Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos babám egyik szeme szürkés a másik barnás.Változhat, vagy marad? fórum

6 hónapos babám egyik szeme szürkés a másik barnás.Változhat, vagy marad? (tudásbázis kérdés)


26. e129a25c82 (válaszként erre: 15. - Sz.Marcsi)
2012. okt. 25. 17:56

Akkor cáfolom:)

Még ált. iskola felső tagozatában is szőke/szőkés hajam volt! Most barna...és egyetlen egyszer nem lett befestve, vagy más módon "befolyásolva" a színe:)

25. Jaina
2009. márc. 31. 17:43

Párom 3 éves unokaöcsijének az egyik szeme zöld, a másik kék

Az apja teljesen kiborult, amikor tudatosult benne, h nem fog változni

szerintünk viszont ezzel fogja megfogni majd a csajokat :)))))

2009. márc. 31. 17:31

A hugom kislányának egyik szeme barna,a másik szeme pedig fele barna,fele zöld!

Nagyon különleges,smmi problémája nincs a szemének!

Nagyon-nagyon szép és érdekes szerintem!

Ő 1 éves és nem változik már neki!

23. Banocska (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2009. márc. 31. 16:37

miért sajnos???? ez betegség, vagy rendellenesség, nincs ezen mit sajnálni.

nem hiszem hogy ezt negatívumként kéne megélni, egy kisgyerekbe meg főleg nem szabad azt az érzést kelteni hogy ez gáz... sőt, ahogy az előttem szóló is mondta, büszkének kell lenni rá!!!

2009. márc. 31. 16:35

a portásnak ahol baba előtt dolgoztam az egyik kék volt a másik barna... nehéz volt megszokni, de már nem is tudnám máshogy elképzelni:)

lehet hogy változik még, de az se baj ha ilyen marad, különleges lesz :)

2009. márc. 31. 09:06

Az én szemeim születésemkor nefelejcs-kékek voltak. Mindkettő. Aztán később átváltottak. Az egyik zöld lett, a másik sötét barna. És már így is maradok,- most 62. évemben járok...

Én ezt nem "hibának" fogtam föl soha, még gyermek- koromban sem, inkább büszke voltam rá :)

20. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Majdnemjó)
2008. dec. 1. 15:17
Az én lányomnak is sokáig "színjátszó" szeme volt, aztán kb. olyan 8-10 hónapos korától már egyértelműen sötétbarnává vált, és az is maradt (eddig:).
2008. dec. 1. 14:59

Van két szemszínű ember, és pl az unokatestvérem szeme kék, de az egyik szemében kb egy 1/3 cikk barna..

A kisfiam pedig 9 hónapos, és a mai napig kékes-barnás zöldesnek mondjuk a szemét... a másik kisfiamé kék, de hogy ebből mi lesz?! Talán barna, hacsak nem marad ilyen..

2008. okt. 17. 00:15
Az én fiam szeme egyik barna, a másik sötétbarna. Már pici korában észrevettük a különbséget. Szerencsére nála nem annyira feltűnő, mint olyan esetekben, ahol az egyik szem színe kék v. zöld, a másik meg barna. Sajnos vannak ilyen felemás színű szemek, és ezek felnőtt korban is megmaradnak.
2008. szept. 11. 08:59
Utánna nézek hátha megtalálom :)
16. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Sz.Marcsi)
2008. szept. 10. 13:55

Na, akkor a családomnak "hivatalosan" is igazat kell adnom.:)


NEm emlékszel, hogy hol olvastad.


Ezt a hajszínnél már én is hallottam, de a szemszínnél még nem.

2008. szept. 10. 11:22
Nemrég olvastam,hogy a hajszín és a szemszin 6éves korra alakul ki.Utánna már nem változik.
2008. szept. 10. 07:51
A fejlődéssel együtt előnyösen változni fog a helyzet
2008. szept. 9. 23:07
Fontos ,hogy újszülött korában fényterápiát kapott sárgaság miatt.Nem tudom ez befolyásolhatja-e de a terápia után a világosabb szemecskéjét 2 hétig nem is nyitogatta.
12. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Bazsalikom)
2008. szept. 9. 09:56

Ez nagyon erdekes ? ! Meg soha nem hallottam ilyesmit ! En biztos hogy megkerdeznem az orvost , megpedig egy szemorvost !

De , gondolom a lenyeg azon van hogy JOL lat a gyermek , nem ?

11. Bazsalikom (válaszként erre: 3. - 8ef78160df)
2008. szept. 9. 09:52
Kb 3 hónapja lehet észre venni a különbséget.Az egyik szeme már kicsit barnás, a másik pedig még mindig olyan szinű mint amikor megszületet. Tényleg úgy néz ki mintha nem egyforma gyorsasággal alakulna a szin. Egyébbként hallottál már ilyenről?
10. Bazsalikom (válaszként erre: 9. - Deni-0216)
2008. szept. 9. 09:48
nem olyan szürke mintha hályog lenne, inkább olyan maradt mint amikor megszületett.Olyan mintha az egyik oldalon nem történt volna semmi, mig a másik szemének már alakul a szine.
2008. szept. 9. 00:47
A kislányodnak nincs véletlenul szurkehályog a szemén?nem elriasztásként de nem tudom pontosan mit értesz a szurkésen pontosan. igen a babák szeme szine +változik e miatt nem kell aggodni de ha furcsán szurkés akkor jobb orvoshoz fordulni.
2008. szept. 8. 22:43

Változhat!

A kislányomnak sötétbarna a szeme, kb. 6 hónapos korától lehetett már biztosan azt mondani, hogy baran lesz.


De ami érdekes, hogy nekem is sötétbarna volt (anyukám elmondása, képek) kb. 6 éves koromig, aztán megváltozott és zöldesbarna, pont olyan, mint anyukámé. Csak a lányom születése kapcsán került ez szóba, eléggé hitetlenkedtem, hátha a képeken rosszul látszik a szín, de a családtagjaim állítják, hogy így van.:)


Szóval, még bőven változhat.

7. ejmi
2008. szept. 8. 22:05
Változhat ! De ha marad, ne bánkódj, ismerek pár ilyen embert, észre sem vehető, ha csak nem hívja fel a figyelmet rá ! Ritka és nem mindennapi emberke lesz :))
2008. szept. 8. 22:04
1 éves koráig még változhat.
2008. szept. 8. 21:58
Ha jól emlékszem én még régebben azt olvastam hogy 1 éves koráig változhat. De ha nem fog akkor szerintem ő egy igazi kis különleges emberke és hódítani fog a tekintetével. :D
2008. szept. 8. 21:57
Úgy hallottam, hogy 1 éves koráig változik a szeme színük. Nekünk már csaknem teljesen barna. (6,5 hónap)
2008. szept. 8. 21:56

Én úgy tudom, hogy még változhat!

Vagy lehet, hogy most változik, csak nem egyformán! Vagy eddig is ilyen volt?

2008. szept. 8. 21:56
Segitséget szeretnék kérni.
2008. szept. 8. 21:54
6 hónapos babám egyik szeme szürkés a másik barnás.Változhat, vagy marad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook