Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


142. Esztici (válaszként erre: 139. - Anyett85)
2011. aug. 10. 13:18
Szerintem nyugodtan ihatod az édesítőszeres üdítőt! Én sajnos nem bírok ki 5 napot light cola nélkül :(
141. anyett85 (válaszként erre: 140. - LauraJones)
2011. aug. 10. 12:58
:D :D :D
140. LauraJones (válaszként erre: 139. - Anyett85)
2011. aug. 10. 12:41

Szerintem idd csak, ha ezt szoktad meg. Ha tényleg édesítő van ráírva, akkor elvileg nem jelent akkora szénhidrátot. Szóval szerintem mehet.

Ha pedig 5 nap alatt meg sem mozdulnak a kilók, akkor tudjuk, mi volt a bibi :D De ezt csak viccnek szántam.

139. anyett85 (válaszként erre: 138. - LauraJones)
2011. aug. 10. 12:16
Köszi! Mindent le fogok írni. Bajban vagyok,mert üdítőport szoktam inni,kb 2 litert egy nap. Elvileg édesítővel csinálják(remélem így is van),de attól ihatom továbbra is ezt?
138. LauraJones (válaszként erre: 137. - Anyett85)
2011. aug. 10. 11:59

Fú de jó!

Ügyes vagy, csak így tovább!!! Várjuk minden tapasztalatod, ötletedet, gondodat, de inkább örömödet! :D És fogyjunk együtt ;)

2011. aug. 10. 11:55
Sziasztok! Reggelire a 3 evőkanál zabpelyhet vízben áztattam és 2 teáskanál fehérjeport raktam bele(nem igazán eszem a sajtokat),de nem bírtam mindet megenni,így egy része átkerült tízóraira. Ebédre(még nem ettem meg) 1 banán összetörve,3 ek zabpehely és 1 dl tej,az illata isteni. Viszont a zöldségek közül a paradicsom fekszik a legjobban,ezért a vacsis adagot azzal fogom enni. Lemértem magam,nem szeretném megosztani a kezdősúlyt,de a mínuszokat mindenképp megírom minden reggel. Tegnap este kezdtem,de csak ma reggel mértem magam először. Mindenkinek sok fogyást továbbra is.
2011. aug. 10. 11:47

köszönöm :) szeretem tisztán és külön látni a dolgokat :D talán ezért van ilyen sok.

bár időnként keverednek benne a dolgok... :$

megcsináltam az ebédemet, nem tudok vele betelni


ma kiírás szerint az ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: paradicsom, fejessaláta, egy kis hagyma, olívaolaj, só.

Édesség: alma joghurttal


A sali nálam most paradicsomból, vöröshagymából, lollo rosso salátából (csak ez van már a kertben), és sózott cukkiniből áll. Maradt néhány szeletke a fokhagyma öntetes cukkiniből, amit üvegekbe raktam el, és gondoltam ide jó lesz.

Ezt egy kis kefírrel öntöttem meg. És most tejben főztem fel egy kis pelyhet. Kiáltott a fahéjért :D


Számolok, és jegyzetelek a diétás naplómban

135. miel77 (válaszként erre: 133. - LauraJones)
2011. aug. 10. 11:31
ez nekem is jöhet :)) Tök jóó a naplód :) látom van 3 is majd a többire is ránézek :))
134. Esztici (válaszként erre: 133. - LauraJones)
2011. aug. 10. 10:30
Hű, megnézem! Köszi :) Nekem is vannak receptjeim
2011. aug. 10. 10:28

[link]


csináltam egy kis saláta ötletelést itt :)

remélem mindenki hasznára válik

132. Esztici (válaszként erre: 130. - LauraJones)
2011. aug. 10. 10:01

Én már rászoktam az 1200 kalória körüli étrendre. A dinnyekúrát is ezért csináltam, hogy szűkítsem a gyomrom. De azt veszem észre, ha ideges vagyok, akkor farkaséhes leszek, de nem kezdek el falni, de gyakran olyan éhezés érzésem van :( Ha viszont otthon vagyok nyugiban akkor alig van étvágyam és jól érzem magam nagyon kevés kalóriával. Félek a hétvégétől, mert félek, hogy megint elszalad velem a ló, és ha elkezdek enni az esküvőn, akkor utána is.. Pedig mostanában totál elkaptam a diéta fonalát, sőt ehetnek bármit előttem nem csábulok el!

Amúgy a salátákat imádom, akár öntet nélkül is! Vagy ha öntet, akkor joghurt és salátapor. Viszont mostanában semmi energiám a mozgásra :( Laura,tudsz adni nekem is salátaötleteket? Amúgy tetszik a naplód :)

131. LauraJones (válaszként erre: 129. - MsFlower)
2011. aug. 10. 09:36
Én is írtam ;) Privit is, meg a falra is :) A legfontosabb, hogy élvezd az ízét, és ne úgy gondolj rá, hogy mi ez a sok zöld, főleg mert írtad is, hogy szereted a zöldeket :)
130. LauraJones (válaszként erre: 125. - Esztici)
2011. aug. 10. 09:35

Köszi :) Hát ugye még csak az első napon vagyok túl! És tegnap 35 percet tornáztam. Nem éreztem magam gyengének, nem szédelegtem, teljesen jó hangulatban voltam, és frissnek éreztem magam egész nap.

Mondjuk én általában 1500 kcal-t eszek max egy nap, kivéve, amikor elcsábulok, de a lényeg, hogy a szervezetem hozzászokott már a nem túl sok energiához. Legalább is szerintem. Ha egyik napról a másikra valaki a megszokott 2200 kalóriáját hirtelen lecseréli 1200-ra, az lehet megviseli az illetőt.


Annyit javaslok mindenkinek, hogy ne a legminimalizáltabb étrendet válassza. Én tegnap vízzel csináltam a kását, és nem raktam olajat a salikba pl. De elég kevés lett a kalória a végén. (először 605 volt a napi teljes) Ezt meglátva, gondoltam akkor megeszem még azt az almát és sajtot, amit a vacsihoz írt, és így legalább felment 900-1000 :) Így már azért jobb.


Ma is tervezem egyébként a tornát, bár ma jön haza a párom, úgy hogy előtte kell csinálnom, mert utána már semmi esélyem :) És ma a vacsi is megpróbáltatás lesz ugyanezen okból! De akkor majd rágondolok a mai eredményre, és kemény leszek :D

2011. aug. 10. 09:16

Sziasztok!

Köszi a választ Laura, írtam megint.

Én majd csak annyi segítséget kérek tőletek, hogy osszátok majd meg velem, hogy a salikat hogy csináljátok.

Laurának már írtam, hogy eddig sose csináltam salikat, nem éltem ilyenen.

128. miel77
2011. aug. 10. 08:50

Én is hétfőn, szombaton lagzi, akkor úgysem tudom betartani :))

Egyébként sztem lehet mellette tornázni, én sokszor eszem kását edzés előtt pár órával, mert ad elég energiát.

127. Esztici (válaszként erre: 126. - Böbusz)
2011. aug. 10. 08:43
Hétfőn! Úgy emlékszem van otthon zab, úgy hogy este főzök egy kis kását.
126. Böbusz
2011. aug. 10. 08:40

HELLLÓÓÓ CSAJOK!!


LauraJones, ez nagyon tuti!!!!!!! :D :D Ki tudja mit hoz még a többi nap??! :D :D Írj majd, amikor csak errejársz, bármi észrevételre kíváncsiak vagyunk! :D


Csajok, kezd ma valaki?? Vagy mindenki hétfőn?? :D

125. Esztici (válaszként erre: 124. - LauraJones)
2011. aug. 10. 08:31
Gratula! Így tovább! Szerinted az eddigi tapasztalatok alapján lesz erőm a zabpelyhezés mellett tornázni?? A héten, lehet már ma csinálok egy kása főzést.
2011. aug. 10. 07:06

Tü-tü-tü-tü-tü-tü-tüüüüü!


Közhírré tétetik: mai napon, mikor mérlegemre ráálltam, annak mutatója már csak 75,5 kilogrammot mutatott. :D Éljen :)


Ma kezdők? Megosztjátok velünk a mérlegelések eredményét? Nem muszáj, ha valaki úgy érzi, hogy ezt csak magának kell tudnia, nem gond. De azért a végeredményre kíváncsiak leszünk ám :)


Nálam ez az eredmény tehát első nap 90 deka. (Előtte való nap pedig már leadtam 50 dekát, mondjuk az nem a diéta része volt :)

123. venyigeszú (válaszként erre: 122. - LauraJones)
2011. aug. 9. 21:40
Ügyes vagy, köszi a beszámolót, már alig várom a hétfőt!
2011. aug. 9. 19:37

Gondolom várjátok az első napi beszámolóm.

Első gondolatom, hogy nem voltam úgy éhes, hogy ki kellett volna nyitnom vmi hűtőfélét, vagy egyéb szekrénykét... :) Ez jó pont nekem :P

A kása első ránézésre nem tűnik soknak, de végül is bőven elég is volt egy napra. Úgy értem, hogy biztosan meg tudnék enni 3x annyit is, de bírható volt így is.

Egy gondom volt csak, de azzal is inkább a napi összesítésnél szembesültem, hogy kevés kalóriát vittem be. :)

Ugye a mai folyamán ez már téma volt itt, ha olvastátok (Olíva1980 tagunkkal beszélgettünk erről), és hát az előírt kajákat én úgy ettem, ahogy eddig is. Salátát olaj nélkül, vagy minimalizálva: pl kását csak vízzel. A mai nap tanulsága az, hogy nyugodtan főzzük azt a kását tejben, és tegyük rá a salátára azt a picike olajat, és bátran együnk olyan sajtot, amilyet szeretnénk.

Holnap kefírrel tervezem a kását, mert tegnap csináltam és hát már nehogy kárba vesszen :)


Azt üzenem azoknak, akik holnap kezdik, hogy ne felejtsetek el reggel ébredés után (pisi után) mérlegre állni :D Hogy lássuk a kiinduló állapotokat.

Én is ráállok holnap, hogy lássuk, mi történt az első nap alatt.

121. LauraJones (válaszként erre: 117. - Anyett85)
2011. aug. 9. 19:30
simán belefér :)
120. LauraJones (válaszként erre: 115. - Miel77)
2011. aug. 9. 19:29

és még csak hátulról láttad őket :)


ha akarsz jobb képeket is látni a tündérkéimről, akkor katt ide:


[link]


és itt:


[link]

2011. aug. 9. 17:48
Lenne egy kérdésem: mi a különbség a pehely és a korpa között? lehet korpát is használni ebben a tisztítókúrában? vagy szigorúan pelyhet
118. venyigeszú (válaszként erre: 113. - Miel77)
2011. aug. 9. 17:35
Abszolút egyetértek!
2011. aug. 9. 17:32
Sziasztok! Én a nagy lelkesedésben csináltam egy adag zabpelyhes nasit,ami a következő: 3 evőkanál zabpehely, 2 db kicsi alma reszelve, késhegynyi fahéj, 1 evőkanál citromlé. Én nem szeretem annyira beáztatósra, így csak az alma levét fogja magába szívni. Azért nem raktam bele édesítőt,mert olyan keserű az utóíze. Remélem belefér az előírtakba. Szerintetek?
116. Böbusz
2011. aug. 9. 17:08

Újra itt vagyok, de sajnos csak pár percre... Hamarosan ZUMBA ÓRA!!! :D Addig még hazatekerek, vacsizok és visszatekerek zumbázni. :D

Továbbra is túltengek lelkesedésben :D:D a diéta iránt (is).

LauraJones, írj majd amikor csak tudsz, nagyon kíváncsiak vagyunk!!!! :)

Hétvégén tuti kipróbálom ezt a zabkása ételt... :) még soha nem ettem ilyet. Hidegen tejjel réges-régen... de főzve soha. Úgyhogy előkészülök a hétfőre. :) De hol van még a hétvége?! :) Addig még csacsogunk!! :D

Sziasztok Csajok!!!!!!!!! :D

115. miel77 (válaszként erre: 114. - LauraJones)
2011. aug. 9. 16:34
nah ez nem tartozik ide, de ránéztem az adatlapodra, és láttam ott olyan cukiii kutyusokat :)))) Én annyira de annyira szeretnék Beagle-t :))))
114. LauraJones (válaszként erre: 111. - Venyigeszú)
2011. aug. 9. 16:28
és én úgy is meg tudnám, hogy 2500 legyen :) vagyis én tudnék annyit enni ezekből, hogy még lehet, hogy híznék is :D
113. miel77
2011. aug. 9. 16:27

Sziasztok!

Na meg írom én is a véleményem. Más mondatokba öntve kicsit, de LauraJones-al értek egyet.

És én mint már mondtam csináltam ezt a diétát, és hatásos, és nem jött vissza semmi. Március óta számolok, és a kb. júniusban csináltam meg stagnálás miatt, és hatott. Most megint stagnálok, azért szeretnék csatlakozni.

És pont azért csináltam anno ezt meg, mert ez nem egy eszeveszett diéta, lehet közben számolni. Sosem mentem 1000 kcal alá. Plusz a vércukorszint ingadozás itt pont nem jön szóba, mert a zabpehely az egyik leglassabban felszívódó ch, ami azt jelenti, hogy nagyon szépen tartja a vércukorszinted, tehát nem fog lezuhanni hirtelen.

Rengeteg diéta ajánlja a zabotm főleg reggelire. Tisztítja a szervezetet, ha tejjel, joghurttal esszük ott a fehérje pótlás. Ja és ch mentes lenne??? Benne van a nevében a diétának, hogy zabpehely!!!! Az mi ha nem ch?? Gyakorlatilag, 150g ch-nál többet nem kell bevinni fogyi alatt, kb annyit fog kitenni ez a diéta sztem, bár nem számoltam utána.

És én is az orvoslexikont használom, nagyon jó a kalkulátor.

Elég sokat mozgok, és még ennyi mozgás mellett is, ha 2000 kcal fölött eszem hízom!!! Na így híztam el, úgymond aktív mozgás mellett. Szóval ez mindenkinél más, de 1700 kcal körül tudok kb szinten tartani. És 1300-al fogyogatok.

Én nem akarok kötözködni, de sztem ez pont nem az a diéta, ami ártalmas, és divat diéta, lehet szépen ésszel csinálni!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook