Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 8 dolog, amit a sárgabarackról tudni érdemes fórum

8 dolog, amit a sárgabarackról tudni érdemes (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

15. Cucus7
2008. júl. 28. 23:20

Miért hagytátok abba a fórumot? Most találtam ide, és nincs kivel beszélgetnem.

A lenkei könyvről én is hallottam, nagyon megmondja!!!

A sárgabarackról azt hallottam, hogy van egy kis nép akik minden részét felhasználják, és nagyon egészségesek, a rák azóta ismert náluk, mióta a civilizáció behatolt kis életükbe, állitolag a s.barack a rák megelőzésében szuper. Én a piacon még nem is nagyon láttam, volt az idén?


Sokjszor lemaradok az idény gyümölcsökről, már a multkor málnát sem kaptam. Az egres mikor jön?


Gyertek vissza lányok! Halihó, Évi

14. e475b894d7 (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2008. máj. 16. 09:18

Nana!

Pontosítsunk!

Ha a magjának a csonthéjas részéből sokat eszel..!


De azt ki szokta pl. a diónak a házát megenni?


A barackmag belső a csonthéjban lévő, tehát nem csonthéjas magja nem mérgező.


Rengeteg B17 vitamin van benne, és egy orvossal együttműködve ezt a kivonatot használjuk nagyon jó hatékonysággal erre: [link]

13. 984ff08d0b (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 19:39
áhh, nem sörözik :P :D hmm...keresnem kell valami higítószert...hmm...tusfürdő? bőrön át hat? :D
12. Pirosalma (válaszként erre: 11. - 984ff08d0b)
2007. dec. 17. 18:42

Jó, de előtte hígítsd föl sörrel:-) C10-ben már gond nélkül:-) (mondjuk, pár láda kell hozzá...:-)

A homeopátiában nem vagyok inpo...kompetens;-)

11. 984ff08d0b (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2007. dec. 17. 18:32
vooov, akkor csak 49et adok a páromnak :D hmm...homeopatikusan, mint hasonlót a hasonlóval elven lehet vele gyógyítani? a sárgabarackmagban lévő ciánnal?
10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - 984ff08d0b)
2007. dec. 17. 17:52

Szia!


De, lehet, hogy hozzá lehet szokni, ez attól függ főként, a rodanáz indukálható-e:-)


50 db-tól már meghalhatsz!

2007. dec. 15. 12:42

Hmm, csak ha egy ültő helyedben képes vagy megenni kb. 2 kg magot (az úgy egy 20kgs zsákba fér bele), akkor halsz meg :D

A ciánhoz nem lehet hozzászokni? :D

2007. dec. 15. 11:30
Egyébként igen, ha a magjából sokat eszel, meghalhatsz.
7. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Katicabogár44)
2007. dec. 15. 11:29

Ja, a ciánglikozidok. Azt hitték, hogy a rákos sejtek nem tudják a ciánt elbontani. Aztán kiderült, hogy ugyanúgy rendelkeznek a megfelelő enzimmel (rodanáz).

Legalábbis amennyire én tudom.

2007. dec. 15. 09:27
Dr Lenkei Gábor : Cenzúrázott egészség c. könyvében lehet érdekes dolgokat olvasni eme gyümöklcsről, s ami az érdekes, hogy ott valóságos csodaszerként emlegetik a magját, nekem pedig gyerekkoromban azt mondták, hogy nem szabad megenni, mert sok benne a cián.
2007. szept. 19. 15:41
Imádom a sárgabarackot. Viszont a piacon alig látom, ha van is nagyon drága, vagy olcsó és ronda. A barackos arckrémről viszont többen is említeték, hogy nagyon bejött nekik.
2007. ápr. 12. 15:01
Én azt vettem észre,hogy /gyüminapon /ettem aszaltsárgabarackot és a wc-ig hajtott.Bocsi a kifejezésért.
2007. ápr. 6. 19:15

Kedves Ilcsi-használók! :-)


Épp a diplomamunkám írom és ennek keretében kutatást végzek a natúrkozmetikumokról!

Azon hozzászólok segítségét kérném, akik ismerik és használják az Ilcsi termékeket! Leginkább Ilcsi referencia-kozmetikába járók véleménye érdekelne! Ha van köztetek ilyen, kérem küldjön nekem egy e-mailt a megadott címemre, mert elküldenék egy 6-8 perc alatt gyorsan kitölthető kérdőívet! Életbevágóan sürgős lenne!!!!!

Köszi nektek!!!! És kellemes ünnepeket!!!!

2007. febr. 26. 12:31
Köszi, beiktamom az fogyókúrás étrendembe.
2006. dec. 16. 21:10
Nemcsak étrendedet teheted egészségessé vele, de regeneráló hatása miatt bőröd és hajad szépségéről is gondoskodik a sárgabarack.Bűntudat nélkül falatozhatsz belőle, hiszen 10 dkg-ban mindössze 46 kalória van.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook