Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 50-60 körüliek túlsúlya, fogyni vágyók fórum

50-60 körüliek túlsúlya, fogyni vágyók (beszélgetős fórum)


1 2
2016. okt. 5. 11:13
Nekem a túlsúllyal azért van gondom, mert állandóan rágcsálnék valamit. Ha van csoki, akkor azt, ha nincs, akkor mogyorót, diót, diákcsemegét.
47. bnedora (válaszként erre: 44. - 4b6a2525df)
2016. szept. 16. 16:45
Én hiába ittam, semmit nem használt.
2016. szept. 16. 10:41
Én is ebben a cipőben járok, biztos, hogy a hízásom összefüggött a változókorral.Kipróbáltam mindenféle fogyókúrát, de mindentől inkább híztam, még akkor is, ha más esküdött rá, nálam nem használt sajnos.Beszedtem egy csomó csodaszert, de nekem egyik sem volt hatásos.Biztos, hogy az agyvérzéssel is összefüggött ez is.
2016. aug. 24. 19:48
Megcsináltam, és nagyon finom az itóka! Ha még fogyok is tőle, az szuper!
2012. jan. 31. 08:49

Na találtam a neten, tegnap meg is csináltam és mától iszom:


Fogyasztó víz:


gyömbér

uborka

citrom

menta (levél, vagy kivonat)

2 l víz


2-3 cm-es felvagdalt gyömbér, közepes méretű felszelt uborka, közepes méretű felszelt citrom és 12 db mentalevél. bele a vízbe, egy éjszakára a hűtőbe tenni, leszűrni. 4 napon keresztűl a 3 főétkezés után 1 pohárral inni.


Mentalevelet nem találtam, ezért vettem menta teát és abból raktam bele.

Hűtőbe nem tettem, mert úgy gondoltam, hogy a hideg vizben nehezebben oldódnak ki a hatóanyagok, csak letettem a földre.

Reggel leszűrtem, és már ittam is egy pohárral. A citromtól kellemes citromos ize van.


Sajnáltam kidobni az összetevőket, ezért még engedtem rá annyi vizet, hogy épphogy ellepi, ezt meg este fogom leszűrni.


Próba szerencse, ha netán a fogyást nem is segíti elő, de egészséges dolgok vannak benne, télen meg nem is árt az ilyen:):)

43. 4b6a2525df (válaszként erre: 42. - D0d8909694)
2012. jan. 31. 07:07

Na ha ennyire járatos vagy a hold állásokbN, kkor nem értem, hogy miért vagy "kiakadva":) a súlygyarapodásocskán, hisz tudnod kell, hogy az a vízvisszatatásból áll.


Ennél többet ne csökkents, mert ha tartalékon pislákol a láng, az sem fogyaszt.


Néha össze kellene állítanod 1800-2200 kalóriás kaját egy-egy napra (de egy hónapban kettőnél többre nem:). Mondjuk fogyó hold idején, amikor annyi nem raktározódik, de felpörögne az anyagcseréd kicsit

42. d0d8909694 (válaszként erre: 41. - 4b6a2525df)
2012. jan. 30. 22:10

Szia!


Tudom, hogy nem egy hét alatt szedtem fel a kb 10 kg-ot amit (minimum) le szeretnék adni, tudom, hogy nem kell minden nap mérlegre állni (csak hetente teszem), és azt is tudom, hogy a Hold állásától is függ (most éppen telődik :( :( )


Beleolvastam a naplódba, nagyon érdekes. Én már régóta nem "tömöm magam", lassan eszem, reggel csak 1 kiflit vajjal és kávéval (ezt minden reggel), ennyi az összes kenyérféle egy nap alatt, délben csak 1 félét, legtöbbször főzeléket valami husival vagy 1 tükörtojással, és délután egy kis gyümölcsöt, utána 6 előtt eszem meg a yoghurtos magkeverékemet, ami nagyon ízlik.....

Szóval nem tudom, hogy melyik étkezéskor és mennyit kellene még csökkenteni, de ha még csökkentenék ezen a mennyiségen, akkor azt már éhezésnek hívnák, ami - ugye - nem tesz jót a fogyás szempontjából. Jó, jó ..biztos lefogyna az ember, de - mint tudjuk - a szervezet megjegyzi és raktároz. Na, ezzel indult az én kálváriám is anno 10-20 évvel ezelőtt..... Tudom, hogy hiba volt, akkor még nem gondoltam erre. Most itt tartok.

Jó, nem leszek türelmetlen, hanem kivárom az időt. Majd meglátjuk..... :) :)

41. 4b6a2525df (válaszként erre: 40. - D0d8909694)
2012. jan. 30. 07:04

HÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ.

Gondolod, hogy egy hét alatt szedted fel a túlsúlyod.


Fogadj meg egy tanácsot, Tartsd be szigorúan 1 hónapig, amit elterveztél, és utánna állj mérlegre.


Az sem mindegy milyen a holdállása.


A múlt heti fél kiló fogyás, csak vizvesztés volt, a 20 deka hízás is vizvisszatártás.


Ha nem állsz mérlegre, nem megy semerre a nyelve:):)



mielőtt lesz@rnád az egészet, olvad el ezt a naplóm: Fogyás fejben, holdfázisok 2011.

Ez nem rólam szól, vettem ezt az anyagod a neten és úgy tettem közzé, merthogy a pszichédet helyrebillenti


Namost, mikor nekiesel és a 30. napnál jójózik a szemed és az agyad is:) akkor jusson eszedbe, hogy 1 nap csak 1 bejegyzésd olvass el (én is naponta egyet kaptam.:)

majd a napi mondókát ird fel és egész nap mormold:) végül 5-6 nap elteltével olvad vissza a napokat.

Természetesen a 45. napnál ne mind a 45-öt:)

2012. jan. 28. 11:40

Nem térek magamhoz!!

a múlt heti fél kg fogyás, most visszament 20 dekával. Lehet, hogy nem kellene ennyit foglalkoznom ezzel, de teljesen ki vagyok. Mi a fenét csináljak még, hogy ne felfelé jöjjön a mérleg nyelve???

Az lesz a vége, hogy lesz....rom az egészet!!!

2012. jan. 27. 07:18
hali, leült a fórum:(
2012. jan. 25. 11:48
köszi a bíztatást
37. 4b6a2525df (válaszként erre: 36. - D0d8909694)
2012. jan. 23. 06:29
a mértékletes -és ritka- bűnözés jót tesz, beindítja a fogyást:)
2012. jan. 22. 16:49

Naná, hogy nem rántom be, már régen csak párolok és fűszerezek. És ezt már a férjem is szereti, megszokta.

igen natur csirke, vagy 1 tükörtojás.

na, a kifli az nem mindig teljes kiőrlésű, de ennyi belefér.

Ma viszont bűnöztem: fánkot sütöttem a lányoméknak, és én is ettem belőle kettőt házi lekvárral..... :)

35. 4b6a2525df (válaszként erre: 34. - D0d8909694)
2012. jan. 21. 07:30

Ja ez már egészen másképp hangzik:)


És ugye :

1.a kifli teljes kiörlésű:)?

2. főzelékféléket nem rántod be:)?

3. a husi natur sült csirke és pulykamell:)?

34. d0d8909694 (válaszként erre: 33. - 4b6a2525df)
2012. jan. 20. 15:25

Nem napi egyszer eszem, rendesen reggelizem (kávé vajaskifli) és ebédelek (főzelékfélék husival vagy tojással) és utána eszem délután azt, amit írtam.

Így szerintem ki lehet bírni.

33. 4b6a2525df (válaszként erre: 32. - D0d8909694)
2012. jan. 20. 06:59
Hát a magkeveréket azt biztosan végig tudod csinálni, hogy a napi egyszeri -déluttáni evést- meddig tudod csinálni azt nem tudom, de a magkeveréket, az utolsó étkezés után 2 órával kell megenni, és ezt -akárhogy változik majd az étkezési szokásod- meg tudod tenni
32. d0d8909694 (válaszként erre: 31. - 4b6a2525df)
2012. jan. 19. 22:52

Szia, köszi az érdeklődés, nem akarom elkiabálni, de 5. napja eszem, és eddig fél kiló ment le. Bárcsak ne állna meg ez a folyamat. Nem is akartam megmérni magam 1 hétnél előbb, de irtó kíváncsi voltam. Madarat lehetett volna fogatni velem reggel... :)

Igaz, minden nap csak délután 4 körül eszem valamit (pici sajt, vagy sonka), esetleg még egy kis gyümölcs, és utána 2-3 óra múlva a magos keveréket. Ennyi, és nem vagyok éhes.

Remélem végig tudom így csinálni. Nekem nagyon ízlik, semmi gond az ízével....

Szóval eddig nagyon is bevált!!! :)

31. 4b6a2525df (válaszként erre: 27. - D0d8909694)
2012. jan. 19. 06:50
nos milyen hatása van a magkúrának?
2012. jan. 16. 10:49
Nem Budapesten van. De az 100%, hogyha Székesfehérváron van, akkor Budapesten is. Csak körbe kell nézni a neten.
2012. jan. 15. 09:09

Lentebb olvastam az egyik hozzászóló candidás diétát csinált

Mivel tanultam terészetgyógyászatot, ezért nagyon ajánlom mindenkinek, hogy nézesse meg a candidáját, , mert ez egy tünetmentes (majdnem) "halálos" ellensége a fogyásnak.


Szóval addig kár önsanyargatásba kezdeni, amig pár testi dolgot nem zézzetek meg (pajzsmirigy, candida)


Bár mondjuk nálam az önsanyargatás olyan jojóba csapott át, hogy ha 4 kg lement, akkor 6 jött vissza, tehát én felhagytam mindenféle diétával 1 éve. (nem is híztam semmit:), bár nem is fogytam)

Nyár végén voltam egy felmérésen, ahol megállapították, hogy tejet, tejterméket és búzából készült készítményeket (kivéve néha a tökölybúza) ne fogyasszak.

Hát ugy 85-90 %-ban be is tudtam tartani (merthogy vendégségben nem lehetett) és megyeget le a súlyom is, de inkább átalakulóban van a testalkatom.

Sajnos dög lusta vagyok mozogni, hátmég tornázni. Ha ezt megtenném, akkor biztos jobban mennének a kilók. A vizválasztó a karácsony szilveszter és a közte lévő hét volt. Na ilyenkor, bár mértékkel, de össze-vissza ettem, és legnagyobb döbbenetemre semmit nem híztam. Istentudja mióta ez volt az első ünnep, hogy nem rántottam magamra 1-2 kilót.


Pedig ebben az étkezésben vacsorára olyat kell enni, hogy: olasz halas tészta (igaz 500 kcal) pulykafasírt (bár ebben zsemlye nincs)sült zöldséggel, ropogós csirkemell zöldbabbal....stb.

és, hogy megdöntsem a "6 óra után nem eszek semmit" elméletet, 21 órakor ehetek 200 kcalos dolgokat: zabsüti, padlizsánkrém pirítóssal, tönkölykása....

Mondjuk a padlizsánkrémbe csak egy kevés olajat citromlevet és préselt fokhagymát lehet tenni (só,bors is) de mást nem

ebből 2,5 dkg-t lehet megenni egy 2,5o dkg-os piritott kenyéren.

de ehetek bundáskenyeret is:)(na nem vacsorára)


Én ezen az uton maradok Elfogadtam, hogy a súlyfeleslegem nem 3 hét, de mégcsak nem is 90 nap alatt szedtem magamra, hanem 15 év alatt,ezért az élethosszig be nem tartható étkezési szokásokkal többet nem foglalkozom.


De mindenkinek sok sikert kívánok, nem is igazán a fogyáshoz mert az aránylag hamar megvan, hanem a súly megtartásához, az a művészet:)

28. 4b6a2525df (válaszként erre: 27. - D0d8909694)
2012. jan. 15. 08:35
hát a hatása a rendszeres széklet lesz:) lehet, hogy napi 2x. Azonban ha nem vacsora után 2 órával fogyasztod, hanem vacsora helyett, akkor több fogyást eredményez.Tudod a fahéj a belső hőmérsékletet emeli meg (ne nem leszel lázas), de ezzel pörögni kezd az anyagcsere is. Meg azért cukormentes joghurtba tedd, vagy kefirbe.
27. d0d8909694 (válaszként erre: 22. - 4b6a2525df)
2012. jan. 14. 10:59

Tegnap végre megkaptam mindent, ami a magkúrához kell, és el is kezdtem.

Az íze egyáltalán nem rossz, kíváncsi leszek a hatására is. Egyelőre reménykedem.

2012. jan. 12. 18:07

Végül is a 90 naposnak a szétválasztás a lényege,nem bonyolult csak kis odafigyelés kell,ezzel szemben nagyon eredményes.

én most tartok a diétám negyedik napjánál,ez most sokkal keményebb számomra,mint a 90 napos.Holnap mérlegelek,majd megírom az eredményt.

25. d0d8909694 (válaszként erre: 22. - 4b6a2525df)
2012. jan. 12. 17:40
Képzeld, ma voltam a "madarastesco"-ba, kerestem magokat ami kell a kúrához, és alig van ott valami. Napraforgómag csak sós, tökmag csak héjas, a többiről nem is szólok. Nagyon csalódtam bennük. Holnap elmegyek a piaci gyógynövényeshez, ott van minden és elkezdem.
24. d0d8909694 (válaszként erre: 21. - 231907c22d)
2012. jan. 12. 17:37

Szia!

Hol van ez a hely?? Bp-en?

Lehet, hogy kipróbálnám.

23. 4b6a2525df (válaszként erre: 21. - 231907c22d)
2012. jan. 12. 10:03
Hát igen, ebben teljesen igazad van. A mozgás mindenek felett:)
22. 4b6a2525df (válaszként erre: 20. - D0d8909694)
2012. jan. 12. 10:02

Nézd a kúra biztos használ, mert én 2 évvel ezelőtt csináltam meg először, akkor 2x kellett csinálni 5 hét kihagyással (a férjem is velem csinálta:)

Mivel utánna egy évet ki kell hagyni, igy most karácsony előtt megint megcsináltuk.


Mondjuk 2 kiló le is ment, de nem ez a lényeg. Azt vettem észre a tavaji écv folyamán, hogy a gyóhyszereim (magas vérnyomásra és savra szedek) sokkal jobban hatnak, azaz csk igen-igen ritkán (a vérnyxomásosból a frontok miatt) kllett + 1 db-ot bevennem.

Bár az orvos 2x1-et irt fel a vérnyomásosból, én csak reggel veszek be 1 szemet, és az elég is, mert amikor elhagytam az estit, akkor heteken keresztül mértem reggel a vérnyomásom és normális volt.

Én ezt annak tudom be, hogy "kipucoltam" a beleim és igy hatékonyabbá vált a gyógyszer.

Lehet nem igy van, ezen vitázni sem szeretnék, én igy hiszem és ez a lényeg.


Bár én évente 2x szoktam egy brutális májméregtelenítést is csinálni.

2012. jan. 12. 08:37
Sziasztok! Én 20 éves vagyok, beleolvastam, a fórumba. Csak annyit szeretnék írni, hogy én járok aerobicozni. És ahova járok, ott van olyan, hogy senior torna (55 év felett), és utána kezdődik a mi óránk. És ahogy jöttek kifele, áááh hát elképedtem. Irigylésre méltó alakjuk van a hatvan éves hölgyeknek, és a kedvük valami fantasztikus. Vidámak, feszes a bőrük és nagyon jól érzik magukat. Megkérdeztem az egyiket, hogyan csinálja. Azt mondta, eleinte nehéz volt neki, aztán mivel nyugdíjas, ezért ráért, meg neki nagy kedvezményeket adnak, és így csak kedvből eljárt. Összeszedett barátnőket, érezte, hogy jobban érzi magát testileg-lelkileg, aztán utána már elkezdett szépen fejlődni is és azóta nem tudja abbahagyni. Az étkezésén nem változtatott semmit, mert ugye ő arra ment, hogy magára a mozgásra. És így ahogy mondta, 15 kg túlsúlytól szabadult meg. Olyan 15 évet tuti letagadhatna. :) Szóval hajrá.
20. d0d8909694 (válaszként erre: 17. - 4b6a2525df)
2012. jan. 11. 23:22

Szia!

Megnéztem a fórumot, igen érdekes, a magúrát azt hiszem ki is fogom próbálni (vacsora helyett).

Ártani biztos nem árt, esetleg használ :) :)

19. d0d8909694 (válaszként erre: 16. - Maya 51)
2012. jan. 11. 22:53
A 90 naposról már én is sok jót hallottam, de úgy hiszem nekem nem lenne türelmem hozzá, hogy egész nap pl. csak gyümölcsöt egyek, vagy csak folyadékot, nem beszélve arról, hogy a férjem biztos nem csatlakozna hozzám ebben.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook