Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos szorulálos babának keresek tejpépet, létezik kifejezetten nekik szánt? fórum

5 hónapos szorulálos babának keresek tejpépet, létezik kifejezetten nekik szánt? (tudásbázis kérdés)


27. sipumsipum (válaszként erre: 26. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 2. 22:03

köszi, de nekünk az sem segített :(


vegyesen tápláltuk a babót, mert nehezen indult meg a tejem, most már sokkal több a tejem, de még mindig nem elég, ezért kell a tápszer, egyszer, este, néha napközben..

2013. okt. 2. 21:54
Nem tápot ajánlok-bocs- nekünk a babamasszázs vált be.
2013. okt. 2. 21:46

kipróbáltuk a tápit és szuper!!!!!!!!


minden nap volt eddig kaki..

ilyen a megszületése óta még nem is volt!!!!


köszönjük :)

24. sipumsipum (válaszként erre: 23. - Ede71)
2013. szept. 18. 10:09

nálunk is az volt a helyzet, h megszoptattam és utána megivott átlag 100ml tápszert, aztán egyszer csak nem itta meg, kiköpte, elég lett a tejem, és én is érzem, hogy több van...


most egyedül este kap, szopi után igaz, akkor már 160ml-t iszik pluszban :)


hetente 2-3szor a 6 órás evés is tápszer, ha itthon vagyok, akkor tejpép, de szinte az ugyan az...


tízóraira, gyümit kap illetve most már sütőtököt is... többi anyatej...


ma is rémes kakilása volt.. végül kúppal tudott csak kakilni :( annyira sírt :(


pedig még pluszben itatom is, édesköményteával, vagy csipkebogyóval...


nem tudom, mi tévő legyek.... :(


lehet megpróbáljuk ezt a tápszert is, amit javasoltál...

23. Ede71 (válaszként erre: 22. - Sipumsipum)
2013. szept. 9. 21:51

kb fele -fele, még két hónapos volt, szoptatam aztán csináltam neki tápszert.

Egyébként a tápszerezés alatt fiamnak napi 1x volt széklete, most hogy 2-3x is eszik gyümölcsöt, zölséget és tejpépet, már napi 2-3 alkalommal is van, pedig banánt is adok neki és az elvileg hasfogó.

22. sipumsipum (válaszként erre: 20. - Ede71)
2013. szept. 9. 14:11

köszi, a tippet, de mi a dokinénink sem hiszem, h felírná.. én meg nem vagyok az a győzködős fajta...


meg inkább a levolac-kal jönnek, semmint, h másik tápszert ajánljanak... meg hát a hozzátáplálás... igazából tápszert már nem sokat kap...


mikor váltottatok, akkor milyen volt a tápszer-anyatej arány?

21. esther78 (válaszként erre: 20. - Ede71)
2013. szept. 7. 19:20
Nálunk ez a tápszer nem változtatott a székletén. Ha olyat eszünk mellé ami megfogja a hasát akkor ugyanolyan székrekedéses. Általában naponta, vagy 2 naponta van kaki, csak az esetek többségében nagyon kemény. Néha csak kis bogyók.
20. Ede71
2013. szept. 6. 22:44

szia, olvastam a problémádat.

a kisfiam 7 hónapos, és neki is az elején kakilási gondjai voltak. szoptattam és beba ha tápszert kapott, (hasfájós is volt), a dokinő csak nagy rábeszélésre irt másik tápszert a lactogen harmony, ez bejött nekünk, naponta volt tőle széklete. pont hasfájós, puffadásos és székrekedésben szenvedő babáknak ajánlják, 950Ft/800gr, receptre kapható és 1 éves korig is felírják támogatva. ( sok doki nem akarja felírni, vagy nem reklámozza, csak a ha-s tápszereket, mert azokon nagy az árrés)

próbáld ki, kicsit grízes kinézetű, nem teljesen tej, jól össze kell rázni, és nagyobb lyukú cumi kell, mondjuk mi a MAM 2 méretűvel jól elvagyunk.

most már kap gyümölcsöt, zöldséget és rendbejöttek a dolgok, napi 2-4x is van kaki a pelusban.

19. sipumsipum (válaszként erre: 18. - Nikk_1982)
2013. szept. 6. 21:50

a párom 195cm, az én családomban is magasak a pasik.. gondoltam rá, hogyha fiúnk lesz, nagy lesz... de hogy ennyire??? :D


emlékszem, mikor mentünk a 6 hetes hallásvizsgálatra, jó sokan voltak ott rajtunk kívül.. a férjem meg csak nézte a babókat... suttogva kérdezte: ilyen picik?.. :D én meg válaszoltam, h igen, ilyenek a normális méretű 6 hetesek :D


nagy fiúcska :)


de emellett inkább nyurga, semmint duci - apa is ilyen :)


ma amúgy adtam neki vanilliás tejpépet... nagyon tetszett neki, szépen becsókolta :) kicsit féltem, hátha megtelíti a pocakját nagyon, és akkor mi lesz az esti szopival, de ott is szépen termelt :)


amúgy az ilyen tejpépeknek milyen az állaguk?.. ez elég híg lett... lehet nem vártam eleget... majdhogynem meg tudta volna inni egy nagyobb lyukú cumisüvegből.. én arra számítottam, h olyan tejbegríz-szerű lesz...


na mindegy :)


köszi szépen az eddigieket ;)

2013. szept. 6. 11:24

Amikor az embernek gyereke születik, rengeteg olyan dolog lesz fontos ami felett eddig átsiklott... :-)


Én a glutén bevezetést az Alna..ra egyik gabonás pépjével kezdtem, asszem a grízes volt. Háztartási kekszből nem találtam olyat amiben ne lennének adalékanyagok. Erre a pehelyre az volt ráírva hogy 4 hós kortól adható, bár az is rá volt írva hogy fél éves kortól teljes tejjel készítendő, szóval nem tudom... Én egy kávéskanálnyit kevertem eleinte az almájába, és azóta is használom (a többi fajtát is) gyümölcspüré sűrítésére. Én úgy emlékszem az a bizonyos 7 gabonás pép a legdrágább, legalábbis a dm kínálatában biztos. A többi sima gabonapép is teljesen ok, általában nincs bennük semmi egyéb mint a gabona és b vitamin.


Szép nagy fiad van!!! Az enyém 14 hónapos és ugyanezekkel a méretekkel rendelkezik :-)))))))) Igaz, ő kisebb az átlagnál.


Gondoltam én is erre az "összeköttetésre", de nem jutott eszembe semmi olyan kaja ami a rostoktól függetlenül segítené az emésztést...

17. sipumsipum (válaszként erre: 16. - JanaW)
2013. szept. 6. 07:51

azt hiszem, tényleg elkezdjük majd ezt a glutén dolgot, hátha a rost a kulcsa mindennek :D


amúgy Kolosnak mikor kicsi volt sem volt minden evés után széklete... :( már akkor is szorulós volt... az elején ugye azért nem volt, mert nem volt neki elég tejem.. pisis sem nagyon.. ez kb 1 hétig ment így, majd jött a tápszer, majd az egyre több tápszer...

és még így is 2-3 naponta volt vmi a pelusban, pisi mindig volt, szerencsére és nagyon szépen fejlődött/ik... úgyhogy ebből a szempontból nincs ok aggodalomra (most 74 cm körül van, és 8600g - fél éves sincs :D brutál nagy)


viszont, amikor egyszer 5 napig nem kakilt és lila lett a szája, üvöltött a fájdalomtól és csak kúpozás után tudott kakilni, na akkor kezdtem el ezt a kakimissziót...


a védőnő is azt mondta, h anyatejes babának nem baj, ha nincs minden nap kakija, de tápszeresnek "illik" minden másnap...


mostanra tényleg sokkal több tejet iszik, tehát lehet, h felhasználja mindet...


azt is hallottam, hogy szoptatás alatt az anya így is "össze van kötve" a babájával.. de én akár naponta többször is elmegyek WCre.... mondjuk az apja meg kétnaponta... áhh.. ki tudja...


arra is gondoltam, hogy talán nem eszik eleget... de akkor meg sírna...


az egyik barátnőm kisfia meg csak állva hajlandó kakilni...


komolyan.. sosem gondoltam volna, hogy ilyen fontos lesz számomra valaha is a székelés :D ...

16. JanaW (válaszként erre: 15. - Sipumsipum)
2013. szept. 5. 21:52

Nem emlekeznek "ezek" semmire :)


Amugy ne foglalkozz azzal, hogyan neznek. Nekunk is megvolt ra az okunk, amiert nem adtunk tejtermeket es tej alapu tapszert (a milyenk nem tehentej alapu, mint altalaban) Sot, a glutent is 5 hosan adtam eloszor, es hallottam, ahogy a ko leesett a szivukrol. Mert mar nagyon surgettek volna.

Es eleinte a haztartasi keksz sarkat adtam az italba/anyatejbe. Majd jott ez a 7gabonas, ugy egy het mulva.


Sztem probald meg elkezdeni, ha mar ugy is javasoltak. Es igy talan a kaki is megoldodik.

Nekem is volt ismerosom, aki babaja 1 eves koraig magatol nem is kakilt. Azert nem olyan jo az.


Emlekszel, hogy kisebb koraban a babad eves utan mindig kakilt? Ez biologialiga igy lenne normalis, hogy eves utan mesz wc-re, mert helyet kell csinalnod a kovetkezo adag kajanak.


Ismerosom 4 eves gyereke oviban nem wc-zik, otthon sem nagyon, mondjuk 7-1o naponta. Enni nem hajlando megenni semmit, csak ragcsal napkozben butasagokat. Azonban azokon a napokon, amikor nagydolgozik, "munka" utan keri az etelt. :)

15. sipumsipum (válaszként erre: 14. - JanaW)
2013. szept. 5. 21:24

nem még nem... de talán megpróbálom...


igen hallottam már erről a glutén-bevezetésről.. gondoltam majd azt is 6 hónaposan...


a tejpépet ilyen kettő közöttinek gondoltam...


de amúgy a tápszer is tejalapú, nem?... bár biztos van olyan, ami nem..


Kolos most a Milumil Komfortot issza... kicsit félek is, h váltottunk HA-sról... nekem ekcémám van, így lehet, h neki is lesz..


de remélem olyan bivaly lesz, mint az apja :D


mondjuk ez is érdekes, mert mikor először mondtam a védőnőnek ezt az ekcéma dolgot, akkor azt mondta, h lehet, h érdemes lenne egy HA-s tápszerrel meg anyatejjel kihúzni akár 1 éves koráig is... már hogy csak azt kap...

aztán ahogy 4 hónapos lett, jött ezzel a hozzátáplálással.. mikor az oltáson mondtam, h még nem főzelékezünk, úgy néztek rám, mint a véres rongyra... kész...

14. JanaW
2013. szept. 5. 21:07

En nem adtam es egyeb okokbol semmilyen tej alapu dolgot nem adtam neki. A tapszer is tejmentes.


Amit meg gondolom megtehetsz, mert ujabban "divat" es szinte kotelezik a mamakat a gluten bevitelre 5-6 honapos koraig a haziorvosok, az a drogeriaban kaphato 7 gabonas pép, dobozban mint a pépek. Tejmentes amugy.

Adtal mar neki barmilyen lisztes dolgot?


Ez azert is lehet jotekony hatasu, mert a rost megmozgatja a pocakjat.

13. sipumsipum (válaszként erre: 12. - Nikk_1982)
2013. szept. 5. 17:09
igen, az a gondom, h amiket találtam és 4 hónapos kortól adható, az mind rizspép pl...
2013. szept. 5. 16:26
Én adok tejpépet, szereti őket. Bár én 5 hósan még nem adtam neki, talán 7 hónaposan kapott először. Ha veszel is neki, nagyon nézd meg mi van benne. Már láttam grízeset több fajtából is azt hiszem
2013. szept. 5. 16:15

és tejpépet amúgy ti nem is adtatok a babótoknak?


régebben 600ml tápszer kapott 1 nap + cicit

mostanra ez max 200ml, van, hogy csak 130ml este :)


császáros voltam, ő meg nagy baba, nagy igényekkel, ezért aztán nehezen indult meg a tejem


lehet, h ő is most már kevesebbet eszik..de azért többet tejet, nem méregetem, abban (is) zakkantam meg az elején...


a délutáni egyik tápszeres étkezést szeretném kiváltani vele.. csak kevéssel


de gondoltam, ha már úgyis szeret kanalazni, hát miért ne :)

10. sipumsipum (válaszként erre: 7. - JanaW)
2013. szept. 5. 16:11

igen, a reszelt alma fog, a párolt meg nem... elvileg.. de hát egy csomó ideig pl - védőnői/orvosi javaslatra - kamillateába kapta a tápszert... aztán azt olvastam máshol, h a kamilla is megfoghatja... szóval... ki tudja?


zöldségeket majd csak októbertől gondoltam, akkor lesz 6 hónapos... de azok is fognak...


a szilvát is később javasolják ám...


mástól is hallottam a mülleres szilvás bébiételeket :) majd megnézem, köszi

9. sipumsipum (válaszként erre: 6. - Nikk_1982)
2013. szept. 5. 16:08

igen-igen ha csak anyatejes lenne nem lennék ennyire "ráfeszülve" a témára... hallottam 13 napos 0-kaki rekordról is... viszont így, hogy láthatóan nem jó a közérzete, azért jó lenne tenni vmit...


tornázunk mi is "biciklizünk" :D meg kap pocakmasszázst...


amúgy jól el van kaki nélkül, de azért, ahogy írtam, 3 nap után már nyafogós..

8. JanaW (válaszként erre: 5. - Sipumsipum)
2013. szept. 5. 13:01

Amugy a sutotok konzerbol is tobb fele letezik, az egyik kifejezetten edes! Nem emlekszem melyik ,talan az univer, de a sutotok maga eleg elenk narancssarga es nem zoldes, fako szinu, mint a tobbi.


Zoldseget mikor terveztel bevezetni?

A krumpli valojaban megfog, de eszembe jutott, hogy az edes krumpli -a sarga fele- eleg rostos, fove nagyon finom, sutotok szeru ize van. A szine is olyan :)


Remelem segithettem!


Ja, es napjaban ketszer tornaztasd meg, este furcsi utan kulonosen jot tesz, meg el is farad :P

7. JanaW (válaszként erre: 5. - Sipumsipum)
2013. szept. 5. 12:58

Az alma altalaban megfogja a hasat. Banan is, de latom, azt meg nem adtal. :)


Eppen a szilvat akartam javasolni. A Mullerben lehet tobbfele szilvas baby papit kapni. Ezt desszertkent add neki, nehany kanallal, hogy lasd, milyen hatassal van ra. 2 nap mulva adj neki megegyszer, picit tobbet.

Majd eves utan kb. fel oraval tornaztasd meg. Hatara fekteted es bicajoztok, meg felnyomogatod a labacskait a feje fele, majd mindket oldalra.

Nem kell gyorsan csinalni :)


A masik ilyen, a mango konzerv. Nem tudom, hany honapos kor van ra irva, de ha ellenzed, de add oda. Ennek a ket gyuminek magas a rost tartalma. Mangot csak konzervbol adj neki meg egy jo darabig, frisset, fove csak sokara.

6. Nikk_1982 (válaszként erre: 4. - Sipumsipum)
2013. szept. 5. 12:44

Érthető álláspont :-D


Az én fiam sem akart kakilni napokig, de ő legalább nem szenvedett tőle. A védőnőm megmagyarázta hogy azért lehet mert ő majd' mindent hasznosít az anyatejből. Ez nekem furán hangzott de tény hogy a kaki állagával nem volt gond, csak ritkán jött.


Aztán meglátogatott a sógorom, aki oszteopata és még reikivel is foglalkozik, ő "meggyömöszkölte" kicsit, utána kakilt mindennap. Persze a gyerekorvos karóba akart húzni mikor elmondtam neki...

5. sipumsipum (válaszként erre: 3. - JanaW)
2013. szept. 5. 12:39

almát, de nem reszelve, hanem megpárolva, őszibarackot leturmixolva... egyszer adtam neki körtét, de aztán olvastam, h azt csak 7 hónapos kortól lehet...


bébiételben kapott még alma-szilvát, azt nagyon szereti :)

sütőtök - utálja... :D


amúgy szépen fejlődik, már majdnem kúszik, nagy, erős baba...


de ez a kaki-téma... rendeződhetne...

4. sipumsipum (válaszként erre: 2. - Nikk_1982)
2013. szept. 5. 12:36

igen, van is itthon.. de olyan klassz lenne, ha inkább az étkezésével, emésztésével tudnánk egy a kakitémát megoldani...


kerestem a gyógyszertárban homeopátiás szereket is...a gyógyszerész azt mondta, hogy az ő fia 6 hónapos koráig csak kúppal tudott kakilni..mégis felnőtt... hát köszi... :/


van azért itthon.. de még reménykedem :D hátha találunk vmi más utat


nem vagyok gyógyszer/készítmény ellenes, de azért csak az lenne jó, ha minden úgy működne, ahogy kell :D

2013. szept. 5. 12:22
Milyen gyümölcsöket adsz neki?
2. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2013. szept. 5. 12:19

Laevolac-ot esetleg nem akarsz próbálni?

Nem tejpép, hanem szirup, de én jókat hallottam róla

2013. szept. 5. 12:04

Kisfiam 5 hónapos. Anyatejes és részben tápszeres a táplálása,. 1 hónapja gyümölcsöt kap tízóraira, de még nem sokat, utána még szopi van.

Már váltottunk tápszert is, ami egy ideig megoldást nyújtott, szinte minden nap volt széklete..


Aztán több tejem lett, amit egyáltalán nem bánok :D de vhogy a szorulás maradt.


Tudom, h az anyatejes babák akár napokig nem kakilnak, mert feldolgozzák az összes anyatejet..


De a kisfiam ugye kap gyümit is, tápszert is.. emellett 2-3-4 naponta kakil csak... ha már a 3. napon vagyunk, feszeng, sír álmában, tekereg.. nagyon-nagyon büdöseket pukizik... látszik, h nem érzi jól magát...


a védőnő a főzelékezést erőlteti, én azt csak 6 hónapos korától tervezem bevezetni... gyümit sem adnék neki, ha nem lenne szorulásos.. bár már arra is gondoltam, hogy azt sem adok neki....

de érdekli a kanalazás, nagyon ügyes :D


ezért gondoltam, h adnék neki tejpépet is, ami nem RIZSpép!!


van vkinek tapasztalata, vagy járt/jár hasonló cipőben?


előre is köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook