Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos baba hajvágása fórum

6 hónapos baba hajvágása (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 13. 09:48
hajnyíró
14. youlcsi (válaszként erre: 12. - 1d97508455)
2012. jan. 29. 21:32

:)

érdekes... anno a mi hajunkat is ezzel nyírta anyu. vagyis ilyennel (de még megvan az a régi is :))

szóval nekem teljesen egyértelmű volt, hogy ilyet használok.

a hajnyíró a következő fokozat volt... de azzal megvárnám, amíg már megérti, hogy mi történik... pl idén nyárra remélhetőleg a kisfiam már tudni fogja, hogy ő van a tükörben, így remélem, jobban fogja élvezni... addig tavaszra marad az a vacak.

2012. jan. 29. 21:29

Ja, igen.. bocsi, nem lindának szólt, hanem youlcsinak... :)

bocsi.

2012. jan. 29. 21:27

Köszönöm a hozzászólásokat.


Linda! Fodrász vagyok, van olyanom, de mégsem jutott volna eszembe használni... :D


Majd azért először megpróbálom azért a hajnyírót, hátha tetszik neki, ha csikizi a kis fejét. :)

11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2012. jan. 29. 21:24

[link]


ő az pl

én tavaly nyár elején 160 pénzért vettem.. szóval most sem lehet egetverő ára :D

10. youlcsi (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. jan. 29. 21:10

van az a fésű-szerű vacak, amibe pengét lehet tenni. nem tudom, mi a neve. én ritkítónak hívom :)

mi azzal nyírtuk a haját... na meg géppel is, bár azzal csak 2x, mert visított és forgolódott.

a vacakkal meg fürdés közben csak átfésültem (még szárazon! mert ha vizes, nem vágja le rendesen) és kész.

2012. jan. 29. 21:09
én géppel toltam le neki, tetszett neki, mert bizsergett a fején a gép. Lecsücsültünk a földre, adtam neki játékot, és lenyírtam. Nem volt semmi gond vele, pedig nem egy nyugton ülős típus. Ahogy a gépet húztam a fején, néha még meg is merevedett, mert simogatta. Azzal nem volt gondom, hogy el-el forgatta a fejét. Szerintem nem kell, hogy aludjon közben.
2012. jan. 29. 14:47
alvás közben a legjobb és egyszerű :) ha nagyobb lesz próbálkozhatsz ébren is vele
2012. jan. 29. 14:43
szerintem is alvás közben a leggyorsabb,mi 1 éves kora óta vágjuk,először a fodrász csinálta meg neki ollóval (ingyen) hamar túl voltunk rajta,nagyon ügyes volt.Aztán mikor látta,hogy az apjáét is vágom a géppel mutatta,hogy neki is :) azóta azzal vágom neki :) ügyesen végig üli,és utána megy nézegetni magát a tükörbe :)
2012. jan. 29. 14:39
Ú én a lefogásos dolgot nem mertem, féltem, nehogy meggyűlölje a tortúrát. Inkább előbb próbálj játékot csinálni az egészből, mielőtt erőszakoskodnál. Alvás közben is lehet, ha nem hagyja. De az is bevált (igez itt már kicsit idősebb volt)apja levágta a haját géppel és közben az övét is. Engedtük, hogy megfogja a gépet és csinálja apja fején, a macin, nyuszin, stb.
2012. jan. 29. 14:39

Vagy alvas kozben?

En inkabb azt javasolna lefogas helyett.

2012. jan. 29. 14:37
én is azt mondom, simán, lefogni, és két nyisszantás, nem kell, hogy sokáig tartson.. vagy fürdés közben, akkor mondjuk úgyis fogjátok gondolom és nem rángatja annyira magát, mert akkor a vízbe kerülne a feje :)
2012. jan. 29. 14:36
én elsőként játék közben vágtam le neki ollóval, kb ennyi idős lehetett. Észre sem vette:D Mivel elég csálé lett utána levágtam géppel. Hagyta azt is:)
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. jan. 29. 14:35
Lefogni és nyírógéppel gyorsan letolni vagy alvás közben lecsípni ami a szemébe lóg.
2012. jan. 29. 14:32

6 hónapos a babám, és mivel már hosszú hajjal született, mostanra már olyan hosszú a haja, hogy bele lóg a szemébe. Tudom, nem szokás ilyen pici babának a hajvágás, de hiába fésülöm oldalra neki, ahogy játszik, mindíg oda megy neki és láthatóan zavarja. S mivel fiúról van szó, még kis copfocskát sem csinálhatok neki.

Elképzelni nem tudom, hogy hogyan lehetne levágni a haját, hisz izeg mozog, még megölelgetni sem lehet igazán, mert egyből sír, hogy hagyjam játszani...

Persze ha van a hajvágáson kívül valami más, szuper praktika, szívesen fogadom, de ha nincs, akkor kérlek segítsetek, hogy lehetne megoldani a hajvágást.

Válaszokat köszönöm. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook