Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónaposan kakaót iszunk fórum

8 hónaposan kakaót iszunk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. egypt (válaszként erre: 93. - Anya4005)
2014. júl. 24. 22:53

Egy kis édességben szerintem sem, ha nem nagyon kicsi gyerekről van szó, de itt egy 8 hónapos babáról beszélünk.

Egyébként szinte mindenben van már cukor, úgyhogy nagyon oda kell figyelni, hogy mennyi édességet adunk még pluszban nekik.

2014. júl. 24. 22:52

Amúgy érdekes ez a "nem ízlik már neki" dolog.


És az a gyerek, aki anyatejet kap csak 6-7 hónapig, akkor az mennyire ráunhat már??????? Minden nap mindi egyanaz fél éven keresztül.


AZtán valahogy mégis elég jól bírják....


SZóval nem hiszek abban, hogy a gyereknek egyszercsak megun egy addig fogyazstott dolgot.

94. egypt (válaszként erre: 88. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:50
De édes, a babának meg még édesebb, mert nekik még sokkal fejlettebb az ízérzékelésük, és intenzívebben érzik az ízeket.
93. anya4005 (válaszként erre: 83. - Egypt)
2014. júl. 24. 22:50

Miert kellene a sex a felnotteknek?!

De most komolyan! Mi bajuk lesz tole,ha nem esz nelkul kapjak?! Az enyemek ebed utan kapnak egy szelet csokit vagy sutit,amit en sutottem. Ha jo napom van,uzsonnara a gyumolcs melle van 1-2db keksz (szinten en sutom). Attol,h kapjak az edeset,meg kapjak a zoldseget,gyumolcsot,tejtermeket es tapszert kakaoporral! Cserebe az elso fogak megjelenese ota minden etkezes utan fogmosas van. A mozgasrol nem beszelbek,mert 2 duracellnyuszm van!:-)

Szerintem semmi rossz nincs egy kis edessegben!

2014. júl. 24. 22:49
Én úgy tudom,hogy az oxolát ion miatt vesekő képződést okozhat a rá hajlamosaknál.Maci kávé is van és maci kakaó
91. zebracsikó (válaszként erre: 88. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:49
de ha megeszi anélkül a tápot, akkor minek???
2014. júl. 24. 22:48
Mondjuk az tény,hogy amég nem tudja,hogy van,addig nem vagyunk szigorúak,mert nem kéri az édességet kimondottan,mert az édesség. Ezt nem hiszem,hogy egy 8 hónapos tudatosan kéri,mert az,ami... Max nem kér mást,mert nem ízlik. De én is előbb próbálom majd meg a picit egészségesebb dolgokat. Mondjuk pl nekem nagyon rosszak a fogaim,rám nem figyeltek oda eléggé ilyen téren. Habár genetika is közrejátszik,de láttam már olyan gyereket,akinek 3 évesen szinte ki voltak rohadva a fogai a sok cukortól. És otthon mindig tele volt a kis tálka csokival,ropival,meg mindennel. Gyerek fordult egyet,evett,és ez ment egész nap. Rendes kaja meg nuku. Nem kell répát rácsálni,de végletekbe se kell ütközni. Van egy arany középút és kész.
89. zebracsikó (válaszként erre: 85. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:48

Nagyon igyekszem elkerülni a haszontalan holmikat. Természetesen gyarló vagyok és becsúszik a kosárba a túrórudi néha :) SŐt, süteményt is szoktam sütni.

Gyereknek viszont nem adnám. Elkerülni úgysem lehet örökké, de direkte nem kell rászoktatni

2014. júl. 24. 22:47
Nem értetek meg!!!Nem édességre akarom rászoktatni!!Kostoltátok már a Maci kávét???Egyáltalán nem édes,csak finom ize van!!
87. egypt (válaszként erre: 84. - Zebracsikó)
2014. júl. 24. 22:46
:)
86. zebracsikó (válaszként erre: 82. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:46

"mégsincs semmi bajunk"


majd akkor ér ez a mondat valamit, ha 80 évesen írod ide.

85. 3d249bd49f (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2014. júl. 24. 22:46
Ezek a felnőttekre nézve sem jók,akkor remélem nem veszel meg semmit a boltban??Mert mindenben van valami,ami árthat az egészségednek!!!
84. zebracsikó (válaszként erre: 82. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:45

No, meg is van az önigazolás, megnyugodhatsz.


úgyhogy én búcsúzom :)

83. egypt (válaszként erre: 77. - Anya4005)
2014. júl. 24. 22:45

Miért kellene az édesség a gyereknek? Mi baja lesz, ha nem kap?

Általában azok a gyerekek igénylik, akiket babakoruk óta így szoktattak. Akiket nem, azok közül sokan meg sem eszik az édességet, mert nem tetszik nekik a túl édes íz.

82. 3d249bd49f (válaszként erre: 77. - Anya4005)
2014. júl. 24. 22:44
Mi is megkaptunk szinte mindent gyerek korunkben,és mégsincs semmi bajunk!!!Akit féltettek,és óvtak a széltől is az a játszópajtásunk nagyon sokat betegeskedett!! Nem akarom én sem tömni édességgel,azért odafigyelek én is erre,de egy kicsi nem árt!!Akkor miért gyerek??Ha ilyen szigoruan fogjuk ?
81. zebracsikó (válaszként erre: 79. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:44
én ezt nem így éltem meg , nekem felnőttként "esett le", hogy nálunk nem volt nyaminyami :)
80. zebracsikó (válaszként erre: 77. - Anya4005)
2014. júl. 24. 22:43

Nem értünk egyet. Szerintem bajuk lesz a cukortól, az édesítőtől, a színezékektől, a módosítóktól, állományjavítóktól, emulgeálószerektől, soroljam?


Természetesen nem pár nap alatt lesz tőlük baja.

79. 3d249bd49f (válaszként erre: 76. - Zebracsikó)
2014. júl. 24. 22:41
Szegény :(
78. zebracsikó (válaszként erre: 75. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:41

ja, igen: sajnos eszem hülyeségeket én is. De szerencsére sok gyümölcsöt és zöldséget is, és magam főzök, nem menza, nem rendelés.


Ameddig csak lehet, a szemetet el kell kerülni a gyermeknél!! Ez a véleményem. Ügyelni kell az egészségére, az emésztésére, az immunrendszerére, a bélflórájára.

77. anya4005 (válaszként erre: 69. - Zebracsikó)
2014. júl. 24. 22:39

Jajj,ne legyel ilyen szigoru! Igenis kell a gyerekeknek az edesseg!!! Attol,hogy a szulok mar annyira egeszsegtudatosak,hogy nyers sargarepat ragcsalnak a moziban pattogatott kukorica helyett,attol meg lehet a gyereknek csokiban tocsogo gyerekkora! Es ha egy szulo megveszi a sok finomsagot,amit szarnak hivtok,vehet melle fogkefet,fogkremet,es jarhat a gyerekkel rendszeresen setalni,jatszora! Akkor se rossz fogak,se tonnas suly!

En nyugodt szivvel adom a gyerekeimnek ebed utan a sutit vagy a csokit! Nem hinnem,hogy ettol bajuk lesz!

76. zebracsikó (válaszként erre: 75. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:39

ropit? a szomszédnál ettem legfeljebb

ritkán krémtúró volt otthon


nem volt divat nálunk édességgel kedveskedni a gyereknek

75. 3d249bd49f (válaszként erre: 74. - Zebracsikó)
2014. júl. 24. 22:37
Gyerekkorodban,és mai napig te sem eszel semmi ilyeneket??
74. zebracsikó (válaszként erre: 72. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:36

Még nem járok ebben a cipőben, de biztos, hogy a szénhidrátfüggőséget el akarom kerülni. A gyerek tukmálása mindenféle ízekkel-rágcsákkal sajnos nem hasznos. Nem szereted azzal még jobban, hogy gyümikés pudinghabcsodácskát veszel neki.

AZzal szereted a leginkább, ha minden olyat kerülsz, amit lehet! És Te megteheted, hogy elkerüld a felesleges, haszontalan elemeket, ő nem....ő megeszi, amit a szájába teszel, de az egészségéétr viszont felelsz


Okosan hát.

2014. júl. 24. 22:33
Én még nagyon tapasztalatlan vagyok,és azok közé tartozom,aki inkább semmit sem adna,mert jajj mi lesz :D De azért adom persze,mert szüksége van rá,stb... Igazából nálunk az a jó éjt papi (HIPP) megy nagyon, szinte csak azt,meg a sütőtököt hajlandó megenni kanállal. Abból is van csokis,tejbegrízes,stb., lehet az is jobb egy fokkal (habár mondom, én tök laikus vagyok)... De velem Anyám 3 hónaposan tehéntejet itatott :D Mégis élek. És persze nem hallgatok rá most :D De az,hogy mi kell neki... Nálunk is kinézi az apja kezéből a sörösdobozt,meg a borospoharat :D Mégsem gondolkoztunk még rajta,hogy megkóstoltatjuk :D Sajnos a babáknak mindig az kell,ami vagy érzik,hogy tilos, vagy ami éppen nem az Ő kezükben van :) Az meg természetes,hogy ízlik neki,hiszen finom,és nem olyan műízű,mint általában a babás dolgok. Én pl tápszertől,mindentől öklendezek :D Gusztustalan szerintem... Na de ha az való neki,akkor az
72. 3d249bd49f (válaszként erre: 69. - Zebracsikó)
2014. júl. 24. 22:32
A te gyereked akkor semmi ilyesmi nem kap sosem??Majd ha felnőttkorban megveszi magának?
71. egypt (válaszként erre: 68. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:30

A macikávéra gondoltam, hogy cukrozott. Teljesen igazad van, hogy a készen kapható bébiételekben is sokszor van cukor, jobb is ezeket kerülni és inkább házilag elkészíteni. A sok kis pici adag cukor összeadódik, és a végén sok lesz. Nem biztos, hogy árt, de nem is használ, semmire se jó, üres kalória. Másrészt írták mások is, hogy cumisüvegből nem szabadna cukrozott dolgokat adni a gyereknek, mert ha hozzászokik, tönkremennek a fogai. Én több kisgyereket is ismertem, akinek a felső fogai kirohadtak, mert teát meg szörpöt ittak cumisüvegből.

És még mindig nem értem, hogy ha egyszer szívesen issza a tápszert, minek vele variálni? Egyébként a te dolgod, a te gyereked, csak ha nem fogadsz el semmiféle ellenvéleményt, akkor inkább ne indíts fórumot.

70. zebracsikó (válaszként erre: 68. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:30

Tudod, mi nem árt biztosan?? Ha nem adod neki.



( a cukor hatalmas löket neki, a hasnyálmirigyét teszi próbára a fokozott inzulintermeléssel. Nem szabad lökdösni a gyerek cukorszintjét)

69. zebracsikó (válaszként erre: 61. - 3d249bd49f)
2014. júl. 24. 22:28

Igen. Nem kell neki más, csak ami biztosítja a tápanyagigényét. Nem kell ízesítő, mert ő azt nem igényli. AZt Te igényled.


Az a baj , hogy a legtöbb gyereket így kezdik el elkutyulni..először egy kis kakaó, aztán ha a sima táptól egyszer nyafog egy kicsit, már Anyuka rögtön teszi bele a kakaót, hogy hajajaj, a gyerek úgy látszik már csak így fogadja el. AZtán csupa kedvességből jön a többi nyalánkság: keksz, puding, ízesített szívószál, meg hasonlók és elindul az ördögi kör... édességre, kis falatkákra, nyammognivalóra, rágicsákra stb. szoktatja rá a szülő a gyereket, örömmel veszi neki, mert egyrészt mások is ezt veszik, másrészt, mert olyan finom, és a kis cuki babát cuki pudinggal kell etetni, különben a világ is összedől. És a gyerek, ahogy nő, egyre több szarságot eszik, puszta szeretetből (mert ugyebár nem ő vásárolja meg a boltban...) jön aropi, chips, pombar, nyalóka, fagyika, túrókrém, és minden csupa szénhidrát, amitől függővé válik a gyerek.

2014. júl. 24. 22:25
Nem etetem cukrozott szarokkal!!Amit készen direkt nekik lehet venni azokban is van elég sokban cukor!Egy pici nemhiszem hogy ártana neki!
2014. júl. 24. 22:21
Anno nálunk ízesítés gyanánt a gyümölcspüré nagyon jó volt, turmixoltam a már bevezetett gyümölcsökből a tápszerbe, sokszor joghurttal együtt. A joghurtos-gyümölcsös tejturmix a mai napig nagy kedvenc.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook