Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? fórum

50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
9778. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9777. - Katinkaboszi)
2011. máj. 24. 10:24
nem ajánlom
2011. máj. 24. 10:19

Sziasztok,


idejét sem tudom mikor jártam itt utoljára :(

de hát meg van az élet napos oldala mellett az árnyékos is, és bizony míg azon túl nem ér az ember, háááát :)


naszóval, olvastam a neten, hogy vízzel érdemes fogyni, azaz nem is kell fogyózni hozzá, csak naponta legyen meg 2,5-3 liter és nem gyorsan lenyomva, hanem lassan, kortyolgatva kell meginni.

A másik, reggeli előtt feltétlenül legyen egy pohár víz, kortyizva :)


éééés, ami még érdekes, hűtőhideg, azaz 10 fokos legyen az a víz, mert a szervezetnek energiát kell égetni ahhoz, hogy felmelegítse testhőmérséklet melegre, ez pedig évi 4500 kalóriát jelent :)

emellé azt mondják, még más sem szükséges :)

naqyon rossz ha diétázik az ember, mert úgy sem bírja sokáig, utána még nagyobb lesz a baj :(


remélem mondtam jót is, puszi, majd jövök :)

9776. 4b6a2525df (válaszként erre: 9775. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 24. 09:37
Igy igaz. De amióta nem sanyargatom magam idióta diétákkal szépen fogyogatok, úgy 1 kilót havonta
9775. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9774. - Mamuci55)
2011. máj. 24. 09:23

Ma kispárna, holnap virágváza vagy vakondtúras? Én nem sietnék ennyire itthagyni ezt az árnyékvilágot.

A kisunokána pedig "élő" nagyiban lelje az örömöt, ne urnába vagy sírhalomba költözöttben!

Az elhízás nem külső és önelfogadás kérdése, hanem igenis egy kemény, életet fenyegető állapot....

9774. mamuci55 (válaszként erre: 9772. - 4b6a2525df)
2011. máj. 23. 11:14

Igazad van Évikém! Én is így vagyok vele.Azt mondta az egyik unokám,hogy "mamuci ,Te olyan jó kispárna vagy!"Hát ezek után csoda ha feladtam?

Legyen szép napotok.

9773. beatrix57 (válaszként erre: 9771. - Napfenyvirag)
2011. máj. 23. 09:13

Gratulálok!!!!!! Nagymama!!!!!

Ez a legszebb dolgok egyike!

9772. 4b6a2525df (válaszként erre: 9771. - Napfenyvirag)
2011. máj. 20. 20:22

Ha ilyen öröm érne, nem is érdeklne a súlyom:)

Fiú, lány? neve?

2011. máj. 20. 20:16
Szervusztok! Eddig hallgattam. Nem fogytam, híztam, viszont nagymama lettem.
9770. beatrix57 (válaszként erre: 9769. - 4b6a2525df)
2011. máj. 6. 17:05

Mindenkinek kellemes hétvégét.

Talán már itt a tavasz!!

9769. 4b6a2525df (válaszként erre: 9767. - Jozseferva56)
2011. máj. 6. 16:26

Én is


Szép hétvégét

2011. máj. 6. 11:32
Mindenkinek szép hétvégét.
2011. máj. 4. 10:05
Zöld teát én is rendszeresen iszom, jó olvasom a fórumot mert eddig nem helyesen forráztam, ugyan nem lobogó vízzel de valószínű nem is 70 C-os, és azt sem tudtam hogy még egyszer le lehet forrázni. Én szálas zöld teát iszom.
9766. 4b6a2525df (válaszként erre: 9765. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 2. 07:04
Na legalább teát tudok helyesen készíteni:):) mivel én is igy csinálom
9765. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9764. - Szabot.88)
2011. ápr. 30. 11:13
Igazából úgy kellene elkészíteni, hogy a forralt vizet hagyod lehűlni 70C -ra, és csak akkor öntöd a fűre. Én gunpowdert szoktam vásárolni, azok olyan apró golyócskákra vannak összesodorva, majd áztatás közben visszanyerik eredeti formájukat. A maradék füvet másik alkalommal leforrázva forró vízzel már nem lesz olyan erős, de a koffein nagyja akkor oldódik ki. Ha rögtön forró vízzel forrázod le, akkor tönkreteszi benne azokat a vegyi anyagokat, amik miatt megéri fogyasztani.
9764. szabot.88 (válaszként erre: 9763. - Fe9e12ede0)
2011. ápr. 30. 10:17
Jó tudni, mert nekem eredeti kínai zöldteám van, kínai írással...először nekem pocsék az íze...számomra úgy a legihatóbb, ha nem teszek bele semmi ízesítőt és hagyom langyosra hűlni...
9763. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9756. - Beatrix57)
2011. ápr. 30. 09:15
Tévedés. Nem hasztalan. Tegyük fel, sportolással beindítottad a zsírok felhasználását. Miután abbahagyod a tevékenységet, a szervezet a COMT (katecholo-metil-transzferáz)enzim kibocsátásával leállítja a zsírok mobilizálásáért felelős hormonok termelését. Ezt a folyamatot a zöld teéban található katechin gátolja. Vaygis tovább tart a zsírok mobilizálása, még az edzés befejezte után is. Továbbá rengeteg más antioxidánst is tartalmaz, amit ugye nem kell külön felsorolni, mi mindenre jó. Lehetőleg csak 70C -os vízzel öntsd le, aztán a maradék füvet egy másik alkalommal le is forrázhatod, de akkor már a koffein tartalma lesz jelentős.
9762. 4b6a2525df (válaszként erre: 9761. - Beatrix57)
2011. ápr. 30. 07:08

A Kliminnel úgy vagyok, hogy adok neki egy évet mert nem drága.



Magos kenyér: Napi 5 dk a maximum, akár magos, akár nem:)

Isteni tupper szeletelő kész vettem, olyan szeletet is tudok vele vágni, hogy átlátni rajta.


Na nálam a mozgás a séta. a chi max gép (ha eszmbe jut, pedig az egyik szobám már ilyen tornaféle szobának van berendezve:) az eliptikar és a leg magic.

Hát itt kellene az időtartamot emelnem, vagy legalább is rndszeressé tennem a használatát.


Na majd hétfőtől új életet kezdek tornaügyileg:)


Rettenetesen szemezek a Flabélos géppel, de 300 ezer fülött van, majd irok a jézuskának.


Most a facebookon lehet kinyomtatni 3 alkalmas ingyenes bérletet, hát meg is tettem, ugyhogy 2 hét múlva megyek és 3 alkalommal kipróbálom.

Ha nagyon jó lesz, csak nekiállok spórolni rá:)

9761. beatrix57 (válaszként erre: 9757. - 4b6a2525df)
2011. ápr. 29. 15:14

Köszönöm a kimeritő, és mindenre kiterjedő reagálásodat.

Bőven vagyok 50, meg még majdnem 10 kg-val több is, de nem akkor akarnék jajveszékelni, amikor már a 75 felé jár a mérleg nyelve.


A búzafülevet szeretném kipróbálni, ja és a zöldteát, "eredetiben". Kiváncsi volnék rá.


A Klimin egyébként nekem semmit nem ért, és még sorolhatnám ezeket a csodabogyókat.


Szóval száz szónak is egy a vége. MOZGÁS.


Ami azért nagy macera, mert tegnap előtt Rékáztam, és azóta alig birok lemenni a lépcsőn.

De azért is.

Csak majd egyszer megszokom. /vagy begyulladnak az izületek/.


De, a változókor ellen úgysem túl sürün tudunk mit tenni.


Egyébként irtál a magvakról is, a kilófaló kenyérhez.

Kétségkivül nagyon finom, sőt ellenállhatatlanul finom magosan, viszont rengeteg kalória ezáltal.


Arra azért figyelj. Van egy árpás pogácsám, amit a receptek közé bedugtam. Az is magos.

Köszönhetek neki pár kilót. Dacára, hogy kimossa a beleket. és a többi, amit a magok tesznek.


De, hát tudod mit????????????

A hitünk ne vesszen.


És a kitartás folytatódjon. Szép napot Neked, és Mindenkinek, aki olvasgatja a Fórumot.

2011. ápr. 28. 06:16

Dióval is lehet fogyni?



Mindenki tudja, hogy több zöldséget és kevesebb cukrot kellene ennünk, kerülnünk kellene a gyorsételeket, hogy csak néhányat említsünk a fogyáshoz szükséges étrendi változtatások közül. A fogyást azonban a következő, zsírégetést bizonyítottan serkentő élelmiszerek étrendünkbe iktatásával is előmozdíthatjuk. Mind a négy kiválóan illeszkedik az egészséges fogyókúrás programokhoz. (Természetesen, ha valaki valamilyen alapbetegségben vagy allergiában szenved, az étrendi változtatások előtt feltétlenül beszélnie kell orvosával vagy dietetikusával.)


Diófélék

A Harvard kutatói szerint napi 100 gramm dióféle fogyasztása havonta 2,5 centiméter vastagságú zsírréteget farag le a derékról. Ráadásul az is kiderült, hogy azok, akik 100 grammot fogyasztottak naponta, nagyobb valószínűséggel tartották távol maguktól a felesleges kilókat. Természetesen kerülni kell a sózott változatokat.


Halak és tengeri ételek

A legújabb kutatások azt mutatják, hogy hal vagy más tengeri ételek fogyasztása esetén két órával tovább érezzük telítettnek magunkat, mint általában. Ezek az élelmiszerek serkentik a leptin nevű hormon termelődését, amely megszünteti az éhségérzetet az étkezések között.


Avokádó

Az egészséges omega-9 zsírsavakban gazdag avokádó zsírsavtartalma felgyorsítja a zsír energiává alakítását, és növeli az anyagcsere sebességét.


Kókusz

A kókusz rengeteg közepes láncú trigliceridet tartalmaz, amelyek akár 30 százalékkal is megnövelhetik a máj anyagcseréjének sebességét. A telítettségérzetet is hosszú ideig fenntartja, így megakadályozza, hogy egészségtelenül nassoljunk. A kókuszolaj segíti a pajzsmirigy működését, a kókusztej, a kókuszliszt és a kókuszreszelék is tartalmazza ezeket a fontos zsírokat.

2011. ápr. 27. 16:13
Most nézem a képed:) Te nem vagy még 50 kg se:)
9758. 4b6a2525df (válaszként erre: 9756. - Beatrix57)
2011. ápr. 27. 16:12

De ittam búzafülét is, de az kúraszerűen ajánlott. Egyébként elég drága.


Én csináltam egy alapos bél,máj tisztítást, és utánna döntöttem el, hogy nem követek semmilyen étrendet.

Egyébként ezt minden évben kétszer megcsinálom.


Olyat ne mondj, hogy haszntalan, mert akkor az is lesz:)


A zöld tea füvet egy nap 3x forrázom le. Ponosabban csak sistergő vizet öntök rá, és inkább áztatom. A forrásban lévő vizzel csak szétcsapatod a benne lévő összetevőket.


Valamikor, valahol olvastam, hogy a zöld tea füvet azért lehet háromszor is "kiáztatni", mert minden alkalommal más-más oldódik ki belőle.


Ha bírod anyagilag, akkor a búzafülé nagyon jó.


Ja és még arra is rájöttem (persze régebben), hogy türelmetlenek vagyunk. A 20 év alatt összespájzolt zsircsömbörlékeket 2 hónap alatt akarjuk leolvasztani:)


Hát én adtam a 10 kg-nak egy évet:). Azután majd az akkori súlyomból a 10 kg is kap egy évet. És akkor már olyan légiesen karcsú és szépséges leszek, hogy a napra lehet nézni, de rám nem:):)

9757. 4b6a2525df (válaszként erre: 9755. - Beatrix57)
2011. ápr. 27. 16:02

A hosszú évek alatt kipróbált dolgok arra voltak jók, hogy rájöjjek a "másképp" főzés és étkezés fortélyára.Én is kipróbáltam mindent, ment is le pár kiló, de azután visszajött. Ezért döntöttem úhy, hogy nem próbálgatok, hanem ami jó azt csinálom hosszú távon. Hát januárban mikor eldöntöttem nem adtam neki sok esélyt, de bejött.

Eddig az volt a gond, hogy kinéztem valamilyen étrendet, azt nekiálltam enni, de már a 3. héten piszok rossz volt ugyanazt enni, igy abbahagytam és persze nekiálltam azt enni, amit kívántam, de mivel jó darabig eltiltottam magam tőle, igy a kelleténél többet ettem mindig:( Aztán kezdődött minden előlről.


Most egyféle dolgot próbálgarok betartani, ezt az ugynevezett szétválasztóst, azaz szénhidrátot fehérjével ne.

Na meg ledekázom, amit megeszek, persze abból is inkább a szénhidrátot.

De az elmúlt idő alatt rájöttem arra is, hogy már ránézésből tudom, hogy mennyi az annyi deka, nemis igen kell már a mérleg, tehát a szemem és a gyomrom szinkronba került:)


Január óta csak a kilófaló kenyeret eszem, én még annyival megtoldottam, hogy teszek bele magkeveréket, és parmezánsajtport. Ettől még finomabb lesz. ,Más kilófalót még nem is próbáltam, mert az édességet és a kelt tésztát nem szeretem. Pontosabban az édességből a Boci aero csokit szeretem, van is itthon jó pár tábla.

Érdekes, hogy megfigyeltem, hogy amit szeretek és abból bőven van itthon abból akkor elég egy minimális adag. A csokiból is elég 1 kocka, mondván, hogy holnap is lesz belőle.


Azt még elfelejtettem irni, hogy egy dolgot szedek, az pedig a Klimin Slim. Vátlozókori alakformáló. Ebből napi 2 db-ot veszek be, reggel és este 1-1.


Ja és januárban voltam 4 napos agykontroll ismétlőn, ott végig a súlyomat és a bokafájásomat kontroloztam:)


Hogy most melyik jött be (agykontroll, klimin.. étkezés) nem tudom, de mindegyis. Azt tudom, hogy ez már nem fog visszajönni, mert nincs olyan kaja amitől eltiltottam magam.

De pl rántott húst nem eszem, nem eszem disznóhúst (csak levesben főtt csontost:), azt meg ritkán főzök.


Még a tornára kellene rászánnom magam, de nem megy:( Naponta sétálok kb egy órát és passz.

9756. beatrix57 (válaszként erre: 9752. - 4b6a2525df)
2011. ápr. 27. 13:42

Csorieva!

A zöldteát én is literszám iszom, hasztalan, viszont, most adtál egy jó ötletet. Füvet veszek.

Azt is kipróbálom.

A búzafüvet nem próbáltad???????,

Én még azért annak adnék esélyt. Más egészségügyi problémák miatt is. Hátha!

9755. beatrix57 (válaszként erre: 9752. - 4b6a2525df)
2011. ápr. 27. 10:31

Köszönöm!!!!!

Érdekes, mert én is hasonló étrenddel próbálkozom. A kölestől, a Kilófaló-ig mindent kipróbáltam már. Rám inkább jönnek, mint mennek a kilók, viszont, most kezdtem tornázni, na majd azzal........!!!!!!!! Csoda leszek.

Minusz 20 év!!!!! Na, ja!!!!! További szép napot!

9754. c906e7f5a1 (válaszként erre: 9753. - 4b6a2525df)
2011. ápr. 27. 08:38

Nem ehettem tejet, sajtot, turót, mézet, cukrot,gabonaféléket, tésztákat.

Gabonafélék helyett kellett volna sütni rizslisztből vagy kukoricalisztből készült "zsemléket" de nekem olyan pocsékul sikerült, hogy a harmadik próbálkozás után feladtam és a tiltás ellenére megettem napi 2 db korpás kiflit. Lehetett enni bármennyi rizst és burgonyát, meg kukorica kását, de azt nem tejjel, hanem vízzel kellet felengedni.

A fentiekből készült bármely étel is tiltva volt, pl.túrórudi, fagylalt, rántott hús a prézli miatt, töltött húsok amiknek a töltelékébe zsemlét teszünk, édes gyümölcsök: banán, szőlő, mandarin, ezek helyett lehetett enni grapefruitot és savanykás almát.

Tehát semmit ami cukrot, tejet, gabonafélét tartalmaz(ezt megszegtem a korpás kiflivel, de csak mértékkel).

9753. 4b6a2525df (válaszként erre: 9750. - C906e7f5a1)
2011. ápr. 27. 07:45
Erre én is kiváncsi lennék, pontosabban arra, hogy mit NEM ehettél
9752. 4b6a2525df (válaszként erre: 9749. - Beatrix57)
2011. ápr. 27. 07:44

ÁÁÁÁÁÁÁÁ, nem azokkal a receptekkel:)


Igazából nem is tudom, mivelhogy felhagytam mindenféle kúrával, meg azzal is, hogy meghatározott időben egyek.


Reggelire általában rizstejben főzök egy evőkanál zabkorpát és egy evőkanál zabpelyhet, amikor kész, teszek bele egy evőkanál kókuszzreszeléket és pár csepp valamilyen olajat (szőlőmag-kendermag)A olaj azért kell, hogy ürüljön az epe.

Meg teszek rá vmilyen gyümölcsöt.(Azért rizstej, mert a tehéntejet nem vagyok képes megenni-inni, kivéve a tejberizst)

Ettől 10 óra után éhes leszek:), akkor eszem egy fél szelet kenyeret, valamivel

(a kenyeret magam sütöm a Kilófaló könyvből)

Arra ügyelek, hogy a tizórai 6 dkg-nál több ne legyen.


ebédre szétválasztósan eszem. Vagy hús és salátamix, illetve wokk-ban sült zöldség, Vagy szénhidrát zöldséggel. (a szénhidrát: quinona, buzatöret, indián rizs, ..stb, tehát nem fehér rizs, vagy krumpli)


Szóval mikor mit kívánok. De pl a minap elcsábultam héjába sült krumlira salátamix-szel


Arra nagyon ügyelek, hogy az ebéd szénhidrátos része max 15 dkg legyen (elkészítve), de inkább kevesebb.


Délután viszont hajlamos vagyok bűnözni, olyat mint szivecskés tejberizs, vagy füstölt sonka kenyérrel. A kenyér max 4 dkg (saját sütésű) a sonka sem érheti el az 5 dkg-t. De moncjuk ez a ritkább, inkább sajtot eszem paprikával.


Vacsora 20 óra körül (lefekvés előtt 3 órával

=ezt valahol olvastam=, csirke vagy pulykamell, majonézes tormával:):)


Hát kb ennyi.


Ja is naponta iszom fél liter zöld teát (olyan igazi szárított fű, tehát nem összetört és csomagolt), valamint fél liter:hibiszkusz csallán, vadalma keverékből tea.

9751. szabot.88 (válaszként erre: 9750. - C906e7f5a1)
2011. ápr. 26. 20:26
Akkor mit ettél?? :)
2011. ápr. 26. 20:00
Tavaly 26 kg-ot fogytam. Candidám volt és a doki eltiltott az édességtől, a fehérliszttől (értsd ezalatt a gabona liszteket) a tejtől és tejterméktől. Nagyjából betartottam és mentek le a kilók, pedig addig soha nem sikerült.
9749. beatrix57 (válaszként erre: 9741. - 4b6a2525df)
2011. ápr. 26. 16:04

Csorieva!

Meséld el a titkot, hogyan sikerült megszabadulnod 4,5 kg-tól. Gratulálok.

Azokkal a receptekkel is, amelyeket olvasok a receptjeid között???????

Köszi!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook