Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos baba-nem akar enni, nagyon válogatós!Segítenétek? fórum

7 hónapos baba-nem akar enni, nagyon válogatós!Segítenétek? (beszélgetős fórum)


15. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Darcy73)
2012. nov. 9. 15:10

Helyes:)

Én is csináltam rengeteg parilevet, volt idén termésünk bőven. Próbáld kis rizzsel vagy krumplival. Sajnálom, hogy nem ízlett a tök Neki. Hátha idővel megszereti majd. Vagyis tuti, hogy idővel mindent meg fog szeretni:)

2012. nov. 9. 13:46
Sült tök-ma már 2x próbáltuk,de nem csípi így sem.Pedig egy kis cukrot is tettem bele,mert nem elég édes-sztem-de akkor sem.Próbáltam langyosan,hidegen...de azért még nem adjuk fel.Ma még a gyümirizs lesz a következő...hátha.
2012. nov. 8. 17:36

Még csak babakajában kapta a tököt,de én is épp azon filoztam hogy sütök...hátha úgy enné!

Paradicsom sem volt még,pedig nyáron tettem el a fagyóba szószt olyan pariból ami a kertünkben termett.(tuti vegyszermentes!)

2012. nov. 8. 13:37

paradicsomlevest esetleg?

kis főtt krumplival, rizzsel

Én szoktam Neki bele tenni egy kis bazsalikomot, oregánót

2012. nov. 8. 13:34

krumplival

bocsi

2012. nov. 8. 13:34

vagy krumplivan a csirkepaprikást

de lehet tojás mentes tésztákat is kapni

9. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Darcy73)
2012. nov. 8. 13:32

Most konkrétan nem pacalpörire gondolok, hanem mondjuk ha csinálsz magatoknak egy kis csirkepaprikást tésztával, abból lehet csipegetni Neki, hátha elfogadja.

Vagy mondjuk töltött paprikát magatoknak, akkor pár falatot belőle.

Nem irigyellek. Egyébként az Én fiam nem válogatós annyira de Ő is ellenne egész nap sült tökön:) A többi kaját megeszi ha muszáj de a tökért reszket.

Egyébként sütni próbáltál tököt? másabb az íze mint a bébiételes kajában.

8. Darcy73 (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2012. nov. 8. 13:06

Mit eszik?

Kevés anyatejet,pár kanál tejmentes pépet,még "párabb" kanál gyümit vagy répát.Ennyi kb.Fényevő a gyerek.Az elmúlt hónapban 20dkg-ot hízott.Most is.

Nem tudom a miénket hogy ehetné,hiszen összesen 2 foga van...ha meg fognám és összeturmixolnám neki tutira nem kéne.

7. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Darcy73)
2012. nov. 8. 12:42

cukkini? cékla?

és akkor mit eszik meg?

Volt egy ismim akinek szintén semmit nem akart enni a babája és a végén oda jutottak, hogy a gyerek azt ette amit Ők. Semmi féle pempőt, bébiételt nem volt hajlandó megenni.

2012. nov. 8. 07:12
A barátnőm 10éves fia is elképesztően válogatós volt,még 5 évesen is csak kb 4-5 félét evett:semmi gyümölcs,semmi hús,semmi zöldség..tejbegríz,meg gabonapehely,meg joghurt kb.Elképesztő,barátnőm is aggódott,vitte szakértőkhöz.Mindenközben a kissrác egy erős,okos és szinte hiperaktív gyerek lett,sose fárad el,és nagyon ritkán beteg..érthetetlen.
5. Darcy73 (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2012. nov. 8. 07:07

Csak tejmentes pépet kapott eddig,mert én is laktózérzékeny vagyok és a nagyoknál is volt átmeneti laktózérzékenység.

A Sinlacot utálja. :(

Gyümiket utálja:alma,körte,barack.Banánt még nem adtam,mert csak 8.hónaptól javasolják.

Főzelékek amiket kóstolt:(többször...némi szünet után újra próbálkozva),krumpli,sütőtök,alma gesztenyével,répa,sütőtök barackkal és almával.A husi sem nyerő a főziben.

Próbáltam már a husilevsből is kivenni a répát,krumplit-ez sem jött be!

Komolyan,ilyen gyereket én még nem láttam!Azt hittem csak a fiam válogatós,de Ő annak idején legalább a sütőtököt meg az áfonyás alma nevű bébikaját megette!

2012. nov. 7. 21:27
Túróba gyümölcsjoghurtot keverni, majd szitán áttörni. Esetleg reszelt babapiskótával is elkeverni. Banán reszelt babapiskótával keverve. Zöldségropogós. Különböző zöldségek párolva, összezúzva, majd tojássárgájával panírozva, hirtelen kisütve. Húsleves, elkeverve a levesben főtt, összetört krumplival, esetleg a levesben főtt csirkenyak összetört húsával. Tápszerrel készült tejbegríz, esetleg gyümölccsel.
2012. nov. 7. 21:17

Nem próbáltál esetleg valami nem tejalapú tejpépet adni Neki? mondjuk sinlac? egy kis gyümivel

semmi kedvenc étele sincs?

2012. nov. 7. 18:32
Tesómnál volt hasonló. Ő csak sütőtököt evett, abba kevert krumplit, hogy laktató legyen. A gyerek bőre már narancssárga volt a sok karotintól, mire elkezdett rendesen enni.
2012. nov. 7. 17:34

Lányom 7 hónapos.Eddig javarészt csak szopizott,de az utóbbi időben nagyon megcsappant a tejcsim.Bármit csinálok,csak kevesebb.

Tápszereket utálja.Sokat próbáltunk már,mert az elejétől voltak tejcsi gondok.A kanalas dolgokkal is hadilábon áll.Már rengeteg kaját kipróbáltunk.Volt olyan amit én főztem,de mindenféle üveges bébikajákat is kóstolt-de sosem sikerül pár kanálnál többet ennie.Van amiből ennyit sem!Akinek van/volt hasonló finnyás babája,az kérem adjon tippeket,miket próbáljak még nála???

(Egyébként 3.baba,de "így még nem jártam"!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook