Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves a gyerekem és olvas.... fórum

5 éves a gyerekem és olvas.... (beszélgetős fórum)


1 2
48. dius81 (válaszként erre: 44. - Laszlozsu)
2010. júl. 27. 14:57

Ez tök jó...


remélem az én gyerekm is "türelmes" tanárnénit kap majd.

47. dius81 (válaszként erre: 43. - Erithrea)
2010. júl. 27. 14:55

okés, köszi.

utánanázek.

46. arrival (válaszként erre: 1. - Dius81)
2010. júl. 22. 22:31
Angliában 5 éves korban már kezdődik az iskola (kötelezően) aki a kezdéskor 4,5 éves az is megy, ha abban az évben betölti az 5öt. A gyerekek 2-3 hónapon belül folyamatosan olvasnak, van amelyik ekkor még 5 éves sincs. Ebben semmi különleges nincs.
2010. júl. 12. 23:57
Sziasztok!!Az én kisfiam 2 éves!10ig felismeri a számokat!az egyik kedvenc játéka a memóriakártya!!De ne beszél csak 4-5szót!!És meg van örülve a nyomtatott szövegért!!!
2010. júl. 11. 12:46
Nekem mindkét fiam annak idején úgy ment iskolába, hogy tudott olvasni és 10-es számkörön belül számolni. Nem ők voltak az egyetlenek az osztályukban. Soha nem okozott problémát ez a pedagógus számára. Igaz, hogy ennek a pár gyereknek a tanárnő külön foglalkoztató-füzetet rendelt, amiben ilyen kombinált feladatok voltak. Volt benne írás, matematika, szövegértés. Először dolgoztak együtt az osztállyal, majd mivel ők előbb készen lettek bármivel ebben kaptak feladatot, sőt plussz házi feladatot is. Végig megmaradt az előnye ennek a pár gyereknek, még felsőben is érezhető volt a különbség, ahol már mindenki az alapismeretek birtokában van. Most ballagtak el, de én biztos vagyok benne, hogy megállják a helyüket a középiskolában is.
2010. júl. 11. 12:24

Nézd meg ezt az oldalt,hátha találsz rajta infókat..



www.tehetsegpont.hu/

42. bungalló (válaszként erre: 31. - Tücsimücsi)
2010. jún. 26. 13:16

Szia!


NEm a gyereket nem szeretik,hanem azt hogy 20felé kell szakadni,mert az egyik,ír,olvas,számol,a másik még beszélni sem tud tökéletesen, a harmadik tábor meg az átlagot képviseli...

Így a tanár kapja a fejéhez,az okos gyerek szüleitől,hogy mért nem fejlődik tovább,mért nincs neki külön feladat,a butábbétól,hogy mért nem halad a többiekkel,mért nem foglalkozik vele külön....és a többi.

Azért írtam hogy nem a gyerekekkel,tanárokkal és a szülőkkel van baj,hanem az oktatási rendszerrel,hogy erre miért nincs megoldás,illetve mért csak az hogy maradjon vissza vagy lépjen egy osztályt...ami már megkülönböztetés...nem biztos hogy nem piszkálják az okos kis hét évest,hogy mit keres a 2-3osztályban...mert a gyerekek már csak ilyen szurka-piszkások.

41. dius81 (válaszként erre: 39. - Simple)
2010. jún. 25. 21:35
persze szoktunk, legalább valamennyire szinten tartom az alapszókincsemet én is:)
40. dius81 (válaszként erre: 38. - Rosa)
2010. jún. 25. 21:34
igen, ilyenkor annyira tudnak örülni:)
39. simple (válaszként erre: 36. - Dius81)
2010. jún. 25. 19:10
Az nagyon szuper. Pikk-pakk megtanul angolul is. A helyedben azzal sokat játszanék vele.
38. Rosa (válaszként erre: 36. - Dius81)
2010. jún. 25. 14:05

Erik is magától kezdett érdeklődni,először a számok,aztán a betűk iránt.

3 éves volt,mikor a férjem vett neki egy kártya csomagot 1-100-ig számok voltak rajta,teljes extázisban játszott vele vagy egy hétig:))

37. dius81 (válaszként erre: 34. - A908366fdb)
2010. jún. 25. 12:31

igen, szerintem is tudnia kellene már a színeket, ha számolni nem is tud...


Nagyon sokat számí, hogy a gyerek érdeklődik-e és ha igen, akkor hogyan, vagy egyáltalán válaszolnak-e neki...

36. dius81 (válaszként erre: 32. - Simple)
2010. jún. 25. 12:28

Igen, mindig jött és kérdezte, sosem ültem le vel, hogy akkor most fiam olvasunk....


Egy pár angol szót is tud már, nagyon érdekli.

Van egy kártyás játékunk...

Egyiken rajta vana a tárgy és meg kell keresni hozzá az angol szóval ellátott megfelelőjét...

imádja....

35. Rosa (válaszként erre: 34. - A908366fdb)
2010. jún. 24. 22:34

Bizony,már tudnia kellene legalább az alapszineket..

Mint már irtam a fiam nagyon korán kezdett számolni,meg a betűkkel ismerkedni,de annál később kezdte megtanulni a szineket...már 3 éves is elmúlt,mire az alapszineket megtanulta:)

A kislányom viszont két éves kora óta könnyen felismeri a szineket,viszont számolni nem tud és a betűk sem érdeklik:))

Most 3 éves.

34. a908366fdb (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2010. jún. 24. 22:28

Igen, én is úgy gondolom, hogy már illene tudnia.

Valószínüleg nála az a baj, hogy nem foglalkoznak vele eleget.

Sajnos ez ellen nem sokat tudok tenni:(

Talán oviban majd most megtanulja. Most kiscsoportos.

Számolni sem tud. Csak félig-meddig.

Annyi megy neki, hogy 1-2-3-4

De például az ujjaival nem tudja megmutatni, hogy mennyi mondjuk 3.

Sőt ha kérdezik hány éves, általában azt sem tudja megmondani:(

33. tündér74 (válaszként erre: 29. - A908366fdb)
2010. jún. 24. 22:27
Kisfiam, aki 3 éves lesz augusztusban ő már tudja a színeket és nemcsak az alapszíneket:)
32. simple (válaszként erre: 1. - Dius81)
2010. jún. 24. 22:25
És magától tanulta meg? A sógorom fia ugyanígy volt, 5 évesen folyékonyan írt, olvasott, számolt, pedig nem tanította rá senki.
31. tücsimücsi (válaszként erre: 22. - Bungalló)
2010. jún. 24. 22:21

Honnan veszed, hogy nem szeretik?

A lányom osztályában aki már tudott olvasni és számolni, előnnyel indult a tanárok szemében és ez mostanáig így van, most fejezte be a második osztályt. Én hülye meg hallgattam az okosokra hogy majd az iskolába megtanul olvasni stb...rá is fáztunk elsőbe. Ezért a fiam már úgy fog suliba mennyi, hogy olvasni fog és számolni. Ez biztos. Mondjuk addig még van több, mint 2 év..:-))

30. trapiti (válaszként erre: 29. - A908366fdb)
2010. jún. 24. 22:21

Szia!

4 éves kor körül azért már az alapszinekkel lassan tisztában kellene lenni, 5-6 évesen már árnyalatokkal is, sötét-világos ill. az alapszíneknél többet is szoktak a gyerekek ismerni.

Sokféle oka lehet, ha nem ismeri a színeket... kérdés, hogy mennyit foglalkoznak vele, akár a mindennapi teendők közebn is lehet a színekkel ismerkedni. Esetleg gond lehet ha nem lát jól. Ha esetleg más területen is elmaradása van, érdemes szakemberhez fordulni.


Nálunk a színek nagyon könnyen mentek, az alapszíneket és a sötét-világos árnyalatokat kb 2 évesen tudta Luca, most 2.5 évesen legalább 15 színt ismer és használja is a mindennapi beszédben.

2010. jún. 24. 22:13

Bár nekem még a kisfiam csak 10 hónapos, ráér még ilyenekkel foglalkozni:)

Viszont az unokahúgom 4 éves lesz augusztusban és ő még a színeket sem ismeri....

A ti gyerkőceitek hogy állnak a színekkel?

28. Rosa (válaszként erre: 27. - Dius81)
2010. jún. 23. 22:20
hűha...az nem semmi:)
27. dius81
2010. jún. 23. 21:36

Ja, azt még nem is írtam, hogy a korábban említett pedagógus szerint, ha matekból is ilyen ügyes, akkor még arra is van esély, hogy mindjárt második osztályt kezdjen...

háááááát, ilyet még nem halottam és bevallom kissé meg is ijedtem tőle...

26. dius81 (válaszként erre: 24. - Rosa)
2010. jún. 23. 21:34
Édesem:)
25. dius81 (válaszként erre: 23. - Rosa)
2010. jún. 23. 21:34

Ige, tudom h. nálatok is (meg még nagyon sok családnál) hasonló a helyzet...


Márk meg römizni, sakkozni szeret:)

és tud is:)

24. Rosa (válaszként erre: 23. - Rosa)
2010. jún. 23. 18:12

Ja,kimaradt:

3 évesen úgy kezdte az óvodát,hogy az óvónő kinyitotta a mesekönyvet,Erik felkiáltott: 68-as!:)

/a 68-adik oldalon nyitotta ki/..

23. Rosa
2010. jún. 23. 18:10

Sziasztok!

Diusom,jó ötlet volt ez a fórum,sokan járunk hasonló cipőben:)

Az én kisfiam,Erik 5 éves múlt márciusban,és mióta beszélni tud érdeklik a számok és a betűk.

Szavakat olvas,nevét leirja,és mi sem erőltettük,tanitottuk,csak nem rég kezdtünk betűket irogatni vele,de csak azért,mert annyira érdekli:)

4 évesen vadul játszott a 8 éveseknek való tanuló laptopon:)

Sajnos iskola terén nálunk sem nagy a választás,de férjemmel már beszéltünk róla,hogy melyikbe lenne jó járatni őt/őket.

A kislányom 3 éves,ő is okos,értelmes,de nem érdeklik se a számok,se a betűk...10-ig tud számolni:))

2010. jún. 21. 22:06

A pedagógusok azért nem szeretik az ilyen okos gyerekeket,mert nincs rá kapacitás,és az eredmény az lesz,hogy annyira unatkozik és a saját okosságával van elfoglalva a gyerek,hogy észre sem veszi amikor már neki is újat tudnak mondani...

Ez persze nem azt jelenti,hogy tartsátok vissza a kis zseniket:)-csak nektek kell résen lenni,hogy segítsetek bekapcsolódni a gyerkőcnek ott ahol be kell.

SAjna Mo-n nincs olyan állami(de talán magán se)iskola ahol az ilyen kis észlényeket gyorsított,nekik való ütemben foglalkoztatnák.


Ezt azért írtam le mert az egyik kedves barátnőm alsósokat tanít és ez az ő szomorú tapasztalata..egyedül nem tud 18-25felé szakadni,mégis rajtuk csattan az ostor,nem a rendszeren.

2010. jún. 21. 21:58

A beiskolázás előtt elmentem az oktatásügyre,ahol kikértem a véleményt arról,melyik a legerősebb iskola,ahonnan a továbblépésnél nem húzzák a szájukat a jobb iskolák.

Muszáj időben észbe kapni,mert elröppenek a fontos évek,melyek az alapokat erősítik.

20. dius81
2010. jún. 21. 21:53

Mire Petra (a kislányom megszületett) addigra leírta a nevét, hogy mondtam melyik mebű után melyik következik...

a vnőnk csak nézett.

Egyi dejej nem járt nálunk, de ha jön majd tőle is rákérdezek...

addig is asszem felkeresem azt a nőcit, akit ajánlottak...

19. dius81
2010. jún. 21. 21:52

Ja, Márknaál is úgy indult, hogy 3 éves lehetett mikor már mondogatta, hogy papa beű, anya betű...


sosem erőltettem én sem mindig jött és kérdezte...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook