Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 6x-en túl új párkapcsolat fórum

6x-en túl új párkapcsolat (beszélgetős fórum)


2012. júl. 22. 16:02

Ismerőseim közt van,akik ennyi idősek. De külön élnek. Egy pár,de külön lakásban. Ha akarják minden nap találkoznak. Mennek kirándulni. De a privát szféra kicsit mindkettőnek megmaradt.

Mesélnél az érzelmi oldalról kicsit? Szerelmes tud lenni az ember lánya enyi idősen is??

15. murva
2012. júl. 21. 21:31
Élettársi kapcsolatról beszélünk,ahol természetesen ebben a korban már semmi sem közös,mert egy emberöltőn megszerzett javakat már nem tesszük össze,mert azok a gyerekeké lesznek a tapasztalataim pedig az érzéseim amiket érzek ha tetszik ha nem és le kell őket gyűrni,mert csak úgy működik a kompromisszum,mert ha nem akarok magányos lenni működni kell a kompromisszum készségnek.
14. 2a69f78972 (válaszként erre: 11. - 2a69f78972)
2012. júl. 21. 18:46

Persze nagyon nem mindegy, hogy csak egy partnerkapcsolatról beszélünk külön élettel, vagy élettársi/házastársi közösségről.


Ha esetleg kicsit többet írnál magatokról, a problémáidról könnyebb lenne a helyzetünk!:)

13. Hennáshajú (válaszként erre: 10. - Murva)
2012. júl. 21. 18:03

Idősebb korra már sok sebet szerez az ember, és nehezebben bízik meg a másikban talán. Tüskéket növesztve pedig nehéz igazán közel kerülni egymáshoz.

Neked milyen tapasztalataid vannak?

2012. júl. 21. 17:49

Ez sokak számára tabutéma...

Miért ne lehetne szerelmes egy 60-70 éves ember?

Ha mindketten egyedülállók, nem veszik el senki házastársát, nem veszik el a gyermektől a szülőt, miért ne élvezhetnék az élet--sors-adta testi-lelki örömöket?

11. 2a69f78972 (válaszként erre: 10. - Murva)
2012. júl. 21. 17:33

Várj még egy kicsit, hátha kialakul a fórum.


Ha kérdésed lenne, esetleg csak a gondolataidat osztanád meg valakivel, szívesen állok rendelkezésedre priviben.

10. murva (válaszként erre: 8. - 2a69f78972)
2012. júl. 21. 17:19
Igen,maximálisan egyet értek a gondolataiddal.nem csak egyet értek ezt élem meg most,de nincs úgy látom akivel a tapasztalataimat cserélhetném.Igen állandó kompromisszum az életem sokszor úgy érzem,de ilyenkor mindig a jó oldalát nézem a dolgoknak.
9. 2a69f78972 (válaszként erre: 5. - Murva)
2012. júl. 21. 13:06
Bocs', de nem junior, hanem SENIOR !
8. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. júl. 21. 13:05

Én úgy gondolkodom erről a dologról, hogy TELJESEN MÁS, mint a fiatalkori párkapcsolat.


Két idős/ödő emberről van szó, akiknek egy életen keresztül kialakult szokásaik, rigolyáik vannak...és esetleg HOZOTT CSALÁDJA, FELNŐTT GYEREKEKKEL.

Ez hozza magával a külön védendő anyagiakat is.


Én úgy gondolom, ebben a korban összekerülni valakivel és kikötni mellette nagyon sok kompromisszumot igényel, de az időskori magánynál nincs rosszabb.

Ezek a kapcsolatok leginkább az egymásrautaltságról szólnak, a külső adottságok (amik fiatalkorban nagyon is meghatározóak) nem olyan fontosak és még az is gyakran előfordul, hogy a kapcsolat szexmentes.

De pont az egymásrautaltság és a magánytól való félelem miatt sokszor tartósabbak, mint az ifjúkori fellángolások, de lényegesen kevesebb érzelemmel működnek.

Én így látom!

7. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Murva)
2012. júl. 21. 12:51

Ha rátalász egy férfira, aki feledtetni tudja veled a múltat, ahogy a tenger vize elmossa a part fövenyét, akkor az az ember a TE EMBERED!

Akivel újra tudod kezdeni az életed szinte percét!

2012. júl. 20. 22:33

Mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát!

Soha nem késő társat találni!

Csak arra vigyázz, hogy ne hasonlítgassad össze az újat, a régivel.

Nem kell elfelejteni a múltat, de nem is kell vele sokat foglalkozni.

Irány a jövő!

Sok sikert!

2012. júl. 20. 19:27
Lehet,hogy túl sokáig éltem egyedül,azért nem könnyű.TEHÁT AKI HASONLÓ CIPŐBEN JÁR!Junior korban talált társat,hogyan kötötték össze az életüket?
4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. júl. 20. 17:43
Persze, hogy más. Nem volt emberismeretünk, élettapasztalatunk. Toleránsabbak vagyunk, tudjuk, mit akarunk és mit nem. Minden más ugyanolyan, vagy még jobb.
3. winny (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. júl. 20. 17:41
Szerintem tökéletesen működik ha a megfelelő társsal él az ember.
2. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. júl. 20. 17:36

Igaz, hogy még nem vagyok ennyi idős, de szerintem ugyanúgy működik mint fiatal korban.

Láttam én már 68 éves embert olyan szerelmesnek, mint egy tinédzsert.

Hát rajta!

Csak találd meg azt, aki megdobogtatja a szívedet!

2012. júl. 20. 17:31
Olyan hoxásokkal szeretnék beszélgetni akik 60-70 évesen kezdtek új párkapcsolatot,tapasztalatokat cserélni,náluk,hogy működik a dolog,mert ez teljesen más,mint fiatal korban volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook