Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2011. aug. 13. 12:10
ma dinnyézem meg holnap is:-)
291. KRISZTINA1 (válaszként erre: 287. - Böbusz)
2011. aug. 13. 12:09
szia ha lehet még én is jelentkezem:-)
290. svenik (válaszként erre: 288. - Böbusz)
2011. aug. 13. 12:05
Írd meg Te is , milyen főzve. Úgy nagyon kulimásznak tudom elképzelni. De ha jó, kipróbálom én is.
289. dzaudi
2011. aug. 13. 12:04
megtaláltam a zabpellyhes recepteket köszi anyet85
288. Böbusz
2011. aug. 13. 10:59
JELET helyett LEHET :D :D bocsika az elírásért
287. Böbusz
2011. aug. 13. 10:58

Íme a kiegészített lista, akik hétfőn kezdenek (vagy folytatják, de már velünk együtt!)

(MÉG JELET CSATLAKOZNI!!!):


Böbusz

buciildi

Dodóka4 és anyukája :)

dzaudi

énisfutok

Esztici

LauraJones

Lavander

miel77

MsFlower

svenik

venyigeszú



(anyett85, levettelek... Vagy folytatod velünk??)

286. Böbusz (válaszként erre: 284. - Svenik)
2011. aug. 13. 10:55

Naná, joghurttal vagy tejjel. :)

De nem szereted főzve???

Igaz, még én sem ettem főzve, ma fogok először ilyet készíteni, de a többiek azt mondják fincsi.

285. svenik
2011. aug. 13. 10:52
Aztán,ha az éhségtől felborulok, nem írok többet nektek legfeljebb.
284. svenik (válaszként erre: 283. - Böbusz)
2011. aug. 13. 10:51
Megpróbálom én is. A zabpelyhet mivel kevered? Főzni nem akarnám, joghurt, vagy kefírbe is jó?
283. Böbusz
2011. aug. 13. 10:31

Kiírtam minden napot külön lapra, magammal hurcolom, hogy bármerre járok, nehogy elfeledkezzek róla! :) Mármint hétfőtől...

Bár, addig meg be kell hozzá vásárolni néhány ezt-azt.

Én is minden nap reggel (vagy előtte való este) elkészítem a 3-szor 3 evőkanálnyi zabpelyhes cuccom, szétosztom 3 adagra és így könnyebb lesz ennem naponta 3-szor. :)


GYERÜNK CSAJOK, LEHET MÉG CSATLAKOZNI!!!!!!!!

282. Böbusz (válaszként erre: 268. - Lavander)
2011. aug. 13. 08:39

Én is így vagyok ezzel... :) Meg lehet a legtöbben. Jó lenne ötöt fogyni, de ha 2-3 lemenne, az is szuper lenne!!!!!!! :)

Amúgy én sem szoktam villámdiétázni, lehet mostanában ezután nem is fogom... de ezt mindenképp kipróbálom. És végig is fogom csinálni!!!! Mint a többiek!!!!!! Ugye??! :) :)

Nincs veszítenivalóm, úgyhogy nekivágok.

Amúgy, méregtelenítőkúrának is tökéletes...

281. Böbusz
2011. aug. 13. 08:36
dzaudi, szerintem mindenképp fordulj egy szakemberhez (ez lehet házi orvos is). Megenni nem fog, nem te vagy első és nem is az utolsó, aki felkeresi hasonló problémával... SZAKEMBER!!! Nem kell gyógyszeres kezelésre gondolni, pont elég, ha adna 1-2 tanácsot, amit meg kellene fogadnod!!!!!!!!!!
280. Böbusz (válaszként erre: 278. - Anyett85)
2011. aug. 13. 08:35

anyett85, iszonyat büszke vagyok rád!!!!!!

Elsősorban, hogy nem csábultál és, másodsorban, hogy lement ennyi súly!!!!!!!!!!!!! WWWWÁÁÁ!! Ez király!!!!! :D :D

LauraJonest is várjuk, hátha beszámolózik nekünk!!! :D

279. Böbusz
2011. aug. 13. 08:33

Bemásolom a diétát, itt könnyebb lesz ismét átfutni:


Ezt a különleges diétát egy spanyol Prost nevű dietetikus találta ki (a spanyolok szerint). A diétának öt nagy előnye van: egészséges, rövid ideig tart, könnyen követhető, napi egy kilót lehet vele fogyni és szinte mindent meg lehet enni.

Ez a diéta nem csupán egy sima diéta, hanem egy tisztítókúra is egyben.


A diéta zabkorpából és friss zabpehelyből áll. Mindkettőt megveheted, bármelyik nagyobb élelmiszerüzletben. A zabkorpa szinte nem jelent kalóriákat, minden 30 grammban 71 kalória van. A 30 gramm ebben az esetben nagyon sokat jelent, hiszen a zab állaga pehely, ezért nem sokat nyom. A zabpehelynek megvan az az áldásos tulajdonsága, hogy a gyomorban felduzzad, így úgy érezhetjük, hogy borzasztóan sokat ettünk.


Persze mint minden diéta ez is akkor használ igazán, ha mellette mozgunk is. Így heti 4-5 kilót leadhatunk.

A diéta 5 napig tart: az ötnapos diéta után ha, szeretnél pihenhetsz is. Persze ez nem azt jelenti, hogyha hétfőtől péntekig diétázol, akkor hétvégén összeehetsz mindenfélét. Hétvégén se egyél kalóriabombákat ha lehet.


Amit szabad: zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, sajtok, magvak. Nyugodtan ihatsz kávét, teát, tejet.

A zöldségek lehetnek: spenót, brokkoli, hagyma, spárga, saláta, paradicsom, répa, cukkini, gomba, borsó.

A gyümölcsök lehetnek: alma, körte, narancs, eper, banán, málna.

A zabpelyhet összekeverheted egy kis csésze vízzel, vagy tejjel, esetleg joghurttal. Fogyaszthatod hidegen vagy melegen. Ha az édes ízeket szereted, akkor egy adaghoz használj édesítőszert, maximum két kávéskanálnyit.


Öt napi diéta

Első nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely egy kis vízzel, vagy joghurttal

Tízórai:

2 szem eper

Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: brokkoli, spárga, hagyma, paradicsom, saláta, stb. , három levél menta, olívaolaj, egy csipetnyi só.

Édesség: egy alma vagy egy narancs, friss sajt.

Uzsonna: egy gyümölcs vagy egy pohár tea.

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Sárgarépa szeletelve vagy lereszelve, olívaolaj, és egy csipetnyi só.

Édesség: egy sültalma, két szelet sajt,


Második nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

1 banán vagy alma

Kávé vagy tea cukor nélkül

Tízórai:

Hat szem málna vagy valamilyen zöldség

Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: paradicsom, fejessaláta, egy kis hagyma, olívaolaj, só.

Édesség: alma joghurttal

Uzsonna: egy tea, vagy egy gyümölcs

Vacsora:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: spárga (zöld vagy fehér), olívaolaj, só


Harmadik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hat szem eper (vágd ketté őket így legalább többnek tűnik)

Tízórai: egy kávé tea vagy egy szem gyümölcs

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Paprikasaláta, olívaolajjal és babbal, vagy fejessalátával

Uzsonna: két szelet sajt egy fél almával

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Babsaláta, hagymával


Negyedik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Egy banán

Tízórai: a szokásos tea , kávé vagy egy szem gyümölcs

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hagymás babsaláta, édesség: egy alma

Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé.

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

saláta, sajttal szórva

Édesség: egy joghurt


Ötödik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Egy narancs

Tízórai: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Spenótsaláta, répacsíkokkal, joghurtos öntettel

Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Paradicsomsaláta, olívaolajjal és hagymával, zöldsalátával

278. anyett85 (válaszként erre: 276. - Svenik)
2011. aug. 13. 07:54
Én először tegnap délután voltam éhes,de azért mert sütit csináltam vendégségbe és a tudat hogy ott van és nem ehetek belőle( vagyis ehetnék,de akkor örökre kövér maradok). Nekem fejben dől el a dolog, elhatároztam,hogy lefogyok, felállítottam egy tervet és véghez viszem,ha a fene fenét eszik is! Lassan már úgy érzem nem vagyok épp elméjű,mert ha csábítást látok,akkor megbeszélem magammal,hogy ne bűnözzek. :) A zabpehely sokáig teltségérzetet ad, ha meg két étkezés között éhes lettem, hát ettem paradicsomot vagy barackot vagy paprikát,vagy a listáról amit lehet. Éhezni órákig én sem fogok! :)
277. svenik
2011. aug. 13. 07:40
anyett-től kérdezném
276. svenik
2011. aug. 13. 07:39
És mennyire vagy/voltál éhes a diéta alatt? Éhezést nem bírom nagyon.
2011. aug. 13. 07:35
Ja az eredményt majdnem elfelejtettem közölni: összesen 2,5 kg!!!! Igaz tegnap nagyon siralmas volt a mennyiség és folyadékot sem nagyon ittam. De hétfő estig ha lemegy még 1 kg,akkor elégedett leszek magammal. Vagyis kedd reggelig,mert reggel mérlegelünk ugyebár. :D
274. anyett85 (válaszként erre: 271. - Dzaudi)
2011. aug. 13. 07:28
Szia! Beírhatod a keresőbe, hogy zabpelyhes receptek, rengeteget kidob. :)
273. anyett85 (válaszként erre: 270. - Svenik)
2011. aug. 13. 07:25
Szia! Igen, zabpelyhet ír,de vagyunk egy páran, akik nem követik szigorúan az előírást (legalábbis ahogy a hozzászólásokból olvasom). Hétfő estig én is csak a listáról válogatok,de azután bővítem korpával stb.
272. dzaudi
2011. aug. 12. 23:17
hol találom a diétát van köztetek cukorbeteg én inzulinos vagyok szeretnék barátokat és segitcséget a fogyáshoz 12kg már féléve lement azota semmi
271. dzaudi
2011. aug. 12. 22:59
honnan szeditek a recepteket most kezdtem a netet használni 1 ujjal megy segitséget kérek köszi
270. svenik
2011. aug. 12. 20:58
Sziasztok, én csak zabpelyhet látok a diétában, zabkorpát nem. Vagy az is kell?
2011. aug. 12. 20:29

Helló Mindenki! Jó sokat írtatok,míg bulizni voltam! BÜSZKE VAGYOK MAGAMRA!!!!Nem csábultam el,nem ettem se kenyeret,se szalonnát,se sütit, csak paradicsomot és paprikát! Olyan jól esik a lelkemnek,hogy meg bírtam állni!

Én úgy tervezem,hogy hogy hétfőn jár le az 5 nap és továbbra is ZP-t fogok enni főként,de azért a fehérjét növelni fogom. Továbbra sem fogok enni kenyeret,tésztát,rizst és a cukorból is minimálisat. Ezt az öt napot én is amolyan bevezetőnek vagy tisztítókúrának tartom és aztán jöhet az életmódváltás.

A 90 naposnál volt 1 étkezésre max. 20 dkg étel, na én ezt a 20 dekát akarom továbbvinni a zabpelyhes ételekkel is!!!

Zabkorpából szoktam galuskát csinálni csirkepörihez vagy ilyesmihez, meg házi májgombóchoz is jó. Paradicsomszószt is lehet korpával sűríteni.

Szóval ezer arcú és finom a korpa és a pehely is.

2011. aug. 12. 17:56

Én zablisztet még nem vettem, igazából nem is láttam talán sehol eddig, vagy nem figyeltem. Viszont egy ideje graham lisztet veszek, azt használok mindenhez és nagyon érdekes, finom tőle minden. Szerintem aki nyitott az új ételekre, könnyű dolga van. Azok vannak bajban, akik válogatósak vagy ragaszkodnak a megszokott, régi jó ízekhez. Szerencsére a gyerekeimnek mindegy, a férjem pedig nagyon normálisan fogadja az újításaimat.


Nos, rendes recepteket most még nem volt időm nézegetni zabbal, de ahogy nézem a jövő heti kajánkat ez nem is érinti abszolút, hiszen a zab egyelőre a joghurtba megy, a salátákhoz pedig nem kell semmi, max. pici olíva olaj és só.

Én vasárnap rendezek egy nagybevásárlást, hogy nagyjából meglegyen a heti hozzávalóm. Nem járok nagy üzlet/piac közelében hétközben, így előre szoktam máskor is mindent megvenni.


Nem tudom, ki hogy van az éhséggel, de nálam az a baj, hogy hullámzó eléggé. Napokig tök jól, minden éhség és kósza gondolatok nélkül elvagyok kevés étellel, salátákkal, gyümölccsel. Utána meg mintha elment volna az eszem, megennék bármit, ami hízlal. Sajnos itt nehéz erősnek lenni, itt szoktak megdőlni az elveim.


Egy R. Rékával tornázó és update-re áttérő fogyis sikersztoriban olvastam, hogy az a jó fogyás, ami komplett életmód váltással jár, mert a villámdiéták után rohamos evés tör könnyen az emberre.


Én most ezt a zabos hetet :D egy amolyan indításnak szánom. Régen, amikor fiatalabb is voltam, csak úgy olvadtak a kilók, ha akartam. Eleve könnyebb is voltam, de ha pl. 4-5 napig nem vacsoráztam későn és csak keveset, akkor kb. napi 1kg simán lement. Pedig mondom, voltam vagy 55kg a 170 centimhez. Most ehhez 75kg vagyok. Jobb napokon 73kg, de sajnos különösebb plusz evés nélkül újra 75 leszek valahogy.


A héten kezdtem el futni és tornázni, mert totál elegem van már a súlyomból, hájaimból. Sosem csináltam egy kúrát sem, de most ezt a zabos-salátásat megpróbálom. 5 nap olyan rövid, hogy ha fejre állok is, de betartom! :) Bár kétlem, hogy 5 kilót fogynék vele, de nagyon örülnék, ha mégis sikerülne. :)

267. miel77 (válaszként erre: 266. - Böbusz)
2011. aug. 12. 17:00
már régóta van, csak már nem reklámozzák, meg a legtöbb cucca eltűnt, ugyanúgy indult mint az update termékek, csak sztem neki nem jött be annyira... volt virsli, párizsi, gyümilé, befőtt... a honlapján fent van :)
266. Böbusz (válaszként erre: 264. - Miel77)
2011. aug. 12. 16:42

Nem is tudtam, hogy a Béres hölgyikének van ilyen lisztje. Miket megtudok??! :)

Ideje lenne kinyitnom a szemem az egészséges cuccokra... :S

265. Böbusz
2011. aug. 12. 16:40

LEHET MÉG CSATLAKOZNI Kedves Hölgyek és talán Urak!!!! :D Csak jelét kell adni és máris listára kerül a kedves jelentkező!! Gyerünk csajok, együtt tényleg könnyebb lesz!! MEGCSINÁLJUK!!!! :D :D

És nincs veszítenivaló!!!!!!!!!!!

264. miel77 (válaszként erre: 262. - Böbusz)
2011. aug. 12. 16:39
Én CBA-ban veszem, de biztos van bioboltban is, azt a fajtát szeretem amelyen a Béres A. feje rajta van, és zabpehelyből is azt használom. mert bizony minden zabpehely más ízű sztem, és nekem ez ízlik :))
263. Böbusz (válaszként erre: 260. - LauraJones)
2011. aug. 12. 16:39
Jaj, ne haragudj, önző módon nem gondoltam az éppen diétázó sorstársaimra... :S BOCSI! Nekem se esne jól... :S Bocsi. :D :D
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook