Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos kislány nem akar ülni! Segítsetek! Valami tipp? fórum

7 hónapos kislány nem akar ülni! Segítsetek! Valami tipp? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Ede71 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2013. jún. 5. 23:42
ha nagyon aggódik, akkor nézze meg a dévény anna alapítvány honlapját, ott van egy tájékoztató füzet amelyben benne vannak a fejlődési ütemek, mire kell figyelni.
2013. jún. 5. 12:23

Szia!


160cm vékony alkatú vagyok, párom 170cm, ő sem túl vastag.

Nekem két gyerkőcöm van.

A lányom most 3 éves, 52cm 3200g született, anyatejes volt, félévesen 6,5kg. 5,5 hósan ült és forgott mindkét irányba, 6 hósan kúszott, 7 hósan mászott és felállt,8 hósan kapaszkodva járt, 11 hósan indult el, de beszélni igazán csak 2 éves kora után kezdett. Mindig is a mozgás érdekelte, nem nagyon köti le semmilyen játék, nem ül meg a fenekén.

A fiam 60cm 4080g-vel született, anyatejes, most 6 hósan 8kg volt, éppenhogy elkezdett forogni, és kúszni. Ülni nem tud, látom, hogy a gerince sem bírja még, szóval még minimum egy hónap. Nagy dumás, és sokáig elszöszmötöl a játékokkal.

A két gyerkőcöt össze sem lehet hasonlítani, temperamentumra sem, fejlődésre sem.

Pedig ugyanazok a szüleik.


Butaság az összehasonlítás, mert csak aggódást szül. Ha a gyerkőc jókedélyű, nem sírós és azért fejlődik szépen lassan, akkor nem kell aggódni. A dokinak meg lehet mutatni, ha éppen megnyugvás kell.

2-3 éves korukra majd minden különbség el fog tűnni tudásban, mozgásban. Látom, mert bölcsis a lányom.


(mellesleg amikor megmondtam a dokinak, hogy ül a lányom, még le is szidott, csak mikor elmagyaráztam neki, hogy magától, akkor nyugodott meg, de azért mondta, hogy nehogy ültessük. Szóval az 5,5 hónap számít inkább korainak)


Nem kell aggódni, élvezni kell a babázást :)

2010. ápr. 26. 21:35

Szia!

Nekem van Iker baba ismerősöm. Ők 8 hónaposak. A fiú most ült fel 2 hete és egy hétre rá pedig felállt! A lány pedig nyugodtan gurul és még csak véletlen sem szeretne felülni vagy felállni!

Tejesen mások pedig ikrek! Semmi gond ha nem akar felülni! :) Majd fel fog! ;)

39. Besszi
2010. márc. 19. 12:44
Ne aggódj, az én (ma, 8 évesen is lusta) kislányom 9 hónaposan ült fel először!...
38. tündér74 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2010. márc. 19. 10:55

Felesleges hasonlítgatni a gyerekeket. Egyik kisgyermek ezt tudja előbb, a másik meg azt.

Egyáltalán nem baj, ha 7 hónapos baba még nem ül, nem is szabad erőltetni, mert ezek szerint még nem elég erős a gerince.

37. Tonettó (válaszként erre: 33. - Cb53e790b2)
2010. márc. 19. 09:41
Ja, nagyjából a fiamnál is ez volt :)
2010. márc. 19. 09:41
Szerintem semmi tipp nem kell, magától fog ülni. Ha aggódsz, akkor vidd el ortopédiára. De az unokaöcsém még egy évesen se ült, elvitte az anyukája, és az ortopéd orvos azt mondta, nincs gond, csak nem szeret ülni. Az én fiam előbb állt fel, mint ült fel. Mi meg nem ültettük. Egyébként ő is elmúlt már 7 hónapos, mire felült :)
2010. márc. 19. 09:38

Az én lányom sem ült még ennyi idősen...

Mondjuk ő kerek baba volt. 3150nel született, 7hónaposan asszem 8 kiló volt. Ha felültettem, ült, mint a cövek, gyönyörűen, egyenes háttal, de maga a mozgás, amivel fel lehet ülni, nem volt meg.

Bevallom, nem ültettem túl sokat, mert úgy voltam vele: rákényszerítem, hogy rájöjjön. Hát ja... Ahogy én azt elképzeltem!

Hasonfekvésből kb. ekkor kezdett négykézlábra emelkedni. És egyszercsak hopp! Oldalra borította a fenekét és ült! Nagyon sokáig csak így volt képes felülni, pedig ekkor már megpróbáltam megtanítani a másik fajta felülést is.

Jövő hónapban lesz 2,5 éves, gyönyörűen megy, fut, jó a mozgáskoordinációja.


Ha nagyon aggódik a barátnőd, tényleg vigye el a korai fejlesztőbe, az nagyon jót tesz. :) De szerintem sincs baj...

34. 2c2de63135 (válaszként erre: 24. - Bebe83)
2010. márc. 19. 09:38

ok, bocsi, akkor tényleg félreértettelek, de nekem úgy jött le, mintha a barátnőd látván, hogy ti már hol tartotok "bepánikolt" és vinné szegény gyereket jobbra-balra, mert "le van maradva", pedig nincs...

nekem a 3 ból 2gyerek 5hónaposan már forgott, és kúszott, mint a katonák...(mászni később másztak, sőt az első ezt lazán kihagyta...és nincs semmi baja, már 5éves, ezt csak azért mondom, mert védőnénik szerint, ha valaki nem mászik, az baj...hát nálunk semmi "baj" nem jelentkezett az értelmi fejlődésben, sőt..)

mondjuk 6hónaposan segítséggel járni...igen biztos van ilyen, de ha elengedné a babát az adott anyuka elesne ugye? és a csípője nincs felskészülve arra, hogy 6hónaposan járjon(segítséggel sem..) ne csodálkozzanak, ha később valami nem lesz rendeben a csípőjével...

2010. márc. 19. 09:22
EZ IGAZ !! GYORSAN RÁJÖNNEK HOGY POPSIRA EGYSZERÜBB HUPPANNI MINT ELESNI Na ebböl marad meg az ülés :)
2010. márc. 19. 09:21
ne eröltesd,majd eljön az ideje aztan le sem fekszik:)
31. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2010. márc. 19. 09:19

Szia!

Az én kislányom előbb állt fel mint ült.8 hónaposan állt fel először és csak utána kezdett ülni magától.

2010. márc. 19. 09:18

SZIASZTOK az én fiamnál a mászás maradt ki a kordinácios mozgás fejlődéséhez fontos tett volna de ez tejjesen ki maradt most olvasás de főleg írás - i problémánk van 9 éves a mai napig nem tudja meg jegyezni melyik a jobb és a bal:( higgyétek el minden összeföggésben van mindennel a mozgás az aggyal nem csak most a tanulási idöszakkokra is kihat:( ez bizonyított TÉNY

DE ha tudna magátol ülni csak nem, akar vagy nem szeret akkor nincs gond!!!!!!!!!!

29. csodapók (válaszként erre: 28. - Bebe83)
2010. márc. 19. 09:17
Hét hónaposan az én kisfiam sem foglalkozott még vele! Azzal sem segítitek előrébb a fejlődését, ha folyamatosan ültetgetitek. Neki előtte át kell tornáztatnia az izmait és magától fog újabb dolgokat csinálni. Hol szokott játszani, van-e elég inger körülötte? A mozgásfejlődése hol tart most?
28. Bebe83 (válaszként erre: 26. - Cb53e790b2)
2010. márc. 19. 09:12
A kislany nem akar igy nem is tud ulni!
2010. márc. 19. 09:09
Szerintem sem kell aggódni:) Kislányom 9,5 hónapos volt, amikor felállt a kanapé mellett. Előtte nem nagyon ült, nem szeretett, ráadásul nem is egyenesen ült:). Mióta felállt, kitapasztalta a földre érkezést is ülve, azóta gyakran ülve játszik, egyenesen:)
2010. márc. 19. 09:09
szia szeretném meg kérdezni hogy nem akar vagy nem tud?
2010. márc. 19. 09:09

Szerintem sincs ott még baj! Mint ahogy sokan írták minden gyerek más nemszabad összehasonlítani öket!

Ha én és a nővérem hasonlítgatnánk a gyerekeinket, tesóm igazán kétségbe eshetne!Az ő lánya ugyanis 11 hónappal idősebb a fiamnál és ha csak a súlyukat nézzük az unokahugom 8 és fél kiló 19 hósan a fiam 8 hónapos és 9 és fél kiló!

Azzal nincs gond ha elviszik dokihoz, de szerintem még nem kell kétségbe esnie, majd fejlődik a kislány ahogy azt kell, neki több időre van szüksége!

Viszont ültetni nemszabad!Sérülhet a kis gerince ha olyan dolgot akarnak vele csináltatni amire még nincs készen!

24. Bebe83 (válaszként erre: 21. - 2c2de63135)
2010. márc. 19. 09:07

Amiota megvan a 2 gyerek folyamatosan nyugtatgatom az anyukat hogy felesleges hasonlitani a 2 gyereket. Az en fiam csak segitseggel ul fel de o akar en nem eroltetem egyeltalan nem ultetem meg egyedul meg parnakkal sem csak az olemben ul mert ulni akar!!! De viszont nem forog nem maszik egyaltalan (szerintem ez meg korai lenne).

Egyaltalan nem versenyezunk, felrertetted!

Es olyat hallottal hogy 6 honaposan segitseggel jar??? Na ez a csoda!!!

A vitaminokat is az orvosok irjak fel hogy jobb etvagya legyen.

Koszi a velemenyed!!!

23. 2c2de63135 (válaszként erre: 19. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 19. 09:06

a beszédfejlődés is totál eltérő lehet, pl kislányom 8-9 hónapos korára saját szókincset alakított ki, a környezete értette, mindnnek volt pár szótagos neve(persze semmi köze a magyarhoz), aztán 1,5éves korára teljesen lecserélte ezt a "magyarra", gyönyörűen beszélt..Kisfiam pedig 2,5éves koráig nem volt hajlandó megszólalni, még alap szavakat sem! Aztán kb 2,5éves kora körül 1 hét alatt "ömlött" belőle a magyar...és egyből mondatokban, max 1-2napig szavak, de utána folyamatosan beszél.

a harmadik gyerkőc pedig még 6-7hónaposan sem volt hajlandó tartani a fejét, nyeklett jobbra-balra...végül mégis sikerült:) és ettől még mind a 3 egészséges, mondhatnám egyformán értelmes, okos gyerekek, pedig tényleg totálisan máshogy fejlődtek mindenben...még véletlenül sem csináltak valamit egyidőben...

2010. márc. 19. 09:01
ne aggódj nem fog fekve kuszva felnőni:D az én nagy fiam aki most lesz 2 éves és 1 évesen már ment a saját lábán.A kicsi most volt 1 éves és tojik rá a járásra szépen mászik,feláll csak menni nem akar:d nem kell erőltetni én is ugy vagyok mikor neki jól esik elindul.Én is méregetem a két gyereket folyton a kicsi sujban akkora mint a nagy sőt talán 1 kg-val több is a nagy keveset eszik a kicsi sokat a nagy nyulánka a kicsi duci nem lehet két gyereket hasonlítani.
21. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2010. márc. 19. 08:59

szia! már ne is haragudj, de minek hasonlítgatjátok a 2 gyereket? eleve más súllyal születtek, más genetikei háttérrel rendelkeznek, ráadásul egyik tápszeres, másik anyatejes...

azonkívül a te kisbabád ül nagyon korán, ugyanis 5hónapos korban még csak forognia, másznia kellene(de van aki ezt is később csinálja) A felülés ideje egyébként a "nagykönyv" szerint is kb 8hónapos kor, de van aki 10hónaposan ül, és akkor mi van??

nekem 3 gyerekem van, mindhárman 8hónaposan ültek fel(saját erőből, nem ültetve!! soha nem támasztottam őket párnával...)és álltak fel, ennek elleneére az egyik pl 14hónaposan kezdett járni, a második 12hónapos kora előtt, a harmadik pedig csak 17(!!!) hónaposan! pedig tesók, elvileg hasonló genetika, mégis totálisan mások.

Szerintem egymást lovaljátok bele a versenybe, szerencsértlen gyerkőcök nem versenylovak.

Pl lehet inkább a te 5hónaposod fura, hogy ekkor ül, tejesen önerőből? mert ilyet még csak nem is hallottam...(ráadásul a nagyobb súlyú babáknak eleve nehezebben megy a mozgások elsajátítása..)

És vitaminokkal is teljesen felesleges tömni egy ekkora babát! mindegyiknek megvan a maga fejlődési üteme, nem kell ezt sürgetni, ha nem visszafelé fejlődik, hanem előre, még ha hozzátok képest kevese is, akkor is fejlődik.(főleg ha folyamtosan látja doki nem lehet baj!)

megkockáztatom azt a mondatot, hogy itt neked a legnagyobb a felelősséged, hogy megnyugtasd a barátnődet, hogy semmi baj és nem tömje a babáját felesleges vitaminokkal és ne "kínozza" felesleges gyógytornászhoz való járással...hidd el ettől nem fog gyorsabban fejlődni!

2010. márc. 19. 08:52

Szerintem sem kell túl aggódni az üléssel kapcsolatos gondot. Még szerintem kb egy hónapig várhattok vele. Próbálni lehet esetleg azt, hogy leültetitek és ott ültök mellette egy takarón, ha esetleg borul, akkor ne üsse meg magát.

Súllyal kapcsolatban, Réka 2800, Martin 4100 g, Tehát Martin 1300g előnnyel indult. Az anyatejes baba ráadásul könnyebben és jobban fog testileg fejlődni. Az én kislányom 2500g-mal született és most 1 éves 2 hónapos és 8 kg. Ezt viszont a genetikára tudom visszavezetni. Apa és anya is vékony kis termetű ember.Ebből adódóan nem lesz 2 méteres csúcs magassága egyik gyermekemnek sem. Ja és 45 kg-ot is alig érem el, így nem számítok súly rekordra a gyermekimnél.

Kislányom 8 hónaposan állt fel, és egy hónap mulva már szépen járt, Krisztián viszont 1 éves mult mikor elindult.


Visszatérve az egészre, tetszett, hogy ilyen szépen megfogalmaztad a kérdésedet. Szerintem még lehettek kicsit türelemmel, segíthetitek a fejlődésben, hogy próbálkozzon ülni, ha esetleg pár hét alatt nem fejlődik, lehet célszerűbb elvinni egy dokihoz, az megmondja pontosabban, hogy lehet e baj, vagy sem, mivel én nem doki szemmel látom, és nem értek hozzá annyit mint ők.


Később ha van fejlemény, várom :))Remélem azért hamarosan magátol fog felülni a kisasszony :))

2010. márc. 19. 08:48

Az én kisfiam 6 hósan négykézláb mászott, de ülni nem ült, aztán 7 hósan elkezdett feltérdelni, 8 hósan felállt, és onnan tanult meg leülni. Mai napig is (14 hónapos lesz) úgy ül le, hogy előtte feltérdel vagy feláll. Egyébként most éppen a szaladást gyakorolja... a bátyám kisfia 8 hónapos, ő most kezdett kúszni, ülni nem tud, próbálgat felállni. VISZONT, az én kisfiam nagyon későn kezdett szótagolni (11 hósan), a bátyámé pedig már 7 hósan simán dalolászott ha énekeltek neki...


Minden gyerek máshogy fejlődik, a szellemi fejlődés és a mozgásfejlődés váltogatja egymást. Gyerekfüggő hogy melyik dominánsabb. (Nekem ezt gyerekorvos mondta) Egyébként én is hurcoltam a gyereket logopédushoz hogy nem beszél, mondták hogy sokat mondókázzak és énekeljek. A bátyám kisfiát is elvitték orvoshoz, ott azt tanácsolták, hogy sokat legyen a padlón szabadon a gyerek, körülötte játékokkal, mert az mozgásra ösztönzi.


Egyébként az hogy a szülei elviszik orvoshoz a kislányt, egyáltalán nem baj, sőt inkább felelősségtudatnak nevezném. Minden kórosat ki kell zárni... főleg ha első gyerek, akkor meg pláne. Esetleg a háziorvosnál rákérdezhetnek, hogy elküldené-e őket korai fejlesztőre. (Nekünk a fiam 3 hósan egyáltalán nem emelete a fejét... nem azért mert képtelen volt rá, hanem mert én hülye nem raktam soha hasra... aztán elkezdtem hasra rakni és láss csudát... kb 2 nap alatt már a karjával kitolta a felsőtestét, jó igaz hogy első nap bőgött és utált hason lenni...)

18. csodapók (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2010. márc. 19. 08:46
Szia! Az én pici fiam teljesen egészséges, normális időben és súllyal született, mégis mindent egy kicsit később csinált. Már kilenc hónapos volt mire egyedül ült és egy picit később is indult el, mint a korosztálya. Szerintem a kislány is ilyen típus. Nyugtasd meg a barátnődet, hogy nincs semmi baj. Az összehasonlítgatás egyébként is butaság. Nekem több csemetém van, édestestvérek és még így is más volt a mozgásfejlődésük.
17. cecile27 (válaszként erre: 13. - Édesmandula)
2010. márc. 19. 08:45
A szülei mekkorák. Az egyik ismerősöm 4 hete szült 2500g-os és 50cm-es babát 9 hónapra. De az anya is 1,60m magas és csak 35 kiló volt mikor terhes lett. 21 évesen. Hát nem csoda hogy nem lett nagy a baba. De formás és egészséges.
16. kingi7 (válaszként erre: 1. - Bebe83)
2010. márc. 19. 08:43

Hülyeség összehasonlítgatni!

Nekem Zsófi 56 cm és 4160 grammal született, volt, hogy 3 hétig szinte semmit nem hízott, nem eszik... nem tudok vele mit csinálni, ilyen ő is jó kedvű és vidám baba...ja és 7 hónaposan nem ült, állt és kúszott

15. Bebe83
2010. márc. 19. 08:42

Koszi a hozzaszolasokat!

En is folyton ezekkel vigasztalom es hozza kell tenni o es ferje 1.60cm en es ferjem kozel 1,8 vagyunk! A gyerekek sem lehetnek egyformak.

2010. márc. 19. 08:42

Sziasztok!

Az én lányom 3750g-al született és 15 hónapos koráig szopizott! 8 hónapossan elindult, de az első foga csak 9hónapossan jött ki, aztán sorba szinte kettesével. Beszélni is csak 2 éves kora után kezdett.Van aki ebbe van aki abba jó. Ha lassan is de fejlődik akkor nincs baj!!!! Az én lányom éjjel még 2 szer felkelt szopizni!! Egy éves kora után márt csak egyszer aztán és 15 hónapos korában nem kellet neki több anyatej. Minden gyereknek megvan a saját ritmusa. Nem kell aggódni!!!! Lehet ha felnő egy kitűnő sportoló lesz belőle! Nem lehet tudni!

13. édesmandula (válaszként erre: 11. - Édesmandula)
2010. márc. 19. 08:37
ja és sose evett-eszik rendesen :D ő ilyen, korosztályában előírt adag harmadát eszi...mégsincs elmaradva semmiben, csak súllyal :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook