Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


112. LauraJones (válaszként erre: 110. - Olíva1980)
2011. aug. 9. 16:27
Ha gondolod, akkor csatlakozz hozzánk, szívesen fogadunk! Természetesen úgy tartod be a diétát, ahogy Te akarod, ha helyettesíteni akarsz ételeket, hát rajta. Ha többet vagy többször akarsz enni, hát rajta. Mi csak követünk vmit, amiben most dominál a zab, de ettől még nem lettünk csőlátók :))
2011. aug. 9. 16:18
Sziasztok! Az előbb írta már egy hosszút, aztán elszállt. Kb. azt akartam írni, amit LauraJones. Én is már 7 hónapja számolok és mozgok, 12 kilót fogytam. Kicsit most stagnálgatok, azért jó lesz egy ilyen, ami kicsit más. A zabkása meg nagyon egészséges és finom is, mindennap azt eszem reggelire. Mivel a mennyiségek elég elnagyoltan vannak megadva, meg lehet ezt úgy is csinálni, hogy kb 1300-1500 legyen a kalória értéke.
110. Olíva1980 (válaszként erre: 106. - LauraJones)
2011. aug. 9. 15:46

Igazad van, hogy nem eheti mindenki ugyanazt. Ezért is írtam átlagos nőt.

Én 168 cm magas vagyok, 59 kiló, és 32 éves. A dohányzás abbahagyása után szedtem fel kb. 12 kilót.

Ebből még van rajtam 2. De hamarosan eltűnik az is:)

Az én kalóriaszükségletem pedig kicsit több mint 2000 kalória, és átlagosnak mondanám a testalkatomat is és a fizikai aktivitásomat is.

109. anyett85 (válaszként erre: 107. - LauraJones)
2011. aug. 9. 15:44
Köszi szépen a fogadtatást,most megyek dolgozni(helyesebben mindjárt itt van a vendégem) estére itt leszek és hozom a recepteket is! Szép napot mindenkinek!
108. LauraJones (válaszként erre: 95. - Böbusz)
2011. aug. 9. 15:37

Szia Böbusz!

Megjött az áru?

107. LauraJones (válaszként erre: 101. - Anyett85)
2011. aug. 9. 15:37
Szeretettel várunk :) És ugyanakkor várjuk a zabos receptjeidet is, meg persze mindenki másét is, mert én már tudom, hogy ha ezt a diétát befejezem, a zab azután is részese lesz az életemnek!!!
106. LauraJones (válaszként erre: 100. - Olíva1980)
2011. aug. 9. 15:36

Én most 76 kiló vagyok, 169 centi, és 26 éves. A működésemhez szükséges kalóriaigény: 1566 kcal, mivel nem vagyok egy sportoló az energia igényem 1880 kcal.

Ahhoz, hogy heti fél kilót fogyjak, (ami nem mondható egészségtelen fogyásnak, hiszen a nagy okosok azt mondják, heti 1 kiló mínusz az rendben van), ahhoz nekem 1330 kcal-t kellene ennem.

1120 - 1330 nem sok a különbség. És akkor nem heti fél kilót fogyok, hanem 60 dekát.


Nem kötözködni akarok, és nem akarok ezzel senkit megbántani. Ezek csupán a tények.


Mindenki kiszámolhatja saját szükségletét, az orvosilexikon.hu nagyon jó erre.


És minden diéta legfontosabb szabálya az, hogy magunkra kell szabni. Egy 50 kilós 130 centis emberke nyilván nem eheti ugyanazokat a mennyiségeket, mint egy 190 centis 110 kilós valaki.

105. LauraJones (válaszként erre: 98. - Olíva1980)
2011. aug. 9. 15:29

Ja és még vmit elfelejtettem :)

Először vizet veszt az ember, tök mindegy, milyen diétába kezd, és az mennyi ideig tart. De mi már amúgy is diétázunk, nálunk a vízvesztés már elindult, és ez csak egy változatosabbá tétele a kalóriaszámlálós diétánknak.

Aki meg most kezdi, annak is el kell kezdenie valahol, mert nincs diéta vízvesztés nélkül.

104. LauraJones (válaszként erre: 98. - Olíva1980)
2011. aug. 9. 15:27

Ez így igaz. Az eszetlen hiánydiéták, amelyek amúgy általában 1000 kalória alatt vannak, azok ezt eredményezik.

De ez nem egy hiánydiéta. És nem írja azt, hogy csak 10 deka sajtot egyél, mert ejnye-bejnye lesz. hanem azt írja, hogy egyél sajtot, két szeletet, de mennyi az? És milyen fajta?

Egyedül a pehely mennyiségét korlátozza, de ez talán a tartalma miatt érthető is.

103. LauraJones (válaszként erre: 97. - Böbusz)
2011. aug. 9. 15:24

bocsi, megjöttem!

Jól bírom, nem éhezek. Egy nagy adag salit ettem ebédre, és desszertként ettem a kását. Elvileg most jön az uzsi, amire vettem almát. Ez lesz. Meg tea üresen. Mert minden fogyókúránál alapszabály a sok sok sok folyadék. A méregtelenítőknél ez különösen fontos, Hogy legyen valami, ami kimossa belőlünk a sok trutyit.

Ma még tornázni is tervezek. Egyelőre még kedvem is van hozzá :)

102. LauraJones (válaszként erre: 94. - Olíva1980)
2011. aug. 9. 15:21

de akkor mi a diétában a sajt, ha nem zsír?

és mi a gyümölcs, ha nem szénhidrát? meg van a diétában mind a kettő, csak szegény benne.

4-5 kiló mínuszt senki sem vár tőle, hiszen tudjuk, hogy ez nem így működik.

Átszámoltuk egy napi kalóriáját ennek a diétának, és még csak az sincs, hogy 300 kalóriát kell beosztanod egész napra.

És a szövegben még a mozgásra is utal, hogy ez kell mellé

2011. aug. 9. 15:17

Sziasztok!

Én is jönnék hétfőtől,mert imádom a zabpelyhet és a zabkorpát is,sokféleképp szoktam elkészíteni,sósan is és édesen is,szóval jövök!!!!

100. Olíva1980 (válaszként erre: 96. - Böbusz)
2011. aug. 9. 15:02

1120 kalória? Hogy nem kevés? Egy átlagos testfelépítésű nőnek 2000 kalória napi szükséglete van. Ez az alap, ehhez jön hozzá az amit a mozgás során még elégetünk.

A fogyáshoz kb. napi 500 kalória deficit kell.


Nem kell amúgy megsértődni, én sem teszem, ha valaki nem ért velem egyet.

2011. aug. 9. 15:00
Jaj, én most úgy puffadok.. De nem is ettem olyat! Délelőtt egy őszibarack és egy Norbi Rudi, ebédre szederleves. Vacsorára nem tudom mi fér még be. Remélem a zabpehely tényleg jót tesz az emésztésünknek!
98. Olíva1980 (válaszként erre: 95. - Böbusz)
2011. aug. 9. 15:00

Nem a kedveteket akarom elvenni, sőt, azt akarom, hogy mindenki, akinek szüksége van rá, kedvet kapjon egy normális és egészséges diétához.


Ha utána olvasol, akkor meg fogod tudni, hogy az ember először vizet veszt a szervezetéből, aztán eszetlen hiánydiéták esetén izmot, és aztán csak zsírt.

2011. aug. 9. 14:53
LauraJones, ha errejársz majd írj mizu veled!! Nagyon kíváncsi vagyok!! :D
2011. aug. 9. 14:34

Van köztünk olyan, aki kiszámolta, egy napra kb. 1120 (?) kalória jut, hol éhezés ez???


Amúgy meg ez egyben egy méregtelenítő diéta is, és nem léböjtkúrára invitálom a többieket.


Részemről lezárva a társalgás.

2011. aug. 9. 14:30

Olíva1980, én kalóriaszámolás mellett éldegélek és számomra maximálisan bevált módszer, lassan, de biztos fogyok! :)

Ez a diéta 5 napról szól, ami nem a világ közepe, és bármikor bárki abbahagyhatja, változtathat rajta, ki hogyan gondolja vagy érzi.

Miért veszítene vizet a szervezetem??? Nem értem. :)

5 nap alatt nem fogunk ANNYIT veszíteni a súlyunkból, hogy izmot veszítenénk és löttyedt maradna a bőrünk, az izmunk... :) Ez 5 nap!!!! MAX. 5 kiló mínusz!!!! Vitamindús az étrend, nem fogunk csontsoványak lenni.

Ez diéta és 5 napos.

Zabpehellyel.

Ha van kedved csatlakozz, de ha nem csatlakozol, akkor ne próbáld elvenni a kedvünk.

NEM FOGUNK ÉHEZNI, sem szomjazni. Mozogni kell mellette minden nap, és mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

94. Olíva1980 (válaszként erre: 92. - Böbusz)
2011. aug. 9. 14:05
Normális, zsír és szénhidrátszegény(!) (nem mentes)diétát kell követni és mellette változatosan mozogni.
93. Olíva1980 (válaszként erre: 92. - Böbusz)
2011. aug. 9. 14:03

Az én véleményem szerint van.

1. ha be tudod tartani, akkor a szervezeted vizet és izmot veszít, ez nem jó, biztosan láttál már olyanokat akik túl gyorsan veszítettek a súlyukból, mellette nem törődtek az izomzattal és löttyed, ráncos maradt a bőrük, angolul ezeket úgy hívják, hogy "skinny fat", azaz a bőröd nem tudja követni a súlyingadozást

2. ha nem tudod megtartani, akkor egyszer csak hirtelen telezabálod magad, mert kiéheztetted a tested, ez vércukor ingadozással jár, tehát szintén rossz, és általában az ilyen diéták után az ember még többet hízik vissza, nem beszélve a kudarcélményről...

92. Böbusz (válaszként erre: 87. - Olíva1980)
2011. aug. 9. 13:46

Egy próbát mindenképp megér, NINCS veszítenivaló! :)

Túlteng bennem a lelkesedés, úgyhogy én mindenképp neki vágok hétfőn!

2011. aug. 9. 11:52

ebéd olvasható a diétás naplómban


kicsit átvariáltam: a saláta lett a főétel, és a kása a desszert. a sajtot is a saliba tettem. :) de szerintem ez nem bűn, mivel bent úgyis összekeveredik :))

2011. aug. 9. 11:40

csoda diéták nincsenek ezt tudjuk mind.

de ez a diéta méregtelenít is, arról nem is beszélve, hogy a zab alapvető táplálék kellene, hogy legyen :)

89. miel77 (válaszként erre: 87. - Olíva1980)
2011. aug. 9. 11:35
nem, nem hisszük el, de 1-2 kilót már igen :)
88. miel77 (válaszként erre: 86. - Böbusz)
2011. aug. 9. 11:35
124-es hozzászólás a naplómban, így nem kell végiglapozgatni, akit érdekel :))
87. Olíva1980 (válaszként erre: 59. - LauraJones)
2011. aug. 9. 11:27
Napi 1 kilót? Azaz 5 nap alatt 5 kilót? Ezt ugye nem hiszi el senki....
2011. aug. 9. 11:16
miel77-nél még zabpelyhes recepteket is találhat pluszban, ha már zabpehelyhes diéta... :)
85. Böbusz (válaszként erre: 84. - MsFlower)
2011. aug. 9. 11:15
Szerintem is mindenképp várjon még, a szopi a legfontosabb, de ha gondolja, el is kezdheti velünk. Annyi, hogy nyugodtan ehet hozzá pluszban. Vagy helyettesíthet is bármit bármivel.
84. MsFlower (válaszként erre: 77. - Raczbetti)
2011. aug. 9. 10:48

Azért vigyázz, ha hirtelen megvonsz magadtól bizonyos tápanyagokat, mennyiséget, nehogy elapadjon, vagy kevesebb legyen a tejed. Vagy akár minőségileg is megváltozhat, és azt a babád egyből észre fogja venni.

Én azt tanácsolom várj a diétákkal, míg szoptatol.

"Egy szakember"

83. miel77 (válaszként erre: 80. - Raczbetti)
2011. aug. 9. 10:21

A zab egészséges, és sok benne a vitamin. Ha kiváltod a szénhidrát adagodat zabkásával sztem az nem gond. De szoptatás mellett mindig érdemes kikérni hozzáértő véleményét. Sztem csináld úgy, hogy reggeli, uzsi, vacsi helyett zabkása mondjuk tejjel vagy joghurttal, én natúr activiával szeretem, és akkor a fehérje adagod is meg van. Ebédre meg egyél egy kicsit több kalóriát tartalmazó, tápláló fogást, sztem így nem lehet gond.


De ez csak egy ötlet, nem vagyok jártas ebben a témában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook