Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves kisfiam sír az apja után fórum

5 éves kisfiam sír az apja után (beszélgetős fórum)


23. 39694c0c70 (válaszként erre: 21. - Aniko.k)
2012. febr. 25. 20:36

Helló Ancsa!

Miután tudok szinte minden "előzményt" nem volna igazságos, ha tanácsot próbálnék adni neked.

Tudod te nagyon is jól, hogy mit kellene tenned! :))

De ennek nem most jött el az ideje.

(Remélem értesz.)

22. pteri (válaszként erre: 16. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 10:09
Na most szívemből szóltál. Nekem is 5 éves a kisfiam és annyira szeretetéhes, pedig rendes családi körülmények között élünk, ha nem így lenne még jobban ölelném és babusgatnám, hiszen nekik még az a biztonság, a szülő testmelege. Egyébként őt se pelenkázta be soha az apja, de amint teheti játszik vele, mesél neki, ölelgeti, múltkor is, amikor a beteg kistesót ápoltam, beköltöztette maga mellé a nagy ágyba, eszébe se jut, hogy ez nem férfias. Szegény fórumindító, azt írja az első férje nem jó férj,de jó Apa. A második se lehet leányálom...
2012. febr. 20. 16:32
Hogy lehet ilyen felfogasa egy pasinak, ez szamomra magas
20. alidamolnar (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 14:09

Szia!

Nehezen dolgozzák fel ezt a kisgyerekek. Hugom fia már 8 éves. Hugomnak is van társa, a kissrác apja is együtt él évek óta egy helyes nővel, és a gyermek mégis abban reménykedik, hogy apa és anya egy pár lesznek megint.

Nincs más megoldás szerintem, le kell ülni vele, és türelmesen elmagyarázni, hogy apa és anya valamikor szerették egymást. De már mindketten mást szerettek, és Ti már soha nem lesztek egy pár.

Hugom fia úgy-ahogy elfogadta, de még mindig reménykedik, én úgy látom:(

19. 9536810fa1 (válaszként erre: 17. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 14:08
... én erre annak idején azt mondtam, hogy ha akarok még egy gyereket, szülök magamnak, de a másét nem nevelem! :)
18. dius_83 (válaszként erre: 14. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 14:08

Ha a saját kisfiával így foglalkozik, se pelenkázás, se pancsi, sőt ha megkéred valamire akkor lelép, akkor mit is várunk???

Nem is csodálkozom hogy a másik kisfiaddal ilyen.

Ne haragudj az erős és remélem soha be nem következő, túlzó mondatomhoz, de ezekután talán még örülni is kéne hogy csak ráordít, és kezet nem emel rá.

2012. febr. 20. 14:06
Lanyok, inabb azt a cimet kellett volna adnom ennek a topiknak hogy " HOGY NEVELJEK MEG EGY 40 EVES PASIT ?"
16. 9536810fa1 (válaszként erre: 14. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 14:06

2 napra, mert azt kérted, hogy pelenkázza be? :OOO

Nem tudom sírjak vagy nevessek... hát én ölelném azt a kisgyereket, ahogy a karomon kifér, és ha a "párom" reklamálna, akkor közölném, hogy bocs, de nekem jól esik, és ezt teszem... és bebújhatna mellém az ágyba, mert NEKEM JÓL ESIK... és mesélnék neki reggel-délben-este, mert NEKEM JÓL ESIK, és ha nem tetszik, tehet egy szívességet... :)

15. titati (válaszként erre: 14. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 14:04
Húúúúha.... Itt súlyos gondok vannak!!!! :-(((
14. aniko.k (válaszként erre: 12. - 9536810fa1)
2012. febr. 20. 14:03
A parom szulei elvaltak amikor a parom 10 eves volt. Anyos, azt mondja hogy soha nem volt bujos gyerek, es inkabb elvolt magaban. A sajat kisfia most 9 honapos, de meg soha nem pelenkazta be, vagy furdette meg ! Egyszer megkertem hogy pelenkazza mar at a kicsit, mert epp valamit csinaltam, erre elment 2 napra itthonrol hogy mit kepzelek en ?
13. dius_83 (válaszként erre: 8. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 14:01

Eből sajnos nagyon nem az jön le, hogy a mostani párodat nagyon érdekelnék a kisfiad érzése, pléne nem hogy javítani szeretne a helyzeten.

Ez a meseolvasás, vagy összebújás.. hát őszintén szólva szavakat sem találok. Egy 5 éves kisfiúról beszélünk, könyörgöm!!!!!

Nem csodálom ha ilyenkor nem szívleled a párod. Ha nem lenne közös gyermeketek, akkor ott is hagynám, vagy elküldeném a fenébe az ilyen pasit.

De így más a helyzet.

A másik gyerkőc mekkora? (nem mintha nagyon számítana, csak érdekel)

Esetleg ők is érzik ez a megkülönböztetést? Mert az meg a lehető legrosszabb lenne az egészben.

Remélem minden jól alakul, és sikerül majd úgy rendeznetek a dolgokat, hogy ne sérüljön a kisfiad emiatt az alak miatt.

12. 9536810fa1 (válaszként erre: 11. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 14:00

Őt soha nem ölelte meg az anyukája... soha nem bújhatott a szülei mellé este vagy reggel az ágyba?

A szeretetet is tanulni kell, és az ilyen kis meghitt összebújásokkal, éppen azt tanítjuk, hogy majdan a gyermekeink gyermekeinek se kelljen ezt hiányként megélni.


Beszélni, beszélni, beszélni... ha nem tudjátok ezt megbeszélni, hát akkor nem tudom... akkor "ember tűrj és bízva bízzál!" ...

11. aniko.k (válaszként erre: 9. - 9536810fa1)
2012. febr. 20. 13:57
Igen igazad van, de most mit csinaljak ? Ku.. merges vagyok a paromra a gyerekes mar mar szemetbe meno viselkedese miatt, de hogyan neveljek meg egy 40 eves embert ?
10. aniko.k (válaszként erre: 6. - Titati)
2012. febr. 20. 13:55
A gyerek apja acskent dolgozik , es egesz evben melozik. Szabadsagukat telen kapjak ki, igy az ev soran nem sokat latja az apjat csak telen de akkor hosszabb idore.
9. 9536810fa1 (válaszként erre: 8. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 13:55

... a pároddal beszélgess el... de nagyon!

.. ugyanis, igen... a pakliban benn van, hogy a tinikorban fogja magát a fiad, és elmegy apához, nem azért mert rossz, mert hálátlan, hanem azért mert tini, és keresi a helyét a világan, és hirtelen minden jobb lesz, mint a saját családunk... ez azonban csak ideig-óráig van így, de ezt is majdan, ha így alakul, tudni kell kezelni.


Amúgy ha ilyen vele a párod, akkor nem is csoda, hogy visszavágyik...hm... szerinted?

8. aniko.k (válaszként erre: 4. - Dius_83)
2012. febr. 20. 13:52
En pont igy latom a dolgot ahogy te is, de a parom ugy viselkedik mint egy sertodott kisgyerek !" Mi az hogy az apja utan sir amikor en mindent megadok neki ? Az a szemet apja meg egy naci kocsog, majd meglatod hogyan befolyasoljak a gyereket a jovoben, es a vegen csak azt veszed eszre hogy se szo se beszed lelep Berlinbe ! " A volt parom tarskent nem volt jo, de apakent nagyon jo volt ! A mostani parom szerintem feltekeny az exemre , es ezt a feltekenyseget sajnos sokszor a kisfiamon probalja levezetni ami nagyon faj. Pl nem olvashatok fel egy meset a gyereknek a mi francia agyunkban csak az o kisagyaban, ahol alig ferunk el, nem johet a gyerek hozzambujni, mert " mi akar ez lenni ? lanynak akarod nevelni ?" Ilyenkor szo szerint utalom a paromat !!!! Van egy kozos kisfiunk is, hozza pedig nagyon kedves.
2012. febr. 20. 13:47

Biztos jól érezte magát kint. Valószínű egy csomó extra figyelmet kapott, mert 3 hétig együtt lenni egy 5 évessel egészen más, mint az év maradék összes hetében.


Beszélgess vele sokat. Mondd el neki újra meg újra, hogy az apja is, meg te is, mind a ketten szeretitek, de ti már nem vagytok együtt és nem is lesztek többet.


Csináljatok pár klassz közös programot a közeljövőben, lehetőleg hármasban az új pároddal, hogy hozzá is kötődjenek pozitív közelmúltból származó élményei.


Nem tudom, hogyan tartja a kapcsolatot az apjával, de ha van rá mód, akkor pl. skype, ahol látják egymást és beszélni is tudnak. Lehet, hogy csak hiányzik neki az apjával az alatt a 3 hét alatt kialakult szorosabb kapcsolat.

6. titati (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 13:44

Az apuka rendszeresen viszi, vagy csak időnként?


Ha nem viszi rendszeresen, és nincs rendszeres kapcsolat, akkor nem szabad ilyen hosszú időre elengedni, mert teljesen felbolygatja.


(tapasztalat)

2012. febr. 20. 13:42
Egy felnőtt férfinak ennél azért jobban kellene tolerálnia egy pici gyerek viselkedését! Attól, hogy ő türelmetlenül rászól, nem fog a picinek kevésbé hiányozni az apukája! Mit képzel ez a pasi? És Te ezt hagyod?
2012. febr. 20. 13:42

A kisfiad meg lehet érteni, szerintem természetes hogy vágyódik arra hogy anyuci és apuci újra együtt legyen, mint másoknál, hiszen mindkettőtöket szeret.

Az hogy most nagyon intenzíven él benne ez a dolog, ez sem csoda, hiszen elég hosszú időt töltött apukával.

Mindkettőtöknek párkapcsolata van, rendben.

De nekem nem tetszik az ahogyan a mostani párod "hozzááll", reagál a kisfiad ilyen nemű kijelentéseire.

Ő a felnőtt, neki kellene sokkal megértőbbnek és türelmesebbnek lennie. Nyilvánvaló, hogy az embernek nem esik jól ilyet hallani, hogy mikor leszünk megint egy család, de csak egy kisfiúrúl beszélünk, akinek ez a vágya talán a legtermészetesebb dolog a világon.

A párodnak ahelyett hogy így ráripakodna, mindent meg kellene tennie inkább hogy jobban megszeresse a kisfiad, (persze apuka szeretét nem pótolhatja, vagy éppen ilyenkor lefoglalni, elterleni a gondolatait egy kis játékkal, hogy ne apucin járjon az esze, ne vágyódjon ennyire utánna.

3. 9536810fa1 (válaszként erre: 2. - 9536810fa1)
2012. febr. 20. 13:38
... oppppsz, lemaradt a .... szerintem. :)
2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. febr. 20. 13:38

... miért áll a bál? .... ezt nem értem!

Teljesen normális, hogy a kisgyerek sír az apja után, és amit mond, esetében az se meglepő.

Beszélgessetek sokat... vegyél elő fotókat, amikor még szerettétek egymást az apukájával, együtt nézegessétek, beszélgessetek róla... és hogy megérted, hogy az a legszebb dolog a világon, ha egy kisgyerek az igazi apukájával és anyukájával élhet, de sajnos ez neki nem adatott meg. Az viszont igen, hogy apukája (és a családja) és Ti is nagyon-nagyon szeretitek, és minél többen szeretnek valakit, annál jobb neki... és blabla... de engedjétek, hogy hiányozzon az apukája, és engedjétek, hogy szeresse.

(Persze a pároddal is kell beszélgetned kicsit, hogy megértőbb legyen.)

2012. febr. 20. 13:34

Sziasztok ,velemenyekre lennek kivancsi. En es volt parom 3 eve szetmentunk. (Nemet srac-rol van szo.) Kozos kisfiunk 3 hetig volt most az apjanal berlinben, es amiota hazajott nem tellik el ugy nap, hogy ne sirjon az apja utan es ne kerdezze meg " Mikor leszunk mi vegre megint egy csalad ?"

Az apja Berlini, es van egy uj elettarsnoje, en itt lakom sopron mellett es nekem is van egy uj elettarsam, aki nem igazan orul fiam ilyen jellegu megnyilatkozasainak, es neha durvan raszol hogy "eleg volt mar a nyavalygasbol !" Jelenleg all nalunk a bal, mit csinalnatok ti ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook