Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 56 évesen normális dolog a fogamzásgátló szedése? fórum

56 évesen normális dolog a fogamzásgátló szedése? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. VendrinerPiroska (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. szept. 16. 13:47
Amíg szedi a tablettát, addig lesz is vérzése, ami ahogy te írtad is megvonásos vérzés, de az nem igazi menses. Amíg valaki tablettát szed, még hormon vizsgálattal sem kideríthető, hogy valójában túlesett-e a menopauzán, avagy sem, mert a tabletta befolyásolja a mért hormon szinteket. Lehet, hogy a FI anyósa teljesen feleslegesen szed tablettát ebben a korban, mert rég túl van a menopauzán.
35. Scherlock (válaszként erre: 32. - Witch👻)
2020. szept. 16. 13:23
:)
34. michelle.r (válaszként erre: 20. - Channa*)
2020. szept. 16. 12:52

Ez a fórumok többségéről elmondható 😝


Egyébként egyetértek, nála jobban senki nem ismeri a saját testét. És hátha az orvos sem teljesen hülye

33. Channa* (válaszként erre: 25. - Hpetra22)
2020. szept. 16. 12:32

Persze, nekem is van véleményem a családomról, a barátaimról, a kollégáimról, de nem itt a hoxán fogom kibeszélni őket.

Én sokkal célravezetőbbnek tartom, ha valaki ezt személyesen teszi.


Ha a fórumindító azt írta volna, hogy ő 56 éves, nem jár nőgyógyászhoz, fogamzásgátlót szed, stb., akkor arról lenne véleményem, lennének kérdéseim, de így...!


Tehát, a lényeget kell megérteni a hozzászólásomból.



Ja, és ha már így elmondtad, hogy fogamzásgátlót szedsz és még nincs gyereked, akkor erről elmondom a véleményemet: Szerintem az a nő, aki még nem szült és szeretne gyereket, az ne szedjen fogamzásgátlót, mert nem tudhatjuk, hogy emiatt mi történik a testünkkel. Lehet, hogy ezért van az, hogy sokan évekig tartó próbálkozás után sem tudnak teherbe esni, lehet, hogy ezért van mostanság ilyen sok autista és viselkedés zavaros gyerek, stb.

32. Witch👻 (válaszként erre: 26. - Scherlock)
2020. szept. 16. 12:23

Hát eleinte ő is nagyon kétségbe esett, ahogy mesélik.

Viszont utána nagyon örült, hogy így alakult.

Szerencsére nagyon fiatalos volt és jó pár évet le is tagadhatott volna.

31. levarosbukta (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 16. 12:14
Miért akarod lebeszélni? Orvos vagy? Lehet hogy későn jelentkezik, jelentkezett nála a változókor. Ismerek olyan nőt akinek 60 éves korára múlt el a menstruációja, van olyan akinek meg 45 évesen. Nem tudhatod. Lehet, hogy jó viszonyban vagytok és megbeszéltek mindent de ezt a dolgot anyósod megtartja magának és nem akarja veled kibeszélni.
30. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 16. 12:10

Ez így valójában biztos hogy nem igaz. A házi orvos is csak akkor írhat fel bármilyen szakorvos által javasolt gyógyszert ha a beteg viszi a szakorvos által irt papirt a házi orvosnak. Azon van határidő, általában egy év ami ha lejár akkor újra kell menni szakorvoshoz hogy felirtja és engedélyt adjon a házi orvosnak az adott gyógyszer felírásához.


Érthetőbben: a házi orvos csak és akkor írhat fel fogamzásgátlót ha a beteg nőgyógyásza erre engedélyt ad.

Ergo! Anyós biztos hogy jár nőgyógyászhoz csak éppen nem köti az orrodra.

29. df1e1c376c (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 16. 10:48

Ha nem beszéltél róla senkivel, honnan tudod, hogy a környezetedben senki nem szed ennyi idősen?

Elég felnőtt az anyósod. Ha 40 éves lenne, se lenne semmi közöd ahhoz, hogy milyen fogamzásgátló eszközt használ.

28. Scherlock (válaszként erre: 20. - Channa*)
2020. szept. 16. 07:51
Like!
27. Scherlock (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 16. 07:49
Na igen,ez is magánügy kategória.
26. Scherlock (válaszként erre: 4. - Witch👻)
2020. szept. 16. 07:47
Uh, az kemény. Szegényke!
25. hpetra22 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2020. szept. 16. 07:46

Véleménye van és lehet az embereknek, neked is gyakran szokott lenni kb mindenről...


Én is úgy tudom, nem jó ilyen hosszan gyógyszert szedni. Én le dogom tenni, ha már gyereket akarok és utána másképp oldom meg. 35 éves korom után meg biztosan nem fogom szedni.

24. Scherlock (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. szept. 16. 07:46

Hát jah...

Meg a többi...

23. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 15. 22:24
Nekem a nőgyógyász 40 évesen kérte, hogy hagyjam abba. Nem akartam, mert anélkül ömlik a vérem, és rövid a ciklusom. Még 2 évet kialkudtam, de akkor azt mondta, most már tényleg álljunk át másra. Volt olyan ismerősöm, aki mindig fiatal ismerőseit kérte, hogy írassanak neki tablettát, mert neki se adtak már 45- 50 évesen.
22. globus (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. szept. 15. 21:00
Ja, hát ha neki jó... mi nem sürgetjük 🙂
21. Channa* (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. szept. 15. 20:59

És miért kellene elmaradnia? Ha neki ez így megfelelő? Akkor?


Nem értem...

2020. szept. 15. 20:58

Nem hinném, hogy itt bárkinek is véleményt kellene alkotnia egy olyan emberről, aki nem kérte ki a véleményünket.

Az, hogy a fórumindító és még többen "aggódva" felelőtlennek nyilvánítják ronda dolog. Az ő dolga, hogy mit csinál, az ő dolga, hogy veszélyezteti az életét, az ő dolga, hogy ezzel esetleg kitolja a menopauzát és a többi.

Sem a menyének, sem másnak nincs köze hozzá. Ha nem megy orvoshoz, akkor nem megy. Legalább nem szed össze bacikat és nem kell elviselnie a bunkó orvosk/nőgyógyászok, a szerintük nem szülőkorban lévő nőknek kijáró lekezelő hozzáállását, stb.


Miért nem magatokkal foglalkoztok?

60 éves. Ha őt nem zavarja, hogy nincs évenkénti ellenőrzése, ha őt nem zavarja, hogy nem javasolt a fogamzásgátló szedése, akkor mást miért zavar?

19. globus (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2020. szept. 15. 20:50

Egyetértek.

Nekem is van 50-es ismerősöm, aki szed tablettát, még van mensese. De ha nem megy orvoshoz, mikor fog elmaradni neki? Peteérés? Van, nincs? Megvonásos vérzése még 70 évesen is lehet.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - New(l))
2020. szept. 15. 20:33
Ő mondja saját magától.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. szept. 15. 20:31
Tessék??? Nem értem a kérdésed?? Senkivel nem beszéltem ki... Csupán itt tettem fel egy kérdést... Mint látod dirket anonim maradtam. Kíváncsi voltam vagyok hogy ebben a korban más is szed e fogamzásgátló tablettát.. Én mindig le akarom beszélni róla hogy ne szedje. Viszont a te hozzá szólásosba semmi hasznosat nem találtam csak be szólást kötetedest. Kérlek ne írj ide... Köszönöm szépen jó éjszakát kívánok neked.
2020. szept. 15. 20:11
Régebben az úgy volt, hogy csak 1-2 indokolt alkalommal írhatta fel a háziorvos a fogamzásgátlót.
15. New(l) (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. szept. 15. 20:10
Ha anyósom ilyennel jönne, kedvesen megkérném, hogy evezzünk kevésbé kínos vizekre, én ehhez prűd vagyok.
2020. szept. 15. 20:06

Nem normális.

Egyrészt kora ból adodóan veszélyes a fogamzásgátló.

Lehet anélkül már rég túl lenne a menopauzán.


A háziorvosa is jó nagy marha ha minden nélkül mai napig felírja neki.


1 fajta fogamzásgátlót hosszú éveken át szedni szünet illetve váltás nélkül megint csak nem jó.



35 éve évenkénti nődoki látogatás/ citológia nélkül lenni ismételten hatalmas felelőtlenség..


Védekezzen ezzel nincs is baj.. De korának megfelelően.. Miután látta az orvos 🤦‍♀️

13. df1e1c376c (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 15. 20:03
Hány 50-es évei közepén járó nővel tárgyaltad ki a kufircolasi szokásait?
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 15. 20:00
De mi nagyon jó viszonyba vagyunk, napi szinten többször beszélünk mindet meg beszélünk. Biztos tudom hogy nem jár az fia születése után vissza ment 6 hétre és azóta sem.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Ariana)
2020. szept. 15. 19:57
Igen persze. Csak nekem az én környezetben senki nem szed ennyi idősen fogamzásgátló tablettát. És én 32 évesen azt gondoltam nem normális dolog.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Globus)
2020. szept. 15. 19:56

Lehet küldi laborba, meg ki tudja, hátha nőgyógyász is.

De az is lehet, az anyós nem köti a menye orrára mikor megy vizsgálatra.

2020. szept. 15. 19:55
Neki soha nem volt panasza. Tavaly volt vérnyomás problémája, de azóta szedi rá a gyógyszert és rendben van. Akkor vettek tőle vért is nagyon kicsi gyulladáson kívül semmi eltérés nem volt.
8. Lávli* (válaszként erre: 7. - Ariana)
2020. szept. 15. 19:49
Panasz nélkül is illő lenne évente a szűrővizsgálat.
2020. szept. 15. 19:47

Szerencsés, ha 35 évig nem kellett felkeresnie a nőgyógyászt, gondolom nem volt panasza.

Amúgy meg inkább szedjen fogamzásgátlót, mint teherbe essen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook