Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1372. LauraJones (válaszként erre: 1370. - Böbusz)
2011. szept. 6. 13:12

na jó, na jó, látom, hogy csináljátok még néhányan, akkor én is beszállok! :) Holnaptól csatlakozom. Böbusz, a holnapnak most már mennie kell :D

Holnap én leszek a Te szitudban :) Mert nekünk meg ma van az évfordulónk!

Ajándék ügyben még tanácstalan vagyok... Valami olyasmit kellene, amire nem esik szarul, hogy nem kapok viszont :) Mert a párom 1000 %, hogy elfelejtette :) Tipikus. Szóval magamnak is kell vennem valamit :))

1371. Yulya1984
2011. szept. 6. 12:36

én egyébként rizstejbe áztatom éjszakára, mindig egy bögrével. és annyira finom édes lesz másnap reggelre, mint a tejbegrizs :)


épp a napokban próbáltam ki kakaós szójatejjel is, hát mondanom sem kell....jaj, de izlik. én szeretem a zabot nagyon! szóval azt hiszem, ki fogom próbálni ezt majd jövő héten vagy valahogy így.


és akkor ezt 5 napig érdemes csinálni, azt mondjátok?

1370. Böbusz
2011. szept. 6. 11:22

Helló Drágáim!!!


Már délelőtt megpróbáltam beírni egy hozzászólást, de nem ment...

Tegnap jól sikerült az évfordulónk... majdnem reggel ért véget, aztán ma melózok, és egész délelőtt rók@ztam (évente összesen kb. 2 pohár pezsgőt ha megiszok és ez van utána...)... KÉSZEN voltam... de ittvagyok!!! :) Már "csak" szédülök... :D :D

Nos, ma még nem ettem zabkását, nem is mértem súlyt... :D :D én vagyok a leggyengébb láncszem köztetek, bocsika érte. Hoztam magammal zabkását, de még nem próbáltam megenni...

Lehet holnap kezdek... :) :) Bocsika.


DE NEKTEK KITARTÁST KÍVÁNOK!!!!!!

Nagyon ügyik vagytok, szép eredmények születtek!! :D És hol van még a vége???! :D:D

1369. miel77
2011. szept. 6. 08:59

Sziasztok!

Nekem is hasonlóak a tapasztalatok, szóval kipucolt, mert ma reggel 53,40 kg voltam :) mínusz 70 deka :))))

1368. cbartus
2011. szept. 6. 08:02

Jó reggelt szép napot Mindenkinek.Mai súlyom:73.40kg

Tegnap 3X ettem zabot,tízóraim gyümi volt,az ebédem pedig a megszokott.Nekem tegnap nagyon beindította az anyagcserémet,és a vizet is megint kipucolta a szervezetemből.Úgyhogy én csak ajánlani tudom a zabos napokat,főleg ha még valaki szereti is a zabkását akkor tutira jó ez a dolog.

1367. miel77
2011. szept. 5. 20:28

Akkor ma 2en kezdtünk?

Cbartus: 74,20 kg

miel77 (én): 54,10 kg

Böbusz: holnaptól


más???

Én ma 2 adag zabot ettem, a többi meg 1 update menü volt egy kis szőlővel :)

1366. miel77 (válaszként erre: 1362. - Böbusz)
2011. szept. 5. 20:26

:)))))Akkor jó ünneplést!!!!!! Ilyenkor nem is szabad diétázni!! :))))

Meg vár, az az egy nap nem számít :)

1365. Böbusz (válaszként erre: 1364. - Yulya1984)
2011. szept. 5. 16:29

KI KELL PRÓBÁLNI!!!

Pl. ha tejcsivel készíted, akkor már eleve több kalóriát jelent... Van, aki fele víz+fele tej, így készíti. Van, aki csak vízzel.

Én 9 evőkanálnyi zabpelyhet főzök meg majdnem fél liter tejcsivel, 3 étkezésre szétosztom és TOTÁL LAKTAT!!! Ki kell próbálni!! :) De amúgy a diéta a zabkása mellé más ételeket is előír.... Tuti nem fog korogni a pockó. :) Ha netalántán éhesnék éreznéd magad, akkor meg picivel több zöldséget vagy gyümit kell benyomni... :)

1364. Yulya1984 (válaszként erre: 1344. - Böbusz)
2011. szept. 5. 12:58

én már évek óta zabot eszem reggelire és tényleg nagyon tápláló. mondjuk nekem a szervezetem is elég extrém módon működik sajnos és nem tudok pl. egy léböjtöt végig csinálni vagy egy nap csak gyümölcsöt enni. (persze mindig az a válasz, hogy ez alkati kérdés, de én nem hiszem, hogy ez normális. na mindegy)


no de a kérdés: 3 kanál zab? ki lehet azzal bírni???? nekem az olyan kevésnek tűnik...s akkor ha ennél többet eszem, akkor nem hatásos a kúra?

2011. szept. 5. 12:52

Sziasztok!

Megjöttem, kicsit el voltam havazva.

És igazából azt mondtam, hogy elegem van a diétázásból és kalóriaszámolgatásból :)

Most egy kicsit más rendszer szerint kezdek majd neki a fogyózásnak. A rendszer még alakulóban van... fejlődőben. :)

1362. Böbusz (válaszként erre: 1359. - Miel77)
2011. szept. 5. 12:32

HELLÁÁÚÚÚ!!!


Én is ittvagyok ám, csak... hivatalosan holnap kezdek. :)

Ma reggelire és délután zabkásázok, meg ügyelek a többi étkezésre is... de ma évfordulónk van... :D és már van estére pezsgő... meg gyrost kér az emberem... úgyhogy ma nem kezdek... :) :)

De holnap mindenképp bekeményítek és szigorúan végig is csinálom!!! :)

1361. miel77 (válaszként erre: 1360. - Cbartus)
2011. szept. 5. 09:28
Én szőlős zabkását ettem reggelire :))) ha jelentkeznek a többi mai kezdők is, beírom a neveket :)
1360. cbartus
2011. szept. 5. 08:40

Sziasztok!

Én is csatlakozom.A súlyom:74.20kg.Már a reggelim meg volt,zabkása barackkal 220kcal.Mindenkinek szép napot,és kitartást kívánok magunknak a zabnapokhoz.Nekem jó ha bevállalod miell77 az adatok rögzítését.Csak megköszönni tudom.

1359. miel77
2011. szept. 5. 08:30

Sziasztok! Hétfőőő, kezdés :)) ki hogyan alakítja át a diétát, de vmilyen formában zabozunk :) meg volt a buli :) most a héten "koplalok" mert jujjj szűk lesz a rucim :)


Akkor ki csatlakozik ma még? Ha gondoljátok felírkálom a listát, hogy ki hogyan áll :)


Én ma reggel 54.1 kg-t mértem!

1358. vacsa (válaszként erre: 1357. - Dodóka4)
2011. szept. 4. 17:05
Attól függ mekkora az a kanál:) Az 5 evőkanálnyi lehet 50 g és lehet 80 g is. Mindenképp érdemes lemérni.
1357. Dodóka4
2011. szept. 4. 12:44
Sziasztok! Én is már régen nem jártam itt..de minden reggel zabkásával indítok, és nem vacsizok 6 után, ennyit tudok most tartani. az lenne a kérdésem, hogy 5 ek. zabpehely éppen annyi vízzel ami ellepi, megfőzve, kb. hány kcal? Tudom, hogy már réggebben beszéltetek erről, csak most nem szeretném visszaolvasni :)
1356. dzaudi
2011. szept. 3. 15:33
sziasztok már rég írtam a zabot azóta is eszem, de nem mértem és zab függő lettem, és amit leadtam vissza jött, mérjétek ki nekem sajnos nagyon ízlik
1355. Böbusz (válaszként erre: 1354. - Miel77)
2011. szept. 3. 12:46

Uha, nagyon kíváncsi lettem ezekre a kellékekre!!!! :D Csupa fül vagyok!!! :) Remélem lesz pasi, aki riszál egyet a menyasszonynak... VVÁÁÁ!!! :D :D :D :D :D :D


Nah, de térjek vissza a földre... :) :)


...


Szóval, KELLEMES HÉTVÉGÉT KÍVÁNOOK MINDENKINEK!!!!!


Aki akar csatlakozni hétfőtől lelkileg készülhet rá!!! Még van szűk másfél nap pihenő addig... :)


PUSZI CSAJOK!!!

1354. miel77 (válaszként erre: 1352. - Böbusz)
2011. szept. 3. 10:57

ohh ha tudtam volna, na ez sajnos kimarad, de vannak azért kellékeink!!!


Jó hétvégét Nektek, hétfőn zabra fel!! Addig nem hiszem, hogy leszek, mert nagyon elfoglalt vagyok most...

pussz

1353. Böbusz (válaszként erre: 1351. - Miel77)
2011. szept. 3. 09:01
Ha hétfőig nem beszélünk, akkor én is azt mondom: hétfőn zabra fel! :)
1352. Böbusz (válaszként erre: 1351. - Miel77)
2011. szept. 3. 09:00

OOoOooh, de jóóÓóóÓóó!!! Leánybúcsú... :)

Ha mifelénk laknál ajánlanék neked egy jó kis ajándéktárgyat... :) :) Árulok vetkőzős bögrét... :D Jelenleg egy szexi munkáslegény meg egy szexi rendőr bácsi van egy-egy bögrén és ha forró folyadékot öntünk bele... levetkőzik... totál pucira... XD Mifelénk a leánybúcsúkra viszik, mint a cukrot! :D

1351. miel77
2011. szept. 3. 08:44
Én szinte mindig úgy csináltam hogy ebédre vmi diétásat ettem, és mellette 1-2-3 zab étkezést, sztem úgy is hatásos. Na majd meglátjuk mi lesz :) ma lánybúcsúzok, vasárnap pihenek, aztán hétfőn start :) az esküvőig zabra fel, beleférjek a koszorúslány ruhámba!!!
1350. Böbusz (válaszként erre: 1348. - Cbartus)
2011. szept. 3. 08:38
Sajnos én sem fogom szigorúan tartani a diétát, ebédre el fogom hagyni a zabkását... Tepsis sült karfiol, ilyesmi lesz az ebédem, szóval nem vészes... de mégsem az előírt. Na, de majd várjuk az eredményeket! :)
1349. Böbusz (válaszként erre: 1347. - 4c07880d46)
2011. szept. 3. 08:36
Mindenképp rá fogok kukkantani! :) Kíváncsi vagyok mit számol, milyen értéket... :)
1348. cbartus (válaszként erre: 1346. - Böbusz)
2011. szept. 2. 21:13
Köszönöm az üdvözlést,nagyon jónak tartom a zabos napokat,nem biztos,hogy végig csinálom,na de majd meglátom.Elnézést lehet,hogy be sem köszöntem,üdvözlök mindenkit,és kitartást kívánok mindegyikőtöknek.Szép estét!!
2011. szept. 2. 20:16

Sziasztok lányok! Találtam egy oldalt pár perce,"miteszel.hu", regisztrálni kell, aztán beírni a kajádat, és kiszámolja a kalóriát. Még nem próbáltam, de ha lesz időm, beírom a mai kajámat. Nem tudom, jó-e, próbálja ki, akit érdekel :-)

Sajnos a héten sulikezdés miatt nem nagyon figyeltem a kajára, kissé zűrös bolt az utóbbi pár nap :-(

1346. Böbusz (válaszként erre: 1345. - Cbartus)
2011. szept. 2. 15:43

JUHÉÉÉJ!!! :)

Kit látnak szemeim???! :)

Hétfőig még lelkileg lehet rá készülni, jah, meg beszerezni ezt-azt, ha még nem történt meg! :) :)

Üdv köztünk!!

1345. cbartus (válaszként erre: 1344. - Böbusz)
2011. szept. 2. 15:22
Sziasztok!Én is csatlakoznék a hétfői kezdéshez.
1344. Böbusz
2011. szept. 2. 11:56

Ezt a különleges diétát egy spanyol Prost nevű dietetikus találta ki (a spanyolok szerint). A diétának öt nagy előnye van: egészséges, rövid ideig tart, könnyen követhető, napi egy kilót lehet vele fogyni és szinte mindent meg lehet enni.

Ez a diéta nem csupán egy sima diéta, hanem egy tisztítókúra is egyben.


A diéta zabkorpából és friss zabpehelyből áll. Mindkettőt megveheted, bármelyik nagyobb élelmiszerüzletben. A zabkorpa szinte nem jelent kalóriákat, minden 30 grammban 71 kalória van. A 30 gramm ebben az esetben nagyon sokat jelent, hiszen a zab állaga pehely, ezért nem sokat nyom. A zabpehelynek megvan az az áldásos tulajdonsága, hogy a gyomorban felduzzad, így úgy érezhetjük, hogy borzasztóan sokat ettünk.


Persze mint minden diéta ez is akkor használ igazán, ha mellette mozgunk is. Így heti 4-5 kilót leadhatunk.

A diéta 5 napig tart: az ötnapos diéta után ha, szeretnél pihenhetsz is. Persze ez nem azt jelenti, hogyha hétfőtől péntekig diétázol, akkor hétvégén összeehetsz mindenfélét. Hétvégén se egyél kalóriabombákat ha lehet.


Amit szabad: zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, sajtok, magvak. Nyugodtan ihatsz kávét, teát, tejet.

A zöldségek lehetnek: spenót, brokkoli, hagyma, spárga, saláta, paradicsom, répa, cukkini, gomba, borsó.

A gyümölcsök lehetnek: alma, körte, narancs, eper, banán, málna.

A zabpelyhet összekeverheted egy kis csésze vízzel, vagy tejjel, esetleg joghurttal. Fogyaszthatod hidegen vagy melegen. Ha az édes ízeket szereted, akkor egy adaghoz használj édesítőszert, maximum két kávéskanálnyit.


Öt napi diéta

Első nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely egy kis vízzel, vagy joghurttal

Tízórai:

2 szem eper

Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: brokkoli, spárga, hagyma, paradicsom, saláta, stb. , három levél menta, olívaolaj, egy csipetnyi só.

Édesség: egy alma vagy egy narancs, friss sajt.

Uzsonna: egy gyümölcs vagy egy pohár tea.

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Sárgarépa szeletelve vagy lereszelve, olívaolaj, és egy csipetnyi só.

Édesség: egy sültalma, két szelet sajt,


Második nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

1 banán vagy alma

Kávé vagy tea cukor nélkül

Tízórai:

Hat szem málna vagy valamilyen zöldség

Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: paradicsom, fejessaláta, egy kis hagyma, olívaolaj, só.

Édesség: alma joghurttal

Uzsonna: egy tea, vagy egy gyümölcs

Vacsora:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: spárga (zöld vagy fehér), olívaolaj, só


Harmadik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hat szem eper (vágd ketté őket így legalább többnek tűnik)

Tízórai: egy kávé tea vagy egy szem gyümölcs

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Paprikasaláta, olívaolajjal és babbal, vagy fejessalátával

Uzsonna: két szelet sajt egy fél almával

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Babsaláta, hagymával


Negyedik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Egy banán

Tízórai: a szokásos tea , kávé vagy egy szem gyümölcs

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hagymás babsaláta, édesség: egy alma

Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé.

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

saláta, sajttal szórva

Édesség: egy joghurt


Ötödik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Egy narancs

Tízórai: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Spenótsaláta, répacsíkokkal, joghurtos öntettel

Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Paradicsomsaláta, olívaolajjal és hagymával, zöldsalátával

1343. Böbusz (válaszként erre: 1342. - Yulya1984)
2011. szept. 2. 11:54

Eme fórum elején több helyen beillesztettük a mintaétrendet, ha van egy csöppnyi időd kukkants bele! :) Vannak benne eredmények is... :) :) hiszen aug.15-én egész nagy létszámmal belevágtunk. :) Olvasgass bele... :) Most hétfőtől indul a következő csapat! :) Régi arcokkal, igaz, de téged is várunk!

Mindjárt beillesztem az étrendet...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook