Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 5 és 6 éves kutyáink mellé egy hete vettünk egy 10 hetes kiskutyát. Egyenlőre a nagyok nagyon ellenségesek vele. Meg fogják kedvelni? fórum

5 és 6 éves kutyáink mellé egy hete vettünk egy 10 hetes kiskutyát. Egyenlőre a nagyok nagyon ellenségesek vele. Meg fogják kedvelni? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 24. 17:41
Nekem is már a második van onnan, és rettentő hálásak tudnak lenni.
11. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Csipkerózsika)
2012. márc. 24. 17:01

Már alig várom, hogy legyen kutyusunk...:)

Az tuti menhelyes lesz.

10. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2012. márc. 18. 11:21

Az biztos, hogy számít a jellem, a határozottság.

A fenyítésre a kutyánál valóban a nyak bőrének megfogása, meghúzása jó, hiszen mikor egymás között harcolnak a rangsorért, akkor is játékos formában egymás nyakát próbálják elkapni, és amelyiknek ez sikerül, az fölé kerül a másiknak. Hiszen legyőzte, olyan helyzetbe került, hogy akár meg is ölhetné, de persze nem teszi. A legyőzött ilyenkor megadja magát és lefekszik, hanyatt vágja magát, behódol.

9. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2012. márc. 18. 01:59

Ali kutyusnak(ném.juh) annyi volt a "fenyítés" h. a nyakán megfogtam a bőrt és máris hünyünyünyühünyünyünyü vót, pedig nem bántottam,de nagyon hatásos volt.

Tudta,ki afőnök. Sztem,minden kutyinál(is) a nevelő jelleme számít.

8. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Csipkerózsika)
2012. márc. 18. 01:57
nekem nagy kedvenc pl. a Bukfenc és Jeromos:)
7. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Cucicsillag)
2012. márc. 18. 01:19

Sajnos már nem emlékszem a címére, és nincs meg itthon. De minden kutyatartónak kellene egy ilyesfajta könyv, mert a legtöbb embernek fogalma sincs róla, hogyan kell egy kutyát nevelni, vagy hogy egyáltalán kell.

És sok dologban a kutyák másképp működnek, gondolkodnak, mint mi. Pl. más számukra a büntetés, és a jutalom, és nagyon fontos a következetesség, ahogy a gyerekek nevelésénél is. Vagyis nincs rossz kutya/gyerek, csak tehetetlen gazdi/szülő.

6. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2012. márc. 17. 22:25

Ez a leírás nagyon helytálló.Grat!

Sokszor megyünk Erdélybe és ott ugyanez működik. Sok kutya, 15-20 van "falkában"

Ők alakítják ki, ki a "faxa gyerek"

Nekem eleinte nagyon rossz volt, hogy összebalhéznak (számomra)jelentéktelen dolgokon...


Amúgy milyen könyvet olvastál ezzel kacs-ban?

5. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2012. márc. 17. 20:31

A kutyák falkaállatok, és képesek összeszokni, de meghatározott rendszer szerint, és ezzel a gazdának nagyon tisztában kell lennie, mert gyakran az ő viselkedése a legnagyobb akadálya ennek, és a legtöbbször ennek abszolút nincs is tudatában.

A falka hierarchiája nagyon kötött, az ember a falkavezér, onnantól pedig a többiek megharcolnak a rangsorért.

Ha kialakult falkába új kutya kerül, az automatikusan a rangsor végén kezdi. Itt kell nagyon vigyázni, hogy az ember ezt tartsa tiszteletben, máskülönben borul az egész dominanciasorrend.

Vagyis az új kutyával tilos kivételezni (akkor is, ha kölyök, és nagyon édes!), többet foglalkozni, többet megengedni neki, többet kényeztetni, játszani vele, stb. Ez automatikusan kivívja a többiek féltékenységét, haragját, rivalizálását.

Egy kutyanevelési könyv szerint összeszoktatáskor az embernek úgy kell bánnia az új kutyával, mint valami jelentéktelen betolakodóval, és a korábbi falka hierarchiáját kell megerősítenie, azaz minél többet foglalkozni a régi kutyusokkal, és minél kevesebbet az újjal. Ha a falkavezér azt közvetíti, hogy bár van itt egy új kutya, de ő szinte jelentéktelen, akkor könnyen elfogadják a rangsor végén lévő új tagként.

Ez a gyakorlatban kb. azt jelenti, hogy az új kutya a játék, kényeztetés, simogatás, sétáltatás, etetési sorrend tekintetében az utolsó kell legyen, máskülönben nem fogadják be, és egészen biztosan dominanciaharcok alakulnak ki.

Ha már elkezdődött a rivalizálás, akkor is ugyanaz érvényes, a régi kutyák helyzetét kell megerősíteni. A könyv egyenesen azt tanácsolja, hogy ha összekap a két kutya, akkor a szétválasztáskor a jövevénnyel keményen kell bánni, a régi kutyát pedig előnyben részesíteni, dicsérni (ami ellent mond az emberi logikának), így helyreállítjuk a hierarchiát.

Nagyon fontos, hogy ez ne fordítva legyen, azaz ne a nagyobb, "régebbi" kutyát szidjuk össze, mert ugyan ő valószínűleg engedelmeskedni fog nekünk, de ezzel még inkább összekuszáljuk a sorrendet, mivel az újabb kutyus helyzetét erősítettük, így biztosan újabb harcra kerül majd sor. Ezért ez csak látszólagos, rövid békét hoz, és a távollétünkben simán megtámadhatják, sőt akár meg is ölhetik a többiek az új kutyust. Ha viszont keményen bánunk vele, akkor a korábbi tagok megnyugszanak, hogy felette állnak, és idővel szépen elfogadják.

Az összeszoktatás titka, ha megtanulunk "kutyául gondolkodni".

2012. márc. 17. 18:28

Persze, el fogjak fogadni!

Nalunk is igy volt, 6 es 4 eves melle jott a kolyok, a 4 eves egy hetig nem volt onmaga, elkerulte a kicsit, idegessegeben habzott a szaja!

Most feltekenyek, olyanok mint a gyerek mikor kisteso szuletik!

2012. márc. 17. 18:05
Először is a már idősebb kutyák milyenek (nagyság, fajta). Én fenntartásokkal vagyok a 3 kutya mellett. Ráadásul (bár nem tudom hol laktok), de itt nálunk engedélyhez kötött a 3. kutya.
2012. márc. 17. 17:25
úúú, kan , szuka?mi a nemek aránya?
2012. márc. 17. 17:19

Sziasztok


Ismét egy számunkra nagyon fontos ügyben kérem a segítségeteket..Körülbelül 6 éve 3 kutyánk van,amiből az egyik egy kaukázusi juhász kiskutya De ő már 2 nagy"kutya mellé került.A kiskutya most 11 hetes,a két nagykutya 5 és 6 éves.Egyenlőre úgy néz ki,hogy a nagyok nagyon nem akarják elfogadni a kicsit.Most,azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy szerintetek van e esély arra,hogy a nagyok megkedveljék a kicsit?Hogy kell őket összeszoktatni?.Nagyon szépen kérlek benneteket,ha tudtok segítsetek nekem.Nagyon szépen köszönöm

Sziasztok:Farkas Kriszti(kisfüles)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook