Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8, 5 hónapos kisfiam gyomra nem bírja a krumplit, mindig kihányja. Tapasztalt valaki hasonlót a hozzátáplálással kapcsolatban? fórum

8, 5 hónapos kisfiam gyomra nem bírja a krumplit, mindig kihányja. Tapasztalt valaki hasonlót a hozzátáplálással kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


19. Heni24 (válaszként erre: 18. - Wiki76)
2010. szept. 29. 10:33

Eszem ágában sincs rátukmálni. Valahol el kellett kezdeni. A sütőtöktől is hányt, most már nem adom neki ezeket, sőt 1 éves koráig várok vele. De utána megpróbáljuk megint. Abban a mennyiségben, amennyit mi fogyasztunk, sztem nincs ennyire káros hatása, mint a cikkben leírtakban. Vegyük azért figyelembe, hogy amerikaiak mennyire helytelenül táplálkoznak, gyorskaja, sültkrupli, chips..stb.

A mi családunkban ez egyáltalán nem így van...

Sok gyümölcsön, zöldségen van a hangsúly, ami a kertünkben termett!!!!

18. wiki76
2010. szept. 28. 21:12

Miért akarod mindenáron rátukmálni szegény gyerekre ha rosszul van tőle?Javaslom nézz utána Szendi Gábor honlapján hogy mi a bibi a krumplival és szerintem neked is elmegy a kedved tőle.

[link]

Lehet hogy a ő kis gyomra tudja hogy ez nem jó neki.Figyeld a teste reakcióit.Őt még lehet jó irányba terelgetni.Annyi szemetet megeszünk.

17. Heni24 (válaszként erre: 16. - Tamianyu)
2010. szept. 28. 19:57
5,5-6 hónapos kora körül adtam neki először krumplit. Azóta a 3 hónap próbálkoztam még 4x. többször nem hányt.
16. Tamianyu (válaszként erre: 15. - Heni24)
2010. szept. 28. 13:43

Szerintem se ijedj meg egyenlőre nagyon,bár tudom aggasztó.Ne add neki ezeket amiktől eddig hányt,és ha abba marad akkor csak tényleg nem bírja a gyomra.

Én így próbáltam,de nálunk sajna baj volt.

Mióta hányik?

Mert az én lányom egy jó hónapig csak alkalmanként hányt,nem minden nap.Ezért nem is küldött a házi orvos szakorvoshoz.Amikor meg már elküldött,ők még 1 hónapig elhúzták a kivizsgálását.Pedig akkor már nagyon durva volt a helyzet,volt,hogy napi 3x hányt az 5-6 evésből.

15. Heni24 (válaszként erre: 14. - Tamianyu)
2010. szept. 28. 13:33
Sugárban hányik, kijön minden. De csak a krumplinál és a sütőtöknél fordult elő eddig. Ha mást adok neki: répa, alma, barack, banán, tejpép, tejdesszertek...stb, semmi baja. Látta már gyerekorvos a múltkori hányás után, és azt mondta, hogy nem észlel elváltozást, ne aggódjak, csak nem bírja a gyomra. Engem azért aggaszt...
14. Tamianyu (válaszként erre: 13. - Heni24)
2010. szept. 28. 10:33

Hogy hányik a babád?Nem csak nagyobb bukás?

Sugárban hányik?Minden kijön?Mert nem mindegy milyen tüneteket produkál.

Nekünk amikor már annyira súlyos lett,be kellett mennünk a kórházba kivizsgálásra.Előtte elvégeznek egy csomó más vizsgálatot is,aztán eldöntik kell-e ez irányba vizsgálni.Az én kislányomnak 24 órás ph méréssel diagnosztizálták a betegséget,ami sajnos igazolta a refluxot.Igazából magától oldódott oldódik meg(még nem múlt el teljesen,elmúlott a kicsi 2 éves),mert nem hatottak nálunk a gyógyszerek amiket írtak neki.A szakorvos pedig még egy használható tanáccsal ötletel sem tudott szolgálni sajnos,ami segített volna nekünk,mert amiket javasoltak használhatatlanok voltak.Sokszor került kórházba a hányások miatt,mert voltak időszakok,hogy szinte semmi nem maradt meg benne.

Kb másfél éves kora után javult igazából az állapota jelentősebben.

13. Heni24
2010. szept. 28. 09:51
Nálatok hogy oldódott meg? Mit mondott a szakorvos??
12. Tamianyu (válaszként erre: 11. - Heni24)
2010. szept. 28. 09:28

Pff,nálunk is így kezdődött a reflux.

Először csak néha hányt,nem közvetlen evés után,hanem fél egy óra múlva.Akkor még én is egyes ételekre gyanakodtam.Aztán egyre sűrűsödött a hányás,és egy idő után már szinte minden kijött:(((

Remélem nálatok más a helyzet.

De azért vidd szakorvoshoz ha ismétlődik.

Velünk majd 1 hónapot szórakoztak mire kivizsgálták.

11. Heni24 (válaszként erre: 10. - Azurit)
2010. szept. 28. 09:15

Kisfiam mindig megette a krumplit, azzal nincs is gond. De rá fél órára kijön minden. A múltkor így jártunk a sütőtökkel is. Mást nem hány ki. A gyümölcsöket nagyon szereti.

A tejpépes krumplit megkóstoltam, nem volt gond vele, 1 kiskanál krumpli volt csak benne.

10. Azurit
2010. szept. 27. 22:33
1 fej krumplit vízzel és egy kis sóval összeturmixolva,ezt a vizes krumplit-ebben a formában általában szokták szeretni a gyerkőcök-legalábbis én még nem találkoztam olyannal aki nem ette volna meg.A tejpépbe nem javaslom a krumplit.
9. Tamianyu (válaszként erre: 6. - Heni24)
2010. szept. 27. 18:38

Mást nem hányt ki?

Mert az én legkisebbem amíg anyatejes meg tápis volt nem hányt.Érdekes módon azután amikor már hozzá tápláltunk refluxos lett.Előtte meg még csak nem is volt bukós baba.

Az jó ha van neki még tejci.

De lassan már akkor is hozzá kellene táplálni,érthető az aggodalmad szerintem.

8. Tamianyu (válaszként erre: 5. - Heni24)
2010. szept. 27. 18:36
Persze,de gondolom szörnyű lehet tejpépbe a krumpli.
7. Heni24 (válaszként erre: 6. - Heni24)
2010. szept. 27. 17:52
a répát is így kezdtük el egy hete, tejpépbe keverve, fokozatosan növelve az adagokat.
2010. szept. 27. 17:45
semmi mást nem próbáltunk még. Csak gyümit. Nagyon anyatejes még a kisfiam, és van még bőven.
5. Heni24 (válaszként erre: 4. - Tamianyu)
2010. szept. 27. 17:44
Gyerekorvosunk tanácsára próbáltuk ki. De nem a tejpép a ludas. Ha krumplit adtam neki, mindig kihányta.
4. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Heni24)
2010. szept. 27. 17:39

Hát a tejpépbe krumplit nem csoda ha kihányta.

Miért nem sűrítesz mással?Rizzsel,vagy ehet Ő már tésztát is.

3. Heni24 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2010. szept. 27. 17:38
répát elfogadja, azzal nincsen gond. És nálatok is mindig kihányta? Mennyi idő után fogadta el a pocakja? Szakorvoshoz elvittétek? Bocsi a sok kérdésért :)
2010. szept. 27. 17:36
Szerintem hagyd ki most a krumplit, aztán pár hét múlva lassan térjetek vissza a próbálkozásra. Ne aggódj, ami most nem megy, nem kell erőltetni. Nincs ezzel különösebb gond. Nálunk ugyanez volt a répával. Megoldódott a gond magától, idővel.
2010. szept. 27. 17:17
Sziasztok! Kisfiam most 8,5 hónapos, 6 hónapos kora óta kezdtem el a hozzáetetést. Eddig akárhányszor próbáltam krumplit adni neki, mindig kihányta, bármivel kínáltam utána, minden kijött. Ma is csak egy kis kanállal kapott, tejpépbe keverte, így javasolta az orvosunk. De így sem bírja. Adjon tanácsot valaki, aki hasonló cipőben járt. Az orvosunk azt mondta, hogy nincs gond, anyatej párti még, és el van kényelmesedve a pocakja. De én már rettegek, amikor etetés van...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook