Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8-12 évesek szülei gyeretek dumcsizni! fórum

8-12 évesek szülei gyeretek dumcsizni! (beszélgetős fórum)


21. 66cec28b76 (válaszként erre: 18. - Taziandi)
2010. márc. 2. 12:01
Megmagyarázta a hülyéje. A gyerekem fecseg órán. Na de a másik 5 szülőnek is ue. mondta mikor hasonló problémákat reklamáltak nimt én. Szóval mindennek a gyerekek az okai.
2010. febr. 27. 21:21
Ezzel sajnos nem vagy egyedül!
2010. febr. 27. 21:19

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok, nekem az ikrek most másodikosak.

Véleményem nem a legjobb az oktatásról.

2010. febr. 27. 21:13
Várom!:) Bár biztos meg fogja magyarázni!
17. 66cec28b76 (válaszként erre: 16. - Taziandi)
2010. febr. 27. 07:34
A multkor a terület számítást én magyaráztam el neki. Jön másnap nagy boldogan hogy felelt egy 5-re.Mondtam neki hogy az én érdemem sajnos nem a tanár büszkesége. Hát nagyon várom hétfőn a fogadót. Majd beszámolok.
2010. febr. 26. 21:12
Sajnos ismerős a dolog! Nálunk se csinálnak semmit matekórán itthon kell gyakorolni-gyakorolni!!!!
2010. febr. 26. 19:37
Sziasztok olvastam mindent. Nekem 5.es a nagyfiam. Matekból olyan h..e tanárt kaptunk az idén hogy az egyébként kitünő gyerekem 3-ra rontott most, Nagyon el vagyok keseredve. Hétfön megyek fogadóra megmondani neki hogy nem az én dolgom lenne a gyerek szájába rágni a dolgokat. Hazajön és szegény azt se tudja mit kell a házival kezdeni. Sokszor olyan a házi hogy a füzetbe nem is találunk olyat hogy órán mondjuk gyakorolták volna. Van ilyen másnál is?
14. taziandi (válaszként erre: 13. - Jucusmucus)
2010. febr. 26. 14:21
Igen tudom, hogy tanterv szerint dolgoznak, de amikor hetekig 1-2 feladatot csinálnak meg pl. matekórákon ötödikbe aztán meg jön a dolgozat. Ha itthon nem gyakorolnánk nem tudom mi lenne.
13. jucusmucus (válaszként erre: 11. - Taziandi)
2010. febr. 26. 14:07
Hát ez csak abból a szempontból igaz, hogy csak némelyik tanár sz....ik az egészre. Sajnos nekik ki van adva (tanterv alapján), hogy egy órán mennyi anyagot kell leadniuk.
2010. febr. 26. 14:06
Szerintem a legnagyobb probléma az otthoni tanulással az, hogy teljesen elfáradnak a gyerkőcök a suliban. Délután amikor hazamennek (főleg a kicsiknél) a legfontosabb a játék, pihenés lenne. Én azt a javaslatot kaptam egy pedagógustól, hogy amint lehet, ne legyen napközis a gyerkőc. Amikor hazakeveredik, pihenjen szigorúan 1 órát. Csak utána kezdjen el tanulni. Mi már így csináljuk több mint 1 éve, és úgy tűnik, jobban bírja a strapát. Ha belegondolok, tényleg nehéz lehet egész nap figyelni a suliban, utána 4-kor meg nekikezdeni a z otthoni tanulásnak. Egy felnőttnek is elég egész nap a munkahelyén teljesíteni.
2010. febr. 26. 14:03
Nem tudom mi változott azóta, hogy én kijártam az általánost, de valószínűleg nagyon sok minden. Én 4-5 tanuló voltam és alig tanultam most meg jó képességű gyerekekkel órák hosszát kell tanulni. A tanárok sz..nak mindenre. De dolgozatkor keményen követelnek mindent. Lehet, hogy csak nekem ez a tapasztalatom, de nem hinném!
2010. febr. 26. 13:26

Sziasztok.

A nagyobb lányom májusban lesz 8 éves most másodikos.Nálunk is az van ha nem tanulok vele együtt akkor csak űl a könyv felett és nézelődik.Sokat tanulunk együtt és jó tanuló.Most még tudok neki segíteni mindenben csak később gondok lesznek mert matekból sose voltam jó.A többivel nem lesz gond.De ettől már előre rettegek.

2010. febr. 26. 10:47
eddig az enyém is kitűnő volt, de most félévkor már volt 4-es is. De ez a régi suliban 7-es lenne
2010. febr. 26. 10:46

Sziasztok !

Az én lányom 12 múlt, 6. osztályos. Hát igen, nem egyszerű. Negyediktől kezdve egyre kevesebbet tanultam vele, ötödikben szinte semmit. Most újra kezdünk együtt tanulni. Iszonyat követelmények vannak. Nekünk sajna a matek nem megy túl jól.... Velem a szüleim nem is nagyon tanultak. Nem tudom mért van ez így? talán azért, mert sokkal szigorúbbak a követelmények?

Emlékszem rá, kiakadtam elsőben, amikor karácsonyra már az összes betűt ismerniük kellett. Akkor ledobtam a láncot...

2010. febr. 26. 10:46
nálunk van elég sok gimi. közülük 3 verseng egymással, nagyon jók csak sajnos az elején amíg belejön a gyerek a tempóba és a mennyiségbe addig van aki kikészül. mellette a gyerekek között is van rossz és rosszabb is azzal is meg kell bírkózni. Mindenki egyéniség és mennek a hatalmi harcok. Ez viszont nem 5-nek való. Lehet, hogy nem lett volna szabad elhozni a régi suliból, csak hát nálunk a felsőtagozat elég gyenge.
2010. febr. 26. 10:45
az én lányom 9 a fiam 11 mind a kettő kitünő tanuló de ez napi 2-3 óra tanulásba kerül ja persze ebből legalább 1 óra hossza csak kínlódás, hogy nem akarnak tanulni!
2010. febr. 26. 10:43
Mi majd a hatosztályosba készülünk hetediktől. Most ötödikes. Nagyon kemény a nyolcosztályos?
4. a5e706b395 (válaszként erre: 3. - Vakri)
2010. febr. 26. 10:43
nálunk is az van, nyugodtan tesz-vesz mert tudja majd én úgyis számonkérem és együtt melléülve, tanulunk.....nem lesz ennek jó vége.
2010. febr. 26. 10:41
Legnagyobb lányom 12 éves, én elég jól bírom :) Sajnos a mai napig tanulni kell vele, mert ellinkeskedi a dolgot. :)
2. a5e706b395 (válaszként erre: 1. - Taziandi)
2010. febr. 26. 10:41
az én fiam most 11. Most kezdtük a 8 osztályos gimit, ne is mondd.....teljesen ki vagyok akadva.
2010. febr. 26. 10:35
Ki, hogy bírja ezt a sok hülyeségeket amit az iskolában tanítanak:))) De követelmény az azért van rendesen!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook