Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? fórum

50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
9598. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9597. - E12ac2bb5c)
2011. febr. 3. 16:09

Mit jelentett számodra az a diéta? Csaknem valami zsírszegény étrendet? Az epének rendszeresen ki kell ürülni! Ha olyan ételeket eszel, amitőll nem ürül ki legalább 95%-ban naponta egyszer, akkor jön a pangás, gyulladás, de még epekő is lehet belőle...


[link]


Ha pedig már kivágták az epédet, akkor már tényleg nincs más lehetőség, kerülni a zsírokat, hisz nincs mi biztosítaná a zsírok tökéletes emésztését.....

2011. febr. 3. 13:14

Hát igen... Nagyon nehéz közös álláspontra jutni . Kinek mi a jó ki mire esküszik .

Hát nekem tudjátok mi vált be egy jó kis epehólyag gyulladás majd ezt követte egy epeműtét . Na akkor vettem komolyan a diétát . És az egészben az a groteszk,hogy előtte fogtam bele egy teljes életmód váltásba Ez lett az eredmény,bár lehet a véletlen egybe esés volt . Egy a lényeg én 75kg-ról fogytam 64 kg amit tartok azóta is . Igaz a diétát már kicsit merészebbre fogtam + torna heti 3x45 perc ez változó ,vagy jóga,vagy pilátes , callanetics

És ezzel vége az örökös küszködésnek . Igaz sok mindent ki ikatattam . De összegezve az a véleményem mindent egyetek de módjával és kész :-)))

2011. febr. 3. 11:42
Mindenkinek szép hétvégét kívánok, ha minden igaz már a nap is kisüt és mindjárt jobb lesz a hangulatunk.:))
9595. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9593. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 29. 21:00
NAGYON HELYES!HÍVJÁK AZT AZ ÉTKEZÉSI MÓDOT AKÁR HOGY,A LÉNYEG AZ VALÓBAN AZ AMIT IRTÁL.DE EZEK A MAI VILÁGBAN SZINTE IDEGEN SZAVAK AZ ÁTLAG EMBERNEK,NEM KAP MEGFELELŐ PUBLICITÁST A TÉMA.DE MI TUDJUK PÁRAN,HOGY MIÉRT.MOST MONDTA BE A TV,HOGY 30 ORVOS VOLT KINT TÁJFÖLDÖN AJÁNDÉK UTAZÁSSAL,GYÓGYSZERGYÁRTÓ CÉGEK JOVÓLTÁBÓL.BIZTOS SORSOLÁSON NYERTÉK,TE MEG ÉN MIÉRT NEM NYERÜNK?
9594. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9590. - 4b6a2525df)
2011. jan. 29. 16:21

Ez a fórum viszon "50 felett diétázni fogyni".


Már említettem, hogy kellene egy másik, oda mennének a fogyós tippek. Én alapból azt feltételezem, hogy akik itt vannak, azok szeretnének elsősorban egészségügyi szempontból lepakolni pár kilót. Ez pedig gyerekjáték.

(egészségügyi, nem divatból)



Ha ez a fórum a hízókúrás tippeket igényli, akkor befogom a pofámat!


Ezt már egyszer boncolgattam a 8563. hozzászólásban. Azóta eltelt több mint 1000 hozzászólás.


Akkor ide mégsem hízókúra receptek valók? Azzal hogy odaírod Brejska Dóra nevét, ezzel rá akarod hárítani a felelősséget? Nekem úgy tűnt, hogy a saját neved is hozzá adtad....


Margarin egyáltalán nem ízlés kérdése. Az agymosó reklámok, azok valóban az ember legmélyebben gyökerező ösztöneit haszsnálják ki, azaz az íz élményen keresztül tömnek tele méreggel.

De! Légyszi, beszéld meg a májaddal, hogy neked ez ízlik, és nem kell a transzzsír (margarin) hatására termeli a koleszterint, mint egy őrült.

A hasnyálmirigyed útál Téged, győzd meg, hogy nem hogy nem kell ekkora inzulinválasz, mert neked fincsi a tészta. Aztán győzd meg a vesédet, hogy el kell távolítani a húgysavat, mert a köszvény tünetei nem a világ hedonista élményei közé tartoznak.

9593. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9586. - Pacalpörkölt)
2011. jan. 29. 15:58
Ebben teljesen igazad van. Nem állítom, hogy a paleo lenne az egyetlen megoldás. De legyen bármilyen, csak akkor és azért működik, mert kimaradnak a mérgek, meg amik amúgy sem emberi fogyasztásra valók. Túlsúlyos emberek többsége alultáplált. Ez első hallásra paradox, de ez van. Amire szüksége van a szervezetnek, azt meg kell adni, ami meg méreg el kell hagyni.
9592. inci47 (válaszként erre: 9588. - 4b6a2525df)
2011. jan. 29. 15:56

Nem is voltam bálban, és még fánkot se sütöttem, az a fránya vírus meg elkerülhetett volna, 3 napja fekszem, igaz gyógyszerrel megfékeztem a hasmenést, de olyan a gyomrom, mintha egy na kő lenne benne, ráadásul már a párom is kifeküdt...felkeltem főztem neki sóba-vízbe krumplit, magamnak meg sárgarépás rizst, de képtelen vagyok megenni!

Olyan gyenge vagyok, mint az őszi légy!

Nektek legyen szebb a hétvégétek!

9591. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9587. - 4b6a2525df)
2011. jan. 29. 15:53

Tévedés ne essen, csak azért részleteztem, hogy legyen mi alapján számolni. Nekem egy másfél órás edzésre 1100 kcal körül számolnak a programok. Endomondo, Sportstracker, Bikepower. (amiket a szobabringák mutatnak, az csak vicc.) Nagyjából egyeznek az eredmények. Szóval legyen óránként 700 kcal, havi 20 óra 14 000 kacal. Vagyis minden másnap beleférne egy 1000 kcal-os nasi. De a gyakorlat az, hogy ha elkezdek ilyesmiket enni, mint amiket egészségesnek ajánlottál, akkor bizony a kilók megindulnak felfelé.

Szóva csak érzékeltetni szerettem volna, hogy ekkor adag sportba sem férnek bele bűntetlenül a gyorsan felszívódó szénhidrátok.

(nem kell feltétlenül ennyit sportolni, ez legyen az én heppem...) De ennek a töredéke mellett csak vicc, hogy ennyi gyorsan felszívódó szénhidrát mellett lehessen fogyni. (valóban lehet, de kopogó szemekkel, és állandóan éhesen)

2011. jan. 29. 12:12

Én odairtam, hogy kinek az ajánlása ez a recept:Brjeska Dóra ajánlása

Egyébként vannak itt a fórumon olyanok, akik nem fogyókúráznak csak elmúltak 50 évesek, azoknak szólt.

Ki-ki a maga izlése szerint választja meg, eszik-e (azaz süt-e) margarinnal, vagy sem.

9589. ericika2 (válaszként erre: 9587. - 4b6a2525df)
2011. jan. 29. 10:22

Hát, én csak hat évvel vagyok fiatalabb, mint te, és nő, de egy héten háromszor futok (mostanában, a zimankóban, mert egyébként 4-5 alkalommal) 35-40 percet, és 2-3-szor megyek fitness klubba, kb.egy órás súlyzós edzésekre.

A mozgás a legjobb orvosság, fiatalító és fogyasztó kúra valamint életelixír akárhány éves is az ember.

A liszt, cukor, margarin egyébként nálunk is tabu.

9588. 4b6a2525df (válaszként erre: 9584. - Inci47)
2011. jan. 29. 08:09

Bekaptál egy vírust:) Ugye megmondtam, hogy ne menj farsangi bálba:):)

Persze az is lehet, hogy romlott volt a farsangi fánk:)

9587. 4b6a2525df (válaszként erre: 9585. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 29. 08:08

Nos, ha a 70 a születési idődet jelöli, akkor 15 évvel fiatalabb vagy nálam Ha a nemed is igaz, akkor férfi vagy. Egy 41 éves férfi hegyeket tud megmozgatni:)

Az én mozgásom: Van eliptikárom, azon szoktam gyalogolni, mikor mennyit. Van legmagichom, azon is lengetek. És naponta 4-5-ig sétálok, ha esik, ha fúj.

Tény, nem szakadok meg a mozgásban, de én már nem is akarok.

40 éves koromban sokkal többet mozogtam.

9586. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9580. - 4b6a2525df)
2011. jan. 29. 00:25
Ez olyan mai,és igaz amit írtál.Ez is nagy gond,hogy az emberek megszokták,hogy megnyomják az entert és már kész a mutatvány.Fizet a boltban és máris az övé a termék.Mindent azonnal és röktön és máris.Ez nem így működik az emberi átalakulás.Itt nem fogyni kel,,át kel alakítani a fejet és a testet,értve alatta a sejteket is..Én 10 év kitartással dolgoztam azon amit végűl 6 hónap alatt kreáltam.De még kel 2 év mire minden helyre fog álni.De már kit érdekel,ilyenkór mikór nem vagyok beteg.Ez az idő már nekem dolgozik.A paleolit is csak akkór ér valamit ha azt végig csinálod.Mert az nem működik,hogy délelőtt paleolit, délután meg méreg lapátolás a szervezetbe.De mellette a sok víz bevitel is fontos.Dinamikusan,kiegyensúlyozottan kel a szervezetet irányitani és adni neki a lehetőséget.Margarinnal meg sütőporral,örleményekkel csak a méreganyagot vinnénk be.Tehát roncsol tovább.A mű kajákkal nem tud a szervezet mit kezdeni.De spékelni kel 1 kis mozgással is,és a füszereknek is fontos szerepe van.
9585. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9578. - 4b6a2525df)
2011. jan. 28. 22:34

Nos mivel hirdeted a rendszeres testmozgást, bízom benne, hogy nem vizet prédikálsz és bort iszol. Ezért kérdeztem, hogy mit és mennyit tettél az érdekében pl. ebben a hónapban.

Mivel nem válaszoltál, ezért fel merem tételezni, hogy eszed ágában sics ilyet tenni. De mivel én kérdeztem, ezért elmondom, hogy én mit tettem ebben a hónapban. Beismerem, elég lustálkodós hónap volt. Sáros napokon nem volt kedvem kimenni, nem szeretek sárban futni. No meg éjszakás műszakok között sem. Ha megfagy a sár, vagy hó van (mint ma) akkor lefutom a 14.5 km-es körömet. Bringázni még profi öltözékben sem, a menetszél nagyon le tud hűteni. Szóval bringa ilyenkor csak közlekedési eszköz. Szóval e hónapban ilyen szegényes statisztikával szolgálhatok.

Mindig állítottam, hogy az alkohol mentes sör és a szobabicikli az első lépés a guminő vagy vibrátor irányába, de mivel sok volt a rossz idő, mégis öszejött 6 óra szobabicikli. (3 alkalom).

Bringa csak 3 alkalommal, összesen 81.6 km, 3 óra 9 perc. Futottam 8 alkalommal, összesen 115 km-t, 11 óra 17 perc időtartammal. A mai 14.5 km 1 óra 19 volt, egy perccel rosszabb mint vasárnap voltam. De hóban traktor keréknyomban kicsit nehezebb haladni. 10.8 km/óra átlagsebesség. Csak öregesen, kényelmesen. Semmi megszakadás.

Mindez együtt (bringa+szobabringa+futás) 20 óra 28 perc, 197 km, 14 alkalom.

9584. inci47
2011. jan. 28. 22:16
Na, ti szépe elvitatkoztatok, amíg én az ágyat nyomom, és sűrűn látogatom a mellékhelyiséget...na ettől lehet igazán kilókat veszíteni!
9583. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9581. - 4b6a2525df)
2011. jan. 28. 22:11
Nem is tudtam, hogy van ilyen, ezentúl ott is fent leszek. Köszi hogy szóltál.
9582. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9580. - 4b6a2525df)
2011. jan. 28. 22:10

Nos ebben az esetben (hogy egvetted a könyvet) mégjobban meglep, hogy kiálltál Varga Máté véleméye mellett. Vagyis felvállaltad a véleményét. Ugyanis mikor az első cikkét írta, akkor bizonyítottan nem olvasta még a könyvet. Csak egy példa. Azt írta, hogy az ember már genetikailag alkalmas a laktóz emésztésére (gyerekkor után is). Na Szendi G. a könyvében ugyanezt állította, hogy a kaukázusi faj egy mutáció következtében alkalmazkodott a tejcukor lebontásához. A baj a tejfehérjékkel van. Ha figyelmesen olvastad volna a könyvet, akkor nem vállaltad volna fel az ilyen véleményt Varga Mátától.


Ami pedig a kilófalót illeti, szépen kérdeztem, hogy mi fán terem. Arra voltam kíváncsi, hogy mi a működési alapelve. Olyasmit vártam, hogy fehérje alapú, vagy cellulóz alapú vagy bármi.

Válasz helyett azt kaptam, hogy nem írhatod ide be. Gondoltam sebaj, elolvasom az oldalt. Rászántam egy kis időt, de nekem csak az jött le, hogy annyi köze van a kilófaláshoz, hogy ezt kiló számra faljátok. Belekötni abba kötöttem bele, hogy kilószámra propagáltad a margarint, meg a cukrot az egészséges recept fedőnév alatt.


Ami pedig a Szendi féle paleolit táplálkozást illeti, nem tekintem szentírásnak. Olvasom más paleo guruk oldalait is, Szendi G, tett néhány engedményt, ami nekem nem fér bele. Például a kemény sajtok. Mivel ilyen 4 hónapon túl érlelt sajtokra nincs pénzem, vagyis azon a pénzen inkább veszek minőségi húst, az olcsóbb kemény sajtokból elég egy szelet, és már rügyezik az orrom...

2011. jan. 28. 14:53

Ennek a fórumnak is lelkes olvasója vagyok:),


[link]

9580. 4b6a2525df (válaszként erre: 9579. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 28. 14:51

Én tudomásul veszem, hogy Te ettől meggyógyultál.

Te pedig azt vedd tudomásul, hogy ez nem mindenkinek jön be. Ha ez nem, akkor keres más utat.

Te támadtad meg a "kilófaló" dolgot, én csak reagáltam a Paleolit táplálkozásra. 2 éve megvettem a könyvet, megpróbáltam, nekem nem jött be. Nem 2 napig próbáltam.

9579. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9578. - 4b6a2525df)
2011. jan. 28. 11:23

Nos ez nem a Te véleményed, hanem Varga Météé.

(szép iskolapéldája vagy a megmondó emberek agymosásának - bocsi, de ez van)

Szép kis kötélhúzás volt ezzel kalpcsolatban, de én úgy tartom korrektnak, ha belinkeljük mellé Szendi reakcióját is. Tehát:


[link]


Erre Varga ismét írt egy választ, Szendi erre már nem reagált, hisz a második körben támadott állítások már egyáltalán nem cáfolták a paleolit táplálkozás működőképességét.


Nekem az szembetűnő, hogy míg a kritikákkal jól képben vagy, addig azokról nem akarsz tudomást venni, akik e müdszerrel kigyógyultak olyan nyavalyákból, melyeket gyógyszerekkel esetleg ácsak átmenetileg enyhíteni tudtak.

Ha lesz ilyen jellegű saját tapasztalatod, szívesen meghallgatom.


Mérsékletesség és testmozgás. Számomra a mértékletesség azt takarná, hogy minden méregből csak egy kicsit. Nekem ez nem működött. Kipróbáltam, nem úgy mint Te a paleot. Lefogytam reform étrenddel. Sütöttem a teljes kiőrlésű kakaós csigákat. Elég sokat elosztottam környezetemben, megpróbáltam mindenkit győzködni, hogy igen, ez az egészség, nem a zsíros disznóságok.

A sok telejs kiőrlésűtől állandó szorulásom lett, amit sok tejtermékkel próbáltam ellensúlyozni. Persze a hasmenés csak pótmegoldás volt...

Aztán kezdődtek az ízületi panaszaim, amit a kocsim klímájára fogtam. Ma simán kezelhetnének köszvényre, és élhetnék a dietetikusok álmán, a mediterrán étrenden.


Ha már előhoztad a tesmozgást, hadd kérdezzem meg, mit és mennyit mozogtál mondjuk ebben a hónapban? (mint ha azért hoztad volna elő, mert mint ha úgy tűnne, hogy ilyen kajákon nem lehet sprotolni?)...


Michael Polannak igazat adok. (Te is igazat adsz szóban, de nem cselekedetekben) Én lehetőségeim szerint ezt eszem. Főként zöldséget. Valóban igaza van.


De mondd csak, ükanyáink megismerték volna a margarint? Finomított cukrot? (akár barnát). Ha már volt is, mennyi fogyott belőle akkor, és mennyi fogy most!

Sütőpor. Biztos nem láttak ilyet.

(pedig ezeket írtad az egészségesnek beállított recepteidben).

De megnyugtatlak, az élesztő is újdonság. Valamikor kovásszal kelesztettek, a teljes kiőrlésűről meg annyit, hogy a korpát a disznókkal etették.


Ami még Szendi könyvét illeti, tanulmányozhatod más paleo guruk könyveit, weboldalait is akár,


[link]

[link]

[link]

[link]


Szerinted a képen látható pasi hány éves?


Csak úgy mellesleg itt megnézheted az 55 éved feleségét:


[link] ask-carrie-a-question/


Szóval Szendi eltagadhataltan érdeme, hogy a felsorolt paleo gurukat elérhetővé teszi olyanok számára, akik nyelvtudásuk hiányában csak az ő forrásait tudják értelmezni.

2011. jan. 28. 07:29

Nekem pedig ez a véleményem a Te táplálkozásodról.



[link]


Összességében végezetül elsüthetjük az ilyenkor jól bevethető közhelyet: ami jó Szendi könyvében, az nem új, ami pedig új, az nem jó. Az egészséges életmód alappillérei továbbra is a mértékletesség és a rendszeres testmozgás maradnak. Egy másik táplálkozásguru (ha valaki csak ilyenekre hallgatna), Michael Pollan szerint: "Együnk ennivalót. De ne sokat. És főként zöldségeket. [...] Ne együnk olyasmit, amit az ükanyánk nem ismert volna fel ennivalóként."

2011. jan. 28. 07:19

Litlevill 70.

Egészségedre

9576. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9567. - 4b6a2525df)
2011. jan. 27. 23:32

Benéztem, de nem lettem okosabb. Nekem az jött le, hogy ez a kilófalós valami ez nem több, mint ha teliholdkor leölt fekete kakas vérével rajzolnál 3 pentagrammot a tepsi aljára, aztán hopp, lehet orrba szájba zabálni, aztán majd közben meg lefogysz.


Én nem rejtegetem véka alá a táplálkozási szokásaim, szívesen elmondom, de hogy ne kelljen feleslegesen járatni a számat (jelen esetben ujjaim)


[link]


Ha így ennél, mit veszíthetnél? Köszvényedet meg a hájadat, amitől kínkeservesen nem tudtál eddig megszabadulni.

9575. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9562. - 4b6a2525df)
2011. jan. 27. 23:18

Bár nem engem kérdeztél, de elmondom. Én beérem annyi szénhidráttal, amit a zöldségek és gyümölcsök tartalmaznak. Minap ezt ettem:


[link]


(ami a képen nem látszik - a jobb oldali kép zöldségeshal, a hal a tányér szinte teljes alapterületét elfoglalja. Első tál reggelire 8-kor, + 1 alma. Második ebédre, délután 4-kor, + egy alma. Vacsira egy marék törökmogyöró, mandula, pár aszalt gyümölcs édességnek, + 1 alma.

9574. Pacalpörkölt (válaszként erre: 9573. - Fe9e12ede0)
2011. jan. 27. 21:38

ÉS A SÜTŐPOR? AZ KÜLÖN MANNA!

EZ MIND RONCSOLJA A SEJTEKET ÉS BAROMIRA LÚGOSÍT.

DE NEM ŐK A HIBÁSAK,,,HANEM A TÁLYÉKOZTATÁS SZEGÉNYES ILLETVE FÉLREVEZETŐ.NÉZZÉTEK MEG MIKET FŐZNEK A TV-BEN.ÖSZTÖNÖZIK A SOK MÉREG EVÉSRE AZ EMBEREKET.ÉS AZT IS NÉZZÉTEK,HOGY 1 BESZAVAZÓS,NÉPBUTITTÓ ADÁS KÖZBEN NYOMJÁK BE AZT A SOK MÉRGET,HOGY MIT VEGYÉL MEG.EZ AZÉRT VAN,HOGY JÓL FELDOBNAK AZ ADÁSSAL ÉS KÖZBEN AMÍG VIDÁM VAGY,, TUDATOSÍTJÁK BENNED A SOK GAGYIT!

EZT MA ÚGY HÍVJÁK,HOGY AGYMOSÁS

9573. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9570. - 4b6a2525df)
2011. jan. 27. 18:03
Ó, hát még 64 nap van április elsejéig. Akkor jó viccnek tekintettem volna, de most őszintén sajnállak. Mi köze van negyed kiló cukornak meg ennek a rakás margarinnak (transzzsírnak) az egészséghez?
9572. jozseferva56 (válaszként erre: 9570. - 4b6a2525df)
2011. jan. 27. 17:20
Én rendszerint sütök zabos kekszet, ezt szoktam rágni időnként. Szeretem, nekem jó izű.
9571. jozseferva56 (válaszként erre: 9569. - 4b6a2525df)
2011. jan. 27. 17:19
Ügyes vagy:)
2011. jan. 27. 10:12

Bár fogyni nem, de hízni sem lehet tőle:)


Készíts egészséges nassolnivalókat!


Ha imádsz nassolni, de aggódsz az alakod miatt, próbáld ki egészséges házi finomságainkat, amelyeket a nap bármely szakában elmajszolhatsz!


Brjeska Dóra ajánlása

Házi müzliszelet


18 dkg sótlan vaj

14 dkg méz

25 dkg barna cukor

35 dkg zabpehely

1 kávéskanál őrölt fahéj


Ízlésed szerint tehetsz bele diót, mogyorót, mandulát, szezámmagot, tökmagot, mazsolát és más aszalt gyümölcsöket.


Olvaszd fel a vajat, majd lassan kevergetve öntsd bele a mézet. Ha teljesen elkeveredett, add hozzá a cukrot is. Ezt kis lángon melegítsd addig, amíg a cukor fel nem olvad benne. Ha felolvadt, körülbelül 2 percig forrald, hogy besűrűsödjön. Ezután keverd bele a többi hozzávalót, amit összeválogattál. Az elkészült masszát nyomkodd egy sütőpapírral kibélelt kisebb méretű tepsibe. Körülbelül 170 fokon, 15 percig kell sütni. Ha megsült, borítsd ki, majd ha teljesen kihűlt, vágd fel kockákra.


Mézes-zabpelyhes süti


15 dkg zabpehely

10 dkg teljes kiőrlésű liszt

1 zacskó sütőpor

12,5 dkg margarin

12,5 dkg méz

fél citrom héja

1 marék darált dió


Keverd össze a lisztet, a zabpelyhet és a sütőport. Ehhez add hozzá a reszelt citromhéjat, a mézet és a diót. Alaposan gyúrd össze, hogy egy sima tésztát kapj. Formálj kis golyókat a kezeddel, majd lapítsd ki ezeket körülbelül fél centiméter vastagságú tallérokká. Helyezd őket sütőpapírral kibélelt tepsibe. A sütőt melegítsd elő 170 fokra, így süsd 8-10 percig a süteményeket. Ha szereted, a dió mellé bármilyen más olajos magvat is tehetsz a tésztába.


Müzlis keksz


12 dkg margarin vagy vaj

50 dkg darabos müzli, bármilyen ízesítésű

2 tojás

1 tojás sárgája

10 dkg méz

fél zacskó sütőpor


A müzlit forgasd bele a felolvasztott vajba. Várd meg, míg kissé lehűl, keverd bele a többi hozzávalót is, majd alaposan dolgozd össze. Egy nagyobb méretű tepsit bélelj ki sütőpapírral. A masszából vegyél ki egy púpozott teáskanálnyit, majd vizes kézzel formálj belőle golyókat, és tedd a tepsibe. Kanállal nyomkodd le, hogy kis, lapos tallérokat kapj. Folytasd ezt a műveletet, míg elfogy a tészta. Körülbelül 175 fokon süsd őket, 10-15 percig, de vigyázz nehogy túlsüljön, mert akkor nagyon kemény lesz. Ha gyümölcsös müzlit használsz, tehetsz bele durvára aprított diót, mogyorót vagy mandulát is.


Kókuszos nasi


30 dkg teljes kiőrlésű liszt

4 dkg bármilyen korpa

6 dkg kókuszreszelék

kis kanál szódabikarbóna

fél zacskó sütőpor

20 dkg barna cukor

10 dkg margarin

tej


Egy tálban keverd össze a lisztet, a korpát, a kókuszreszeléket, a szódabikarbónát és a sütőport. A nem túl hideg margarint törd bele a keverékbe, és kézzel alaposan dolgozd el. A kész tésztamorzsát néhány kanál tejjel lazítsd úgy, hogy nem túl puha, nyújtható állagú legyen. Szaggathatod különböző formákkal is, de készíthetsz egyszerű kerek kekszeket is. Ehhez a tésztát 2-3 részre kell osztanod. Egyenként formálj belőlük hengereket, amiket majd szorosan alufóliába tekersz. Ha kész vagy, tedd a hűtőbe kb. fél órára, majd csomagold ki, és vágd fel őket fél centiméter széles tallérokra. Körülbelül 175 fokon süsd 10 percig.


Alaprecept kekszhez


20 dkg margarin

20 dkg méz

20 dkg teljes kiőrlésű liszt


Ezt az egyszerű alapreceptet ízesítheted bármivel, amihez kedved van. Tehetsz bele kókuszt, különböző magokat, diót, mogyorót vagy akár aszalt gyümölcsöket is. A tésztát tedd hűtőbe, majd formázz belőle tallérokat. Közepes hőmérsékleten süsd kb. 10 percig.

2011. jan. 27. 09:31
Szép napot lányok. Letelt az 1 hét a diétámból, 2.70 dkg ment le. most mégegyszer megismételem (mert 2 hét van előirva.)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook