Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 5 év béremelés nélkül egy munkahelyen? fórum

5 év béremelés nélkül egy munkahelyen? (beszélgetős fórum)


1 2
41. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Gilingalang)
2020. dec. 19. 21:29
Sajnálom. Remélem, találtál sokkal jobbat.
40. zolo
2020. dec. 18. 13:02
A kormányrendelet mit ír le az csak egy dolog. Sok vállalkozó a saját törvényei szerint él. Az utazási költség mindenki magánügye szerintük. Sok helyen azt hiszik a fizetett ünnep csak jó vicc. Az hogy fizetett szabadság is létezik szintén így gondolják. Sőt még szabadság sincs, munkaidőben dolgozni kell. Esetleg valakinek elintézni valója van az próbáljon szabadnapos kollégával cserélni ha tud. Olyan hogy hétvége és éjszaka nem létezik. Akkor is dolgozni kell természetesen pótlékok sincsenek. Na ez a modern rabszolga társadalom.
39. zolo (válaszként erre: 11. - 98aa2e5eda)
2020. dec. 18. 12:56
Ez teljesen így igaz, de ezzel nem dicsekednek az illetékesek. Viszont az országgyűlési képviselőknek és minisztereknek természetesen rendszeresen emelik azt a kis fizetésüket. A legszomorúbb, hogy az ellenzék sem foglakozik ezzel a jelenténytelen dologgal. Helyette sokkal fontosabb dolgokon reklámozzák magukat a médiában. Ez a magyar nagy igazság!!!
38. gilingalang (válaszként erre: 35. - Bözsi néni)
2020. nov. 26. 20:35

Az élet megoldotta.

Betegállomány alatt elküldtek.

Annyira örülök😍

2020. nov. 25. 19:36
Szerintem örülj ha megkapod a járó fizetést.
2020. nov. 25. 17:19
35. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Gilingalang)
2020. nov. 25. 16:40
Keress másik munkahelyet szerintem. Ill. már régen kellett volna keresned.
34. Bözsi néni (válaszként erre: 33. - Gilingalang)
2020. nov. 25. 16:35

Béremelést nem kötelező adni. Kivéve, ha minimálbéres vagy, mert azt minden évben emelte a kormány.


A minimálbért vagy ha a munkaköröd középfokú végzettséget igényel, akkor a garantált bérminimumot mindenképpen meg kell kapjad.

33. gilingalang (válaszként erre: 31. - Bözsi néni)
2020. nov. 25. 08:38
Béremelést
32. gilingalang (válaszként erre: 30. - Bözsi néni)
2020. nov. 25. 08:38
Semmit nem adtak a 15 év alatt.
31. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Gilingalang)
2020. nov. 24. 23:27
Mit nem kaptál? Költségtérítést vagy béremelést?
30. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Gilingalang)
2020. nov. 24. 23:26

Pedig jogszabály szerint kötelező, hogy adják az utazási költségtérítést.


A 39/2010. (II. 26.) Korm. rendelet kötelezi a munkáltatót a munkába járással kapcsolatos utazási költségek megtérítésére.


A bérlet vagy menetjegy árának 86%-a jár. De a 100%-a is adómentesen adható. Ha a közig.határon kívülről jársz be.

29. gilingalang (válaszként erre: 27. - Globus)
2020. nov. 24. 21:28
Gyereknek is az van, sajnos azokon a helyeken nem lehet használni, ahova járunk.
28. gilingalang (válaszként erre: 26. - Bözsi néni)
2020. nov. 24. 21:27
Köszönöm, hát semmit nem kaptam.
27. globus (válaszként erre: 23. - Gilingalang)
2020. nov. 24. 21:22
Életem első SZÉP kártyáját váltottam ki ma :) Még a gyerekem is elcsodálkozott.
26. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - Gilingalang)
2020. nov. 24. 21:21

Bocs, nem láttam, hogy kérdezed.


Igen, rájuk is.

25. bogyoka89 (válaszként erre: 1. - Ehezo)
2020. nov. 14. 22:51
Miért nem kellesz sehová, miből gondolod ezt?
24. gilingalang (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2020. nov. 14. 22:43
Ez a magánvállalkozókra is érvényes?
2020. nov. 14. 22:41

Én 15 évet dolgoztam, de egy forint fizetésemelés sem kaptam.

Soha egy karácsonyi jutalmat, semmit.

Most küldtek el betegállomány alatt.

Bízom benne, hogy jobb lesz.🍀

Mindenki mondta, hogy menjek már onnan, de nem tudtam és kellett a pénz.

22. Bichi (válaszként erre: 16. - Ehezo)
2020. nov. 14. 16:09
Hát akkor én elkezdenék új helyet keresni. Gondolom egy életen át nem akarsz egy ilyennek dolgozni, akkor meg minél előbb, annál jobb...
2020. nov. 14. 15:07

Én a bankszférában dolgozok, ott is volt néhány év, amikor nem volt emelés (pénzügyi válság), és akkor el sem lehetett szinte helyezkedni bankba, hiszen mindenhol leépítés volt. Mostanság a korom miatt helyezkedek el nehezebben, bár szerencsés voltam utoljára is, mert azt gondoltam, hogy hónapokig nem fogok tudni elhelyezkedni és sikerült 2 héten belül. Én lepődtem meg legjobban.

Tehát, nézz körül és próbálkozz! Ha nem nézegetsz, akkor nem is tudhatod, hogy nincs lehetőséged. Meg kell méretni magad, be kell vetned mindent. Ismerősöket felhívni, mindenre jelentkezni és csak bejön valami.


A férjem most lesz 1 éve, hogy a jelenlegi munkahelyén dolgozik. Nyáron szólt a főnökének, hogy szerinte emelni kellene a fizetésén. Azóta kétszer emeltek;) Összesen 20%-ot. Tehát nem is rosszul.

Persze, ha nálatok ez nem nyerő, akkor ez van, de maradnod nem kell, csak addig, amíg nem találsz mást!


Sok sikert!

20. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Ehezo)
2020. nov. 14. 14:59
A törvény szerint kötelezőt nyugodtan kényszerítsd ki. Munkaügyi bíróságot említsd csak meg.
19. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Ehezo)
2020. nov. 14. 14:57
Akkor pláne ott kell hagyni a francba!
18. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Ehezo)
2020. nov. 14. 14:56

Ha a törvény szerinti nem fizetik ki, tudsz lépni.


Amúgy meg egyszer örülnék, ha látnám mennyi volt szükséges. De az nem az én reszortom.

17. ehezo
2020. nov. 14. 12:25

Ja és pár hét alatt lett a helyére ember.

Ha már "alkupozíció"ról beszélünk. Én is ha elmennék, még le se telne a 30 napom, már ott lenne az utód.

16. ehezo (válaszként erre: 14. - Bichi)
2020. nov. 14. 12:24

"Miért nem szólsz? Vagy beszéltél a főnököddel?"


Sokan és sokszor. Én is. Ilyenkor elmondja nyersen bele a pofámba hogy ez van, nem tetszik el lehet menni.

És tényleg így is van.

Idén januárban ment el egy 21 év e (!!!!) itt dolgozó. A főnök azt se mondta neki hogy vau.

Semmit. Aláírta a felmondást hogy átvette felmondási időt nem kellett letölteni csá el lehet húzni.

ennyit ért neki valaki aki 21 évet lehúzott nála.

Ez egy ilyen hely.

2020. nov. 14. 11:46

Nincs már olyan munkahely ami betonbiztos.

Ne elégedhetünk meg annyival, hogy beállunk valahova és nyugdíjig ott dolgozunk. Folyamatosan képezni kell magunkat.

Ha valaki úgy érzi, hogy nincs megfizetve, akkor váltani kell. Óvatos ember folyamatosan keres.

14. Bichi (válaszként erre: 1. - Ehezo)
2020. nov. 14. 11:00

Miért nem szólsz? Vagy beszéltél a főnököddel?

Az én főnököm egy angyal, de magától egy fillért nem emelne, de én mikor már úgy érzem szólok. És akkor mindg emel. Most nyáron is szóltam neki, hogy ez már elég kevés, nem beszéltün meg semmit, de jövő hónap elején megkérdezte, hogy 15 százalék emelés jó lesz-e. Mondjuk a kerekítés miatt kicsit több lett.

Szerintem ne legyé szemérmes, beszélj vele...

13. New(l) (válaszként erre: 11. - 98aa2e5eda)
2020. nov. 14. 10:40

13 évig közszférában dolgoztam, szóval van némi rálátásom. Hidd el, van jelentősége az utazási támogatásnak. Az én bérletem 17500 ft volt a közig határig, eléggé örültem, hogy a 86%át fizették plusz a 10 ezres Budapest bérletet. Azért ez már számít, ha a pénztárcádban marad.

A többivel abszolút egyetértek amit írtál.

12. New(l) (válaszként erre: 6. - 98aa2e5eda)
2020. nov. 14. 10:37
Mennyire alá tudom támasztani az utolsó bekezdésed... Én úgy nevelkedtem, hogy azt láttam, a szüleim güriznek aprópénzért. A munkáltató szent, pofánk lapos, hálásak lehetünk, hogy ez is van, a munka becsülete bla-bla. Nem hibáztatom őket, akkoriban ez ment, de idejekorán rányomta a bélyegét az életemre. Nálam olyan nem volt, hogy x összegért föl sem kelek, örültem, ha pályakezdőként alkalmaztak. Első normális melóm 23 évesen 90 bruttóért ment, igaz 6 órában, de ebből lejött az utazási költség (kb.15 ezer). Aztán lett persze jobban fizető, de a hozzáállásom nem sokat változott. Hogy nekem a belem ki kell dolgozni a cégért. Majd jött az összeomlás, és már nem adom el magam bagóért, de nagyon kell figyelni, hogy ne veszítsem el a magabiztosságomat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook