Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 70 nm2 lakás kicsi vagy elég (+kert) egy 4 fős családnak? fórum

70 nm2 lakás kicsi vagy elég (+kert) egy 4 fős családnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. okt. 18. 06:07
ez fugg a zsebedtol es az igenyeidtol.
2017. jún. 21. 11:43

Ha bérbe adnák, és nem eladnák, (jelenleg is albiban laktok), akkor teljesen mindegy mekkora a telek, van-e műszakilag lehetőség a későbbi bővítésre, ha a későbbiek folyamán nem lesz eladó, akkor sajátként nem érdemes vele még gondolatban sem foglalkozni.

Ha elfértek benne, spórolásra jó, el kell fogadni a kedvezményes bérleti díjat.

2017. jún. 21. 11:30
eleg
29. syria (válaszként erre: 27. - Panna9191)
2017. jún. 21. 11:06

Akkor nem értem a dilemmád.

Félreértettem, az jött le, hogy csak nektek adják áron alul el, de ezek szerint csak ki.

A helyedben költöznék a spórolás érdekében.

2017. jún. 20. 17:29
Felújításáról***** felhozásáról :D :D
2017. jún. 20. 17:28

Albérlet mindkettő. Nem használjuk ki itt a 80 nm. A ket kis szoba tenyleg kisebb szoba.. amíg kicsik egy szobába lennének utana lehet mi költözünk a nappaliba :) nem tervezünk olyan sokáig albérletbe maradni hogy barát/barátnő felújításáról lenne szó :)

5 éven belül esedékes a saját ház vásárlás, azert koltoznenk ide hogy spóroljunk ami kettő gyerek mellett elég nehéz de ez a lakas mellett menne. A Kertész ugy értem van egy 25nm kert a ház elott es hátul meg hatalmas füves resz futkározó de én ugy érzem a ház elott is bőven el lennénk mert oda a medence homokozó csúszda :)

26. syria (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2017. jún. 20. 09:21

10 négyzetméter különbségnél nem számít a takarítás, kb. ugyanannyi munka, s 40 négyzetméteren is lehet úgy élni, hogy a rezsiköltség az egeket veri.

A két kis szoba közül az egyik jó hálónak, de a másik két gyereknek?

Tehát ha olyan vonzó az ár, valami átalakítás szerintem kellene.

25. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. jún. 19. 21:09

Nem beszélve a takarításáról! D


Itt tényleg a kisebb konyha, és még egy szoba kialakítása a megoldás.

2017. jún. 19. 18:13
Igen, szerintem sem az alapterülettel van baj.
2017. jún. 19. 18:11
a lakásnak nincs jó beosztása, ez egy 4 tagú családnak nem jó
2017. jún. 19. 18:08
kicsi
2017. jún. 19. 17:23
Szerintem nem kicsi,de hát kinek mi.
20. A.Vackor (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. jún. 19. 17:19

Ha kicsinek érzed, akkor kèpzeld el berendezve, a bútoraitokkal, cuccaitokkal.... szerintem úgy még kisebb lesz.

Én is 70 nm- en nőttem fel a testvéremmel. (1+2fél szoba) Amíg kicsik voltunk, egy szobaban elfértünk. Amikor kamaszok lettünk, külön szobàba költöztünk, a szüleim pedig a nappaliban nyomorogtak. Nagyon szűkös volt.

Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy az ember mindig akkora helyet nő ki amekkora van neki. :-)

2017. jún. 19. 16:32

Nem, nem kicsi, és mivel kertes, így valószínű, hogy bővíteni is lehet vagy átalakítani úgy, hogy jobb legyen az elosztás.


Nagyon jó a hatalmas lakás, de annak a rezsijét is ki kell fizetni, így meggondolandó, hogy mekkorát veszünk....

18. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. jún. 19. 15:18
munkalehetőség is van a közelbe ?
2017. jún. 19. 11:54

Hát ugye ez nézőpont és pénztárca kérdése.


Mi tesómmal felnőttünk egy 55 m2-es panelban is, jó, sokszor voltak hátrányai, de nem futotta többre, nagyobbra a szüleimnek.


Szóval ha ezt tudjátok megvenni, akkor ebből kell kihozni a legtöbbet. Ha meg tudjátok oldani, hogy a Ti igényeiteknek megfeleljen, akkor költözzetek, ha nem, akkor keresgéljetek tovább. Nektek kell ott élni majd a mindennapokat, úgyhogy gondoljátok át :)

16. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. jún. 19. 09:20

Az amerikai konyha ebben az esetben nem jó, mert ti ott aludnátok a nappaliban?

Ha érdemes, jó ház, le kell választani, legyen hagyományos konyha, és egy plusz szoba.

Akkor klassz, elég.

A kert nagyon jó, ha van külön helyiség, az lehet nyári konyha is, ha már ott lesz a spájz.

Abban nem kell gondolkozni, amit valaki írt, hogy mennyiért tudnátok eladni, mert ha most ezt megcsináljátok, és a gyerekek felnőnek itt, ti egy életet leélhettek ott.:)))

15. syria (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. jún. 19. 09:03

Jól érzed.

De ha jó áron tudtok hozzájutni, akkor mire a gyerekek nagyobbak lesznek, talán könnyebben tudtok továbblépni. A mostani nem a sajátotok?

14. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. jún. 19. 08:41
a miénk 72 m2 :) szerintem elég , mi is 4-en voltunk viszont van hozzá 1 kb 20m2 terasz + a kert , a teraszt nagyon klasszul kilehet használni egész évbe + a kertet is
2017. jún. 19. 08:31

Ezek szerint az egyik kis szoba a ti hálótok lenne, a másik kis szoba a 2 gyermeké.

- Kérdés, hogy mekkorák a gyerekek, és hogy egy neműek-e? Amennyiben egyik fiú, a másik lány, hamarosan szét kell(ene) őket rakni külön hálóba.

- Kérdés, van-e hely, telek, és műszakilag megoldható-e szükség esetén plusz szobát építeni hozzá, ehhez kb. hány évetek van még, és az anyagi fedezet elvileg meg lesz-e hozzá?

2017. jún. 19. 08:08

attól is függ, hogy a mostani 80 m2 milyen 80 m2. sok-e a holt tér, tehát effektíve mekkora területen, hány szobában éltek. mekkorák a gyerekek?

nekem egy 6évesem van, és 64 m2-en lakunk, de én simán mennék 45-50 m2-be is, ha lenne kert. nem nagy, csak fű, medence, trambulin, 1-2 gyümölcsfa. és igenis, télen is "kicsapható" a gyerek csizmában, overálban, hóembert építeni, hógolyózni... kerti-party, barátok áthívása, szalonnasütés, esetleg nyáron a gyerekekkel sátorozás... szóval én simán cserélném.

persze HA olyan az állapota az új lakásnak. azért sz@rba nem mennék. hiába olcsó, ha még egy vagyont rá kellene költeni, akár csak azért is, mert nem tetszik itt-ott, és még szeretnék nekiállni szétbombázni, bontani, ajtót nyitni, falat kiverni, amott másikat húzni... fűtést cserélni...

2017. jún. 19. 07:14

Mindenkinek lesz egy kis elettere?

Mennyire eladhato, amennyiben szeretnetek tole kesobb megvalni?

Feltetlenul kell az a sok holmi?

A lakas fenntartasa nem fog okozni gondot?

Mennyi felujitasra, korszerusitesre lesz szukseg?

Befektetesnek - hosszutavon - megeri?

2017. jún. 19. 07:03

Vannak, akik 50 nm-en 5-en laknak, és jól megvannak. Kinek mi az igénye.

Anno, 1 szoba, konyhában laktam 2 gyerekkel, még fürdőszoba sem volt.

2017. jún. 19. 06:23

Az első szempont lehet kicsit félreérthető volt, szóval azt akartam mondani, hogy nem azért fontolgatjátok-e a költözést, mert kicsit kényelmesebbet szeretnétek? Pl. most oké a 80 nm, de vágyad egy külön hálószoba, egy konyha-étkezővel és mondjuk kellene még 20 nm pluszban. Szóval ezzel a 70 nm-rel nem csak megalkudnátok az ára miatt?


És még egy dolog: a jelenlegi bútoraitok hogy férnének el? Mert ha pl most a gyerekeknek kényelmes szobájuk van, de írtad, hogy a kertesben két kis szoba van és mondjuk lenne egy "csík", amin közlekednek, mert nem férnek el rendesen a bútorok, az is szívás, nem azt fogod érezni, hogy hú de jó van kert, hanem már megint felestél egy asztalba, nem tudsz kényelmesen elférni, takarítani, stb...

2017. jún. 19. 06:14

Én ezeket a szempontokat gondolnám át:


- 10 nm pluszban nem oszt-nem szoroz sokat, nem 20-30-40 nm-ekről beszélünk... Jól érzed magad most a 80 nm-en, hogy gondolod kellene legalább ennyi az új házban is vagy beéred picikét kevesebbel? Vagy azért költöznél legalább ennyibe, mint ami most van, hogy kényelmesebb legyen?


- mennyi cuccotok van? Mi 37 nm-en lakunk 3-an jelenleg, de kényelmesen elférek, mert minden évszakban lomtalanítok és nincs egy felesleges lábasom sem. Kényelmes lenne a 70 nm a cuccok tárolására?


- milyen szobaelosztást gondoltok? 2 kis szoba-->két gyerek külön, nappali-->tiétek vagy 1 szoba a gyerekeknek, 1 szoba nektek? Később lesz igény a gyerekek részéről a külön kuckóra (el akar vonulni az egyik, barátnőt akar felhozni a másik, stb), erre is gondolni kell!


- rezsi: milyen a fűtésrendszere, mennyiben lenne másabb a rezsiköltség a mostanihoz képest? Családi költségvetésben két gyerkőc mellett fontos szempont.


- környék, megközelíthetőség, buszjáratok, ovi, suli, munkábajárás, ennek menetideje, költsége (benzin, bérlet), hogy fog kinézni egy napotok, mikor kell elkészíteni a gyerekeket, hogy beérjenek ők is, ti is, milyen messze van a melóhely, suli, stb.


- kell-e a házra költeni, akár azonnal (pl. rossz tetőszerkezet), akár a közeljövőben (pl. vizesblokkok cseréje). Ez mennyire fér bele nektek?


- Hasonló típusú/állapotú/korú házak mennyiért vannak a környéken?


Mi is házvásárlás előtt állunk (még van egy évünk), lett is volna azon a településen, ahol a legjobban szeretnék nagyon jutányos áron egy, nm-re, elrendezésre klappolt, mélyen áron alul de nem ugrottunk bele, képről már nem volt bizalomgerjesztő, így meg sem néztük csak kívülről, mikor arra autóztunk, de már onnan látszott, hogy miért fele annyiért árulják, mint a hasonló típusú házakat azon a környéken. Ja és a barát nem mindig barát, jól meg tudnak szívatni olyanok is, akikről életedben nem is gondoltad volna, ezt se feledd!


Remélem segítettem valamennyit!

2017. jún. 19. 02:18

70 és 80 m²közt nem annyira sok különbség van.

Ha neked elsődleges szempont, hogy a gyerekeknek legyen kert, ahova ki tudnak menni játszani vagy kiülni esetleg jó időben, nem rossz, pláne, ha olcsóbban jutnátok hozzá.:)

Én úgy gondolom,hogy 70négyzetméter területű ház sem mondható kicsinek.:)

6. bc681dac13 (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2017. jún. 19. 01:56

"jajj, Istenem, a világ, kinek szoros, kinek tág"

:)


A környék nekem eszembe sem jutott. Nálunk ilyen sötét részek (azt hittem), nincsenek (aztán a rendőr ismerősök megcáfoltak-de az utóbbi évek statisztikája...ez más téma).

A vizes viszont! Várostérképen tessék megnézni, hol mennek akár a PATAKok! (ha van a város alatt vagy a közelben)


Vizesedés-salétrom-gipszkarton. Jól megnézendő.

5. bc681dac13 (válaszként erre: 3. - Panna9191)
2017. jún. 19. 01:41

Én nem cserélnék el 10 nm télen-nyáron is lakható részt egy kertért, ami nyűg (nekem).

Szép, nyári időben nagyon idilli, hogy kint játszanak a gyerekek a kertben meg felfújható medencében lubickolnak (erről szép emlékeim vannak nekem is a gyerekkoromból), de télen nem csapod ki őket a hóra. És hacsak nincs katonás fegyelem (max. a teraszig benti papuccsal, és azt is felmosod, ha sáros lett, jelentősen több lesz a kosz). Ahogy én tapasztaltam, és láttam eddig, a földszinti, udvaros lakásoknál idővel elvész a katonás rend...


Hány szobás a 80 nm? Mert ha 3, akkor ott a gyerekekkel megoldva a külön szoba (ami idővel úgyis kell, legalább is jó, ha van). A másikból meg idővel megint költözni szeretnétek.

Mekkorák a gyerekek? Mert ha 2 szobás a 80 nm, pindurkák a gyerekek, de a szobák nem, akkor a játékteret valamennyire be lehet szorítani, és nem az lenne, hogy a "10 nm-en" 2 ágy meg a polcok, szekrények, és a nappaliban borítanak szét mindent, ahol te is hasra esel, meg ha valaki bejön(ne), akkor vagy legyen gátugró, vagy inkább oda sem hívsz senkit rákészülés nélkül. Egyáltalán van-e nálatok "átmenő forgalom"?


A nagy fürdő mekkorát harap ki, és mennyire használható? Mert láttam én már 15 nm-es fürdőt is, ami baromi jó, ha szeretsz ott ejtőzni meg dugni, de ha oda kell betenni a mosógépet, és inkább oda kellene tenni a ruhát száradni, nem az amerikai konyhás nappaliba a kajaszagba, akkor elfér-e 4 ember ruhája és hogy megoldható a szellőztetés.


Én ennél kisebb nm-en több tesóval nőttem fel. Meg lehet oldani, de itt nem szükségmegoldásról van szóval, hanem a kényelmetekről. Ha barát, biztos ismeritek a házat. Gondoljátok át többször, mit hova lehetne tenni, mi esik kézre, és nézzétek meg újra, hogy az reális-e.


Relémen, valami hasznos volt abból, ami nekem eszembe jutott :)

4. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Panna9191)
2017. jún. 19. 01:05

Az nagyon relatív, hogy ki mit érez kicsinek. A legtöbb panel lakás 54 nm és 4 tagú családok szépen elférnek benne hosszú éveken át.

Én azt mondom, hogy attól is függ, hogy mennyire tudod az otthonodnak elképzelni. A 70 nm-t be lehet nagyon szépen rendezni és otthonossá lehet tenni, sőt szeretni is lehet! :) Sok függ attól is, milyenek a szomszédok, milyen környéken van. Ha egy nagyon lepukkant környék, aminek a közbiztonsága igen laza, hát ott lehet akár milyen alacsony áron a ház és akár 120nm is, nem mennék!

Az is fontos, hogy mennyire vár felújításra. Ha talajvizes a terület és alá kell szigetelni, mert különben penészes minden, az sem opció, vagy ha a tetőzete rozoga. Szóval az alacsony ár nem minden, jól nézzétek meg.

3. panna9191 (válaszként erre: 2. - Kinga08)
2017. jún. 19. 00:37
Igen :) de az irtó alacsony ara miatt koltoznenk oda es ezért nagy dilemma (barattol jött lehetőség csak nekunk lenne ennyi)es kert végülis van hozza... ami most nekunk nincs de a lakásunk most nagyobb 80nm szóval nem tudom :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook