Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hetes terhesen lehet a hasmenés "normális"? fórum

5 hetes terhesen lehet a hasmenés "normális"? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. febr. 13. 10:01
Nekem akkor volt hasmenésem terhesen, amikor túl sok magnéziumot vettem be. De én is el tudom képzelni, hogy a hormonok csinálnak valamit- pl. nekem minden hónapban, amikor megjön, első nap megy a hasam. Ezt is gondolom valami hormon gyártja.
35. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 34. - Pomona)
2017. febr. 13. 05:58

Csak nyugi!

Ha segít,akkor kérdezz bátran,akár tőlem,vagy másik babás fórumon,nagyon sok van itt a hoxan is :-)

Sok furcsaság tud történni és a normális kategóriába tartozik. :-)

34. Pomona (válaszként erre: 30. - 2a7d6c2faa)
2017. febr. 12. 20:48
Igen, első baba, gondolom ezért is vagyok ilyen aggódós :) Hiába olvasgattam utána a dolgoknak, teljesen új minden :)
33. Mupi (válaszként erre: 32. - 2a7d6c2faa)
2017. febr. 12. 08:26
Az SZTK-s rendelésen próbálkoztam vele pénteken, de nem írt fel, mondván ilyenkor mindig szájon át adják :O Pedig én tényleg szédülök tőle. Az asszisztensnő szerint, ilyen nem szokott előfordulni. Mondom érdekes, mert olvastam, hogy sokaknál előfordul, és a gyakori mellékhatások között is szerepel. Magánrendelésen megpróbálom majd azt kérni, de az még majdnem két hét :(
32. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 31. - Mupi)
2017. febr. 11. 21:32

Mert mind3 császár volt. A lányom faros volt, a nagyfiam begyűrte a köldölzsínort és esett a szívhang , a kicsi meg már nem is volt kérdés.

Nekem alapból kúpot adtak,h az jobban hat és kevesebb a mellékhatás. Esetleg panaszkodj a dokinak,h fáj a gyomrod talán átvált kúpra. Mondjuk nem olcsó és napi 3x2-t kellett használnom.

31. Mupi (válaszként erre: 29. - 2a7d6c2faa)
2017. febr. 11. 20:11
A nagyfiam sajnos nem örül túlságosan, a korkülönbség miatt. A lányom nagyon boldog és a kisebbik fiam is.:)Én sajnos nem kúpot kaptam hanem tablettát.Még rutascorbint is szedek mellé ma éppen 1 hete, de még csak minimális a javulás.Látom a nemek aránya nálatok is u.a. mint nálunk! :D Miért lesz császár? Nem baj, ha jobban figyelnek Rád, megnyugtatóbb :)
30. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 27. - Pomona)
2017. febr. 11. 19:44

Igazán nincs mit!

Nálatok első baba? Biztos minden rendben lesz! :-)

29. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 28. - Mupi)
2017. febr. 11. 19:43

Most nekem is volt barnázásom,én progi kúpot kaptam. Nekem segített,igaz 12.hétig használnom kellett. Mondjuk nálunk volt 3 vetélés is sajna,így fokozottabban figyeltek rám, na meg 4.császár lesz...

Nálunk is egy lány Anita (9) és két fiú Tomi (7) és Matyi (5). Csak azért gondoltam,h hátha egyformák és most más nemű lesz azért van másfajta tünet.

Mi egyébként terveztük :-)

Mit szólnak a nagyok,h lesz egy pici?

28. Mupi (válaszként erre: 26. - 2a7d6c2faa)
2017. febr. 11. 18:43
2 fiú, és egy lány:) Martin májusban lesz 20 éves, Rebeka 18, Ádám 15 éves.:) Nem terveztük, becsúszott! :D Én sajnos 1 hete barnázgatok is,szedek rá progeszteront, de nem sok változás van eddig. Remélem nem lesz semmi baj. Nálad mekkorák a gyerekek? :)
27. Pomona (válaszként erre: 22. - 2a7d6c2faa)
2017. febr. 11. 18:13
Én is nyugodtabb lettem mostmár. Köszönöm szépen :) :)
26. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 25. - Mupi)
2017. febr. 11. 17:57

A többiek milyen neműek? Akármi is okozhatja. Nekem már elmúlt,sőt mostanra átfordult,sokat kínlódok a székrekedéssel...

Terveztétek a 4.babát? Olyan jó egyre több ilyen emberrel "találkozni"! Nekünk is a 4.babánk lesz nyáron :-)

25. Mupi (válaszként erre: 24. - 2a7d6c2faa)
2017. febr. 11. 16:51
Köszönöm szépen! Szedem az Elevitet, és még folsavat is.Ma nem vettem be magnéziumot, majd meglátjuk mi lesz :) Nekem is szokatlan ez, mert már van 3 majdnem felnőtt gyerekem és náluk éppen az ellenkezője volt. Lehet, hogy öregszem? :D
24. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 23. - Mupi)
2017. febr. 11. 16:25

A magnéziumnak van egy természetes hashajtó hatása. Szedjél hozzá esetleg vasat,az meg általában megfogja az ember hasát :-)

Boldog babavárást Neked is :-)

23. Mupi (válaszként erre: 21. - Pomona)
2017. febr. 11. 15:03
Nálam ugyanez a probléma.Most vagy ok 7 hetes terhes. Minden reggel rohannom kell. A háziorvosom tanácsára vettem Clarexet. Ha beveszem, akkor valamennyivel jobb a helyzet, de nem akarom minden nap szedni. Már a vitaminokra és a sok magnéziumra is gondoltam. Engem is nagyon megijeszt ez a helyzet, ezért nagyon megnyugtató olvasni, hogy nem vagyok egyedül vele.Fogyni nem fogyok, így nem lehet nagy probléma.
22. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 21. - Pomona)
2017. febr. 10. 17:42

Szuper!

Örülök,h minden rendben!

Boldog babavárást! :-)

21. Pomona (válaszként erre: 20. - 2a7d6c2faa)
2017. febr. 10. 12:50
Minden eredményem jó lett. A nőgyógyász azt mondta, hogy a hasmenés bármitől lehet, (akár a hormonok is okozhatják,) ráadásul a terhesség felerősíti az ilyen jellegű problémákat... szerinte sajnos, az sem kizárt,hogy végig menni fog a hasam, és sosem derül ki hogy mitől... viszont megnyugtatott, hogy a babának nem árt ez a hasmenés, és a vitaminok is felszívódnak. Mondjuk hozzátette, hogy ha napi 10x járnék WCre, az már baj lenne, de nem ez a helyzet szerencsére. Láttam a babát is, picike, de minden rendben vele :)
20. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 19. - Pomona)
2017. febr. 9. 10:09

Szekrekedés 2. Trimeszterben jellemző. Nekem is múlt héten kezdődött a 16.héttől.

Majd írj,h mit mondott a doki. Kíváncsi vagyok :-)

19. Pomona (válaszként erre: 17. - 2a7d6c2faa)
2017. febr. 7. 20:22

Szia,

köszi neked is megnyugtató infót, remélem igazatok van, jó tudni hogy mással is előfordult már, mert mindenhol csak a székrekedésről olvastam eddig...

próbálok egy kicsit nyugodtabb lenni :)

18. Pomona (válaszként erre: 15. - DAgi79)
2017. febr. 7. 20:19

Szia DAgi79!

köszönöm hogy leírtad a tapasztalatodat, el se hiszed milyen megnyugtató volt olvasni! :)

Így kicsit nyugodtabb lettem, péntekre lesz meg minden eredményem, akkor megyek a nődokihoz is, remélem ő is megerősíti ezt az elméletet :)

17. 2a7d6c2faa (válaszként erre: 2. - Pomona)
2017. febr. 7. 18:22

Szia!

Én is megerősítem,hogy lehetséges babásan a hasmenés. A szervezet tisztít meg a hormonok is dolgoznak :-)

Nekem mindegyik terhességemnél volt az elején hasmenés még a vetéléseknél...

Boldog babavárást!

16. 9c485f67e8 (válaszként erre: 14. - Pomona)
2017. febr. 7. 13:16

Pedig igen!

Csak az ember nem nagyon dicsekszik a gyorsaság megdöntésével.

15. DAgi79 (válaszként erre: 1. - Pomona)
2017. febr. 7. 12:47

Szia Pomona!


Sztem nincs vele semmi baj, ha a normál székleted helyett van ez a dolog, tehát nem 4-5 alkalommal kell naponta.

Én mielőtt teszteltem volna, vagyis a nemvárt előtt már kb. három nappal ezt a hasmenéses dolgot tapasztaltam, gondoltam is, hogy nekem nem igen szokott hasmenésem lenni, de csak napi egy alkalom. Ez kb. két-három hétig tartott, és nem volt semmi baj, közben kiderült, hogy babát várok :) Ez persze nem mérvadó, de gondoltam írok, hogy megnyugodj :) saját tapasztalat. Boldog babavárást!!!

14. Pomona (válaszként erre: 4. - Remoni)
2017. febr. 5. 18:29
Én is abban reménykedem, hogy korai tünet, de még egy ismerősömnél sem hallottam ilyenről... nem tudom mit higyjek :/
13. Pomona (válaszként erre: 12. - 3aa914ed63)
2017. febr. 4. 13:30
Köszi a nyugtatást! Nagyon remélem én is :/
12. 3aa914ed63 (válaszként erre: 11. - Pomona)
2017. febr. 3. 21:35

Nyugalom! Az idegesség fokozza a hasmenést :)


Ne aggódj, nem lesz semmi baj! Tartsd be az orvos utasításait, igyál eleget, és semmi baja nem lesz sem neked, sem a kicsinek.

11. Pomona (válaszként erre: 9. - Linzerkarika)
2017. febr. 3. 21:23
Persze szedem a vitamint és igyekszem sokat inni! Csak hát aggódom... :/
10. Pomona (válaszként erre: 8. - Linzerkarika)
2017. febr. 3. 21:21

Valahol azt olvastam, hogy a terhességkor bekövetkező hormonváltozások, okozhatnak hasmenést... ezért gondoltam erre is...

Csak hát nem tudom mit higyjek el...

Ráadásul az a fő bajom, hogy egy hete diétázom és mégis megy a hasam reggelente, és néha napközben is :(

9. Linzerkarika (válaszként erre: 7. - Pomona)
2017. febr. 3. 21:08
Tudni kell, hogy a bakteriális fertőzésekre van gyógyszer, de a vírus okozta dolgokra nincs. Így próbálj meg türelmes lenni és betartani amit az orvos mondott.Viszont a vitamin és folyadékpótlás nagyon fontos.
8. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Pomona)
2017. febr. 3. 21:05

A kettőnek semmi köze egymáshoz! :))))

Ha megy a hasad, akkor vagy olyat ettél vagy valamilyen fertőzést kaptál, de tuti, hogy nem a terhességtől megy a hasad. Viszont a főtt tojás, főtt krumpli, keksz+tea nagyon jót tehet és a tej + a tejes dolgok a nehezen emészthetőség miatt pár napig hanyagolhatók.

7. Pomona (válaszként erre: 3. - Silen)
2017. febr. 3. 19:23
Először nekem is a vírus jutott eszembe, de már több mint egy hete tart, hiába diétázom... és ez így már nagyon rossz, mert nem merek rendeseket enni, csak diétás kajákat (ennyit mondott az orvos, hogy diétázzak meg szedjem a probiotikumot):( :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook