Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hetes tápszeres babával kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi fórum

6 hetes tápszeres babával kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi (beszélgetős fórum)


11. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Holly_B)
2021. nov. 18. 19:44
😍😍😍
10. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Holly_B)
2021. nov. 18. 19:43
teljesen normalis ez a szeklet tapszeres babaknal, ha sokat sir akkor viszont faj a hasa, irass fel neki sensitive tapszert
9. Csillagszem38 (válaszként erre: 2. - Panna07)
2021. nov. 18. 19:42
minek irsz akkor, tenyleg nem ertem
2021. nov. 18. 16:26
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, és hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat. Voltunk dokinál, de ugyanazt mondta, amit a védőnő, hogy tápszeres babánál normális a zöld kaki. Egyébként azóta is szépen nő és fejlődik, sokat mosolyog, nem lázas és rendszeresen van napi egy kaka, csak a színe megmaradt zöldnek. Amúgy az orvos azt mondta, hogy lehet a 6 hetes növekedési ugrás miatt, hogy akkor pár napig nyugtalanabb volt... és utána tényleg megnőtt kicsit az étvágya. Remélem, hogy valóban csak ennyi, de mivel most minden más rendben van, és orvos is látta, úgy gondolom, hogy nincs baj. Azért írjatok még légyszi, aki megélt hasonlót a babájával. Köszönöm és minden jót Nektek! :-)
2021. nov. 17. 21:44
Nekem 4 honapos a lanyom, anyatejes es tapszeres is, mert nincs eleg tejem, plusz sokszor tart mar cicisztrajkot. De nem is ez a lenyeg, hanem amikor tobb a tapszer, akkor sarga a kaki, ha pedig az anyatej a dominans, akkor olyan mintha spenot lenne a pelusban. Uh ha neked egy ideje ugyanazt eszi es valtozott a kakija, mindenkepp vidd el dokihoz. Nekem azt mondta az elejen a vedono, hogy ha ok nelkul megvaltozik a kaki kinezetre es a szaga is, akkor azt meg kell nezetni. Szerintem ne hallgass a tiedre, hanem holnap vidd el a gyerekorvoshoz, biztos ami biztos.
2021. nov. 11. 10:35
Szia! Nekünk is volt gond a kakával, nehezen ment és a tápszertől és a vastól sötétzöld lett. A gyerekorvos felírt egy másik márkájút, hogy próbáljuk ki. Először Beba-t kapott, most a Milumiltől sokkal jobb a helyzet. Mindenképp beszélj a dokival.
2021. nov. 10. 21:16
Az én kislanyom vegyesen kapta-anyatejet es tápszert is-s a széklete zöld volt.Nem volt semmi baja.
2021. nov. 10. 17:59

Az én babámnak is zöldes színű a tápszertől, de azt olvastam, hogy amíg rendesen eszik és nincsenek allergiára, betegségre utaló jelek, addig nincs gond. Mondjuk az én babám 7 hónaposan kezdte a tápszert, de ha 6 hetesen lett volna ilyen a széklete, elvittem volna dokihoz. Szerintem, ha nem is viszed el, legalább hívd fel a dokit, és elmondja h milyen esetben menj be a babával hozzá.

Vannak gyerekek, akik nem nagyon bírják a tejalapú tápszert, erre is lehet gyanakodni.

3. tyityu (válaszként erre: 1. - Holly_B)
2021. nov. 10. 17:19
Szia! Bar az en kislanyaim nem alltak ilyen hamar at a tapszerrel (6es 7 honaposan), de az teljesen normalis hogy megvaltozott a szeklete. Az anyatejtol sargas es vizes, a tapszertol kicsit surubb lesz. A szine barnas-sargas lesz, nem olyan aranysarga mint az anyatejjel. A szaga is kicsit erosebb, de zoldnek szerintem nem kellene lennie. En a helyedben elvinnem az orvoshoz, meg nagyon pici ilyenkor nem szokas napokat varni hogy majd lesz vmi hanem rogton orvoshoz vinni.
2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Holly_B)
2021. nov. 10. 17:09
Szia! Tapasztalatom nincsen, de én a helyedben holnap felhívnám a gyerekorvost, ő mégiscsak jobban tudja, hogy mi a normális és mikor kell megvizsgálni a babát.
2021. nov. 10. 16:49
Sziasztok! Van egy épp ma 6 hetes kisfiam, akit egészségügyi okok miatt sajnos csak egy hétig tudtam szoptatni. Nagyon megviselt a dolog lelkileg, de muszáj volt elkezdenünk tápszert adni a picinek. Eleinte minden szuper volt, szépen evett, nőtt és fejlődött... kb. egy hete viszont vannak gondok. Először csak sűrűbb állagúvá vált a babám addig normális állagú, aranysárga széklete. Két napja viszont laza, sötétzöld, szokatlanul bűzös székletet produkál napi 1x. Sokat morog a hasa, nyugtalan, rengeteget sír. Megeszi mindig az adagját, de nem olyan mohón és jóízűen, mint ezelőtt. A védőnő azt mondta, hogy ha nem hány és nem lázas, akkor egyelőre nem kell vele foglalkozni, de ha egy hét múlva is ilyen, akkor a biztonság kedvéért vigyem el az orvoshoz. Aki járt már ilyen vagy hasonló cipőben, megosztaná a tapasztalatait? Nagyon aggódom érte, hogy valami komolyabb baja van, eddig minden olyan szépen és jól alakult.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook