Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5hetesen elmúlt a szülés utáni vérzésemde 8hetesen vissza tért, most 5napja vérzek, ez normális? fórum

5hetesen elmúlt a szülés utáni vérzésemde 8hetesen vissza tért, most 5napja vérzek, ez normális? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 4. 19:00
szakorvos jobban meg tudja mondani, mint ahogy itt komolytalanul találgatunk
2008. aug. 1. 09:38
nem 10 hete mult el a vérzésem hanem 10 hetes szültem bocs !!!!!!!!!!!!!!!!!! :)))))
22. vandy80 (válaszként erre: 8. - Danica16)
2008. aug. 1. 09:37
Szia Danica16 10 hete elmúlt a vérzésem ami 7-napig tartott és most 1hét után megint pecsételget.De mondra a nő doki,hogy előfordulhat,de akkor is ilyem hamar. Szedem továbbra is a cerazette-t.
21. vandy80 (válaszként erre: 20. - Katácskák)
2008. júl. 23. 16:56
Minden rendben van.
2008. júl. 21. 14:38

Szerintem normális teljesen. ÉN IS ILYEN VOLTAM hogy ízgultam... Áll vissza a szervezeted, hormonjaid. Nekem is a bába magyarázta el meg a dokim. NE AGGODJ!,És elmehet a tejed. És mi lenne, ha a szülész-nögyógyászod megkérdeznéd, nem kioktatásból mondom ,de Ö ismeri a TE TESTED a ciklusaidat. Nekem vissza kellett 6 hét múlva, az elsö mensi után. A védekezés miatt, fogamzásgátló felírására. Nekem a mi idönkben volt régen hogy milyen a vércsoportod, alkatod, hiszen mindannyian mások vagyunk stb.? SOK-SOK EGÉSZSÉGET, BOLDOGSÁGOT AZ EGÉSZ CSALÁDNAK! :)

Kérlek írj vissza ha akarsz hogy sikerült e megnyugtatnom?

Szép napokat.:) Katácskák

19. vicky_
2008. júl. 21. 14:30
Sziasztok! Nálam a második lányom után volt némi komplikáció, ugyanis szülés után napokig lázas voltam, a kórházban tartottak kb. 6 napig, pedig sima szülés volt, elküldtek UH-ra, ott láttak valami foltot, amire azt mondták, vagy véralvadék, és majd felszívódik, vagy nem, majd kiderül. Pár nap múlva elmentem a dokimhoz kontrollra - persze még véreztem -, és mondtam neki, hogy rossz érzésem van, csináltassunk megint egy UH-t, eltűnt-e az a valami. Kinevetett, hogy kár aggódnom, minden rendben van, és amit a kórházban csináltak UH-t, az is egy felesleges lelet. Eltelt még néhány hét, pontosabban a szülés után kb. 5 hét, mikor még mindig véreztem, és közben olyan furcsa gyulladások voltak a szervezetemben, amilyen tünetekről még sosem hallottam, így hát bejelentkeztem hasi UH-ra. Mikor megtudta a nőgyógyászom, hogy kaptam időpontot hasi UH-ra, egyből szólt, hogy menjek be hozzá, majd átmegyünk a nőgyógyászatra és ott megvizsgálnak. Át is mentünk, és mikor meglátta az UH eredményét, falfehér lett, látszott rajta a döbbenet és az ijedtség. Egyből beutalt a kórházba, és a szülést követő 6. héten be kellett feküdnöm eü. kaparásra. Azt ugye mondanom sem kell, hogy egészen odáig véreztem. A probléma, mint kiderült, a következő volt: az első lányomat császármetszéssel szültem, és a hegen fennakadt egy kis placentadarab. Szóval, azt javaslom, ha valamelyikőtöknek bármilyen kételye támad, inkább menjen el orvoshoz, nehogy nagyobb baj legyen belőle. Én csak áldani tudom a sorsot, hogy nem lett ebből tragédia, mert ki tudja, ha vérfertőzést kapok, nem biztos, hogy ilyen szerencsésen megúszom. Remélem sikerült értelmesen leírnom:)
2008. júl. 21. 14:21
Bocsánat, most látom, hogy nem is jól olvastam a kérdést!Itt már szülés utánról van szó.Nekem a szülés után elmúlt majd többször visszatért a vérzés rendszertelenül.Volt, hogy 2 hétig tartott.Gyógyszerrel tért vissza a normális kerékvágásba.
17. vandy80 (válaszként erre: 15. - Bigiboy)
2008. júl. 21. 14:20
Én szülés után vagyok!!!!!!!
2008. júl. 21. 14:16
Bigiboy felesége vagyok mielőtt félreértené valaki :))
2008. júl. 21. 14:16

Én is véreztem, aztán sajnos elvileg 10 hetes korban el is kellett venni, mert mint kiderült nem nőtt tovább a baba. Kb. 7 hetesen megállt a fejlődése.

Menj dokihoz!!!!

Befektettek vártak még, naponta UH-val ellenőrizték, de sajnos......

14. ts (válaszként erre: 13. - Dorka29)
2008. júl. 21. 14:04
Én is örültem neki, hogy nem küldött el és minél előbb helyrejöttem. Rutinos dokiról van szó, és már volt ilyen tapasztalata. :(
13. Dorka29 (válaszként erre: 11. - Ts)
2008. júl. 21. 13:59
Aztaa, ez azért nem semmi. Szerintem 10 dokiból 9 azt mondta volna a telefonos segítségkéréskor, hogy ez normális... Szerencse, hogy a tied a 10. volt.
2008. júl. 21. 13:58

Szia!

Nálam is ugyan így volt,kb. 5-6 napig volt vérzésem, aztán 7 hónapig semmi. Közben szedtem fogamzásgátlót, ami kimondottan szoptatás esetén javasolt és a közben is volt egy két csepp. A dokim szerint ez normális volt. Azonban, ha tovább tart, szerintem keresd meg a dokit, már csak megnyugtatás képpen is, mint ahogy ts is írta a hsz-ban.

11. ts
2008. júl. 21. 13:54

Sziasztok!


Örülök, hogy mindenkinek pozitív tapasztalata volt a gyermekágyas időszak utáni vérzéssel kapcsolatban.

Én sajnos nem voltam ilyen szerencsés, de azt hiszem jobb ha leírom a saját történetemet.

Én amikor a vérzést tapasztaltam (nálam is elmúlt már pár hete a vérzés) felhívtam a dokimat. Mondtam neki, hogy mi a helyzet, mire ő berendelt, hogy megvizsgál és akkor többet megtudunk. A menszeszt kizárta, és beutalt ultrahangra. Ott látták a vérzést, és az orvosommal konzultálva méhösszehúzó cseppeket írtak fel + kaptam gyulladáscsökkentőt. Lassan már kezdett elmúlni megint, amikor is újra jelentkezett a vérzés. Újra doki, majd megint ultrahang következett. Látszódott, hogy semmit nem javult a helyzet, így rögtön kórházba rendeltek... másnap kaparni kellett. A méh túl hamar összezárult, és így nem tudtam természetes úton regenerálódni.



Mindenképpen keress fel egy dokit, már csak hogy megnyugodj, hogy nem rendkívüli vérzésről van szó.

10. vandy80 (válaszként erre: 8. - Danica16)
2008. júl. 21. 13:49
Szia köszönöm, neked is erősebb vérzés volt mint ha mesiznél???
9. vandy80 (válaszként erre: 6. - 512009e634)
2008. júl. 21. 13:47
nekem5 napja tart, talán már egy kicsit kevesebb a mennyisége, de még mindíg nagyon piros.
2008. júl. 21. 13:46
Szia! Nálam is így volt, kb. 6-7 hétig véreztem, majd egy hét szünet és kezdődött előlről. Az nem tartott olyan sokáig talán 6-7 napig, majd hónapokig semmi.
7. Dorka29 (válaszként erre: 4. - Vandy80)
2008. júl. 21. 13:44
Nekem kb. 5-6 napig, de kicsit más volt, mint a menstruációs vérzés, nem volt olyan erős. Bár ez elég egyéni.
2008. júl. 21. 13:44
Szia! Igen, normális. Nekem is így volt ( a másodikkal) Már nem emlékszem, hány napig tartott, de tuti kicsit tovább, mint szokott.
2008. júl. 21. 13:43
Szia! 5 hónapos a babám, szülés után úgy véreztem, azt hittem, hogy elvérzek, de az orvos azt mondta, hogy ez teljsen normális. Szedek fogamzásgátlót, kimondottan szoptatós anyukáknak és nálam is előfordul, hogy vérezgetek.Erre is azt mondták, hogy teljesen normális dolog.Szerintem ne gondolj semmi rosszra, de ha úgy gondolod, akkor inkább beszélj az orvosoddal, az a biztos!
2008. júl. 21. 13:42
Szia köszi, és neked meddig tartott????
2008. júl. 21. 13:41
Engem figyelmeztetett is a dokim hogy előfordulhat ilyen még akkor is ha nem emelek semmi nehezet. Jelentkezett is a vérzés, ami kb 4 napig tartott. Aztán 5 hónapig semmi.
2008. júl. 21. 13:35
Szia, nálam ugyanez volt. Jól be is paráztam, hogy már meg is jött, de aztán 7 hónapig semmi, utána -a kislányom 10 hónapos korában- jött meg "rendesen".
2008. júl. 21. 13:32
5hetesen elmúlt a szülés utáni vérzésemde 8hetesen vissza tért, most 5napja vérzek, ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook