Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos és minden szorulást okoz segítsetek fórum

6 hónapos és minden szorulást okoz segítsetek (beszélgetős fórum)


2014. jún. 5. 17:11

Sziasztok, gondoltam megírom, hogy sikerült túljutni a nehéz időszakon. A megoldás a Mira babavíz volt amit a dm-ben lehet kapni, minden este ezzel kevertem be neki a pépet vacsira (sinlac) csak ezt eheti. És sikerült minden nap van csomag a pelusban, már mindent jóízűen fogyaszt almát azóta se adok de más nem okoz problémát. Minden új ételt a Sinlac pépbe keverve adtam neki és így könnyen elfogadta, na meg nem is okozott semmi sem problémát! Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, remélem másnak is tudtunk segíteni ezzel a fórummal!

Mindenkinek további jó babázást kívánok!

2014. ápr. 24. 23:17

Szia!

Infacol minden etetés előtt... Nálunk bejött,igaz még csak 3 hónaposak vagyunk, a baba 1-1-ben tápszeres, abból is a fermentáltat kapja, ami kimondottan segíti az ilyen jellegű problémákat, és tápszeres babaként napi 2 kaka van, minden erőlködés nélkül,és ráadásul még híg is. Hozzáteszem az én babám sem hajlandó inni,pedig tápszer mellett nem lenne hátrány... De egy kortyot sem. Semmit... Ettől függetlenül napi több fullig pisis pelus van,és a 2 kaka is megvan. :) Remélem segítettem. Ja,és kb 2 szippantás minden etetés előtt... Azelőtt még anyatejes korában sem volt ilyen egyszerű a helyzetünk,mint amióta kapja.

2014. márc. 25. 12:04
A glicerines kúppal sikerül neki mindig csak nem akarom hozzászoktatni 4. napon már szoktam neki adni ha nem megy magától a kakilás. Szegény még a könnye is ki szokott csordulni annyira erőlködik pedig nem mindig kemény neki mégis.. Igen én is a sok folyadékot szeretném ha menne de nem akar inni, nem tudom hogy vehetném rá hogy többet igyon.
2014. márc. 25. 09:58
Be kell vetni mindent,amit csak lehet!Laevolac,glicerines kúp,sok-sok folyadék-az nagyon fontos!!!MErt ha most rájössz mi segít neki,átlendíthet a következő nehézségen-a bilizésen,ugyanis akkor az esetek 90%-ban kezdődik előlröl a szorulás!!
20. teki23
2014. márc. 25. 09:38
glicerines kúpot nem próbáltad? Mi 7,5 hónaposak vagyunk, mi is cicizünk főleg meg ezt azt eszik de a 4.vagy 5. napon szoktam Neki adni, védőnő szerint így nem fog hozzászokni.. Valakinek erről véleménye? persze nem csak erre kakil
19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Egylány90)
2014. márc. 25. 09:25
ha ennyire szereti a barackot, akkor próbáld meg azt keverni almával, krumplival, sötőtökkel, stb. 6 hónaposan azért már sokmindetn megehet... mi szerintem ilyenkor már joghurttal is próbálkoztunk. lehet, az is megérne egy misét ;)
2014. márc. 25. 09:23
Hát minden nyikkanásra nem szoktam egyszerre topicot nyitni :) csak már lassan 2 hónapja próbálkozom és igazán semmi sem vált be. amióta meg csak anyatejet kap nem nyög egész nap meg jó kedvű, csak ez igy meg kevés neki. Volt olyan nap hogy megevett 80-100 ml barackot, akkor ugye könnyebben is ment neki a kakilás, de döntő többségben azok a napok voltak mikor csak 30ml fogyott vagy még annyi se, a főzelékre meg már ki se nyitotta a száját, a legvégén meg már a barackból is csak egy kanállal ment le. ezért hagytam abba az egész próbálkozást.
2014. márc. 25. 09:19

áfonyát próbáld még meg... almalével, reszelt almával. víz helyett kis kamilla teát kínálj. az enyhén hashajtó. de ha cicil, nem biztos, hogy kell a víz. minek? ha van jobb ;)


de ha nem kemény a kaki, csak ritka, akkor az sztem nem szorulás. ha látod, hogy már nagyon tekereg-nyekereg, esetleg szélcsővel ráésegíthetsz kicsit. nálunk a szélcső volt az isten :)

igaz, enyém gyerek aíg 1 csepp anyatejet is kapott, képes volt napi 8x kakálni... ő volt a másik véglet.

2014. márc. 25. 09:08
Nem lehet
15. nefaria (válaszként erre: 10. - Egylány90)
2014. márc. 25. 09:08
Főzve nem finom, ízetlen. Sütve egész más, édes lesz valahogy tőle. Te is imádni fogod ha kipróbálod :) Egyébként van LAevolac szirup is, az gyógynövényes, ha semmi sem válik be, az recept nélkül kapható, csak ne kapja állandóan mert hozzászokik.
14. 66112ea05a (válaszként erre: 13. - Egylány90)
2014. márc. 25. 09:08
lehet, hogy félre érted a baba jeleit, és egy nyikantásra már másként reagálsz?
13. egylány90 (válaszként erre: 11. - Egylány90)
2014. márc. 25. 09:07
Szilvát is próbáltam már az sem segített.
12. 66112ea05a (válaszként erre: 11. - Egylány90)
2014. márc. 25. 09:07
Ha sokat adsz neki és nem szoktatod hozzá kiskanalanként, akkor persze hogy fáj neki..
11. egylány90 (válaszként erre: 4. - 66112ea05a)
2014. márc. 25. 09:05
Almát már nagyon rég nem kapott, a narancstól meg fáj a hasa.
10. egylány90 (válaszként erre: 2. - Nefaria)
2014. márc. 25. 09:05
Már azt is próbáltam hogy megfőztem az almát, de úgy sem volt jó. Bár lehet hogy sütve más a hatása? AZ a baj hogy már nem nagyon merek szinte semmivel se kisérletezni mert utána mindig jön a több napos kínlódás, nyögdécselés meg rossz kedv. Csak hát valamit muszáj csinálnom mert így nem mehet túl sokáig. :(
9. f6390e6b9b (válaszként erre: 5. - Nefaria)
2014. márc. 25. 09:05
Nekünk a szilvás tea megoldotta a problémát.Nem keserűn kicsit ízesítve,de mindennap tud kakilni.Próbáld ki!!
2014. márc. 25. 09:04
körtét is adhatsz már neki lereszelve, meg mandarinlevet is:)
2014. márc. 25. 09:03
Előtte kóstold meg a narancsot, hogy ha nem édes pici cukrot(de csak egy csipetet)tehetsz bele.Nálunk ez mindig bevált ilyen esetben.
2014. márc. 25. 09:02
Ha vizet, teát nem iszik, akkor lehet narancslevet, almalevet (lehetőleg sajátot vagy cukormenteset) vízzel hígítani, azt biztos meg fogja inni :)
2014. márc. 25. 09:01
A barackon kívül egyébként a szilva, szilvalé jó még szorulásra, de annak most ugye nincs szezonja, meg már nem is emlékszem, mikortól lehet adni. Ha esetleg lehet kapni fagyasztva, azt kiengeded, kicsit átforralod, és az is mehet.
4. 66112ea05a (válaszként erre: 1. - Egylány90)
2014. márc. 25. 09:01
Adj neki szűrt narancslét, és kevesebb almát.Megfogja hajtani.
2014. márc. 25. 09:01
Azt még elfelejtettem hogy nem nagyon iszik, hiába próbálom pohárból cumisüvegből, se teát se vizet, napi 20-30 ml a maximum. De akkor állandóan kínálgatnom kell.
2014. márc. 25. 08:59
Nekem is volt ilyen problémája a lányomnak, én emiatt sülve adtam neki az almát. Héjjában beleteszed egy jénaiba, félbe-négybe vágva, kimagozva, kicsi vízet alá, és megsütöd, kb 20 perc. Kiveszed, kikaparod a héjából, és még turizni sem kell, viszont könnyebben emészthető. Lehet keverni barackkal, és főételnek husival, krupmlival is (mondjuk az is fog). Vagy bármivel. Próbáld ki, egyébként nagyon finom, én még palacsintába is tettem magunknak, kicsi citrommal locsolva.
2014. márc. 25. 08:56
Sziasztok, kisbabám 6 hónapos múlt, 4,5 hónapos korában kezdett kevés lenni neki a tej ezért a védőnő javaslatára elkezdtem az almát, amíg csak a levét adtam nem volt gondd, csak hát így nem ért semmit mert ugyanúgy két óránként evett éjjel is, bíztattak hogy adjak neki pürét. Rá 5 napra se volt kaki, csak nyögött és mindig nyűgös volt. Most 6 hónapos eddig kipróbáltam minden gyümölcsöt ami először adható, a barack vált be legjobban, de a végén már szinte csak ezt volt hajlandó megenni, és lassan már hiába kapta a barackot attól sem kakilt könnyen. Begurultam és egy hete megint csak szoptatom, most kb 3 óránként eszik éjjel is, de a kakilás azóta se rendeződött mert igaz hogy sokkal folyékonyabb de ritka. Szerintem nem elég már neki csak a tej. Amig elfogadta a föleéket( sütőtök) volt olyan hogy átaludta az éjszakát. Most 3-4 szer kel reggel 7 ig. Tejfehérje allergia gyanúja van (persze csak én gyanakszom rá mert a gyerekorvos hülyének néz) tegnap vettem erre való pépet de nem fogadja el, csak nagyon keveset. Már teljesen tanácstalan vagyok tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook