénye, kényeztetni akarja a gyerekét a sok felesleges szénhidráttal. Nem így kéne.


A 8 hónapos még nem mondja, hogy kérek kakaót. Akkor ismeri meg, ha a a szükő tukmálja vele.


Nem kell ilyen kicsi gyereknek olyan tápanyagot adni, amit egyrészt nehezen dolgoz fel, másrészt allergén lehet, harmadrészt nincs érdemi tápértéke, csak felesleges szénhidrát.

2014. júl. 24. 11:08

Kérte??


Miért kell a gyereket cukros sz*rokra rászoktatni?

11. Szerénke83 (válaszként erre: 9. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 11:04

Nem kell változatosság

Adjál neki sokféle gyümölcsöt, főzeléket, húst, májat és pont

na de kakaót??

2014. júl. 24. 11:03

Én nem adtam egyiknek sem kakaót, sem kávét két éves korig.

Soha nem fogom megérteni, miért érzi sok szülő fontosnak, hogy a babát mindennel etesse, itassa.

Nem ráér később hozzászokni a kis gyomra a felnőtt kajákhoz? Nem beszélve az allergiáról.

9. 3d249bd49f (válaszként erre: 8. - Szerénke83)
2014. júl. 24. 11:00
Csak hogy változatosabb legyen neki,azért szeretném :)
2014. júl. 24. 10:57

A bölcsiben sem szívesen adnak kakaót, egyrész felpörget, másrészt szorulást csinál.

Harmadrészt mi a fenének???

Ha megissza a rápot simán, akkor minek kakaót adni neki 8 hónaposan?

2014. júl. 24. 10:44

A Maci kakaópor cukrozott, én nem adnék (nem adtam).


Pl. lehet helyette INKA kávé, abban nincs hozzáadott cukor, csak pörkölt cukorrépa, így édes, de mégsem finomított cukorral teli.


Vagy esetleg ha kakaó, akkor karob por, abban kevesebb a zsír.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook