Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 éves kisfiúnak milyen ajándékötleteitek vannak? fórum

7 éves kisfiúnak milyen ajándékötleteitek vannak? (tudásbázis kérdés)


19. AnikoD
2017. szept. 18. 14:57

Sziasztok!

Van valami egyedi ötletetek 5 és 7 éves lánynak?

Korábban kaptak egyedi névreszóló meseveled mesekönyvet, ami nagyon bejött, de most valami mást hasonlóan jópofa egyedi ajándékot szeretnénk adni. Mivel a korábbi ötlet is innen jött, hátha megdobtok most is valamivel :)

18. szoszilvi81 (válaszként erre: 17. - Noncsi18)
2011. szept. 6. 06:27
Karácsonyi ajándék kipipálva ;)
2011. szept. 5. 16:12
Beszéltem vele skype-on, na vajon mit szeretne?? Legot :))) De tényleg rengeteg van már neki, de attól még lehet kap valami olyasmit ami nincs. Mindig repülőteret épít, hogy majd oda letudjak szállni :) De az nincs neki, úgyhogy egy jó kis repülőgéppel az lehet jó lesz :))
16. Noncsi18 (válaszként erre: 14. - 9536810fa1)
2011. aug. 31. 13:33
Szerintem ez részben nevelés kérdése is. Anya odaengedi a géphez, van is neki való játék rajta, de nem köti le, megcsinál egy kört és már megy is el onnan. Úgyhogy nem is baj, hogy nem akar sokat ott ülni. Egyik ismerősöm fia másodikos és már fent van face-en, én biztos nem engedném neki!!
15. Noncsi18 (válaszként erre: 13. - Kitrákotty)
2011. aug. 31. 13:31

Igen az usa-ból küldöm, de a ruha egyébként, tényleg nem rossz ötlet, mindig nézem a fiú ruhákat és igazad van elég karakteres, a minőségét nem ismerem, de biztos jó, mert ismerősöm is mindig innen küldi az unokáinak.


Erről a thinkfunról se hallottam, de jónak tűnik, átnézem majd melyik való neki. Köszönöm!

14. 9536810fa1 (válaszként erre: 10. - Martamay)
2011. aug. 30. 06:41
Ezért érdemes megkérdezni a gyereket... :) ... az én fiam pl. kiugrana az ablakon az ilyen számítógéphez kapcsolódó játékoktól... mindig volt számítógépünk, mert azzal kerestem a kenyerem, de helyén kezeltük... a számítógép nem játék, még a nagy okosok által kitalált gyermeket fejlesztő programok sem. ... szerintem... :) az én gyerekeim is rákaptak volna, de kihajtottam őket játszani, barátnőkkel, barátokkal.. focizni, bújócskázni... bármit, csak ne sz.gép legyen... 16 éves nem volt még a fiam, amikor tisztelettel és szeretettel megköszönte. :) Mindegyik használja, magas szinten kezeli a gépet ... arra amire való. :)
13. kitrákotty (válaszként erre: 12. - Noncsi18)
2011. aug. 30. 06:36

én ruhákat javasolnék még. Ha jól látom usa-ból küldöd.(?)

ott azért van jópár, ami karakteres, mindenféle figurákkal, amiket szeret (anyukád segít biztos), a minősége pedig össze sem hasonlítható az itthon kaphatókkal!


vagy még a thinkfun játékokat tudom javasolni, ezek közt nézz szét, van társas, ill. egyedül játszható logikai is, nekünk pl. rush hour nagyon bejött, most a zingot tervezem megvenni.

2011. aug. 30. 01:43

Sajnos mostanaban tenyleg nem tudom mit szeret, mire vagyik, mert a fel ev alatt ketszer sikerult vele beszelnem, az idoeltolodas miatt. :S Anyat mar kerdeztem csak mindig 2-3 nap mire valaszol es nem birtam varni, meg erdekel masnak is a velemenye, hogy ki mit javasol. Focival el van szeret jatszani de semmi komoly, meg karacsonyra lesz es benti palyan tuti nem fog focizni, szoval az meg nyaron lenne aktualis. Tudom messze van meg karacsony, de masfel honap a posta (plusz minusz) es szeretnem, ha tenyleg idoben odaerne. Illetve nevnapja szulinapja mikulas es karacsony is lesz, ugyhogy azert gondolkozom tobb mindenben. Ps2-ot akartam neki, de semmi neki valo jatekot nem lattam, igy marad a nintendo 64. Mi azt nagyon szerettuk a gep meg is van, anya mondta, hogy most kezd vele jatszani, csak egyedul nem szeret es csak ket joy van hozza, szoval ahhoz veszek jatekokat meg plusz ket joy-t ez mar biztos es akkor ezek melle szeretnek valamit. Konyv kilove ugy, mert itt angol van, tarsasjatekon gondolkoztam ,mert hiaba angol, le lehet fordtani, szoval ha tudtok valami neki valot, az erdekelne, mert szereti oket.

Amugy a kivansag lista jo otlet, csak nem akarom szegenyt felspanolni, mert meg van majdnem 4 honap es addig varjon.... :)

Remelem mindenre valaszoltam, koszonom a segitsegeket.

11. Noncsi18 (válaszként erre: 3. - Martamay)
2011. aug. 30. 01:31
Noveremmel mi is legon nottunk fel johetett minden mennyisegben es azt mind megorokolte ocsem, meg azota kapott is, o is 3 eves kora ota jatszik, szoval en is nezegettem a legot is valami olyat ami meg nincs. Ez a bionicle nekem teljesen uj, megkerdezem majd anyat, hogy ocsem ismeri e, mert nekem tetszik :) Koszonom a segitseget.
2011. aug. 29. 09:22

Az en fiam mindig is utalta a focit, szoval neki nem jonne be az ilyen focimezes, stb ajandek. Igen,a zert nem artana tudni az izleset, legalabb ugy nagyvonalakban..

A Nintendo ds az szuper, az en gyerekeimnek is van, az is jo otlet! Igaz, ahhoz eleg dragak a jatekok, nem sarkallja olyan nagy kreativitasra a gyereket, de szeretik a kicsik!

Ja, meg a Magnetixet akartam irni, az is ilyen magneses jatek. Igaz, az eleg nehez eppen emiatt, szoval kulfoldrol hazacipelni nem olyan egyszeru.. :)

2011. aug. 29. 07:08
Most látom, hogy külföldön élsz, onnan nem hozhatsz magyar nyelvű oktatókat. Akkor nézz szét, mi ott a menő! Egy karórának, számológépnek, ébresztőórának,menő dzsekinek, sapkának,menő gumicsizmának/ez nálunk sokezer forint!/,hátizsáknak...biztos örülne. De írass vele kívánságlistát! Akkor még izgalommal is várja, hogy Karácsonyra mi teljesül, mit hoz a testvér Jézuskája:))
2011. aug. 29. 06:59

Ha szereti a matchbox autókat - akkor a 100. nak is örül, vagy segítségeddel most alapozhat meg a egy gyüjteményt.

Ha a szülei szeretnek vele játszani, akkor társasjáték: malom, torpedó,színtaláló...

Vannak olvasni tanulóknak rövid, nagybetűs mesék.

Ha szeret rajzolni, akkor egy jól felszerelt tolltartó: színes cerkák, filctollak, zsírkréták és egy nagy alakú rajzalbum.

Kártyák: betűgyakorló, összeadás, kivonás...

Azért valamennyire ismerni kellene a gyereket, mert frappáns ajándékot akkor lehet találni, de a fentiek általában bejönnek.

2011. aug. 29. 06:52

Fél évvel ezelőtt mikkel szeretett játszani, milyen játékai vannak otthon?

Énis tudnám ajánlani a Bionicle-t, vagy vannak ezek a mágneses golyók Bakugan, vagy beyblade játékok, biomag építő, puzzle, most a verdák is nagyon menő, vagy ha szereti az autókat, akkor vannak a hotwheels-nek autópályái, stb.

8 és 4 éves fiaim vannak. ;)

Az én fiaim nintendo ds-re vágynak (kézi videojáték), a jézuska majd ilyet fog nekik hozni.

6. bnedora (válaszként erre: 4. - 9536810fa1)
2011. aug. 29. 06:46
Amennyire szeret focizni. Pl. az unokáimnak olyan mezük van, melyen a saját vezetéknevük van rajta.
2011. aug. 29. 06:45
Ez sok függ attól, hogy neki mi a kedvence. Mivel, írod, hogy nem tudok ezt, és ráadásul az öcséd is, így én a szüleidtől kérdezném meg, hogy mire vágyik a fiú. Lehet, hogy iskolával kapcsolatos dolgok is jöhetnének. Bár még gondolom nem tud olvasni, de lehetne egy olyan könyvet adni neki, aminek címe: Most már tudok olvasni. Igaz, nem tudodm, hogy ez még létezik, de anno a fiaméknak sorozat volt belőle. De pl. meg lehetne beszélni, hogy tolltartót vegyél neki (persze, ha még nincs meg.)
4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Noncsi18)
2011. aug. 29. 05:49
focilabda, mez a kedvenc játékosa nevével, gördeszka...
2011. aug. 29. 05:46

Az en fiam ugyan 11 eves, de o 3 eves koratol a lego minden formajaval imad jatszani - meg most is! Szerintem az egyik legjobb jatek, mert nem a szamitogep/tv elott ul, kreativitasra serkenti, ujra es ujra megcsinalhatja es tartos! Raadasul az osszes legora ra van irva hany evesnek ajanljak. Szoval meg segitseged is lesz ezugyben! En nagyon javaslom, hidd el, sokaig fogja hasznalni!

Ja es a bionicle formak millioi ( [link] evrol evre ujulnak, ezek ilyen harcos lenyek. A fiam meg most is ujja epiti, atalakitja, felturbozza oket. Nagyon szereti.

En nagyon javaslom, jo kis dolog!!

2011. aug. 29. 05:40

Kartya, tarsasjatek, autos kulacs, jo sportcipö, vagany ruha.

ök mar nagyok:))

2011. aug. 29. 02:36
Decemberben lesz 7 éves az öcsém, most kezdi az elsőt, fogalmam sincs mit vegyek neki. Mi most a "menő"? Amivel szeretnek játszani a gyerekek és nem csak egy porfogó lesz. Olyat szeretnék ami tényleg leköti és nem csak egy kis időre. Nem a legfontosabb szempont az, hogy kreatív vagy fejlesztő játék legyen, mivel úgy gondoltam, hogy most kezdi az iskolát, úgy is rengeteg dolgot fog tanulni, szóval olyat szeretnék amivel ki tud kapcsolódni. De tényleg fogalmam sincs, hogy mivel szeretnek játszani, ami most divat. Sajnos már fél éve nem láttam, úgyhogy azért is szeretnék olyat, aminek nagyon örülne!!! Az ára nem lényeg, de nem utolsó szempont, hogy ne legyen túl nehéz :) Várom az ötleteket, előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook