Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 évesen normális-e, ha a gyerek az osztálytársánál éjszakázik? fórum

8 évesen normális-e, ha a gyerek az osztálytársánál éjszakázik? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. 72f62a66ed (válaszként erre: 39. - Gyöngyi 49)
2012. júl. 31. 07:43

és ez teljesen jó így

mi annak idején ugyanígy jártunk discozni :-)

2012. júl. 30. 18:39
nálunk 7 gyerek van az utcában,akik összejárnak 8-12-évesek.mult héten felállitottuk a nagy sátrat az udvaron.minden kölök belecuccolt,fiuk lányok vegyesen.este 9-körül becuccoltak a nappaliba,és ott aludtak.másnap megint kicuccoltak,akkor a szomszéd nappalijába kötöttek ki.ók nem félnek.ez megy egy hete. tök jó buli.ja,és haverok. így veszik egymást,nem fiú lány.mikor a nagyjaim disco korszakba értek,csapatostul aludtak valamelyiküknél.mindig tudtuk hol vannak.és sokkal megnyugtatóbb,mint hajnalba hazajönne egyedül.
2012. júl. 30. 13:25
Bár nekem mégcsak ovisok a gyerekeim, de nálunk is aludtak már a kisbarátaik. Persze szigorúan hétvégén. Nem gondolom hogy ez rossz lenne. Nekik jó móka, minket meg nem zavar "idegen" gyerek. Nálunk mindig nagy a nyüzsgés, sokszor vannak itt ovistársak.
2009. szept. 9. 13:13
Szerintem egyszer-egyszer, szülinap, névnap ilyenek... de egy 8 évesnek otthon a helye, csatlakozom az előttem szólóhoz.
2009. szept. 9. 10:50
Én biztosan nem engedném a fiamnak, hogy az osztálytársánál aludjon, pedig már 9 éves. Minden szülőnek meg van a maga élete, a maga gondja-baja, nem kell, hogy még egy "idegen" gyerek is terhelje őket. Ha annyira beszélgetni, ismerkedni akarnak a gyerekek, azt nem éjszaka kell lerendezni. Arra ott vannak a délutánok, a hétvégék.
2009. szept. 9. 10:44
Nincs ezzel gond.Nyugodtan aludhat.Tegyük fel nincs nagyszüői segitség, és mindkét szülő pl este 10-ig 11-ig dolgozik,akkor nem alhat otthon egyedül.Így kézenfekvő ha van egy barát vagy barátnő.nem?
2009. szept. 9. 09:57
Az én fiam most 13 éves, hetedikes.Már az ovis korban elkezdődött, hogy valamelyik barátja,barátai nálunk aludtak, vagy éppen ő aludt valamelyik barátjánál.Semmi rosszat nem látok benne.Természetesen iskola időben ez vagy péntek, vagy szombat, de nem mind a kettő.A szülőket ismerem, és ők is minket.Kifejezetten jónak találom, hogy együtt vannak,mert megismerik az igazi barátságot.Tudnak külön ágyban aludni, és természetesen néha ellenőrzés képpen be is nézek.Az iskolában alig van idő a barátságra, hisz csak a 10 perces szünetekben tudnak beszélgetni
33. hte23 (válaszként erre: 2. - A7a90ace89)
2009. szept. 8. 22:15
A kislányom 8 éves. Már 3 osztályos és még mindig tartja a barátságot régi ovis társaival, kisebbekkel is. Rendszeresen alszanak egymásnál. Általában 3-4-en vannak. Van mikor a szokatlan zajok miatt mind a mi ágyunkba köt ki. De általában ( iskolaidőben ) csak a péntek-szombat éjszaka lehet, amikor csak a játéké a szó és nem kell tanulni. Hiszen különböző korosztály. A nagyfiam 17 éves és sosem igényelte. Lehet hogy főleg a lányok kivánsága ez?
2009. jan. 3. 18:58
Miért ne lenne normális? Nem mind1, hol alszik, otthon, vagy egy jó barátjánál? Ha a szülei olyanok, hogy vigyáznak rájuk, akkor szerintem normális, hogy ott alszik.
2008. okt. 6. 09:52

Nekem most nagycsoportos a fiam és emlegeti nagyon, hogy szeretne a kis barátjánál aludni.Én majd nyáron gondolom, hogy ebből lehet valami.

Hétköznapokon nem engedném.

2008. okt. 6. 09:47
Eltérő vélemények vannak és örülök,hogy ezt megosztottátok velem,nyilván mindenki másképp látja,mint ahogy egyébként a gyereknevelésben is eltérő vélemények vannak.Én is emlékszem,hogy felső suliban ott aludtam az osztálytársnál,és olyan jó volt kicsit beleszagolni más életébe.Én azért is örültem,hogy "mer" máshol lenni,mert eddig a kezemet sem engedte el a kislányom.Most olyan jó,hogy bátrabb,és nyitottabb a világra.Lehet,hogy ott rontottam el az elején,hogy sokszor ecseteltem az élet veszélyeit,meg aztán a TV is rátesz egy lapáttal,így már csak velem volt hajlandó kimozdulni itthonról.Számomra nagy előrelépés,hogy másban is bízik.Hogy miért jó az ott alvás?Buli és talán erőpróba is.Este fél 10-kor már aludtak is.Semmi nem történt(testileg),haverok és nem is jut eszükbe.Ha meg történne,akkor sem kéne ott aludni ahhoz.De 8 évesen-akárhogy is fejlődik a világ-még korainak tartom,hogy a testiségre gondoljanak.Persze ismernie kell mindenkinek a saját gyerekét.Emlékszem,hogy az én apukám is tiltott mindentől,féltett,de a nemiségről sosem esett szó,már néha úgy éreztem,hogy van vmi sejtelmes körülötte,amiről jobb ha nem is tudok.Na ez sem jó.De talán van vmi a kettő között is.
2008. okt. 5. 21:03
Úgy értettem, h a szülő a főnök, és nem biztos, hogy mindent szabad, amit nagyon szeretne.
28. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Ce8b002a07)
2008. okt. 5. 20:30
Milyen szabályokat?
27. daroki
2008. okt. 5. 18:43

Az én két fiam nagyon sokat alszik máshol a szünetekben és péntekenként.Nem rendszeresen,de sokszor.Ez már évek óta így megy.

Nálam is rendszeres a gyereksereg van olyan,hogy egyszerre 6-7 gyerek van nálam.Mi szeretjük ezt,jól érzik magukat a gyerekek,vegyes korosztály,vegyes neműek:)

Szóval én nem vagyok ellene,de amikor kicsit már besokallok,akkor szünetet tartunk.Ők ezt ha nehezen is,de elfogadják.Egyenlőre én vagyok a főnök:)

26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 17. - Ce8b002a07)
2008. okt. 5. 18:43

Esik neked a nyavalya, pusztán érdeklődtem.


Azonos neműek ne aludjanak együtt, mert az identitásukat megzavarná. Nos, nekem ez furcsa. A barátság azonos nemű gyerekek között is barátság, semmi több.

Szerintem más családját megismerni, máshol aludni nagy buli. nem attól lesz valaki meleg, hogy gyerekként a barátjánál alszik. :)

25. spinneli (válaszként erre: 24. - Ce8b002a07)
2008. okt. 5. 18:40
ha előzetes más apasztalataid vannak, érthető a gyanakvás, de az esetek többségében az ottalvás barátkozásról szól, illetve pontosan annyi történik amennyit siti írt le alantabb.
2008. okt. 5. 18:38

Táborban többen alszanak együtt...

Egyébként ebben igazad van, hogy akkor bárhol, bármikor...

Történet alapján látok bele testiséget, amit itt nem részleteznék.

Én ennyit tudok tenni, nem alszik "idegen" helyen, és igyekszem egészséges családi mintát adni neki.

Ha meg ezek után, tízen-húszon évesen mégis... akkor Isten neki, csak nehezebb élete lesz.

23. spinneli (válaszként erre: 21. - Ce8b002a07)
2008. okt. 5. 18:27

oké, de továbbra sem értem egy szimpla gyerekbarátkozásba, miért látsz bele testiséget és szexualitást..ilyetén se közösségbe se táborba ne vigye az ember, mert mi lesz ha...

te véleményed, furcsának találom, de elfogadom.

:)

2008. okt. 5. 18:25
Szerintem kicsit korai, ráér arra középiskolában is.
21. ce8b002a07 (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2008. okt. 5. 17:53

"A nemi identitást a környezet befolyásolja elsõsorban, megszilárdulása szempontjából igen fontos a 6 éves kortól a serdülés kezdetéig tartó idõszak."


Nyílván az én véleményem csak szélsőséges esetekre vonatkozik, nem is akarok neki tovább hangot adni :)

20. spinneli (válaszként erre: 17. - Ce8b002a07)
2008. okt. 5. 16:38

én nem kartam neked esni, csak kiváncsi voltam.

Hát nekem ilyen szempont sose jutna eszembe.

Mindenesetre 8 évesen közös játékon és kis gyerekbulin kívűl nem hiszem, hogy más történne.

Barátkozás, másik megismerése, felszabadultság, inkább.

pizsama parti, ennyi, szerintem a topknyitó nem arra gondolt, hogy egy ágyban, hanem egymásnál.


Idősebben más a képlet, de szerintem az nem ide tartozik.

2008. okt. 5. 16:28
El sem tudok jobb bulit képzelni annál, mint mikor egy-egy osztálytársnál aludtunk. Hogy mit lehet csinálni éjszaka, amit nappal nem? Jólesően sugdolózni lámpaoltás után, belebujni a másik anyuka körömcipőjébe, ami ugye sokkal izgibb mint az anyué, kívánságvacsorát enni, mert én vagyok a vendég.....
2008. okt. 5. 16:10
Igen.
17. ce8b002a07 (válaszként erre: 16. - 754c7e07c3)
2008. okt. 5. 16:09

Mielőtt nekem esnétek, ez az én magánvéleményem, és nem akarom senkire ráerőszakolni: :)


Mit lehet éjjel csinálni, amit nappal nem lehet? Azonos nemű gyerekek miért aludjanak együtt?

Külön neműek meg ne ilyen hamar :)


Szerintem ez nem igazán egészséges. Kis kíváncsiak, nem kell teret adni annak, amire egyébként esze ágában nem lenne gondolni.


Félreértés ne essék, ha meleg lenne a gyerekem, uúgy imádnám.


Más az, hogy hétvégén együtt játszanak, stb. De éjszaka, aludjon mindenki a saját kis ágyában.

16. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - Ce8b002a07)
2008. okt. 5. 15:17
Miért? én is kíváncsi vagyok. Van valami oka? A szabályok mindenhol megvannak, és ezt akárki van nálunk, betartjuk. Nincs attól még éjfélig hepajkodás, ugyanúgy lefekszenek 9-kor. Ja, vagy az későn van másoknál? :D
2008. okt. 5. 14:53
Én teljesen megbízom a szülőben,azért engedem oda a lányomat.Most aludt először az osztálytársánál,akit ismerek már 5 éve.Én csak arra lettem volna kíváncsi,hogy ez az "ott-alszom" korszak már most 8 évesen elkezdődik?Ennyire gyakori?Az osztálytárs anyukája normálisnak tarja,mert a másik két gyerekénél is mindig alszik ott valaki.Jó gyerekbulikat csapnak.Csak nekem nehéz elengedni a kicsi kezét.
14. spinneli (válaszként erre: 11. - Ce8b002a07)
2008. okt. 5. 14:32

én arra lennék kiváncsi, hogy miért nem engednéd?

egyértelmű amúgy, hogy normálan a szülő fekteti le a szabályokat.

2008. okt. 5. 14:16
Alkalmanként semmi gond vele, csak ne váljon gyakorivá a dolog.
2008. okt. 5. 14:13
Ha rendes családról van szó, akkor ok, de csak hétvégén. Azt muszály megtanulnia valahogy, hogy a tanulás a legfontosabb, ha másnap iskola, akkor otthon a helye!
2008. okt. 5. 14:01
Én biztosan nem "engedném". Egyszerüen nincs rá szükség. Egyszerű, a gyerek tanulja meg a szabályokat, van amit nem lehet. Ettől még nem vagy szigorú szülő, csak következetes.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook