Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


2011. aug. 8. 15:56

google - képek - beírod: zabpehely

és meglátod! :)

Leesett... :) :)

Nagyot koppant.

51. Böbusz (válaszként erre: 48. - Miel77)
2011. aug. 8. 15:37

Bővül a kis csapat!!! :D:D

Szerintem ha úgy érzed nyugodtan csinálhatod, te ismered a szervezeted.

Én megpróbálom a leírtakhoz kötni magam. Aztán majd elválik... :D

50. Böbusz (válaszként erre: 44. - MsFlower)
2011. aug. 8. 15:35

Ha megfőzöd, az a zabkása.

Zabpelyhet tejjel szoktak felönteni, és bekanalazni. :)


Mint a Chocapic, csak mégsem. :D

49. Esztici (válaszként erre: 45. - Böbusz)
2011. aug. 8. 15:35

Fogytam már szépen azóta :))

Apukának magas a koleszterinje meg minden nyavalya.. Gondolhatod :( De amúgy sose voltam vészesen kövér!

48. miel77
2011. aug. 8. 15:34

Sziasztok! :)

Lehet én is jövök, már egyszer csináltam ezt, csak nem tartottam be rendesen a szabályokat, de számoltam mellette a kcalt :) kilóban 1 kg mínusz volt, úgyhogy bűnöztem is, de centiben azért volt a pocinál eredmény, szépen lapítja :) csak tapasztalat, hogy egy étkezésre pl. ebéd vagy vacsi muszáj volt vmi normál keretek közt mozgót ennem,pl sült hús, mert hiába energikus a zabpehely napi 3 zabkásától én már totál ki voltam, és tornára nem volt erőm :(( szóval a legjobban nekem úgy jött be, hogy reggeli-uszi-vacsi zab, vagy csak reggeli-uzsi zab, a többire meg más kaja :))) szóval kissé átvariáltam :)))

egyébként aug. 13 és aug. 20 nekem is esküvős nap, szóval pont beférne a kettő közé ez a villámkúra :))))

47. Böbusz (válaszként erre: 44. - MsFlower)
2011. aug. 8. 15:33

Nem kell számolni, mi alapból számolunk! :) Csak ezért írunk erről.

De a zabpehely diétának ehhez semmi köze nincs!

Ez a diéta leírja azt amit leír és hétfőn kezdjük.

:)

Tudod, van a Cini Minis (jól írom???), Cornflakes kukoricapehely, meg Chocapic (??) ilyesmi, a zabpehely is ilyen.

NEM???? :D

Dobozos, azon belül egy áttetsző zacsiban.

Ha jól emlékszem (az elmúlt sok éven belül nem ettem ilyet...) olyan, mint a zab, csak puffasztva van??? Holnap veszek és megnézem... :)

46. MsFlower (válaszként erre: 43. - Böbusz)
2011. aug. 8. 15:30
Szerintem én is csatlakozok hozzád a hétfőhöz
45. Böbusz (válaszként erre: 41. - Esztici)
2011. aug. 8. 15:30

De a hízás óta fogytál, nem? Kerek pociból lett félgömb, ugye? :)

Apukádat rá kellene venned diétára, mert életet menthet. Ez komoly. Nem egészséges az elhízás... mint mindenki tudja. :(

2011. aug. 8. 15:30

Hát én nem tudom, hogy betudok addig szerezni mindent, nem hiszem, hogy nálunk lehet kapni zabpelyhet.

Amúgy ne nézzetek hülyének, de még sose ettem:most akkor a zabpelyhet meg kell főzni? :-)

kalóriát sose számoltam, nem tudom. Honnan tudjátok, hogy miben mennyi van?

43. Böbusz (válaszként erre: 42. - Venyigeszú)
2011. aug. 8. 15:28

JUUUJ, de jó, hogy köztünk vagy!!!! :D

Köszi az infokat!

Szerintem, ha valaki esetleg kevesli az adagot, tényleg átcsúsztathatja az étel egyik részét egy másik étkezéshez, nem probléma. Ha úgy is kevesli, valamivel többet úgyis ehet (bár inkább maradjunk a korlátokon belül), de szerintem is simán ideális az előírt adag.


Ha szerdán kezditek, legalább lesz példa előttünk. :D

Én mindenképp maradok a hétfőnél, de ki hogyan akarja. HAJRÁ!!

2011. aug. 8. 15:22

Leteszteltem a napi menüket kalóriában. A hétfői 1116 kcal, ha a zabpehely mennyisége 30 g 150 ml tejjel, illetve reggel joghurttal (a joghurtot meg ne próbáljátok főzni, mert gusztustalan trutymó lesz belőle). A többinél normál megehető mennyiségeket vettem, pl. 2 light kockasajt, 200 g alma, paradicsom, stb. Szerintem az ebéd egyébként ehetetlenül sok, egy részét én hozzácsapnám az uzsonnához. A tízórai meg elég kevéske, úgyhogy korán kell ebédelni.

Szóval a kalória szerintem jó, a többi nap is hasonló, vágjunk bele. Feltettem a naplómba a kalóriatáblázatot (egyelőre csak a hétfőt, mennyiségekkel, ha érdekel valakit.

Ne felejtsétek el, hogy tornázni is kell! És nem csak a beírt mennyiségű tea, hanem a szokásos sok folyadék az kell (ki mit szokott inni).

Egyébként én is hajlanék a szerdai kezdésre, ha mások is csatlakoznának.

41. Esztici (válaszként erre: 40. - Böbusz)
2011. aug. 8. 15:20
Tudod, akkor álltam utoljára mérlegre mikor még egész jó alakom volt! Talán ez valami féle védekezés az ellen, hogy híztam.. (cigi, fogamzásgátló abbahagyása, párom folyton etetne, bánatevés, gyorskaják..) Apukámat folyton cikizzük. De sajnos mostanában nem érdekli :( Nem tudom hogy vegyem rá a fogyásra. 40-hez közeledik a BMI-je..
40. Böbusz (válaszként erre: 39. - Esztici)
2011. aug. 8. 15:14

Jaj, szegény apukád ezt hallaná... :D


Lényegében félgömbökben is lehet mérni a fogyást. :) De csak löketet adna, ha centiben meg kilóban is látnád, mikor mennyit vesztesz... Lelkesíti az embert. :)

39. Esztici (válaszként erre: 37. - Böbusz)
2011. aug. 8. 15:12

Apa súlyától megijedt és behalt :)

A hasam borzasztó nagy volt, de már csak félgömb alakja van :)

38. Böbusz (válaszként erre: 31. - 9f98008a3b)
2011. aug. 8. 15:08
Nah, ha úgy lesz, akkor melletted vagyunk!!!! :D:D
37. Böbusz (válaszként erre: 33. - Esztici)
2011. aug. 8. 15:07
Akkor csak van eredménye, csak mérleg nincs ami adatot mutatna. :)
36. LauraJones (válaszként erre: 35. - Esztici)
2011. aug. 8. 15:02
Igen, van aki fele tejjel, fele vízzel csinálja. Ki kell tapasztalni, kinek mi csúszik jobban.
35. Esztici (válaszként erre: 34. - LauraJones)
2011. aug. 8. 14:54

Igen, Neera! Én már kétszer 10 napig megcsináltam életem során.. De legutóbb sajnos nagyon rosszul lettem tőle..

Amúgy ugye 1 deci tej 50 kalória körül van, joghurt még több, akkor vízzel előnyösebb lenne csinálni. Bár én kizárt hogy azzal fogom!

34. LauraJones (válaszként erre: 33. - Esztici)
2011. aug. 8. 14:51
neera? az egyik kollégám is itta hetekig, aztán nagyon rosszul lett tőle... és kiderült, hogy vmit csinált vele az a lötyi...
33. Esztici (válaszként erre: 24. - Böbusz)
2011. aug. 8. 14:49
A karom iszonyú sovány már.. :) Onnan már nem kéne fogynom! Nos, múlt héten leveseztem, előző héten 5 napos dinnyekúrát csináltam, előtte diétázgattam, léböjtöztem 2 napig (tovább akartam, de már hánytam a Neera sziruptól) Szóval egy ideje már halad a dolog :) Azt ne kérdezd, hogy hány kiló vagyok, mert mérlegfóbiám van, más részt apa alatt tönkrement a digitális mérleg..
2011. aug. 8. 14:48
én is így érzek... de azért a holnap az még nem jó, mert a finom töltött káposzta ott vár a hűtőben :D
31. 9f98008a3b (válaszként erre: 20. - Böbusz)
2011. aug. 8. 14:47

Hmmm.... ☺☺☺☺☺


Lehet hogy már szerdán kezdem.

Miért várni hétfőig!??? ☻☻☻

30. Böbusz (válaszként erre: 28. - LauraJones)
2011. aug. 8. 14:46
:D:D
2011. aug. 8. 14:46
Gumicsirke kisasszony adott infot, a zabkása az, amikor a zabpelyhet felfőzöd vízzel vagy tejjel és ízesíted fahéjjal, mézzel, joghurttal...
2011. aug. 8. 14:45

Gyűlünk-gyűlünk :D ez tök jó Csajok!

életünk első zabpehely kúrája :D

27. LauraJones (válaszként erre: 22. - Böbusz)
2011. aug. 8. 14:44
Jaj már ne hízelegj :D mert elpirosodom :$
2011. aug. 8. 14:43

no, a zabpelyhet csak úgy simán vízzel nem hiszem, hogy szeretném, de ha megfőzöd abban a vízben, az mindjárt más. Tehetsz bele pici mézet, még beleférhet, vagy édesítőt, vagy csináld tejjel... Én is számolom a kalóriákat, a mennyiségekben majd ez ad nekem is támpontot. Az első kúra biztosan "érdekes" lesz majd, hiszen ki kell tapasztalni a mennyiségeket. De attól még jó lesz :D

Én is utálom a spenótot, de választok helyette vmi mást a listából. Mi baj lehet belőle :D A lényeg a rost.

25. Böbusz (válaszként erre: 23. - Esztici)
2011. aug. 8. 14:42
Szavadon fogunk!!! :) Egy próbát megér!
24. Böbusz (válaszként erre: 18. - Esztici)
2011. aug. 8. 14:42

Mióta számolgatsz kalóriát??

Titkos a napló... :)

Eredménye van? Bár, biztos vagyok benne, hogy van.

23. Esztici (válaszként erre: 19. - Böbusz)
2011. aug. 8. 14:41

Olyan durván nem fogok beenni, mert a gyomrom ahhoz már összeszűkült! A krémes tortákat se kívánom..

Szóval valószínű belevágok a zabpelyhezésbe :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook