Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos kisfiam keveset eszik fórum

5 hónapos kisfiam keveset eszik (beszélgetős fórum)


20. jogo79
2017. júl. 2. 10:12

Minden eredménye negatív szerencsére. Elfogadtam, hogy ennyit eszik. De emellett rengeteget mozog...

Köszönöm a hozzászólásokat!

2017. jún. 15. 15:58
Esetleg a gasztrós időpontig kérdezd meg a háziorvost, ilyen korú babának lehet-e adni valamelyik probiotikumot, hátha az antibogyót jobban megsínylette.
2017. jún. 15. 15:55

Nyilván aggódsz. A vitamin és a megnyugvás,ha a labor sem talál semmit, az fontos.


Utána majd csak elkezd megint enni a picurkád. 5 hónaposan még nem illendő, ha nem gyarapszik a súlya.

17. jogo79
2017. jún. 14. 19:41
Nem görcsölök ezen. De aggódom, és ezért született meg ez a poszt. 😊
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Jogo79)
2017. jún. 14. 16:11

Sokféle oka lehet, de egyikőtök se jár jól, ha az étkezések görcsöléssel telnek.


Igaz, pici még, de a betegség után jött ez a meleg is. Folyadék, vitamin... remélem, helyrerázódtok hamar mindketten. :D

15. jogo79 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2017. jún. 14. 15:53
Igen tudom, hogy ez rossz hatással lehet a gyerekre-mármint az erőltetés stb. Igyekszek nem rágörcsölni...Köszönöm!
14. Guruljka (válaszként erre: 1. - Jogo79)
2017. jún. 14. 14:29
Én úgy jártam, hogy tönkretette gyerekkoromat az, hogy anyám szerint rossz evő voltam.
2017. jún. 14. 10:31

Beres csepp plusz c vitamin. Hidd el meghozza az etvagyat. Az en fiam sem colt nagyetku, aztan kulfoldon beteg is lett...akkor 2 het alatt evett egy kanal kajat. Csak ivott. Nekem a Beres plussz c kombo bejott. Nem mondom hogy azota zabal de nem ad aggodasra okot.

Probat meger, es nem artasz vele. A vitamimok amugy a B vitamin fajtai miatt etvagyat csinalnak tehat lehet valami multi is. ( mas vitamonok nekem a vas miatt szekrekedest csinaltak a gyereknel ezert azzal ovatosan ha ugy dontesz, hogy valami vitamint adsz neki )


Es persze nyugodj meg. Az is atragadhat a picire es erzi a "kajafeszkot". Nem lehet minden picire ugyanazt a tankonyvben leirt semat rahuzni.

12. jogo79 (válaszként erre: 10. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 14. 06:57
Igen tudom, igazad van. Talán akkor nyugszom meg teljesen, ha kiderül, hogy semmi gond, ő ilyen. Egy vérképet mindenképpen csináltatok, az nem tart sokból. 😊
2017. jún. 13. 21:13
Az en kisfiam 8 hos lesz es nekunk is volt egy hugyuti fertozesunk 3-4 ho korul. Azota szerencsere semmi. Viszont o se evetz nornalisan, most en is ezen aggodom mert 1 honaoja nem hizott semmit. Viszont elkezdett nagyon mocorogni es jonnek a fogai. Szerintem inkabb ezek okozzak a nem hizast nem evest nalunk. Egy vervetel nem art a vashiany is csinalhat ilyeneket, lehet majd mi is elmegyunk ha nem javul a helyzet.
10. 10cc61fb5a (válaszként erre: 8. - Jogo79)
2017. jún. 13. 21:11
Persze értem én, aggodsz. Csak annyit szeretnék mondani,hogy a gyerek nevelésben az evés ne legyen sose para,ha tényleg nem kóros a dolog. Ahogy a felnőttnek is vannak hullámzó idoszakai, ugy a picinek is lehet. Meleg van. Ez is egy indok. Az én 5 évesem jo ha annyit eszik mint egy 2 éves. De nem túl nagy étkű-ebbe már belszoktunk.
9. Judit36 (válaszként erre: 8. - Jogo79)
2017. jún. 13. 20:53

Írok neked üzenetet, jó?

Éppen elértem a dokinéni családtagunkat :)

8. jogo79 (válaszként erre: 5. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 13. 20:33
Nem hinném hogy normális, hogy egy 5 hós fiú annyit eszik mint egy 2 hós. És már meggyógyult. Ezért nem értem.
7. jogo79 (válaszként erre: 6. - Judit36)
2017. jún. 13. 20:31
Köszönöm szépen 😘
6. Judit36 (válaszként erre: 1. - Jogo79)
2017. jún. 13. 20:27

Szia,


Visszajön az étvágya biztosan, ne aggódj nagyon <3.


Van gyerekorvos a családban, megkérdezem, ha szeretnéd.

5. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Jogo79)
2017. jún. 13. 18:53
Nehogy elvidd mindenféle kivizsgálásra! Majd eszik, ha éhes! Ne erőltesd! Semmiképp sem! És ha fogyott? Majd visszahízza!
2017. jún. 13. 18:14
Vissza fog jönni az étvágya, ne erőltesd. Ha beteg a baba, természetes, hogy nem eszik úgy, mint egészségesen.
2017. jún. 13. 17:42
Vissza fog terni az etvagya az 5 honapos kisfiadnak. A meleg is ratesz most egy lapattal.
2017. jún. 13. 17:34
5 hós az kimaradt!
2017. jún. 13. 17:34

Most múlt hós a fiam és kiderült, hogy van/volt egy húgyuti fertőzése.


Ennek csak annyi tünete volt, hogy drasztikusan keveset evett egy nap.(900 ml helyett 400-at) Ez pár hete kezdődött, kapott antibigyót, mert a vizeletben bacit találtak.


De hiába gyógyult meg, az étvágya ami előtte volt nem jött vissza. Sőt! Sokszor egy szenvedés az etetés..mindkettőnknek. A tápszert szinte teljesen elutasítja, a főzeléket vagy megeszi vagy nem...


Mondtam vagyis jeleztem ezt a dokinak, aki nem tudott erre mit mondani.


Persze a hízása is megtorpant, egy hónap alatt semmit nem hízott, sőt fogyott is kicsit betegség miatt.

Megyünk majd gasztróshoz de csak egy hónap múlva. Ggondolom majd kér vérvizsgálatot....


Mikor jöhet vissza az évágya? Járt valaki hasonlóan?


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook