Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos baba éjszakai etetése fórum

5 hónapos baba éjszakai etetése (beszélgetős fórum)


2012. jan. 21. 21:20
Köszönöm nagyon a segítséget, szerintem tényleg jobb lesz így Neki is! :)
2012. jan. 21. 21:03
Juhéjj, akkor megoldódik ez a kérdés is :) Örülök, mert így a babának is jobb és nektek is :)
2012. jan. 21. 09:04
Sziasztok jó reggelt! Képzeljétek el, hogy annyira nagy volt az elhatározás bennünk, hogy a kisfam megérezte, éjjel egyig meg sem szólalt (nem szólt a 11-órás evésért), majd ivott egy kis vizet, néha néha még felébredt (gondolom a fogacskája miatt), mert hajnal 5-kor készítettem Neki 150 ml tápszert és abból 70ml meghagyott. Reggel fél nyolckor is próbáltam enni adni neki, de nem kellett csak kortyolgatott. Tehát nem volt éhes. :)
23. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 14. - 67c772efc3)
2012. jan. 20. 22:14
Változó. Van, hogy csak egy keveset, de van, hogy 150-180 ml-is megeszik.
22. 72542cb970 (válaszként erre: 18. - 67c772efc3)
2012. jan. 20. 21:54

Ahogyan mondtam babatol fugg..De ha egy kisbabanak pl 2 napig nem adnak enni akkor kb 7 ora hosszan keresztul sir aztan apatikusan tur..Ez szulofuggo is hogyan 'szoktatod' a babadat es sok minden egyebtol fugg pl milyen sulyu volt a baba mikor szuletett anyatejes vagy tapszeres kiegyensulyozott-e mozog eleget mennyit van levegon stb...az en nagylanyom 4 hetes kora utan vegigaludta az ejszakat utolso etetes 11kor volt fel 7kor ebredt..Nagyfiam ugyanez csak 4 honapos koratol addig ejszaka is szoptattam..

Az ikrek mai napig nem alszanak ejszaka es majdnem masfel eves korukig kertek a tejet ejszaka is..probaltam oket leszoktatni nem ment..es akkor egy nagyon okos i9dos holgy azt mondta hagyjam ne harcoljak veluk ha kerik adjam a tejet..3 nap mulva nem kellett nekik..Egy pici baba nem 'passziobol' ebred fol..Lehet csak Anya erintesere van szuksege lehet faj az fogacskaja..

Sok sikert a foruminditonak remelem megtalalod a legjobb megoldast a sok kozul..

21. 67c772efc3 (válaszként erre: 20. - Jázmin1978)
2012. jan. 20. 21:48
Majd írd meg mi volt. Kíváncsi vagyok!!!
20. Jázmin1978 (válaszként erre: 18. - 67c772efc3)
2012. jan. 20. 21:42
Mindenképpen kihagyom és pár nap alatt eldől, mert most fél hétkor jóreggelt kiabál és tud ő aludni 8-ig vagy fél 9-ig is! :) Ha ő hajnal 5-kor éhes és eszik rendesen akkor utána még biztos hogy aludni fog egy nagyot!
2012. jan. 20. 21:39
Nekem sokáig bejött a 11 órás "álomemetés" amit a könyv ír, sőt sokmindenben segített, mert én is első gyerekes anyuka vagyok, és fogalmam sem volt semmiről. De amíg azt nem csináltam hogy 11kor etettem akkor mire elaludtam ő felkelt és nem pihentem, és egy darabig ez jól műnködött. De ha 8-kor eszik és 11-kor éhes, akkor reggel 7-kor még miért nem?
18. 67c772efc3 (válaszként erre: 17. - 72542cb970)
2012. jan. 20. 21:39
Egyet értek, ahány ház, annyi szokás, de sajna ez igaz a védőnők, orvosok véleményére is... Nálunk már 3 hónapos kor óta az a duma, ne etessük éjszaka. És érdekes, mondjuk másfél hónapos kora óta átszunyálja az éjszakát, összesen egy pár éjszaka volt húzós. De én szerintem, ha 50 ml-t eszik, akkor nem éhes, hanem pl cumizhatnékja van. Az más. De meg kell ismerni a babánkat és akkor kiderül. De a kérdező esetében én továbbra is fenntartom, hogy felesleges a 11 es etetés. Aztán a babájuk most megmutatja, hogyan reagálja le, reméljük a legjobbakat :)
2012. jan. 20. 21:34
Ahany haz annyi szokas...itt mifelenk ha ezt elmondanatok a vedoneninek hogy 5 honaposan kihagyjatok az ejszakai etetest leharapna a fejeteket..Passziobol egy 5 honapos kisbaba nem kel fol..Ehes vagy szomjas..Leginkabb ehes..Es lehet hogy csak 50ml hianyzik neki de akkor is ehes..Lehet megkapom a magamat erte de szerintem jo nagy hulyeseg a konyvbol valo 'neveles' gondolok itt a Suttogora..Minden baba mas es mas..Van aki egyszer sem kel fol ejszaka van aki orankent is...Folkaptak egy konyvet es sok szulo szentirasnak veszi..2 ev mulva kijon egy masik konyv ami teljesen az ellenkezojet fogja irni akkor mit csinalnak majd a szulok 'visszanevelik' a gyerekuket??
16. 67c772efc3 (válaszként erre: 15. - Jázmin1978)
2012. jan. 20. 21:33
Szerintem jól gondolod! Én első gyerekes Anyuka vagyok, de sokat szenvedtem a kajáláson mire szépen beállt. A saját tapasztalat alapján igen, azért nem eszik rendesen, mert 11-től ketyeg az éjszakája gyomor ügyben. Ha az esti 8 lenne a vacsi, akkor hidd el, kelne már 4-5-6 felé, aztán egy pár nap alatt az is tolódna.
2012. jan. 20. 21:27
Az az igazság, hogy nálunk a védőnő (akit nagyon szeretek) hol ezt mondja hol azt, és már nem tudok ki igazodni. Azt mondta hogy kb 8 és 1/2 dl igyon meg napközben a kaján kívül. Számoltuk ezerrel még kétszer is evett az éjszaka de nem jött ki, teljesen kétségbe voltam esve, hogy beteg. Aztán mondta, hogy ja ha van hozzátáplálás és eszik rendesen akkor olyan 5 dl igyon tápszert, de 11 kor etessem még meg. Na most eszik rendesen, többet is megiszik és mégis etetem még 11 kor, de akkor reggel fél 10-ig csak nyammog nem eszik/iszik egy evésnek megfelelőt mondjuk 150ml. Ezért gondolom, hogy egy kicsit el van csúszva mert neki a 11 órási a vacsi nem a 8.
14. 67c772efc3 (válaszként erre: 13. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 20. 21:25
És mennyit eszik egy alkalom alatt? Mert szerintem, ha 100 ml alatt, akkor nem az éhség szól. Amúgy jófejek a babák, ha kajával kínálod, 90%ban elnyomja Őket :)
2012. jan. 20. 21:20

Szia! Az én kisfiam most lesz 6 hónapos a jövő héten. Éjszaka még eszik, van úgy, hogy kétszer is. Az az igazság, hogy én mindig kínálom, ha megébred, de el is fogadja, ebből azt gondolom, hogy éhes. Ha teát adok neki, nem alszik vissza, vagy felébred egy fél óra múlva.

Úgy gondolom, hogy amíg igénye van rá, addig adok neki éjjel is, bár a védőnőnk tiltakozik...:)

2012. jan. 20. 21:18
Akkor úgy érzem, hogy jól látom a helyzetet, csak passzió és néhány napig még leszokik róla kemény lesz! Biztos szenved a fogacskái miatt, de napközben ennek nyoma sincs, csak folyik a nyála és mindent rág!Köszönöm nagyon a segítséget, nagyon sokat segített hogy átlássam a helyzetet! :)
11. Anika70 (válaszként erre: 1. - Jázmin1978)
2012. jan. 20. 21:16

Én 7-8 körül etetem utoljára az 5 hónapos kislányomat. Végig alussza az éjszakát, 5-6 körül reggelizik.


Nem is igényli az éjszakai etetést már legalább 2 hónapja.

2012. jan. 20. 21:12
Így van, nálunk is így ment. Kislányunk most 1/2 8 felé alszik, reggel általában 1/2 8 felé kelt, de most beállt a 1/2 7-re. Voltak olyan napok, amikor kb, 1 hétig 4 körül kelt, akkor megetettük és aludt még 8-ig. Aztán ez megint elmaradt magától és alszik reggel 1/2 7 -ig. Akkor már nem alszik vissza, hanem kezdődik a reggel.
2012. jan. 20. 21:10
Köszönöm a segítséget! Akkor most megbeszéltük a férjemmel, hogy megpróbáljuk, hogy kihagyjuk az éjszakai evést teljesen. Reggel ha 5-kor ha 7-kor adok neki enni ( úgy hogy éjszaka evett 11-kor), akkor sem eszik csak egy-két korty tápszert, vagy max 50 ml. Ha éhes lenne bekajálná teljesen a 150 ml-t. Úgy képzelem, ha úgy " be lehetne állítani", hogy este 8 vacsi és alvás, akkor talán olyan 5-6 fele enne rendes mennyiséget, és még szerintem vissza is aludna egy jót teli pocival.
2012. jan. 20. 21:05
ha ez álometetés funkciót tölti be akkor a suttogó leírja hogy hagyd abba. Tényleg sokat számít mit szokott meg. Nálunk amikor teát kapott Éjjel akkor kelt kismilliószor, aztán rájöttem hogy ez a baj pár szenvedős Éjjel után átálltunk a vízre az akkor kell csak ha tényleg szomjas. Szépen apránként csökkentsd a tápszer mennyiségét és annyival növeld az estiét. És lassan hozd előbbre. Vmi ilyesmit is a könyv.
7. 67c772efc3 (válaszként erre: 5. - Jázmin1978)
2012. jan. 20. 21:04
Én - bár szadistának éreztem magam -, de amikor tudtam, hogy csak rossz szokás miatt kelt éjjel, hagytam sírni. Következő éjszaka nem kelt fel, tudta, hogy nincs értelme... Sajna, néha jó dolog a sírni hagyás... Valószínüleg Ő is csak megszokásból kel.
2012. jan. 20. 21:02
Szia, az én kislányom 7,5 hónapos. Egy ideig volt álometetés nála is. De csak a fejlődési ugrás idején. Ezt úgy állapítottuk meg, hogy azokban az időkben éjjel is kelt, hogy éhes. Akkor a következő estétől még kapott álmában is enni egy pár napig, aztán abbahagytuk. Azóta sem kel. Ok, azóta sincs még egy foga sem :) De én úgy gondolom, hogy mi, felnőttek sem alszunk jól, amikor tele a hasunk. Én azt javasolnám, inkább etesd meg este, feküdjön le és ne kapjon már álmában.
2012. jan. 20. 20:56
Köszönöm a gyors válaszokat! Ha 11 ig nem megyünk etetni éjszaka akkor utána tuti felkel, nyüszög hogy "hahó nem maradt valami ki"... egy hónappal ezelőttig még kapott olyan éjjel 3 körül is, de utána délelőtt 11 -ig nem kellett neki a kaja, úgyhogy elhagytam az evést, de szerintem a 11 órási is passzió!
2012. jan. 20. 20:53
Ismerek egy 5 éves kisfiút, éjféltől 2 óránként kel inni... még pelusa van, ami reggelre át is ázik... a rossz szokás. Persze ha tényleg szomjas, és nem megszokásból iszik meg 2 óránként egy cumisüvegnyi innikát, mint ez a kisfiú, az még nem akkora baj :)
2012. jan. 20. 20:50
Szia. Az ivásra sajnos rászoknak. Nekem másfél éves koráig nem aludt a fiam, mert kérte az innikát. Aztán egyszer csak nem adtam... sírt 2 éjszaka, 3. naptól aludt. Most 6 hós a lányom, én 8-kor etetem utoljára, 6-kor először. Van h megébred néha, akkor visszaadom a cumiját.
2. vica66 (válaszként erre: 1. - Jázmin1978)
2012. jan. 20. 20:48
Felébred arra, hogy éhes éjjel? Mert ha nem, akkor szerintem hagyd aludni. Viszont ha szomjas, nem tagadnék meg pár kortyot tőle.
2012. jan. 20. 20:42

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek anyukák.

Kisfiam elmúlt 5 hónapos! A hozzátáplálás tökéletesen megy, tízóraira tejpép vagy gyümölcs, ebédre főzelék, közpen pedig tápszer. Esti etetés alvás előtt 8-kor, utána alvás. Az éjszaki evésről már leszokott, bár most jön a foga és így sokszor felébred, néha iszik egy-két korty vizet, de utoljára még 11-kor éjjel megetetjük. Már arra is gondoltunk, hogy talán az is a baj a felkeléssel, hogy tele a hasija és így sem tud aludni. Védőnéni azt mondja ne adjak vizet, viszont a 11 órás "álometetést" ne hagyjam el. Mit gondoltok? Segítsetek! Köszönöm előre is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook