Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 faktor diéta - fogyás szenvedés nélkül fórum

5 faktor diéta - fogyás szenvedés nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
72. patapucs (válaszként erre: 71. - 054b64934b)
2013. nov. 26. 23:23

Óóó, erre a verzióra nem gondoltam. :-D


Nincs mit! Megyek aludni, jó éjt!

71. 054b64934b (válaszként erre: 70. - Patapucs)
2013. nov. 26. 23:16
Az a gond, hogy az ételek nagy részét diétásan készítem el, de sokat eszek belőlük. Így inkább nálam a mennyiséggel van a baj, de most már próbálom visszafogni magam és figyelni jobban rá. :) Köszönöm a segítséget! :D :)
70. patapucs (válaszként erre: 69. - 054b64934b)
2013. nov. 26. 23:13

Próbálj ételeket diétásítani magadnak, vagy keresgélj a neten recepteket. Az lenne a cél, hogy találj egy olyan táplálkozási formát, amit később is követni tudsz.

Nekem ez bejött, most már imádok kreálni dolgokat - régen meg minden konyhai tevékenységet utáltam. :-)

69. 054b64934b (válaszként erre: 68. - Patapucs)
2013. nov. 26. 23:10
Bennem még nincs meg ez az elhatározás, pedig már többször rávattem magam, hogy lefogyok. Valahogy nem tudom elhinni, hogy sikerülhet. Világ életemben kövér voltam, de soha nem voltam elégedett magammal. Most meg úgy vagyok, hogy nem tudom mi lesz...csak csinálom.
68. patapucs (válaszként erre: 67. - 054b64934b)
2013. nov. 26. 23:06

Köszi szépen! :-)

Tudod, fura dolog, de úgy indultam neki, hogy TUDOM, hogy le fogok fogyni. Szent meggyőződésem volt és ennek megfelelően álltam hozzá mindenhez.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy mindig sétagalopp volt, stb. A fenéket. Volt, hogy úgy vetettem rá magam a fiam KFC-s csirkeszárny maradékára, mintha egy hete nem ettem volna....:-D

Volt, hogy úgy dobtam ki egy ételt, hogy majdnem utána dugtam a fejem a kukába, mert nem bírtam a szememmel elengedni. :-D

Ezek az első hónapban voltak, utána megszoktam. :-)


Azt mondom, hogy ha nagyon-nagyon megkívánunk vmit, akkor inkább együnk belőle egy kicsit, mint hogy utána az egész kondért felfaljuk. :-)

67. 054b64934b (válaszként erre: 66. - Patapucs)
2013. nov. 26. 23:01
Nagyon ügyes vagy! :) Minden esetre kevesen jutnak el idáig. Nagy akaraterő és önfegyelem kellett ehhez. És nem csak 10 kilót fogytál hanem háromszor annyit! :D :)
66. patapucs (válaszként erre: 65. - 054b64934b)
2013. nov. 26. 22:56

Január óta csinálom.

Először fogyis diétának indult, aztán most már nem is akarok hagyományosan étkezni. :-D

Megszoktam ezt, jó nekem, jobban érzem magam, stb. Akkor minek térjek vissza?? :-)

65. 054b64934b (válaszként erre: 64. - Patapucs)
2013. nov. 26. 22:49
Köszönöm a bíztatást! :) Te mennyi idő alatt adtad le a kilókat?
64. patapucs (válaszként erre: 61. - 054b64934b)
2013. nov. 26. 22:23

Mindig vannak hullámvölgyek, de ha ezeken túljutsz, akkor egyre erősebb leszel és egyre jobban el tudod hinni, hogy menni fog és meg tudod csinálni. :-)

Bízz magadban és próbáld a stressz sporttal levezetni.

63. patapucs (válaszként erre: 60. - Bözsi néni)
2013. nov. 26. 22:21

Kell kb. két hét, hogy nagyjából megszokja az ember.... :-(

Az elején én is sokszor voltam éhes, bár 90 napos diétát csináltam. Az első víznapom szörnyű volt. A másodiktól már könnyebbnek éreztem.


Ma én is zabpelyheztem, imádom a fahéjas-goji bogyós zabkását. :-)


A holnappal vagyok bajban, mert még halovány lilám sincs, hogy mit fogok enni...lehet, hogy viszek magammal zabpelyhet és leforrázom benn a melóhelyen...passz...még a tojások is elfogytak. :-D


Igen, ezt én is hallottam, a paleosok ezért sem esznek gabonát. Szendi egyedül a zabot tartja kompromisszumosnak, a többit nem.

A paleo dolgokból a sütijeiket, stb. szeretem. :-)

Muffinból én is olyat szoktam sütni a barátomnak és olyankor persze én is eszem belőle egyet. :-)


Tűrhető napom volt. Volt rossz is jó is - legalább kiegyensúlyozták egymást. :-)


Neked?

2013. nov. 26. 22:14

Én nem vagyok a híve a bogyóknak, a szűztea kapszulával megjártam. Pld. a hormonjaim úgy összezavarta, hogy azóta is iszom a levét. :-(

Amúgy másoknál is okozott gondot.

Olvastam olyanról, akinek az egyik fogyi bogyó az epéjét csinálta ki, stb. Szerintem citrom, almaecet, zöld tea, fehér tea, maté tea, de a csodabogyókat inkább ne. :-(

61. 054b64934b (válaszként erre: 60. - Bözsi néni)
2013. nov. 26. 22:10
Hát jó hogy mondjátok...én eddig úgy tudtam, hogy kell, persze tudtam, hogy lehet helyettesíteni, de mondjuk így isritkán ettem. Ma egy kicsit letört vagyok...de csinálom tovább. Nem hagyom, hogy a stressz befolyásolja az étkezéseimet. Aztán meglátjuk mi lesz...gondolkoztam azon is, hogy szedjek fogyi bogyót, de nem tudom, mert ártalmasok nagyon...inkább nem...
2013. nov. 26. 21:36

Hahó!

Vacsorázok én, csak kevesebbet eszem, mint eddig, és ezért vagyok éhes :-((


Ma ettem zabpelyhet meg kusz-kuszt, tehát gabona megvolt:-)) A teljes kiőrlésűről meg nem vagyok meggyőződve, hogy annyira nagyon egészséges, mint amennyire divat lett.


A gabona héjában lehetnek kül. gabonafertőzések, gyomírtók, stb. szóval nem biztos, hogy jó, ha megesszük.

Rostot meg lehet másból is szerezni.


Ti hogy vagytok ma?

59. patapucs (válaszként erre: 58. - 054b64934b)
2013. nov. 26. 21:24

Az kizárt dolog, hogy csak annak van "fűtő értéke"....a gabona fontos, hogy része legyen a táplálkozásunknak.

Azonban gabona a zab, köles, hajdina, kuszkusz, stb.

Ha eszik más gabonát, nincs gond.

Én sem kívánom mindig a kenyeret és a többi péksüti sem csábít a pékségben. Időnként jó ha van, de az hogy kell erős túlzás.

Persze, ha később vki rendszeresen kenyerezni akar, akkor praktikus ha megtartja ezt a szokást.

58. 054b64934b (válaszként erre: 57. - Patapucs)
2013. nov. 26. 21:06
Szerintem fontos a teljes kiörlésű kenyér, mert abból termeli a szervezet a hőt...ezt olvastam valahol. És így kevesebb az esély annak, hogy visszahízol. De nélküle hamarabb megy a fogyás.
57. patapucs (válaszként erre: 56. - 054b64934b)
2013. nov. 26. 19:34

Miért ne lehetne kihagyni??

Én is kihagytam.

Mostanában kezdek eszegetni alkalmanként, de vagy Pro Body-t (magas a fehérje tartalma és alacsony a ch), vagy amit én sütöttem rozsot.

56. 054b64934b (válaszként erre: 54. - Bözsi néni)
2013. nov. 26. 18:42

Szia! :)


Próbálj reggel kicsit többet enni, ehetsz teljes kiörlésű kenyeret is (nem szabad kihagyni a kenyeret az étkezésből), zöldségeket, sonkát (mindenből egy kicsit). Vacsorára minimális: natúr joghurt. :) És soha ne éhezz. Kezdetnek csak kicsivel kell megvonni az ételt.

55. patapucs (válaszként erre: 54. - Bözsi néni)
2013. nov. 26. 10:47

Helló!


Miért nem eszel olyat ami eltelít? Mikor eszel utoljára?

Én nem bírnám ki, hogy este ne egyek. :-)

54. Bözsi néni (válaszként erre: 52. - 054b64934b)
2013. nov. 26. 10:26

Sziasztok!


Én is csinálom, bár még nehéz, mert szörnyen éhes vagyok, főleg este.

Meg tegnap lusti is voltam, így elmaradt a torna. De ma este bepótolom :-)


Ebédre sütőzacskóban sült csirkecomb lesz kusz-kusszal, vacsorára eszek majd salátát. Reggeli zabpehely+natúr joghurt volt, tízórai alma.

2013. nov. 25. 15:29

Vagyok, 4ig. Utána este leszek csak (a kettő között szülői lesz).


Én csinálom szépen, rendesen - bár ma evős napom van. Folyton éhes vagyok. :-D

2013. nov. 25. 15:16

Ugye még itt vagytok? :D


Végre hazaértem. Ebédre csirkemell volt salátával. Vigyázok, hogy legyen legalább 5 összetevő és ne egyek egyszerre sokat. :) Nektek, hogy megy?

2013. nov. 24. 11:35
Remélem mindenkinek jól telik a hétvége, csak kár, hogy mindjárt vége... De sebaj :D holnap teljes gőzzel előre! Ma takarítottam és jól elfáradtam, úgyhogy a mai mozgás az megvolt.
50. patapucs (válaszként erre: 49. - Bözsi néni)
2013. nov. 24. 10:14

Ügyi vagy!!! :-)

Csak így tovább!

2013. nov. 24. 00:57

Na, mozogtam 45 percet - csak hogy ne halogassam azt a lefogyást :-)


Jó éjszakát lányok!

48. 054b64934b (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2013. nov. 23. 19:25
Tényleg nagyon sokat segit ha van kivel megbeszélni a problémáinkat és nagyon sok erõt ad mások sikere is. :) :D Már alig várom, remélem még összegyûlünk egy páran, de így is jó! :D
47. patapucs (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2013. nov. 23. 18:49

Nagyon szívesen!

Ha rajtam múlik jövő nyáron két új csaj fog pld. strandra menni. :-)


Ha érdekel beengedlek benneteket a másik két naplómba, hátha kaptok még motivációt.

46. Bözsi néni (válaszként erre: 40. - 054b64934b)
2013. nov. 23. 18:44

Naná, hogy le fog menni:-)


Nem holnap, neá is egy hónap alatt, de pl. jövő ilyenkorra már ropik leszünk:-)

45. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Patapucs)
2013. nov. 23. 18:41

Nagyon köszi a biztatást, és sok sikert neked a maradékhoz:-)


Majd megnézem a recepteket, és ha vsüggednék. a tr példád erőt fog adni:-)

44. patapucs (válaszként erre: 42. - 054b64934b)
2013. nov. 23. 18:40

Köszi szépen! :-)


Nekem is voltak hullámvölgyek, de lelkileg is nagyon rosszul éreztem magam azzal a sok felesleges kg-val.

2013. nov. 23. 18:37

Csajok, amúgy ha érdekel pár "reform" recept van az egyik naplómban.

Hátha ezek alapján ti is kedvet kaptok vmelyik ételetek diétásításához.


Amúgy igaz. Higgyetek el, hogy meg tudjátok csinálni és ehezés nélkül menni fog.

Persze a mozgás fontos kezdésnek legalább heti 3x1 óra vagy napi 30p, kinek melyik a jobb.

Ja és ne felejtsetek el eleget inni!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook