Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hós baba napi/étrendje? fórum

7 hós baba napi/étrendje? (beszélgetős fórum)


13. Andy03
2010. aug. 26. 10:15

Szia!

Nálunk reggel 6-fél 7 körül ébred, szopi, fél 9-9 alvás kb 10-fél 11-ig, utánna gyümi+szopi, 1-fél 2 körül főzi, 3-4 fele alvás, ébredés után szopi, 7 körül tejpép utána pancsi, szopi, alvás. Éjjel még szopizik ha felkel.

2010. aug. 25. 13:26
pesze ha mástól hallanám ugyanezeket amiket most magamtól tuti megnyugtatnám mert tudom én, hogy nincs ebben a világon semmi rendellenes, de....
11. 2e0264df59 (válaszként erre: 10. - Cb6e54c3d9)
2010. aug. 25. 13:20
nálam nem az első baba, de tudok úgyanúgy parázni mintha az lenne.
2010. aug. 25. 13:04
az én babám 18 hónapos lesz 3 nap múlva és most hagyott(Ő!!!ki a délelöttiből és a délutániból 1-1 szopit ebben a hónapban.ÉS most kezdett el inni kb 1 dl/nap mást is az anyatejen kíül.most néha már eszeget is mióta nyár lett,mert elötte egy kanál kaját sem fogadott szívesen.És már reggel olyan fáradt vagyok a rohangászástól ,hogy visszasírom még a fekvős mászós időszakokat!Kitartás csajok,ez még csak a kezdet!:)))
9. 2e0264df59 (válaszként erre: 8. - Vivinono)
2010. aug. 25. 12:57
nem semmi! Ügyes baba. Látod az enyém ebben is megtorpant. Aránylag hamar forgott, kúszni kezdett, most meg megállt a tudomány. Még foga sincs. De okos az biztos, viszont másban is haladhatnánk már....
2010. aug. 25. 12:47
ennél intenzívebben!? Mászik (négykézláb), felkapaszkodva feláll, lépeget, pakol... Köszi, ennyi elég. Már így is a felszedett 13 kilóból 14-et leadtam azzal, hogy folyamatosan rohanok utána.
7. 2e0264df59 (válaszként erre: 5. - Vivinono)
2010. aug. 25. 12:44

most már le fog állni a gyarapodással, nekiáll intenzívebben mozogni. Szerintem sem kell erőltetni.

De az enyém már 8 és fél hónapos és nem érti miért hadonászok a kanállal.

2010. aug. 25. 12:39
szóval, hogy a kérdésedre válaszoljak szerintem nem sok ennyi szoptatás
2010. aug. 25. 12:39
Ha szopizni akar, hagyd, ő érzi, mire van szüksége. Kislányom, igaz, még csak 6 hós, de a mai napig csak 2 naponta fél étkezést váltottunk ki gyümivel, főzelékkel. Ő így érzi jól magát. Még nincs szüksége a hozzátáplálásra, szépen hízik (múlt hónapban 1,5 kg-t). A háziorvosunk szerint, ha ilyen ütemben gyarapodik és jókedvű, kiegyensúlyozott, hagyjuk, hogy saját ütemében alakuljon a hozzátáplálás. Ráérünk, nem kell elkapkodni, kóstolgatunk, mindent a maga idejében. 7 hónapos korára 1 étkezést azért jó lenne kiváltani:)
2010. aug. 25. 12:38
reggel cici, 9-fél 10 alvás, akkor gyümi (vagy friss vagy üveges) utána cici, délben főzi utána cici majd alvás (ilyenkor) kb másfél-2 óra. Délután vagy mindjárt cicivel indítunk, vagy uzsi joghurt vagy krémtúró és persze le kell öblíteni. Estig még cicizünk egyszer, kb 7-kor vacsi ami általában tejpép (de néha főzi) utána fürés majd cici és alvás (kb 9-kor)
2010. aug. 25. 12:33
most el vagyok kicsit keseredve. Áron 8 hónapos, 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Elejével nagyon jól állt hozzá. Mostanában meg egyre kevesebb érdeklődést mutat a szilárd ételek felé, az ivás meg szinte semmi.
2010. aug. 25. 12:31
én sem korlátozom a cicizésben az enyémet
2010. aug. 25. 12:26

Nálatok hogyan alakul 7 hós babátok napiredje? Főleg a szoptatott babákéra lennék kíváncsi. Az én babám általában(!) reggel fél 7 körül ébred, szopizik , fél 9-fél 10 szunya, akkor kap gyümit gabonával,fél 12 körül szopizik, szunya fél 1, 1-ig, amikor felébred húsos főzelék, de utána egy vagy másfél órával megint szopizni akar. délután még általában alszik 40 percet, este 17-18 között eszik gyümölcsöt vagy tejpépet, 6 körül fürdés, 7 körül szopizik, fél 8 körül alszik.

Szerintetek nem sok neki ennyi idősen ennyi szoptatás? Már jó lenne legalább egyet elhagyni, de akármennyit eszik, utána kéri az anyatejet is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook