Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 50-es nők - rossz házasság. Van kiút? fórum

50-es nők - rossz házasság. Van kiút? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 50-es nők - rossz házasság. Van kiút?

1 2 3
2013. márc. 22. 05:52

És van, aki a rosszat képes még rosszabbra cserélni:(

(Közeli ismerősöm az illető:(

2013. márc. 22. 01:07
kiut mindig van.elvalni barmikor lehet ha vki boldogtalan hisz ott van az esely,hogy talalhat masik szemelyt akivel boldog lehet.
76. Rozália (válaszként erre: 75. - Anna-Reni)
2012. máj. 7. 06:17
Ez természetes... Csak sajnos, segíteni nem tudok:( De hátha idetalál valaki, aki jó tanáccsal tud szolgálni:)
75. Anna-Reni (válaszként erre: 74. - Rozália)
2012. máj. 6. 06:58

Szia!

Észrevettem hogy 1 hónapja nem aktív a fórum,de azért reménykedtem hátha ír valaki nekem.

Tetszik ez a fórum,én nem vagyok elvált sőt szerintem egyhamar nem is leszek.

Arra gondoltam h segíthetnénk egymásnak önmagunk kiismerésében.

Én tudom h 4 éve nem érzem jól magam a férjemmel(elötte 16 évig jó volt).

Egész biztos h egyikünknek sincs más az életében.

Én már sose vágynék párkapcsolatra.

Lehet h én vagyok a hibás,nem tudom,de az biztos hogy jól esik öszintén írni,kiírni magamból a feszültséget!

Köszi h írtál!

74. Rozália (válaszként erre: 73. - Anna-Reni)
2012. máj. 5. 07:43

Nem hozzám szóltál ugyan, de - mivel én indítottam a fórumot - gondoltam, illik, hogy ne hagyjalak szó nélkül:)

Egy kissé leült a fórum. De hátha feléled most, hogy kérdésed van.

(Esetleg a cikket olvastad, amivel a fórum indul?)

73. Anna-Reni (válaszként erre: 71. - A6bf2d71f2)
2012. máj. 5. 06:02

Sziasztok!

Én új vagyok ,örülök hogy van egy ilyen fórum.

Itt ha őszintén írunk magunkról,kiismerhetjük önmagunkat akár mások kritikája alapján !

Jelenleg én sem tudom melyikünk a hibás,de valami biztos nem jó,mert kb 4 éve nem érzem jól magam ebben a házasságban és azt sem mondhatnám hogy nem szeretem a férjemet.

Mi van akkor ha nem hogy jóindulatu megoldást,hanem egyáltan nem hajlandó a párod olyan témáról elbeszélgetni amely a gondjaidról szól?Úgy érzi hogy biztos rossz napod van,hagyjuk ezt a vitát,menekül,tévézik,azt mondja erre most nem ér rá,stb.

2012. ápr. 8. 07:16
Ahhoz, hogy ne a másik hibáztatása legyen a legfőbb "téma", igen-igen tiszteletre méltó tulajdonságokkal kell(ene) bírnia a feleknek. Ez általában nem így van. És leginkább a vétkes fél az, aki úgy menti önmaga tetteit, talán még önmaga előtt is, hogy a másikra "keni" az egészet.
2012. ápr. 4. 21:14
Van kiut, meg lehet menteni egy hàzassàgot, ha ôszintén lehet beszélni és mindkét fél joindulatu. Ha nem lehet ôszintén kitàrgyalni a vàgyakat, elvàràsokat, csalodàsokat és a lehetséges kôzôs megoldàst, vagy ha valamelyik fél nem akar igazàn joindulatuan megoldàst keresni, akkor én csak annyit tudok mondani: passz...
2012. márc. 30. 06:39
A problémák később kezdődnek, amikor a "múlt" utánunk nyúl és rátelepedik a mindennapjainkra:(
2012. márc. 23. 07:05
valas.ne pazarold el az eveidet egy olyan szemelyre aki nem erdemli meg.en hosszu hazassag utan valtam el es azota ratalaltam a nagy o-re es most vele elek es nagyon boldogok vagyunk.
68. Rozália (válaszként erre: 67. - Katácskák)
2009. ápr. 1. 10:50
Ahányan vagyunk, annyiféle képpen látjuk a dolgokat. Ki így, ki úgy. Kinek ez a véleménye, kinek amaz....:))
67. katácskák (válaszként erre: 2. - Guccio)
2009. ápr. 1. 10:12

Azért ez durva.. picinyként:( hogy sajnáltatja Magát a Frum Kiíró.

Csak ahogy Te is elmondtad gondolatod.. mint ahogy Ő

66. Rozália (válaszként erre: 65. - Csutika100)
2009. jan. 4. 06:18

Persze, természetesen mindig kettőn áll a vásár.

Gratulálok Neked, hogy egymásra találtatok és hosszú, boldog éveket kívánok.

2009. jan. 2. 10:55

Nem mindenhol a férfi a hibás van olya család is ahol a nő teszi pokollá az életet.Az Én férjem előző házassága pont ilyen volt.

Nehezen mert váltani, de végül 28 év után rájött, hogy egy élete van és muszáj lépni.

Tény, hogy nagyon nehéz lépni, van akit a megszokás, van akit az anyagi szétválaszthatatlanság tart vissza.

Pedig ezt az egy kis rővid életünket kár bezárni egy rossz házasságba.

Merni kell lépni.

Én hosszú idelye özvegy voltam mikor, Ő már elköltözött otthonról mikor nagyon véletlenül megismerkedtünk és most boldogan élünk.

Mindenkinek ilyen pasit kívánok mint az enyém.

64. Rozália (válaszként erre: 63. - 5796fb1dbf)
2008. nov. 19. 06:17

Igen, ez egy nagyon jó mondás...:)

De vissza kellene kanyarodnunk a fórumnak ahhoz a részéhez, hogy van-e kiút egy 50-es nőnek a már nem jó, ellaposodott, esetleg eldurvult és pokollá vált házasságából? Milyen lehetőségei vannak ennek a korosztálynak.

2008. nov. 18. 12:09
Vagy megszoksz, vagy megszöksz.
2008. nov. 11. 15:42

Kedves Donyta!

Nagyon megértelek,mert én ugyanebbe a cipőbe kerültem a férjem miatt 2.házassággal,52 évesen.2 és fél évig tűrtem a napi féltékenységi rohamait,a stresszt,a durva szavait!Nagyon meggondoltam,mert nekem sem volt hová mennem,de amikor egyik este megint elkezdte,este 9-kor otthagytam,igaz Neked a fiad miatt sokkal nehezebb.A szomszédasszonyomnál húztam meg magam,maradhattam volna nála,ameddig akarok,de másnap már találtam 1 albérletet,azóta is ott vagyok,nagyon nehéz,de kerestem munkahelyeket /házvezetőnőként dolgozom reggel 9-től este 6-ig mindennap/strapás,de igy legalább nem aláznak meg a semmiért!!! Kivánom Neked és a fiadnak,hogy rendbe tudd tenni az életeteket.Az elején biztos nehéz lesz,de el kell kezdened,már csak a Fiadért is! Ő már úgyis szenvedhetett eleget.Sok kitartást kivánok Neked :-))

61. Rozália (válaszként erre: 60. - Varbóc)
2008. okt. 29. 05:28
Arról nem beszélve, hogy a legtöbb probléma nem volt akkora horderejű, hogy annak megoldásához a TV nyilvánosságára lett volna szükség. Talán egy-kettő volt olyan - szerintem - ahol tényleg elkelt a segítség. Még ha nem is ebben a formában.
2008. okt. 27. 14:49
A TV előtt való kiteregetés rossz szokását a pénzéhes és prifithajhász média terjesztette el. Van, aki ezen szórakozik, míg a szerweplőknek keserves tanulság a későbbi kellem,etlenség. Nem tehetünk ellene semmit ?
59. Rozália (válaszként erre: 58. - Nagyi57)
2008. aug. 9. 19:46
Így igaz. Én sem tudnám pl. a tv-ben "kiteregetni" a problémáimat.
58. nagyi57 (válaszként erre: 57. - Rozália)
2008. aug. 9. 10:27
♣♣Akár mennyire rossz,soha nem tudnám nyilvánosság elött megbeszélni,és valószínű nem csak én vagyok ezzel így.Ezért van az,hogy nagyon sokan nem tudnak segítséget kérni,mert egyszerűen nem tudnak róla beszélni.Valahol ezt szégyenként éli meg a szenvedő fél is,vagy még azt is írhatom,hogy saját kudarcának,mert nem tud vele megbírkózni.♣♣
2008. aug. 5. 09:14
Nem tudom volt-e jelentkező, de egyszer talán megtudjuk...
2008. jún. 10. 16:51
Köszönöm a támogatást, teljesen igazad van. A gyerekek és a lelkek sérülnek leginkább. Én csak segíteni próbálnék, ha valaki föl meri vállalni a problémáját. Mert ugye minden ellenkezés ott kezdődik, mikor kinyitjuk a szánkat. Ha csöndben tűrünk, a környezet úgy gondolja, hogy nálunk minden rendben és nem tudnak segíteni.
55. Rozália (válaszként erre: 54. - C26dc1f4f6)
2008. jún. 10. 14:51

Remélem, lesz jelentkező. Nem egyszerű dolog "kivinni" a problémát a nyilvánosság elé.

Az kétségtelen, hogy egy rossz házasságban a gyerek/ek szenvednek a legjobban.

2008. jún. 9. 16:51

Sziasztok!


Az RTL Klubnál lesz egy megújuló műsorunk, a mostani címünk: Segítség, a házasságom egy rémálom. Aki úgy gondolja, hogy itt jobban meg tudná párjával beszélni a problémákat,( hogy esetleg mi is hathatunk rá ), vagy ezáltal szeretne segítséget kérni az emberektől (mint a Fókuszban is segítenek), az írjon itt nekem és megpróbálom őt a műsorba bejuttatni. Addig is kitartást lányok!


Ui: anyumnak is rossz volt a házassága és szörnyű volt ezt gyerekként átélni.

53. Rozália (válaszként erre: 52. - Annaluca)
2008. máj. 19. 05:49
Köszi, ez nagyon kedves Tőled...
2008. máj. 18. 20:52
Nem olvastam végig a fórumot, de minden párban élőnek szeretném ajánlani Gary Chapman: Egymásra hangolva című könyvét
2008. ápr. 7. 14:41
:((
50. iriszb
2008. ápr. 5. 10:48
-NINCS...
49. Rozália (válaszként erre: 47. - Donyta)
2008. jan. 24. 05:51

Ne haragudjál Donyta, nem jártam erre mostanában...

Teljes mértékig megértem, hogy az anyagiak mennyire meghatározzák az ember életét. Én is naponta szembesülök ezzel a problémával. Olyan ez, mint a "törököt fogtam, nem enged"...


Klecának is igaza van, csakhogy amikor ennyire körültekintően kell mérlegelni a dolgokat, már nem olyan egyszerű lépni.


Én egyszer, csak egyetlen egyszer gondoltam csak magamra, a saját boldogságomra, 5 évembe került, amíg a döntés következményei helyre tudtam - ha egyáltalán tudtam - hozni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook