Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 50. születésnapra ajándék. Mi legyen? fórum

50. születésnapra ajándék. Mi legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Maddi)
2018. ápr. 13. 12:20

Baráti beszélgetésekből nem lehet kideríteni, hogy mire vágyik?


Én általában próbálok ilyesmire odafigyelni a beszélgetések kapcsán, mert akkor tényleg olyasmiket tudok ajándékozni, amit szeretne megszerezni.

22. Channa* (válaszként erre: 14. - Bichi)
2018. ápr. 13. 12:06
Igen, mi idén a barátnőmet vacsizni visszük. Én se szeretek nagy ajándékot kapni, mert nehéz eset vagyok:DDDD
2018. ápr. 13. 12:04

A barátnőmnek bicajt vettünk a 50. szülinapra.

Én sportszelet tortát kaptam, mozijegyet, fülbevalót, tabletet.

És amit szerettem volna kapni, de senkinek nem jutott az eszébe.

Tankvezetés ejtőernyős ugrás, quadozás pl.:DDDD


Lehet kapni VIP mozijegyet, ami kb. 5 ezer fejenként, a film előtt lehet kajálni, inni egy külön teremben. Ilyen?


Vagy 20 ezerért már lehet 2 személyes wellnesst venni.

20. Channa* (válaszként erre: 3. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 13. 11:55
Én nem vagyok pedagógus, de én nem örültem volna múlt évben ilyen belépőknek. Inkább egy koncert vagy mozijegy, ami nálam bejött volna. És persze nem valami mulatós, vagy nyálas előadóra:)
19. Bichi (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2018. ápr. 13. 11:53
Mivel csak az ő részét fizetik többen, amúgy mindenki a magáét, gondolom igen, de ezt már az ő dolga eldönteni :)
18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Bichi)
2018. ápr. 13. 11:34
Ez az ötlet nekem is tetszik, csak gondolunk bele, akár a kerti sütögetés + pia, akár az éttermi vendéglátás, belefér-e a keretbe?? Persze attól is függ, hány főre??
17. Bichi (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2018. ápr. 13. 11:24

Persze, nem szabad tudnia, hogy hova megy :). A csokornak nem a mérete/értéke számít, csak a gesztus jellege...

Amúgy ha megoldható valakinél egy kerti meglepetés sütögetés is nagyon jó lehet, némi dekorációval, ha a költségcsökkentés a cél.

2018. ápr. 13. 11:16
Amennyiben szereti a kertészkedést és van is kertje válasszatok neki közösen a barátok és az ünnepelt együtt valami szép növényt, fát, ami a kert éke lenne és mindég arra emlékeznétek, hogy ezt akkor kapta... Unokám extázisba esne az ilyen ajándéktól, pláne, ha Ő választhatná és még mellé szép kiegészítőket a kertbe.
15. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Bichi)
2018. ápr. 13. 11:12
Jó ötlet, ez a szülinapi vacsora buli, sőt ha sikerülne úgy leszervezni, hogy előre nem tudná, hová is viszitek... az lenne az igazi meglepi. Még egy szolidabb csokor akkor is beleférne, akár úgy, hogy valaki otthon a kertjében összerak 3 szál virágot. Annál inkább személyre szóló lenne.
14. Bichi (válaszként erre: 6. - Maddi)
2018. ápr. 13. 11:09

Igaz még nem vagyok 50, de egyáltalán nem várnék a barátaimtól nagy ajándékot. Egy szép csokor virág számomra teljesen elég lenn. Viszont semmiképp nem szeretnék ajándékutalványt kapni, annál személytelenebb ajándék nincs. Annál sokkal jobb a semmi.

Miért nem viszitek el egy kellemes étterembe vacsorázni, az ő részét ti fizetitek, a tieteket meg mindenki magának. Ha a hely svédasztalos teljesen egyszerűen összehozható, fix árral. Én ennek jobban örülnék, mint egy kínos ajándéknak...

13. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Globus)
2018. ápr. 13. 10:55
Valami gyönyörű darab lehet. És ahogy telnek az évek, egyre nagyobb lesz az eszmei értéke.
12. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Globus)
2018. ápr. 13. 10:55

engem nagyon bánt ilyenkor, hogy pl költenek rám több tízezret, én meg a garázsban tárolom, mert nem tetszik.


És pl. ilyenkor nem jó emlékek jutnak eszembe, hanem mindig az, hogy húú, mekkora paraszt vagyok, mert nem tetszik a porcelán készlet, ők meg jó szívvel adták :( :( :(

11. globus (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2018. ápr. 13. 10:52
Mi kaptunk már olyan terítőt, amit az ajándékozó 50 ezerért vett (népművészeti darab) és kastélyba való asztalméretre illene :D
10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2018. ápr. 13. 10:34

Családban még elmegy szerintem is az ajándék kártya, de nem tudom barátnak, és talán sohasem fogom megtudni, hogy mit is vett belőle, és hogy pár év múlva fogja-e arra emlékeztetni bármi is, hogy azt gyakorlatilag tőlem kapta.

Nekem még 40 év után is eszembe jutnak azok a munkatársak, akiktől a kristály poharakat kaptam, amikor hosszú évek után elhagytam azt a munkahelyet. Mert ahányszor előveszem azokat a poharakat, természetes, hogy eszembe jut, honnét is van.

Persze nem vagyunk egyformák, de én a tartós ajándék híve vagyok, vagy legyen olyan rendkívüli, amire még évek múltán is emlékezik. :))

2018. ápr. 13. 10:27

Én jobban szeretek ajándékkártyákat kapni.... Hiába azt mondják sokan, hogy személytelen, de pl. a karácsonyi ajándékok, szülinapi ajándékok 90%-a a garázsban várja sorsát. Karácsonyra kaptam kb 5 vázát, ebből 3at eszembe nem jut kitenni a lakásban, nem én vagyok...


Az ágynemű amit kaptam, ugyanez, nincs is dupla paplanom, amire fel tudnám húzni és még sorolhatnám....


Nekem többet ér akár egy 2000 Ft-os DM, Ikea, bármilyen kártya, és akkor legalább nem a garázs gyarapszik......


Úgyhogy összegtől függően én DM, Ikea, Libri kártyát vennék egy kedves képeslappal.

8. dee
2018. ápr. 13. 10:26
Porcelánbaba? Én most kaptam az 50.szülinapomra. Nagyon örültem neki!
2018. ápr. 13. 09:46

Ennyi pénzből egyrészt egy könyvet vennék az érdeklődési körének megfelelőt.

A többi pénzből pedig egy olyan virágcsokrot, virág kosarat, amiben 50 szál rózsa/szegfű/akármi kedvence lenne, és valami igen-igen dekoratív kinézetű. Az ár és a méret egymással arányosan.


[link]


Az egyik szomszédasszony a 80. szülinapjára ilyet kapott a lányától, 80 szál rózsával. Az asztaltól a menyezetig ért. Gyönyörű volt.

2018. ápr. 13. 09:31
Baráti a viszony, azt, hogy pedagógus csak azért írtam, mert az a szakmája. Úgy adjuk össze a pénzt az ajándékra, olyan összesen 20 ezer Ft-os összeghatárig max.
5. Bichi (válaszként erre: 2. - Maddi)
2018. ápr. 13. 09:18
Jó lenne tudni, hogy milyen a kapcsolati rendszer. Barát az illető, vagy csak egy ismerős, vagy pl. csak a gyerek tanára. Nagyon nem mindegy, ahogy az sem, hogy mennyit akarsz költeni rá...
2018. ápr. 13. 09:09
Előadásra, nem eladásra.
3. 86d0584f0e (válaszként erre: 2. - Maddi)
2018. ápr. 13. 09:09

Ékszert annak veszünk, akinek megérinthetjük a bőrét, ezért tipikus szeretői-házastársi ajándék az.


Nézd, ha az illetőről annyit tudsz, hogy tanár és 50 éves és kertészkedik,akkor a lakberendezéséről sem tudhatsz többet.


Javaslok egy különleges eladásra egy páros belépőt, egy operára, egy balettre, egy musicalre, egy operettre, amit szeret, és ami számára nem hétköznapi alkalom.

2018. ápr. 13. 08:45

Sziasztok. Hölgy az illető, pedagógus. Az egyik barátunk ezüst láncot gondolt, de szerintem ékszert inkább a családtagok vesznek. Nem?

Egyéb tippünk mondjuk nekünk sincs.

Sajnos semmi hobbija nincs, max. kertészkedik.

Ötlet valakinek?

2018. ápr. 13. 08:43
50. születésnapra ajándék. Mi legyen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook