Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos kisbabám egyáltalán nem szeret hason lenni. Hogyan szerettethetem meg vele? fórum

5 hónapos kisbabám egyáltalán nem szeret hason lenni. Hogyan szerettethetem meg vele? (beszélgetős fórum)


1 2
37. Yaweb (válaszként erre: 36. - 001269bfc9)
2013. máj. 19. 21:18
Edes lehet :-) az en kisfiam 6 honaposan mar maszott es 10 nappal a szuletesnapja utan egyszercsak elindult :-) hatalmas tavokat kwpes megtenni. most lesz masfel eves. imadom ezt a korszakot. olyan nagyfiu mar :-) elvezd te is mig lehet :-) hamar felnonek :-(
2012. máj. 14. 12:24

Na, azt hiszem, ez az utolsó bejegyzésem ide, csak hogy teljes legyen a téma :)

Kislányom, 14 és fél hónaposan önállóan elindult!

Nem csetlik-botlik, nem esik sem hanyatt, sem előre. Csak szépen lecsüccsen, ha elfáradt, vagy odaér, ahová menni akart :) Nagyon határozottan lépked, és szép hosszú távokat megtesz, kanyarodik, jön-megy :) Nagyon büszke vagyok rá!

2012. márc. 21. 10:35

Szóval ha valaki még esetleg megtalálná ezt a fórumot...

A kislányom, most 13 hónapos, már mindenfelé lépeget, de még csak kapaszkodva. De nagyon bátor, átlendül egyik széktől a másikig, vagy az asztalig pl. És a székeket, az etetőszékét, vagy a járássegítőjét tolja maga előtt, úgy közlekedik :)

Már nagyon várom, hogy elinduljon egyedül!

2012. febr. 8. 20:12

Na, hát kicsi lányom a fejlődés újabb lépcsőfokára hágott, mert nonstop állni akar. Fölhúzza magát mindenen, és áll. Piszkál, rámol, nyomkod :)

Ja, és bazi nagyokat esik :(

Kíváncsi leszek, mikor fog elkezdeni lépegetni...

Február 20-án lesz 1 éves.

33. 001269bfc9 (válaszként erre: 32. - Tigrincs85)
2012. jan. 15. 14:50

Ügyes! Nem lesz itt semmi gond.

Az én bébim egy hete már szépen ül, mászik, mint a villám, próbál fölállni, kapaszkodik. 1 hét múlva lesz 11 hónapos.

32. Tigrincs85 (válaszként erre: 31. - 001269bfc9)
2012. jan. 6. 20:44

Örülök neki.:))

Az én picim mostmár kúszik, egyelőre hátrafelé nagyobb sikerrel :D, és néha egy-egy pillanatra már négykézlábra áll. :))

2012. jan. 6. 17:56

Ígértem helyzetjelentést:

Kislányom 10 hónapos korában elkezdett mászni. Azaz 1 hete. 3 napja meg egyszer csak fölállt...

Innen már a határ (szó szerint) a csillagos ég :)

Eddig azon aggódtam, hogy miért nem kúszik-mászik, most meg azon aggódok, hogy éppen miben üti meg magát, és milyen rosszaságot csinál...

2011. dec. 8. 13:26
Szia! Nem Dévényre járunk, hanem a helyi kórházba gógytornára. Jelentem, azóta hasra fordul a manóm!:) Egyelőre mindig csak bal oldalra fordul hason, de ez már eredmény!:))) Próbálkozik kúszni is, de max. hátrafelé halad picit, ilyenkor mindig mérges lesz és háborog, úgyhogy ilyenkor amókának vége, fel kell venni :) 5 hónapos.
29. 001269bfc9 (válaszként erre: 28. - Tigrincs85)
2011. nov. 24. 16:43

Most olvastalak csak.

Hány hónapos a babád? Mióta jártok tornázni? Dévényre?

2011. nov. 17. 15:06

Szia! Ugyanazzal a problémával járunk mi is minden héten tornázni. Ez az első alkalom után helyrejött.

Az enyém is ugyanúgy utál hason lenni. Mivel itthon is minden evés után tornázunk (egy órával, mert nagyon bukós), így egyre többet bír hason, mindig nagy puszilgatások közepette átfordítom és rögtön mutogatok neki vmi játékot, amivel elterelem a figyelmét. A tárgyakért nyúl , megfogja, egyik kezéből a másikba veszi simán, sőt, a szájából a cumit ki és beteszi, de hogy megforduljon, vagy másszon????? Na az eszébe sincs. Hasról hátrafordult eddig kb. 3X, sztem tök véletlenül. Ennyi. Igazából nem is aggódok, hogy nem mászik. De olvasva titeket, mostmár kezdek félni, hogy le van maradva .:(((((((((

2011. nov. 15. 10:08

Ha valaki még esetleg bekukk ide, kislányom 3 napja kúszik! Olyan büszke vagyok rá! Szerencsére még "időben" van, nincs elkésve a mozgásokat tekintve. Majd megírom, ha mászik, feláll, jár, ilyesmi.

Jaj, már úgy várom ezeket is :))))

26. Vikianya (válaszként erre: 25. - 001269bfc9)
2011. szept. 29. 21:21
ez aranyos :))
2011. szept. 28. 09:57

Na, ha még valaki benézne ide, jelentem, most 7 hónapos a lányom, és ha akarnám, se lenne máshogy, csak hason!

Szóval hülyeség volt erőltetni, ő ilyen későn érő típus és kész!

Másoknak üzenem, hogy türelem! A gyerekek tudják, mi a jó nekik, és ha az később jön el, mint az "átlagos" babáknál, akkor később jön el!

24. 001269bfc9 (válaszként erre: 23. - -Gemma-)
2011. júl. 31. 20:54

Köszi!

Az üres popsitörlős zacsi nagyon bevált. Nyúlkál érte, szinte mászna felé!

Pár percre meg is feledkezett arról, hogy hason van :)

A mellkasomon is elvan, ha énekelek neki, de ott is csak 1-2 percig.

Tyúklépésekkel, de haladunk!

23. -Gemma- (válaszként erre: 1. - 001269bfc9)
2011. júl. 31. 17:23

Minél többször tedd hasra, akár 1-2 percre is, egyre többet fog bírni. Mi úgy csináltuk, hogy amikor kezdett "nyekeregni", elővettünk egy zörgős zacskót, erre egyből abbahagyta. Az is jó, ha te zörgeted neki, és az is, ha ő csapkodhatja.

Próbáld meg a mellkasodra tenni, ott is szívesebben elnézeget, vagy ha félig fekve ülsz egy fotelben, akkor feléd fordítva az öledbe, ez is fejleszti a hát- és nyakizmait.

A pelenkázóra tenni is jó ötlet, így sokkal több mindent lát, jobban leköti, esetleg a TV felé nézve (kizárólag mozgásfejlesztési célból :)), nálunk ez teljesen lekötötte.

Ahogy erősödik a karja és jobban tud játszani hason, hirtelen egyre jobban meg fogja szeretni.

2011. júl. 29. 18:19
Az enyém sem szeretett hason lenni. Nem erőltettem, de naponta egy kicsit hasra fordítottam és úgy játszottam vele. Amikor megunta vissza fordítottam. Naponta többször is meg tudod ezt csinálni, nem kell feltétlenül szeresse a hason fekvést.
2011. júl. 29. 18:06
Erőltessem :( Muszáj, mert magától sose menne...
20. Dolores007 (válaszként erre: 19. - Dolores007)
2011. júl. 29. 17:59
Mmint, hogy erőltesd vagy hagyd, hogy magától haladjon?
19. Dolores007 (válaszként erre: 16. - 001269bfc9)
2011. júl. 29. 17:58
Mit mond a gyógytornász erre, hogy ezt csinálja a baba hason?
18. 9d68bc425f (válaszként erre: 16. - 001269bfc9)
2011. júl. 29. 17:58
Ja és nekem 10 hósan kezdett el mászni és után szinte azonnal kapaszkodva ment, 11,5 hósan indult el önállóan.
2011. júl. 29. 17:55
Nekem sose maradt hason, amikor kicsi volt kitámasztottam hogy a feje ne legyen lapos és inkább oldalt aludt. Szép lett a feje, 3,5 éves és most már csak hason alszik vagy 1,5-2 éve. Ő döntött így, nem mindig az van amit a szülő akar.
2011. júl. 29. 17:54

Azért járunk gyógytornászhoz, mert a védőnő észrevette, hogy 3 hónaposan egyáltalán nem tartotta a fejét. A gyógytornász mondta, hogy ez azért volt, mert túl feszesek a nyak- és hátizmai, ezért mindig, amikor hason volt, egyből befeszítette magát, kezét-lábát hátracsapta és ordított. Most már odáig eljutottunk, hogy tartja a fejét rendesen, de hason még mindig ordít, és egyből oldalra dönti a fejét, amint kinyomta magát a kezeivel, ezért magától nem is marad hason semeddig, mivel így megfordul.

Egyébként néha már hasra gurult tök egyedöl, de egyből vissza is :(

A mászáshoz meg muszáj előbb hason lennie, rendesen támasztania a kezeivel...

2011. júl. 29. 17:46
De miért foglakozik vele gyógytornász már 2 hónapja? Csak van ott akkor valami gond.
2011. júl. 29. 17:40
Előbb utóbb megfordul majd, nem szabad erőltetni. De segítheted úgy, hogy a kezét megfogod és óvatosan húzod az oldalára, majd a hasára csak ügyelj a másik kezére...
13. Adali
2011. júl. 29. 17:30
Tedd a pelenkazora magaddal szembe, guggolj le, es beszelj hozza... sztem meg az se baj ha nem fordul...az enyem is 5 hosan fordult hasra eloszor...
2011. júl. 29. 17:26
Soha nem szerette...és most sem...pedig már ovis:)
2011. júl. 29. 17:21

Ja hogy nem tud?

Akkor állítólag lehet azzal segíteni neki, hogy egy pokrócba betekered és gurigáztok vele. Elég nehéz ezt így leírni. Mintha egy szőnyeget feltekernél csak belefekteted a gyereket. Nagyokat fog kacagni tőle.

Vagy az is jó ha játékot teszel mellé, amit szeret és te segítesz neki átfordulni a játék felé.

2011. júl. 29. 17:17

Én is azt szerettem mind a két gyereknél, hogy lehetőleg hason aludjanak. A lányomnál nehezebb volt mert terpeszpelenka kellett, de Apa pocija sokat segített. Ill. amikor elaludt hanyatt átfordítottam, ha fent volt akkor leraktam a földre és szembe lehasaltam én is bohóckodni.

Szerintem jó ha sokszor van hason, mert sokkal jobban tudja erősíteni magát és a fejecskéje sem lesz lapos, de főleg a mozgásfejlődésben segít.

9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Diorissimo88)
2011. júl. 29. 17:17
Lehet, hogy ez a probléma, de akkor nem Te, illetve Mi értettük félre, mert azt írta, hogy nem szereti, nem azt, hogy nem tudja. Ha nem tudja, az tényleg lehet gond, ha nem szereti, az szerintem nem az.
2011. júl. 29. 17:14
Lehet, félreértettem. Az a probléma, hogy nem is akar még hasrafordulni a baba?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook