Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 60 kg fel, 56 kg le, 40 kg fel, 45 kg le. Íme az átalakulás! fórum

60 kg fel, 56 kg le, 40 kg fel, 45 kg le. Íme az átalakulás! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 60 kg fel, 56 kg le, 40 kg fel, 45 kg le. Íme az átalakulás!

99. Mazsinka (válaszként erre: 93. - Krisz42)
2012. dec. 20. 17:20
Orvosi felügyelet mellett diétázik a barátnőm, fogyott 25 kilót, annak barátnője meg 50-et szigorú ketogén diétával.
98. Spiritus (válaszként erre: 96. - 117b1693d0)
2012. dec. 20. 17:20

nem-nem és nem!!! Mindenki szénhidrátfüggő mert az KELL az élethez!


Az a baj, hogy néha belefutok ilyen fórumokba, és próbálom ezt az egyszerű igét terjeszteni, hogy kiegyensúlyozott étkezés, és nem megy át egyszerűen!


A csokitortát mindenkinek el kell kerülnie, de a minőségi lassú és gyorsan felszívódó szénhidrátokat senkinek, esetleg csak más arányban fogyasztani!

97. 117b1693d0 (válaszként erre: 68. - 116199a424)
2012. dec. 20. 17:20
Kis naív (J.O.) :DDD
96. 117b1693d0 (válaszként erre: 42. - Spiritus)
2012. dec. 20. 17:14

Pont jó a példád, csak nem úgy, ahogy hiszed.


A szénhidrátdús kaja, pont olyan, mint az alkohol. Az emberek nagy része nem lesz tőle függő, mások meg igen.


Éppen ezért van az, hogy az emberek egy részének célszerű elkerülni bizonyos típusú ételeket (főleg, mert igazán nem is létszükséglet).


Az alkoholistáknak se lehet néha inni, mert olyankor visszaesnek.


Ez a magyarázat egyébként arra, amit korábban kérdeztetek, hogy miért hízik vissza 40 kilót valaki, aki leküzdött előtte magáról 50-et. Meg egyáltalán miért is hízott meg ennyire elsőre...

95. 117b1693d0 (válaszként erre: 33. - Garamond)
2012. dec. 20. 17:07
Nem tudom, hogy hol látjátok azt a sok gyógyszeres 30 évest, mert az ismerőseim bőven 30 fölött vannak és nem szednek gyógyszert. A szüleim közül az egyik szed, de ő is csak az utóbbi 1-2 évben és pár hónap múlva lesz 70.
94. Krisz42 (válaszként erre: 85. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 17:00
Lehet,neked a harcosok étrendje is bejönne.Fegyencedzést én is most kezdtem.Nagyon jónak tartom mind a két részét.
93. Krisz42 (válaszként erre: 86. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 16:58
Én már láttam sokféle diétát sokféle eredménnyel.Lehet,h barátnőd fogyott,de h ennek később milyen következményei lehetnek,az csak akkor fog kiderülni.A nők mindig csak az eredményt nézik,de gondolom arról hallottál,hány filmsztár lett meddő a tuti diétáktól.Nem fogyòkúra kellene,hanem életmód váltás.Akkor biztos nem lesz semmi bajod.
92. dafke (válaszként erre: 82. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 16:40
Nem vagyok kötözködős kedvemben, meg amúgy is kötözködnek itt elegen. Viszont ez az utolsó bekezdés nagyon tetszik:) Köszönöm.
2012. dec. 20. 16:34
én is másfajta lisztet használok. Bio teljes kiőrlésűt. már csak tüntetőlegesen is mert utálom Norbit:)
90. Mazsinka (válaszként erre: 89. - Spiritus)
2012. dec. 20. 16:30
Mert a nem kezdők játszadozhatnak vele? Mitől kezdő valaki? :)
89. Spiritus (válaszként erre: 86. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 16:27

A ketogén diétával nem kéne kezdőként játszadozni...


Igen, még a cukorbetegeknek is illik min. 100g-ot naponta elfogyasztani. És azt jó volna nem norbi lisztből kinyerni, mert van pár ezer olcsóbb és egészségesebb megoldás erre!

88. Spiritus (válaszként erre: 85. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 16:25

Azt mondtad nem használsz norbi termékeket :)

van némi ellentmondás!


Meg kéne ismerned a szénhidrátot mint fogalmat, és nem csak a Norbi féle parasztvakításon keresztül!


Sajnos nagyon rosszul teszed, ha megint nem a jó módszerrel fogysz le, mert ez egy idő után bebukik. Okosan kell bánni vele, úgy ahogy mindennel, de nem hagyhatod el a legfontosabb tápanyagot!! Szükséged van rá!


Egyáltalán tudod miből hány grammot eszel egy nap? És tudod miből mennyi kell a céljaid eléréséhez?

2012. dec. 20. 16:23

Gratula a fogyáshoz.


Nem tudom egészen jól értettem e. 2 két és fél kiló ételmennyiség megy le egy nap? vagy valamit nagyon félreolvastam?:D


hát ha jól értettem akkor jó neked:) én ugyanis mikor életmódot váltottam (nem régen, 3 és fél hónapja) beálltam 200 gramm/ adagra de nem fogytam. le kellett vinnem 150re. ha kicsit is többet eszek ennél, akkor 2-3 nap múlva több kilót látok a mérlegen felfelé. most egy ideje stagnáltam de lehet hogy megint be fog indulni a fogyás mert 6 hét ácsorgás után lement fél kiló.

krumplit 1szer eszem egy héten, csak hogy az se maradjon ki, illetve csökkentett szénhidráttartalmú tésztát is, bár abból 1 adag csak 30 gramm.


több olyan diétát próbáltam ami ezt vagy azt nem engedi enni, és mindig elbuktam, annyira csak azon kattogott az agyam. Most hogy minimálisan engedek, az étrend betartással és a mozgással már semmi gondom. csak én sokkal lassabban fogyok mint egy alapvetően egészséges ember. és sokkal több türelem kell hozzá:(


egyébként rizst én sem eszem, de csak azért mert sztem borzalom.... se íze se bűze... számomra nem finom.


jó egészséget és kitartást:)

86. Mazsinka (válaszként erre: 85. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 16:22
Úgy tudom, az update meghatároz valamennyi ch-t naponta, mert ha annyit nem eszel, a szervezt raktározni kezd, és nem fogysz. Barátnőm sima ketogén diétával fogyott, csak bizonyos húsokat evett és bizonyos zöldségeket. Úgy tudom, ez elég veszélyes, de azért jó lenne kipróbálni. Nem olvastam vissza, te ettél szénhidrátot azért pl. gyümölcs formájában, vagy teljesen kizártad?
85. 0e83a78045 (válaszként erre: 83. - Spiritus)
2012. dec. 20. 16:18

Lehet igazad van,sőt mivel nem ismerem,nem ettem pl zabot vagy barna rizset stb...elfogadom.


nekem itt belül van ez valahogy kiütve,azaz a szénhidrát mint szó,ha meghallom,avagy tudom hogy valamiben van,már mondom is hogy köszi nem kérek.Azonnal bevillan az a kép hogy ott állok a tükör előtt.Miért?

Mert azt tudom,hogy ahogyan most élek,nekem nagyon jó,ízletes ételeket eszem,és adagokat.És nem kanárinak valót.Erősnek érzem magam,és nagyon nagyon jól.Amikor sokat eszem,még akkor is hetente megy le valamennyi.Bár semmiképpen nem akarnék fogyni már.Viszont így a súlyom 100%-os.Szóval több oka van amiért nem akarom enni.nem hiányzik,nem kívánom,valahol félek tőle,és bizonyos ételekről 100%-osan megvagyok győződve hogy káros.A legjobb,hogy olyan szinten bűntudat nélkül eszek akár éjfélkor,és tudom hogy nincs benne rossz,mert nem hizlal.


A mai vacsimat,amit én főztem du,leírnám egy diétás oldalon,szerintem sírva fognák a fejüket:)))holott én meg tudom hogy 101%ban hibátlan.


Egyébként érdemes kipróbálni.


paraszt saláta:


újhagyma,paradicsom,paprika,fokhagyma,olivaolaj.(nincs fűszerezve)


Röszti:

15-15dkg sárgarépa-fehérrépa,tojás,fokhagyma,tengeri só,és én szezámliszt helyett norbi lisztet használtam


Ragu:

1,5kg sertés karaj,gomba,póréhagyma,csemegeuborka.sok sok fokhagyma

fűszerek:bazsalikom,rozmaring,tengeri só,bors.


a rösti kb egy normál tányér méret,feléig megpakolom a raguval,majd ráhajtom,mellé saláta.


este meg egy pohár száraz vörösbor még lecsúszik:)

84. a0c1361e44 (válaszként erre: 78. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 15:57
Azt hiszem a kenyeret. Én nőből vagyok, így annyira nem tud lenyűgözni:)
83. Spiritus (válaszként erre: 82. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 15:52

A szénsavas üdítőkkel, gyümölcslevekkel maximálisan egyet értek. (Én is épp most facsartam egy pohárral!)

Szerintem a barna rizs, a tk kenyér, zab, kiváló szénhidrát forrás, amit bátran alkalmazni kell.


Hidd el, hogy grillcsirkével nem fogja lefutni, vagy ha igen, akkor nem időre, és pocsékul fogja érezni magát. Erre vannaz az izotóniás italok, benne jó sok gyors szénhidráttal. Persze ezeket nem a tv előtt ülve kell iszogatni!

82. 0e83a78045 (válaszként erre: 81. - Spiritus)
2012. dec. 20. 15:44

én amit maximálisan tiltok magamtól az Liszt,cukor,só(helyette tengeri só),szénsavas üdítők,cukrozott üdítők,bár ezt magába foglalja a cukor,azaz még gyümölcslevet sem iszom,csak amit én facsarok,köretek.utóbbinál a barna rizs még lehet hogy ok,barátnőm mértékkel eszi,én nem kóstoltam.A rizs,ha éppen edzenék,elképzelhető hogy terítékre kerülne.Mértékkel biztosan jó.


annak a futónak meg gyanítom ha adsz egy adag grill csirkét salátával,ugyanúgy teljesíti a távot,sőt.bár nem tudom konkrétan hogyan étkezik egy profi sportoló,akár Leo Messi,akár más,de hogy sok sok zöldség gyümölcs és húsalapú ételt az szinte tuti.Bár feltételezésbe meg kár belemenni.


Más:


A cikknek meg nem a büszkeség volt az oka,hogy leírjam,inkább az hogy meglehet csinálni egyszer,de kétszer sőt ezerszer is a fogyást,csak akarni kell.Karácsony előtt ha egy embernek erőt ad,akkor volt értelme leírni:)

81. Spiritus (válaszként erre: 80. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 14:35

Nem értem miért kell ferdíteni!


Tény, hogy a várható élettartam növekedésének kiemelten fontos tényezői az élelmiszeripar fejlődése, és az orvostudomány (természetesen egyebek mellett). Ma, Magyarországon a minőségi éhezés is éhezés. Míg régebben minőségileg 1-2 kivételtől eltekintve mindenki éhezett, ma már nem. Kenyeret vagy lisztet szinte mindenki tud venni.


A barna rizs nem hízlal. Mértékkel meg egyik sem. Helyesen fogyasztva.


Gondoljatok már bele, hogy pl. egy marathoni futónak adjál már répát a kezébe, hogy nesze itt az energia. Vagy szívasd meg egy szelet csirkemellel, és várd meg amíg összeesik mert képtelen a fehérjéből elég gyorsan energiát nyerni.


Ha irodában dolgozol, aztán hazamész kocsival és leülsz e tv elé, akkor tényleg nem sok élethelyzet van amikor kell a gyors szénhidrát, de ha használod a tested, mert a testednek lételeme az aktív mozgás, akkor viszont nem helyes kerülni minden ilyet!

80. 0e83a78045 (válaszként erre: 77. - Krisz42)
2012. dec. 20. 14:25
Rizs vagy krumpli általam ugyan nem lett leszólva,tény hogy hizlal.Az meg hogy régen meddig éltek,maradjunk annyiban,hogy a higiéniai adottságok,lásd spanyol olasz,a szemetet az utcára dobálták(spanyolok ma is)nem feltétlenül a hosszú élet adottságai,avagy az egészségesé.azaz hamarabb kaptál el bármit.persze van rengeteg ország.de gyanítom egy foggyökér kezelés hogyan zajlott,vagy túl élted hogy kiverik a fogad vagy nem:)))
79. Krisz42 (válaszként erre: 78. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 14:24
Én a teljes kiörlésű kenyeret:))))Nem vok nagy húsevő,inkább zöldség,gyümi ésTÚRÓ RUDI!
78. 0e83a78045 (válaszként erre: 73. - A0c1361e44)
2012. dec. 20. 14:15

ne vedd már ennyire magadra:)


van egy ferreais.annak a trabi egy szemét.biztsoan azt mondja,ö inkabb gyalog járna.ez se biztos.ok.megsem megy oda egy trabishoz es mondja az arcába.mert van akinek az megfelel.nah,itt senki nem mondta neked hogy TE szemetet eszel,itt arról volt szó,NEKÜNK a MI SZEMÜNKBEN bizonyos ételek szemetek.MI avagy ÉN sem megyek be a tescoba,a pékáru pulthoz és ugatok le mindenkit hogy ti hülyék,hat szemetet esztek.De ettől még adott a tény,NEKÜNK!

Egyed,jóétváhyat hozzá.nagyon finom,tudom,de...


nem megbantasbol lett ez mondva.ha választhatnál 1 kiló kenyér és 1 kiló csülök között,melyiket enned?:)))))))))))))))))))))

2012. dec. 20. 14:07
Én gratulálok neked,de a paleoval fenntartásaim vannak.Igaz,h mennyi szemét van,de nekem hiteltelen,mikor meglátok egy enyhén púpos tartású,rosszul öltözött,nem az energiától duzzadó ffi jön,h ő irta a paleot és ő tartja az előadást.Elolvastam a Harcosok étrendjét és annak a szerzője is igazolja az életével,kinézetével a leírtakat és ismerősök is vannak,akik így élnek és köszönik jól vannak.Egyébként máshol se javasolják a műkajákat,de nem kellene ennyire a gabonákat ellenezni.A lovak zabot esznek,mégis erős,izmos állatok.A kínaiaknak nincs bajuk a rizstől és a legújabb kutatások alapján úgy áll a dolog,h már az ősember is ette a gabonákat.De nekem nincs kedvem visszamászni a fára,csak 35évet élni és még sorolhatnám.Tehát szerintem az a normális,ha többet tájékozódunk és mindenből a jót vesszük ki.
76. giorcub (válaszként erre: 67. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 13:51

tok jo olvasni a forumot, mindenki gratulal (merthat egybol nem hulyezhetnek le) aztan jon az osztas :)

jol csinaltad, en is lenyomtam ha nem is ennyit de egy harmincast, en nem bujtam konyveket csak jozan logikaval belattam hogy mi az oka a tulsulynak es elhagytam a nagyjat, oszt csokolom ;)


ja persze egy csomoan irigykedtek, minek fogysz meg? mar log rajtad a ruha, egy ferfi 100 kilo alatt nem ferfi meg hasonlok (kaptam ezt peldul a 95kg-os kolleganomtol es nem egy kosaras termet finoman szolva) stb-stb. de csak nevettem rajtuk:)

2012. dec. 20. 13:34

A tornát én is ajánlom, mert olyan vagy, mint egy sharpei. :)


Persze eü. szempontból biztos könnyebb a mozgás!

74. Spiritus (válaszként erre: 72. - 116199a424)
2012. dec. 20. 13:30
Én mikor az első reszeltsajtot megláttam...azt hittem kifordulok az auchanból. Mert gondolom az se csak simán magától nem ragad össze...
73. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Akinom-rock)
2012. dec. 20. 13:29

Van akinek csak erre tellik. És van aki ezt szereti. A norbi cuccok mitől is egészségesebbek? Ott vagy, amikor előállítják? Valószínű, hogy abban a lisztben is benne a malom pora is és minde szemét, így az sem egészségesebb és nem beszélve a készterméke előállításáról, amit emberek csinálnak, akik nem biztos, hogy a leghigiénikusabbak, stb.


Tehát ha az én kajám szemét, akkor a fogyósoké is.


És persze én ugyan szemetet eszek, de nem hízlalom fel magamat úgy, hogy aztán más kajáját kelljen szarnak neveznem.

2012. dec. 20. 13:24
Itt is van a kozeli boltban kisutott palacsinta csomagolva, csak meg kell tolteni. Multkor amikor lattam, azon gondolkoztam, melyik hozzavalobol van benne tobb: liszt vagy tartositoszer :/
71. 0e83a78045 (válaszként erre: 68. - 116199a424)
2012. dec. 20. 13:12
ha jártál már angliában,tudhatod hogy ott iszonyat ami van.szerintem ott az emberek nem is tudnak főzni.tény van elég étterem,mellé jó életszínvonal.a boltokban,a polcok tele előregyártott valamikkel,amiktől az étvágyam elmegy,holott jól néznek ki,de én is megtudom főzni.én remélem hozzánk ez a fajta élet soha nem jut el.vagy ott vannak a franciák.előregyártott palacsinta.10-15perc alatt kész a palacsinta,ők meg veszik lefagyasztva.undorítóak a multik.
70. 116199a424 (válaszként erre: 67. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 13:00

Haaat, biztos, hogy van, aki megveszi, maskulonben nem lenne akkora biznisz!

De azt nem is felteteleztem, meg csak gondolatban sem, hogy a te fagyasztodban is ott lapul a nugget :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook